Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy potrzebuję pomocy z wgraniem TWRP. Odblokowałem bootloader oficjalną metodą.

TWRP próbowałem wg. poradnika http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html, co prawda odpalenie Mi4S TWRP.cmd wyrzucało błąd "brak recovery.img", więc instalowałem z konsoli przez fastboota (fastboot flash recovery recovery.img). Konsola twierdzi, że proces się udał, ale nie da się przejść do TWRP - uruchamia się standardowe recovery.

W czym jest problem? Może ma ktoś linka do działającego TWRP?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, serfmen napisał:

@ronnie zrób wszystko według tej instrukcji: http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html

Wszystko działa tak jak trzeba :) 

@serfmen a da się zrobić jakiś backup pobranych aplikacji? Już pół dnia aplikacje, kalendarze i pocztę ustawiam. Szkoda czasu na ściąganie od nowa :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób kopie zapasową - wejdź w Ustawienia -> Urządzenie -> Kopia i kasowanie danych -> Kopia zapasowa systemu MIUI -> Utwórz kopię zapasową MIUI.

Wybierz które elementy mają zostać skopiowane i kliknij Rozpocznij. 

Jedna ważna rzecz: po ukończonym backupie, skopiuj folder z tym backupem na kompa (bo przy wgrywaniu ROMa przez Miflash czyści się zawartość telefonu) - folder znajdziesz w pamięci telefonu > MIUI > backup > AllBackup > folder z datą i godziną adekwatną do wykonania kopii - kopiujesz na komputer.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Zakupiłem sobie Mi4s i jest global rom po polsku z google play i można powiedzieć że wszystko jest ok pomijając to że nie wszystko jest spolszczone ale to akurat nie jest problem, jednak w ustawieniach język nie ma polskiego (wybrałem ukraiński ;-) ) i wydaje że to jest winą tego że w dialerze przy wyszukiwaniu kontaktu nie idzie znaleźć kontaktu który ma w nazwie ma polskie znaki, czyli np. "Śliwka" to już nie znajdzie bo musiało być "Sliwka". Pytanie brzmi czy da radę to jakoś "naprawić" , "zaktualizować" bez wgrywania nowego romu ? Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, serfmen napisał:

Zrób kopie zapasową - wejdź w Ustawienia -> Urządzenie -> Kopia i kasowanie danych -> Kopia zapasowa systemu MIUI -> Utwórz kopię zapasową MIUI.

Wybierz które elementy mają zostać skopiowane i kliknij Rozpocznij. 

Jedna ważna rzecz: po ukończonym backupie, skopiuj folder z tym backupem na kompa (bo przy wgrywaniu ROMa przez Miflash czyści się zawartość telefonu) - folder znajdziesz w pamięci telefonu > MIUI > backup > AllBackup > folder z datą i godziną adekwatną do wykonania kopii - kopiujesz na komputer.

No i d*pa. Zbrickowałem telefon :(. Mam czarny ekran, nie chce się włączyć, komputer też go nie widzi. 

Odpaliłem fastboot, sterowniki się zainstalowały...potem koniec. Telefon zdechł. Trzeba było kupić honor7 i mieć w d*pie takie zabawy. 

Niby soft multi się zainstalował, ale ekran czarny, nie da się uruchomić ponownie fastbott...

 

Edit: Zostawię powyższe dla potomnych. 

Telefon działa. Nie mogłem go uruchomić, bo bateria spadła poniżej 30%. Nawet 10 minutowe trzymanie "power" nie pomagało. Podładowałem telefon i sam się uruchomił. Mam xiaomi.eu. Dialer działa. 

Ciekawa rzecz, po uruchomieniu wyskoczył komunikat, że telefon zablokowany dopóki nie uruchomi się konta w xiaomi, po zalogowaniu wszystko działa. 

Edytowane przez ronnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, luki156 napisał:

A mam pytanie czy działa wam wyciszenie dzwonka po odwróceniu telefonu, bo u mnie nie chce jakoś załapać.

W ogóle Ci nie działa wyciszenie czy po prostu czasem łapie a czasem nie? 

 

Sprawdź tylną kamerę, pukając palcem w jej okolicach. Czy słyszysz lekkie brzęczenie jak u mnie?  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w MI 4S też nie działa. Nie mogłem nawet znaleźć żadnej funkcji włączania/wyłączania tego w opcjach.

Dnia 30.05.2016 o 14:09, luki156 napisał:

Nie działa wcale, kalibrowałem żyroskop ale nie wiele to dało, chyba że nieumiejętnie to robiłem choć filozofii nie ma, w każdym bąć razie nie działa wogóle. ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.06.2016 o 14:35, Eternal napisał:

U mnie w MI 4S też nie działa. Nie mogłem nawet znaleźć żadnej funkcji włączania/wyłączania tego w opcjach.

 

Jednak opcja wyciszenia przez odwrócenie działa, tylko niestety dopiero po wyłączeniu wibracji telefonu ;-) A której opcji nie mogłeś znaleźć bo kalibracje czujników i nie tylko jest w ustawienia > informacje o telefonie > wersja jądra i musisz tapnąć 4 razy i wchodzisz w opcje, trochę to schowali ;-)  a włączanie opcji wyciszenia przez odwrócenie masz w ustawienia > opcje aplikacji > telefon > połączenia przychodzące > odwróć by wyciszyć, ale tak jak napisałem działa tylko przy wyłączonej wibracji. Tak jest u mnie mam wersję MIUI 7.2

Edytowane przez luki156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.06.2016 o 01:13, luki156 napisał:

Jednak opcja wyciszenia przez odwrócenie działa, tylko niestety dopiero po wyłączeniu wibracji telefonu ;-) A której opcji nie mogłeś znaleźć bo kalibracje czujników i nie tylko jest w ustawienia > informacje o telefonie > wersja jądra i musisz tapnąć 4 razy i wchodzisz w opcje, trochę to schowali ;-)  a włączanie opcji wyciszenia przez odwrócenie masz w ustawienia > opcje aplikacji > telefon > połączenia przychodzące > odwróć by wyciszyć, ale tak jak napisałem działa tylko przy wyłączonej wibracji. Tak jest u mnie mam wersję MIUI 7.2

Dzięki za podpowiedź. Ustawiłem i wszystko działa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam .Mam parę pytań do posiadaczy tego modelu: 

1-Jak to jest z tym grzaniem się Snapa, bo są tak różne wypowiedzi i komu wierzyć? 

2-GPS-sprawa dla mnie bardzo ważna ,jak szybko łapie i czy jest stabilny? 

3-To samo pytanie co użytkownik powyzej-wybudzanie dwuklikiem i aktywne krawędzie(jeden ze sprzedawców napisał ze posiada obie te funkcje -no tak ale on chce sprzedać) 

Te pytania zadaję bo do wyboru mam Mi4c lub Mi4s ze wskazniem na Mi4s (bardzo mi się podoba wizualnie i wogóle) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klamka zapadła zmówiłem ,przyszło no i cieszy-fajne.Ale mam pytanie co mogę z tym zrobić? Czytam posty i przyznaję mam mętlik od tych romów i kerneli oraz temu podobnych , telefon który zamówiłem jest z takim Miui jak na screenie, ma odblokowany bootloader (prawdopodobnie bo jest TWRP- sprawdzałem) jest też Sklep. Mam też następne pytanie związane z tą wersją Miui- jak wygląda sprawa aktualizacji, zmiany np. CM?

Przyznaję że to moje pierwsze Miui i podchodzę do niego z "pewną dozą nieśmiałości" ale już widzę parę ciekawych rzeczy które mogą mnie przekonać do tej nakładki. 

Screenshot_2016-06-25-08-10-06_com.android.settings.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.06.2016 o 13:09, QMiui napisał:

Klamka zapadła zmówiłem ,przyszło no i cieszy-fajne.Ale mam pytanie co mogę z tym zrobić? Czytam posty i przyznaję mam mętlik od tych romów i kerneli oraz temu podobnych , telefon który zamówiłem jest z takim Miui jak na screenie, ma odblokowany bootloader (prawdopodobnie bo jest TWRP- sprawdzałem) jest też Sklep. Mam też następne pytanie związane z tą wersją Miui- jak wygląda sprawa aktualizacji, zmiany np. CM?

Przyznaję że to moje pierwsze Miui i podchodzę do niego z "pewną dozą nieśmiałości" ale już widzę parę ciekawych rzeczy które mogą mnie przekonać do tej nakładki. 

Screenshot_2016-06-25-08-10-06_com.android.settings.png

Masz europejski system, czyli wszystko gra.  

Po co Ci CM na Mi4s? Bez sensu jest kupowanie tego telefonu i wygrywanie od początku innego systemu niż MIUI. Poużywaj MIUI, raczej polubisz :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ronnie chyba masz rację nawet nawet, co prawda brakuje mi czegoś takiego jak Gravitybox czy XposedInstaller (oprócz paru ciekawych opcji brak mi możliwości powiększenia belki status bara z informacjami - oczy już nie te a z tą wielkością to ktoś chyba przesadził-jak to powiększyć?

Po bliższym zapoznaniu się z Miui zaczyna mi się podobać ale co to znaczy europejski system? i jak się aktualizuje toto.Pozdrawiam

 

 

Takie trzy ciekawostki;
1-Klikając 5 razy "Wersja jądra.." w Ustawienia-Informacje o telefonie wchodzimy w "Diagnostykę"
2-Klikając 7 razy "Wersja Miui" mamy opcje programistyczne
3-Klikając szybko kilka razy pojawia nam się żółty lizak  

Edytowane przez QMiui
Dodanie ciekawostek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi4s. Odblokowany bootloader ostatnie MIUI PL v8 i odkryłem że nie działa czytnik  lini ppapilarnych tzn dokładniej  czytnik może i działa ale nie da się dodać odcisku palca. Pod blokadą odciskiem palca  są tylko opcje wzór kod pin i hasło. Ma ktoś podobny problem i ewentualne rozwiązanie lub wyjaśnienie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy pytań - zabrakło mi Xposed i paru modułów i zacząłem czytać -zgłupiałem jak to w końcu jest czy na mój telefon jest ten Xposed czy go niema?

Na XDA znalazłem wątek http://forum.xda-developers.com/xposed/unofficial-xposed-miui-t3367634 ale jak to się instaluje i co mam zainstalować z opisu wgląda że


Xposed-V85-sdk22-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160609 czy ktoś to używa?

  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.06.2016 o 19:05, QMiui napisał:

Xposed-V85-sdk22-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160609 czy ktoś to używa?

Ja instalowałem wczoraj. Wszystko działa pięknie. Wcześniej miałem MIUI 8 i tam był problem z apką MIUI Tweak. Po flashu na MIUI 7 wszystko pięknie działa. Jak coś to pisz

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KL4K50N wczoraj jeszcze trochę pogrzebałem w necie , pościągałem to co trzeba oraz to co może się przydać- porobiłem kopie- pomodliłem się (uwalić 1300 zł -mina bezcenna) zainstalowałem i szok śmiga .

Teraz trzeba poznać Miui Tweaks i xMIUI , trochę już poustawiałem, muszę jeszcze poszukać jak dodać dodatkowe opcje w menu POWER to znaczy Recovery itp.Brakowało mi opcji przypisania dodatkowych funkcji do klawiszy ,wiem że Miui ma to ale sami przyznacie że nie tak jak xMIUI i dlatego warto zainstalować to wszystko.

Do Ciebie i do innych kolegów na forum- czy istnieje coś do powiększenia belki statusowej? jest to teraz dla mnie bardzo ważne bo oczy nie te a w tych dwóch programach nie widzę takiej opcji, tym bardziej że jest to '' Mój pierwszy raz'' to znaczy pierwsze Miui ale już je polubiłem.

 Mi4S pomimo wpisów w internecie sprawuje się elegancko i jestem naprawdę happy że zaryzykowałem i zdecydowałem się na zakup,to na czym mi zależało działa jak potrzeba między innymi GPS -oczom nie wierzyłem- bez dostępu do internetu na Automapie do 20 sek!!!!!! Sygic oraz Sygic Truck- to samo i na dokładkę pokazuje miejsce w którym jestem ,dokładnie.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, QMiui napisał:

powiększenia belki statusowej?

Chodzi Ci o tą belkę co jest na niej godzina, zasięg i bateria? W programach MIUI Tweak masz opcję Encrease Clock, apps icon itd. Po aktywowaniu tego masz o wiele większe wszystkie informacje:

 

fc3532d80af57fa7med.png

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi to wszystko jakoś dziwnie działa niby działa a jednak nie do końca, zainstalowałem w kolejności xposed-v85-sdk22-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez-20160609 ,XposedInstaller_3.0_alpha4,xMIUI_v0.1.2_alpha,MIUI.Tweaks.v.2.11.b.35.
Mogę zmienić kolory ikon sygnałów na status barze,rozmiar niektórych elementów ale już na przykład mimo zaznaczenia opcji dodatkowych funkcji w menu power przy restarcie mam brak takiej możliwości.Dziwi mnie to co jest w opcji Framework (na screenie) czy to tak ma być? a może coś jednak nie tak?
Kupiłbym ostatnią wersję w Sklepie ale czy to będzie działac jak należy, a to co napisałeś niestety zerowa reakcja, chyba że coś skopałem jak ma wyglądać prawidłowa instalacja tego wszystkiego zaznaczam że pierwszy plik czyli xposed-v85-sdk22-arm64-MIUI-edition-by-SolarWarez jest plikiem .zip i instalowałem go poprzez TWRP reszta natomiast to .apk  


 

Screenshot_2016-07-02-19-40-04_de.robv.android.xposed.installer.png

Screenshot_2016-07-02-19-40-59_com.hartec.miuistatusbar.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KL4K50N dzięki za zainteresowanie ale to nie jest moje pierwsze spotkanie z tego rodzaju aplikacjami (styczność z Androidem zaczęła się daaawno temu z HTC HD2  może ktoś pamięta to cudo?) i może to moja wina że nie powiedziałem o zaznaczeniach i temu podobnych sprawach ( wydawało mi się to normalne że trzeba te moduły zaznaczyć i zrestartować urządzenie) Co do tych modułów to one chyba nie do końca  w pełni działaja bo np. problemowe dodatkowe opcje Power Menu już są ale na przykład zmieniłem kolory sygnałów za pomocą Miui Tweaks a teraz nie mogę powrócić do koloru białego  muszę potestować dokładnie te MIUI Tweaks .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HD2 było również w moim posiadaniu przez trochę czasu :) Oczywiście oryginalny WM poszedł out i wszedł jakiś NAND android :). Hmm co do Twojego problemu to teraz nie wiem co może być nie tak. Mam to samo zainstalowane i u mnie wszystkie opcje z MIUI Tweak działają. A na jakim MIUI śmigasz? Bo ja jak miałem 8 to mi krzaczyło i restartowało telefon non stop. Dopiero po powrocie na 7 wszystko działa.

U mnie wygląda to tak :

 

Android : 5.1.1 LMY47V

MIUI : 7.2.5.0 LAJCNDA

Xposedinstaller_3.0_alpha.apk

MIUI Tweaks v2.7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...