Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie bateria trzyma bardzo różne od 1 doby do 2, rekord 3 ,5 doby ale w czasie świąt i tel nie był sporo używany, zawsze mam włączone Bluetooth Wi-Fi i dane, ekran mocno zciemniony, wogule nie gram,bez karty pamięci za to z 2 simami, preferowane 4 g,z tym że tel nowy dopiero 4,5 miesiąca, jedyny problem to czasem transmisja się wiesza, jestem zadowolony choć w stosunku do poprzednich tel jak redmi2 i note 2 spodziewałem się odrobinę więcej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie odnośnie MiFlasha. Wiem, że pytania nooba.

Jest to operacja polegająca na wgraniu systemu (w moim przypadku) China Dev i wyczyszczenia pamięci telefonu.

Czy przy wgraniu tego China Dev (przez fastboota) zablokuje mi się bootloader? 

Według tego poradnika nie, ale to było pisane trzy lata temu i wolę się upewnić.

Jeśli się zablokuje, to muszę od nowa występować o odblokowanie, czy wystarczy skorzystać z tego, które dostałem?

Nie muszę uruchamiać trybu EDL? W życiu tego nie robiłem.

Odblokowywałem bootloader metodą oficjalną.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, don_kamillo napisał:

Pytanie odnośnie MiFlasha. Wiem, że pytania nooba.

Jest to operacja polegająca na wgraniu systemu (w moim przypadku) China Dev i wyczyszczenia pamięci telefonu.

Czy przy wgraniu tego China Dev (przez fastboota) zablokuje mi się bootloader? 

Według tego poradnika nie, ale to było pisane trzy lata temu i wolę się upewnić.

Jeśli się zablokuje, to muszę od nowa występować o odblokowanie, czy wystarczy skorzystać z tego, które dostałem?

Nie muszę uruchamiać trybu EDL? W życiu tego nie robiłem.

Odblokowywałem bootloader metodą oficjalną.

 

 

Z tego co wiem to nie zablokuje.

Nie, zgodę masz do czasu jej wycofania, nie musisz znowu pisać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
39 minut temu, ronnie napisał:

No dobra, kto już wgrał nowe MIUI i zablokował sobie BL? 

Ja mam BL odblokowany chyba niestandardową metodą (z angielskiego forum) bo tradycjnie mi nie szło w żaden sposób w tamtym roku. Teraz się zastanawiam czy aktualizować i jak ? :?

Jak coś, to ja miałem dokładnie tak jak mówisz (tylko, że na Mi4C). Oficjalną metodą miałem problem z odblokowaniem (błąd przy 50%). Jednak po aktualizacji ostatniej poszło od strzała za pierwszym razem xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm...póki co zdjeli aktualizację 7.2.9 więc i tak musze poczekać aż ponownie wrzucą. Człowiek prawie rok temu przechodził z tym małe piekiełko (miałem dwa konta xiaomi i telefon wisiał bez możliwości użytkowania po aktualizacji, masakra była). a teraz znowu.....eh. Trochę się wacham.... 

Aktualizację pobiorę, ale nie pamiętam jak się wgrywało TWRP :). Wszystko od nowa....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy ROM instalować normalnie przez TWRP?
Potrzebny pełny wipe ?
Po instalacji może zablokować sie BL ??

Ciężko Ci coś odpowiedzieć bo nawet nie wiadomo jaki ROM teraz masz. Generalnie pełny wipe jest zbędny,aktualizacje możesz zrobić z TWRP albo z updatera( zainstaluj plik ZIP)

Wysłane z Lenovo P2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy ROM instalować normalnie przez TWRP?
Potrzebny pełny wipe ?
Po instalacji może zablokować sie BL ??

Lepiej przez aplikację Aktualizacje.
Żadnego wipe nie rób.
BL na pewno się zablokuje. Usunie stare TWRP, więc nie będzie recovery. Trzeba będzie odblokować BL i wgrać nowe TWRP.
Ogólnie w stosownym dziale jest instrukcja aktualizacji.

Wysłane z mojego MI 4S przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacje Miui można wgrać przez update ?? a nie tylko przez TWRP ? 

Cytat

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu na 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Więc jeśli dobrze rozumiem to tak czy siak bootloader się zablokuje.

Edytowane przez luki156
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że tyle pytań od razu, ale wolę dopytać żeby sobie kłopotu nie narobić :-D 

W instrukcji jest mowa o aktualizacji 6.12.22 ja mam z miesiąca wcześniej a dokładnie 6.11.10, czy trzeba konkretnie na tą 6.12 czy może ktoś próbował i mu się udało wgrać na wcześniejsze wersje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, luki156 napisał:

Przepraszam że tyle pytań od razu, ale wolę dopytać żeby sobie kłopotu nie narobić :-D 

W instrukcji jest mowa o aktualizacji 6.12.22 ja mam z miesiąca wcześniej a dokładnie 6.11.10, czy trzeba konkretnie na tą 6.12 czy może ktoś próbował i mu się udało wgrać na wcześniejsze wersje ?

W instrukcji: https://miuipolska.pl/forum/topic/22376-odblokowanie-bootloadera-do-mi4cmi4snotepro-dla-xiaomieu-70/

jest napisane, żeby wgrywać na 6.12.22 i tak robiłem. Ale skoro są tacy, co im się udało wgrywać ze starszej, to możesz próbować. Ja wolałem robić jak Acid przykazał ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że niby od soboty nie minęło wiele czasu, ale nie uświadczyłem jeszcze reboota, który był cechą charakterystyczną na poprzedniej wersji.

Problem opisany tutaj: https://miuipolska.pl/forum/topic/21586-mi4s-rebootaktualizacja-bez-powodu/

i nie było na niego panaceum (MiFlash nie pomagał).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, luki156 napisał:

a czy przy aktualizacji przez update coś się usuwa ? typu sms, zdjęcia programy itp.. ?? czy po prostu jak zwykła aktualizacja i szybciutko śmigamy na nowym systemie ?

Zwykła aktualizacja, nic się nie usuwa, sam też nic nie czyść. Po aktualizacji system jest mocno ociężały, animacje tną jak emo, ale to mija po kilku minutach. Nie przeraź się ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż wygląda na to że jak narazie wszystko paca bez problemu, zainstalowana aktualizacja (w sensie android7) bootloader odblokowany, TWRP zainstalowane wszystko w góra 30 min, aż stałem się podejrzliwy bo obyło się bez praktycznie żadnego problemu :-D po restarcie tylko jak by trochę ciężej mu się wstawało, ale pożyjemy zobaczymy może mu przejdzie a może kolejne aktualizacje poprawią temat. W każdym bądź razie całość na daną chwilę jest na duży plus :-P Polecam.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa aktualizacja już jest, odcisk palca działa dobrze tryb HDR w aparacie działa, nie widzę na razie żadnych problemów więc na +. Tylko sama aktualizacja, ja aktualizowałem z pod androida z pliku zip i nie wgrało samo aktualki tak jak przy przejściu na wersję 7 ale przerzuciło do TWRP i ręcznie trzeba było zadać plik, cała reszta poszła wporządku, więc polecam jeśli ktoś jeszcze nie zaktualizował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam wyższe, TrackID i Shazam też wróciły do działania, jedyne co gorsze to wrócił stary plik hosts, więc trzeba zainstalować jeszcze raz blokade z apek miuipl. O ile ktoś używa tej opcji, alternatywnie te można dograć AdAway

Edytowane przez AdrHark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

nie potrafię zainstalować twrp w moim mi4s pare godzin temu wgrałem przez miflash Chińczyka (aqua_images_V8.2.1.0.LAJCNDL_20170116.0000.00_5.1_cn_b6af4e803e)no i mecze się  z twrp adb widzi telefon ale po napisaniu komendy żeby go sflaszować nic,sterowniki wgrane,próbowałem 2 wersje twrp z 2 rożnych lapków jeden z 7 ka a 2 gi z win 8,1,efekt ten sam gdzieś popełniam bład ale nie wiem gdzie,kurcze w red mi 2 poszło łatwo mi note 2 mojej żony tak samo a u mnie lipa.

 

nie da sie wgrać twrp przez mi flash morze ja cos złe wpisuje w konsoli abd według ruznych instrukcji piszą twrp.img lub recovery.img lub recovery recovery.img,pozdrawiam i prosze o jakieś wskazówki dziś w nocy powtórka z rozrywki bo nie wyobrażam sobie pracy na chińczyku z j angielskim,pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cysiu, ortografia kłuje w oczy :( 

Problem jest taki, że wgrałeś soft stable - http://en.miui.com/download-300.html, a powinieneś wybrać soft na dole - developer. Nie wiem, czy nie zablokował Ci się bootloader. Jeśli tak, to musisz go odblokować. Jeśli nie, to wgraj developer ROM i tam flashuj TWRP.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za ortografie będę się starał pisać lepiej,choc nie jest to takie proste pisać z Angielskiego systemu z Eng klawiaturą i na dodatek jak się jest kurde dyplomowanym dyslektykiem z papierami :p,ale Bede się starał obiecuje.

 

co do zablokowania był odblokowany po sprawdzeniu w adb ale jeśli jesteś pewny ze to morze tez być problemem to nie problemu mogę go zmienić kolejne pare minut strachu i będzie,zabiorę się wieczorem za niego dopiero wstałem,dzięki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...