Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jestem nowy w świecie Xiaomi oraz MIUI i mam kilka pytań dotyczących MI4S, który otrzymałem wczoraj. Do tej pory używałem Nexusa, więc można śmiało powiedzieć, że to są dwa inne światy.

1. Nie bardzo ogarniam sprawy związane z oznaczeniami ROMów. Na oficjalnej stronie MIUI jest informacja, że niedawno wydali MIUI 7.2 oparte na androidzie 6.0. Na Mi4S jest jeszcze niedostępna wersja globalna, natomiast na rynek chiński ma oznaczenie V7.2.5.0.LAJCNDA. U mnie w Informacjach o telefonie pokazuje, że mam zainstalowany MIUI 7.9 (stabilna) 7.92.5.0 (LAJCNDA). Natomiast w sekcji pobierania MIUI Polska widnieje informacja o romie MIUI 6.5.5 (Android 5.1). Jak to jest z tymi numerami?

2. Co muszę zrobić, żeby uaktywnić automatyczne aktualizacje systemu? Lepiej poczekać na rom globalny, czy instalować MIUI Polska? Czy wersja MIUI Polska będzie miała regularne update'y, bo na stronie głównej jest jakaś informacja o nie wydawaniu aktualizacji w związku z blokadą bootloadera?

3. Nie bardzo podoba mi się oryginalny launcher więc wgrałem Google Now. Niestety, większość ikon ma wygląd z MIUI zamiast oryginalnego. Czy da się jakoś wyłączyć te kolorowe tła za ikonkami?

4. Nie działają mi pływające okienka. Kiedy dostaję wiadomość na Messengerze, albo używam Yanosika to mam tylko informację na pasku u góry, ale pływających okienek brak.

5. Mam problem z działaniem aplikacji Wallpaper Changer z Google Play. Żeby działała trzeba ustawić jako tapetę Wallpaper Changer. Po kilku minutach ta tapeta mi się wyłącza i ustawia się domyślna MIUI.

6. Kiedy wchodzę w apliakację Motywy to przez chwilę podczas uruchamiania pokazuje mi guziki i napisy wewnątrz aplikacji w języku angielskim, a po chwili wszystko się przełącza na jeżyk chiński..Także nie bardzo wiem w jakie kategorie wchodzę i co wybieram. Sama aplikacja i ustawienia są w języku polskim, tak jak cały telefon. Podobną sytuację mam, kiedy chcę zmienić dzwonek w ustawieniach. Przełączenie języka telefonu na angielski nie rozwiązuje problemu.

7. Czy da się gdzieś ustawić jak często telefon ma się synchronizować z różnymi usługami? Zauważyłem, że powiadomienia o nowym mailach na gmailu dostaję czasem z opóźnieniem kilkuminutowym.

To takie pytania jakie mi się nasunęły na szybko po jednym dniu użytkowania. Czy ktoś mógłby mi pomóc i na nie odpowiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ banan_44

Mogę się mylić, ale Twój opis wskazuje na to, że masz zainstalowaną (przez sklep/handlarza/pośredników) tzw. "syfiastą" wersję MIUI. Używanie takiej wersji wiąże się z wieloma niedogodnościami, ograniczeniami a nawet zagrożeniami (duże prawdopodobieństwo zaszytych szpiegów kradnących hasła itp.). Tak więc przede wszystkim musisz czym prędzej zainstalować "naszą" wersję MIUI, czyli MIUI EU (nie ma już MIUI Polska). Wtedy zapewne większość z problemów, o których piszesz, zniknie.

Numeracja wersji "dev" jest dość prosta, np: 6.5.5 to po prostu wersja  z  dnia 2016 / 05 / 5, czyli numer wersji "dev" to nic innego jak data jej wydania. Nie ma w tym numerze informacji ani o wersji MIUI ani o wersji andka.

Numeracja wersji "stable" jest inna, ale ja jej nigdy nie ogarniałem, więc niech ktoś inny napisze.

Natomiast numeracja wersji "syfiastych" to już czysta fantazja ich twórców. Pamiętaj, że to tylko kawałek tekstu, więc mogą tam sobie wpisać, co tylko chcą. Plus tego jest taki, że czasem sama dziwność takiego numeru wskazuje, że mamy do czynienia z wersja "syfiastą".

Skoro nie podoba Ci się launcher MIUI, to w ogóle średni jest sens, abyś używał MIUI na tym telefonie. Pomyśl o może CM. Wiele osób sobie chwali. Bo instalowanie "obcych" launcherów na MIUI to tak, jakbyś chciał rower, a kupił sobie motor i na siłę przerabiał go potem na rower :-)

Co do pływających powiadomień - znany problem. Wynika on (jak sądzę) z nie całkiem 100% kompatybilności MIUI z instalatorem apek z Google Play (chińscy użytkownicy MIUI nie używają Google Play, więc nie jest to dla nich priorytet), w efekcie czego instalowane aplikacje nie zawsze otrzymują wszystkie uprawnia systemowe, jakie są potrzebne. Na szczęście można je im po prostu potem włączyć ręcznie i wszystko będzie śmigać. Ustawienia uprawnień dla apek są w MIUI bardzo, bardzo rozbudowane (moim zdaniem za bardzo, bo czasem w paru różnych miejscach trzeba coś poprzestawiać, aby zadziałało).

Co do pyt. nr 7, to sam mam ten problem i też chciałbym wiedzieć, ale wydaje mi się, że nie ma się na to wpływu. U mnie gmail czasem powiadamia o mailu w sekundę od jego wysłania przez nadawcę, a czasem po paru godzinach. Nie wiem, dlaczego.

 

 

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet, dzięki za szczegółową odpowiedź. Myślałem, że sklep zainstalował wersję MIUI Polska, bo tak widnieje w informacjach o telefonie. Ale to wiele wyjaśnia, czemu mi się numerki nie zgadzają. Kupiłem od Goldwaya, który ma przedstawiciela na Telchina, więc nie spodziewałem się syfu. Rom do Mi4S ma nazwę kodową "aqua", prawda? Lepiej wgrać wersję dev, czy stabilną?

Przyznam się, że nie wiedziałem, że wydano CM na Mi4S. Mógłbyś podrzucić link, bo na stronie CM jest tylko do Mi4. Używałem CM na Nexusie i miło wspominam ten system. Nie podoba mi się launcher MIUI (za bardzo przypomina iOS, którego nie znoszę), ale podobają mi się różne funkcje w tym systemie, których nie ma w czystym Androidzie, czy CM. Launcher Google Now jest wystarczający, tylko jeszcze jakby mi się udało przywrócić oryginalny wygląd ikon to byłaby bajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc. Odblokowalem bootloadera i stoję na wgraniu TWRP. Tzn. na konsoli wyświetla się komunikat brak połączenia wciśnij enter i tak w kółko. System win7. Wszystko mam w jednym katalogu. Pomocy. Nie wyobrażałem sobie, że na tym polegne.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mariusz Kowalski napisał:

Proszę o pomoc. Odblokowalem bootloadera i stoję na wgraniu TWRP. Tzn. na konsoli wyświetla się komunikat brak połączenia wciśnij enter i tak w kółko. System win7. Wszystko mam w jednym katalogu. Pomocy. Nie wyobrażałem sobie, że na tym polegne.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Może po prostu spróbuj z innego kompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby mam miuipolska po dużych bojach. Metoda z flashify. Niestety recovery dalej jest po chińsku. Boje się nawet zainstalować kolejna aktualizacje o dodatkach nie wspomnę;) W sumie teraz nie wiem czy uda mi się zainstalować cotygodniowa aktualizacje korzystając tylko z wbudowanego narzędzia. Z twrp jest taki problem ze nie dość po chińsku to jak wybiorę restart się urządzenie zatrzymuje i muszę trzymać power do ponownego uruchomienia. Niby do szczęścia to nie jest potrzebne ale wolałbym takie twrp jak mam na mi4c. Jest na to jakaś rada? Aha root oczywiście się zawinął i teraz nie wiem jak podmienić recovery. Sorry za składnie ale noc i do tego ręce latają po zabawie z telefonem:)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Mariusz Kowalski napisał:

Niby mam miuipolska po dużych bojach. Metoda z flashify. Niestety recovery dalej jest po chińsku. Boje się nawet zainstalować kolejna aktualizacje o dodatkach nie wspomnę;) W sumie teraz nie wiem czy uda mi się zainstalować cotygodniowa aktualizacje korzystając tylko z wbudowanego narzędzia. Z twrp jest taki problem ze nie dość po chińsku to jak wybiorę restart się urządzenie zatrzymuje i muszę trzymać power do ponownego uruchomienia. Niby do szczęścia to nie jest potrzebne ale wolałbym takie twrp jak mam na mi4c. Jest na to jakaś rada? Aha root oczywiście się zawinął i teraz nie wiem jak podmienić recovery. Sorry za składnie ale noc i do tego ręce latają po zabawie z telefonem:)

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Użyj sposobu z peceta (flashowanie twrp przez ADB).

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj sposobu z peceta (flashowanie twrp przez ADB).

Co się wtedy dzieje z telefonem? Tzn wraca do fabrycznych itp? Masz jakieś sprawdzone recovery na mi4s? Wczoraj wgrałem jeszcze dodatki ale TWRP znowu się nie rebotowalo tylko musiałem ręcznie wyłączyć.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mariusz Kowalski napisał:

Co się wtedy dzieje z telefonem? Tzn wraca do fabrycznych itp? Masz jakieś sprawdzone recovery na mi4s? Wczoraj wgrałem jeszcze dodatki ale TWRP znowu się nie rebotowalo tylko musiałem ręcznie wyłączyć.

Wysłane z mojego Mi-4c przy użyciu Tapatalka

Nie mam Mi4s i nie robiłem tego. To po prostu metoda z tej instrukcji: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

(punkt 3.).

Z całą pewnością takie wgranie TWRP nie usuwa niczego z telefonu (oprócz, oczywiście, nadpisywanego starego Recovery, jeśli było).

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.05.2016 o 13:39, golaszm napisał:

Wybacz proszę może naiwne pytanie, ale rozumiem, że taki odblokowany w Mi4S z IBG bootloader pozwala na zainstalowanie TWRP i ROMu z działu download miuipolska.pl. Dobrze rozumiem?
Czy jednak " Docelowo i tak każdy powinien odblokować bootloader "

oznacza, że nawet w tym przypadku warto prosić o odblokowanie?

Już sam się dowiedziałem.

Warto prosić, ponieważ wbrew ogłoszeniu na banerze reklamowym, bootloader w telefonie, który otrzymałem jest zablokowany. Tak przynajmniej wnoszę po tym, że po próbie przejścia do 'Reboot to recovery mode' pojawia się grafika z telefonem i kabelkiem (za tym artykułem).
 

Co ciekawe - telefon przyszedł z ROMem z Xiaomi.eu, MIUI w wersji stabilnej 7.2.5.0 (LAJCNDA).

Stosując się do instrukcji z tego posta wgrałem TWRP i za jego pośrednictwem najnowszy ROM z 5go maja (6.5.5, MIUI 7.4) oraz SuperSU.

A dla zasady napisałem prośbę o odblokowanie oraz wysmażyłem maila do IBG, że bootloader miał być odblokowany. Może mają jakieś wtyki i wstawią się za mną, by nie trwało to 10 dni. Chociaż właściwie skoro TWRP działa, to i nie ma już pośpiechu ;)

Wszystko działa

Edytowane przez golaszm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, golaszm napisał:

Już sam się dowiedziałem.

Warto prosić, ponieważ wbrew ogłoszeniu na banerze reklamowym, bootloader w telefonie, który otrzymałem jest zablokowany. Tak przynajmniej wnoszę po tym, że po próbie przejścia do 'Reboot to recovery mode' pojawia się grafika z telefonem i kabelkiem (za tym artykułem).
 

Co ciekawe - telefon przyszedł z ROMem z Xiaomi.eu, MIUI w wersji stabilnej 7.2.5.0 (LAJCNDA).

Stosując się do instrukcji z tego posta wgrałem TWRP i za jego pośrednictwem najnowszy ROM z 5go maja (6.5.5, MIUI 7.4) oraz SuperSU.

A dla zasady napisałem prośbę o odblokowanie oraz wysmażyłem maila do IBG, że bootloader miał być odblokowany. Może mają jakieś wtyki i wstawią się za mną, by nie trwało to 10 dni. Chociaż właściwie skoro TWRP działa, to i nie ma już pośpiechu ;)

Wszystko działa

To wygląda na to, że po prostu nie było Recovery, ale BL nie był zablokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sugerowałem się tym konkretnym cytatem ze wspomnianego linka: " Jeśli na ekranie pojawia się telefon z kabelkiem USB to urządzenie posiada blokadę. "
Nie ukrywam, że swoją wiedzę opieram właśnie na tekstach ze strony miuipolska i niniejszego forum, więc jeśli mówisz, że może brakowało wyłącznie Recovery, to ja się z tym kłócił nie będę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, golaszm napisał:

Sugerowałem się tym konkretnym cytatem ze wspomnianego linka: " Jeśli na ekranie pojawia się telefon z kabelkiem USB to urządzenie posiada blokadę. "
Nie ukrywam, że swoją wiedzę opieram właśnie na tekstach ze strony miuipolska i niniejszego forum, więc jeśli mówisz, że może brakowało wyłącznie Recovery, to ja się z tym kłócił nie będę :)

Bynajmniej pewności nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pomoże w diagnozie, to instalacja z pliku zip w 'Aktualizacjach' nie działa (wyskakuje błąd, że aplikacja niestety przestała działać).
Za to da się przejść do trybu recovery i z poziomu TWRP takiego zawartość takiego zipa zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na tej stronie, także witam wszystkich!

Kochani, piszę w sprawie następującej. Mam zamiar zakupić Xiaomi Mi4S. Generalnie, nigdy w życiu nie bawiłem się ROM'ami, Rootowaniem i tym podobnym. Chcę zapytać o parę spraw, mianowicie:

1. Czy w telefonie od razu można wybrać język polski? Od czego to zależy? Jeżeli nie ma polskiego to czy jest chociaż angielski? Nie wyobrażam sobie korzystać z telefonu po chińsku.

2. Czy ktoś z Was kupował już Case'y i szkła hartowane na ten telefon? Jeśli tak, to bardzo proszę o opinie na temat tego, czy się sprawdzają.

3. Czy występują problemy z aplikacją Sklep Play? Czy jest ona już od razu wgrana czy może trzeba ją instalować na nowo?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, tomq523 napisał:

1. Czy w telefonie od razu można wybrać język polski? Od czego to zależy? Jeżeli nie ma polskiego to czy jest chociaż angielski? Nie wyobrażam sobie korzystać z telefonu po chińsku.

2. Czy ktoś z Was kupował już Case'y i szkła hartowane na ten telefon? Jeśli tak, to bardzo proszę o opinie na temat tego, czy się sprawdzają.

3. Czy występują problemy z aplikacją Sklep Play? Czy jest ona już od razu wgrana czy może trzeba ją instalować na nowo?

Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi.

1. Czy jest polski czy nie, to zależy od tego, jaka wersja MIUI będzie tam wgrana przez sklep/pośredników/producenta. Spokojnie, angielski będzie zawsze. Do tego telefonu nie ma oryginalnego systemu w wersji Global (w którym jest polski i jest sklep play), więc stanowczo zalecane jest wgranie systemu MIUI "EU", w którym oczywiście jest polski i jest sklep play.

3. W systemie chińskim (z j, ang.) Sklepu Play nie ma. Trzeba sobie doinstalować albo - patrz pkt. 1 (zainstalować MIUI "EU").

P.S. Gratuluję wyboru modelu.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomq523 napisał:

To mój pierwszy post na tej stronie, także witam wszystkich!

Kochani, piszę w sprawie następującej. Mam zamiar zakupić Xiaomi Mi4S. Generalnie, nigdy w życiu nie bawiłem się ROM'ami, Rootowaniem i tym podobnym. Chcę zapytać o parę spraw, mianowicie:

1. Czy w telefonie od razu można wybrać język polski? Od czego to zależy? Jeżeli nie ma polskiego to czy jest chociaż angielski? Nie wyobrażam sobie korzystać z telefonu po chińsku.

2. Czy ktoś z Was kupował już Case'y i szkła hartowane na ten telefon? Jeśli tak, to bardzo proszę o opinie na temat tego, czy się sprawdzają.

3. Czy występują problemy z aplikacją Sklep Play? Czy jest ona już od razu wgrana czy może trzeba ją instalować na nowo?

Z językiem polskiem, to tak jak wyżej napisał Latet - zależy gdzie kupisz. Tak czy inaczej bardzo polecam wgranie dobrego ROMu. Ten tutorial (http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html) jest naprawdę prosty i wszystko idzie szybko, a w efekcie masz super telefon z czystym oprogramowaniem. Oczywiście sklep play jest i wszystko działa jak trzeba.

Sam mi4s jest bardzo fajnym telefonem. Bardzo szybki, zwłaszcza aparat, przy którym moje Galaxy S5 to straszny zamulacz :)

Aha. Ma na nim przezroczysty case silikonowy i jest ok. Robi swoją robotę :) Szkło też mamy, ale jeszcze nie zakładałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet , @konraddu 

Panowie, bardzo dziękuje za szybkie odpowiedzi z Waszej strony. Miło widzieć tak dobrze zorganizowane forum na temat telefonów.

Co do tego polskiego języka, czy to wgrywanie MIUI jest bardzo czasochłonne i wymaga zaawansowanej znajomości rootowania itp? Czy na tym forum znajduj się polska instrukcja, w której jest wszystko objaśnione krok po kroku począwszy od odblokowania bootloadera aż do zakończenia całego procesu ?

Nie będę owijał w bawełnę, mam zamiar kupić telefon na allegro od użytkownika  " xon24 ", który ma fantastyczną opinie, bo aż 99,2 % pozytywów. Jestem z nim w ciągłym kontakcie i napisał mi on, że " Telefony XIaomi fabrycznie mają język angielski oraz chiński." co sprawdza się z Waszymi słowami. (Jeśli 3. akapit mej wypowiedzi jest uznawany za reklamę, które są zabronione tutaj, to proszę mi zwrócić uwagę, a zedytuje post.)

I teraz tylko się zastanawiam, czy poradzę sobie w przyszłości z tym przestawieniem na polskie menu. Poza tym, pragnę wiedzieć również, czy w momencie zainstalowania tego ROM'u " MIUI PL/POLSKA" stracę jakieś dodatkowe funkcje telefonu czy może wszystko zostanie tak jak było,a nawet lepiej?

Gorąco pozdrawiam

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, tomq523 napisał:

@latet , @konraddu 

1. Co do tego polskiego języka, czy to wgrywanie MIUI jest bardzo czasochłonne i wymaga zaawansowanej znajomości rootowania itp? Czy na tym forum znajduj się polska instrukcja, w której jest wszystko objaśnione krok po kroku począwszy od odblokowania bootloadera aż do zakończenia całego procesu ?

2. Poza tym, pragnę wiedzieć również, czy w momencie zainstalowania tego ROM'u " MIUI PL/POLSKA" stracę jakieś dodatkowe funkcje telefonu czy może wszystko zostanie tak jak było,a nawet lepiej?

Gorąco pozdrawiam

1. Jest instrukcja, ale wiele osób się skarży, że niedokładnie i niekompletna (nie uwzględnia różnych "komplikacji", które często występują).

2. Nie ma już MIUI PL, jest MIUI EU (chyba, że masz na myśli stare, archiwalne wydania). "Stracisz" niepotrzebny chiński bloatware, zyskasz sklep Play. Będzie tylko lepiej, przynajmniej w teorii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, latet napisał:

Będzie tylko lepiej, przynajmniej w teorii.

Co masz na myśli, mówiąc w teorii? Czy w praktyce coś się psuje ?

@konraddu Dziękuje bardzo za link, wcześniej chyba go przeoczyłem.

Chłopaki, jeszcze jedno pytanko, na większości stron jest napisane, żę mi4s posiada androida 6.0, a ja jak wypytwałem xon24 odpisał mi, że posiada on androida 5.1. Jesteście w stanie mi wyjaśnić jak to się dzieje? Poza tym, na allegro w jego ofercie raz ma napisane 5.1 ( na górze ) a niżej, w  "specyfikacjach technicznych" jest już 6.0. Jak to jest?

link dla rozeznania : http://allegro.pl/xiaomi-mi4s-64gb-2xsim-lte-13mpix-snap808-gratis-i6027038061.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomq523 napisał:

Chłopaki, jeszcze jedno pytanko, na większości stron jest napisane, żę mi4s posiada androida 6.0, a ja jak wypytwałem xon24 odpisał mi, że posiada on androida 5.1. Jesteście w stanie mi wyjaśnić jak to się dzieje? Poza tym, na allegro w jego ofercie raz ma napisane 5.1 ( na górze ) a niżej, w  "specyfikacjach technicznych" jest już 6.0. Jak to jest?

link dla rozeznania : http://allegro.pl/xiaomi-mi4s-64gb-2xsim-lte-13mpix-snap808-gratis-i6027038061.html

Hehe. Sprzedający sam nawet dodał komentarz:

"Dodano 2016-05-15 15:30

UWAGA! Do opisu wkradł się błąd. Telefon posiada Androida w wersji 5.1"

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tomq523 napisał:

@konradduCo masz na myśli, mówiąc w teorii? Czy w praktyce coś się psuje ?

W praktyce – nie istnieje ROM bez żadnych błędów. Dotyczy to zarówno ROM-ów oryginalnych, jak i MIUI EU. Część błędów jet wspólna, część błędów z oryginału jest w wersji EU poprawiona, z kolei czasem w wersji EU są błędy, których nie ma w wersjach oryginalnych. Czyli – normalka po prostu.

Akurat w przypadku Mi4s nie ma oryginalnych ROM-ów "Global", więc zasadniczo nie masz wyboru – musisz (tzn. nie musisz, ale każdy Ci to doradzi) zainstalować MIUI EU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@latet Okey, czyli norma. Czyli moje słowo klucz to MUIU EU, które posiada polski język i sklep play. Coraz bliżej celu :>

Także teraz pytanie, czy jak będę to robił zgodnie z tym poradnikiem znalezionym na forum : https://miuipolska.pl/instalacja-miui-2016-2/

lub z tym od @konraddu : http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html   ( jak dobrze znam angielski, to w tym sposobie nie trzeba odblokowywać bootloader'a, pomimo tego, że każdy zaleca aby robić sposobami, które go odblokowywują )

to będzie wszystko git?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, jestem nowy na forum, mam pytanie czy ktoś może poinstruować mnie jak wgrać usługi Google, tak abym mogl później zainstalować Messenger lub snapchat itp.? Albo jeśli był już tego typu wątek, wskazać mi gdzie mogę o tym przeczytać.

Jeżeli musisz dogrywać coś takiego jak usługi Google to znaczy ze musisz najpierw wgrać inny rom. Najlepiej miuipolska. Jak to zrobić masz porady kilka postów powyżej. Proponuje to zrobić z tego poradnika po angielsku. Unikniesz konieczności proszenia o odblokowanie bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś spotkał się z problemem wejścia do fastboot? Pojawia mi się android w czapce potem znika i nic dalej się nie dzieje... Następnie mogę normalnie uruchomić telefon przez wciśnięcie przycisku power. Czy ktoś natknął się na podobny problem i może mi podrzucić link?

I druga prośba o link: instalacja sterownika od qualcomm na windows 10. U mnie go nie widzi pomimo podania lokalizacji, natknąłem się kiedyś w internecie na rozwiązanie tego problemu ale teraz nie mogę tego znaleźć. Bez tego miflash nie widzi urządzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra....stałem się posiadaczem Mi4s. Oczywiście soft Global z polskim i na starcie nie działa dialer i kontakty, stąd pytania:

1. Co rozwiązuje ten problem ? (pytam o inne rozwiązania, niż dogranie innego dialera z play)

2. Czy w sofcie .eu dialer działa poprawnie?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...