Skocz do zawartości

MI 4s - pytania ogólne - wątek zbiorczy


Sidelek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 18.04.2016 o 14:42, zielonyBB napisał:

Mam pytanie do użytkowników 4s. Jak oceniacie wyświetlacz. Chodzi mi o jego jasność oraz kolor biały.

Trudno to ocenić jednoznacznie, ale osobiście nie widzę problemu. Jasność w domu mam na połowę mocy i jest bardzo dobrze. Pewnie można by ustawić jeszcze ciemnej, ale mam słaby wzrok. Jedyne co, to wyłączyłem automatyczną regulację, bo w ciemności ekran przygasał i dla mnie stawał się ciut za mało kontrastowy. Swoją drogą jest też regulacja kontrastu, której nie używałem. Mam chyba na auto. Pewnie w pogodny dzień na zewnątrz będzie gorzej, ale w swoim tablecie przy maksymalnym podświetleniu gdy jestem na słońcu to też o komforcie pracy trudno mówić.

Biel? Pewnie jak ktoś ustawi biały ekran i będzie nad tym myślał to się czegoś dopatrzy. W normalnej pracy nie zauważyłem problemu. Jak pisałem to pierwszy smartfon którym trochę dłużej się bawiłem więc nie mam porównania.  Natomiast używam tabletu galaxy tab pro LTE 10" więc dość wysokiego modelu samsunga i jakieś przepaści między tymi urządzeniami nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.04.2016 o 17:20, felis napisał:

Telefon podczas rozruchu zapytał o wybór języka. Był polski. Potem o wybór kraju. Polski nie było. Wybrałem Ukrainę bo najbliżej. Ma to jakieś znaczenie?

Nie ma poza tym, że telefon ma syfiasty ROM. Polecam wrzucić coś normalnego, szczególnie że jest już ROM PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, TKN napisał:

Nie ma poza tym, że telefon ma syfiasty ROM. Polecam wrzucić coś normalnego, szczególnie że jest już ROM PL.

Dziękuję za informację, tylko nie bardzo wiem jak to zrobić. Gdy wejdę na stronę http://en.miui.com/download-300.html widzę, że jest dostępny ROM V7.2.8.0. W telefonie mam V7.2.3.0, ale jak kliknę Ustawienia - informację o telefonie - aktualizacje systemowe to dostaje komunikat: "no updates available" .

Jak dokonać tej aktualizacji? Czy zgodnie z opisem na powyższej stronie zawartym we "Flashing Guide" - "Method 1: System Update" Czy w jakiś inny sposób? Nie stracę wtedy aplikacji i innych rzeczy już zapisanych w telefonie? To mój pierwszy smartfon (właściwie mojej żony) stąd mam tyle wątpliwości?

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, TKN napisał:

Na początek radzę zacząć od wysłania prośby o odblokowanie bootloadera wg tego:

To czytałem, ale póki co nie mam możliwości działać przy bootoaderze, bo za kilka dni jadę do Hiszpanii na miesiąc, a tam nie mam dostępu do taniego internetu. MIUI ze strony PL wgram po powrocie. Natomiast chciałbym wgrać to ze strony GLOBAL. W opisie na ich stronie nie ma tam nic o bootloaderze http://en.miui.com/a-232.html

Czyli nie uda mi się wgrać ich ROMu? Pisząc o ROM PL miałeś na myśli najnowszy ze strony GLOBAL czy MIUI Polska?

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TKN napisał:

MIUI Polska. Mi4s nie ma globala.

No to muszę poczekać, aż wrócę.

A wiadomo co się stanie jeśli pobiorę ze strony http://en.miui.com/download-300.html wersję V7.2.8.0.LAJCNDA (MIUI7) i spróbuję wgrać zgodnie z ich instrukcją? Coś poprawie w stosunku do mojej V7.2.3.0?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, felis napisał:

No to muszę poczekać, aż wrócę

Prośbę o odblokowanie bootloadera warto złożyć już dziś.

2 minuty temu, felis napisał:

A wiadomo co się stanie jeśli pobiorę ze strony http://en.miui.com/download-300.html wersję V7.2.8.0.LAJCNDA (MIUI7) i spróbuję wgrać zgodnie z ich instrukcją?

Wiadomo. Zostanie zainstalowany system w zależności od Twojego wyboru: china stable lub china dev - oczywiście instalacja poprzez MiFlash.

3 minuty temu, felis napisał:

Coś poprawie w stosunku do mojej V7.2.3.0?

Nie mam pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, TKN napisał:

Prośbę o odblokowanie bootloadera warto złożyć już dziś.

No niby tak, ale ktoś pisał, że decyzja może być ograniczona czasowo i jak dostanę po wyjeździe i nie odblokuję przez miesiąc, to może stracić ważność.

13 minut temu, TKN napisał:

Wiadomo. Zostanie zainstalowany system w zależności od Twojego wyboru: china stable lub china dev - oczywiście instalacja poprzez MiFlash.

Mam stable i wybiorę stable, tylko czy nie zniknie mi to spolszczenie, które jest obecnie. Telefon kupiony od użytkownika pytono z allegro. Może ktoś już aktualizował rom w "jego" telefonie.

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, felis napisał:

No niby tak, ale ktoś pisał, że decyzja może być ograniczona czasowo i jak dostanę po wyjeździe i nie odblokuję przez miesiąc, to może stracić ważność.

Nie jest ograniczona czasowo, a i tak będziesz musiał czekać ze 2 tygodnie.

11 minut temu, felis napisał:

Mam stable i wybiorę stable, tylko czy nie zniknie mi to spolszczenie, które jest obecnie.

Oczywiście, że to spolszczenie zniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, TKN napisał:

Nie jest ograniczona czasowo, a i tak będziesz musiał czekać ze 2 tygodnie.

Oczywiście, że to spolszczenie zniknie.

 

O.K. dziękuję za informację. W takim razie rejestruję się u "Chińczyka", a po powrocie będę przechodził na MIUI Polska.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.04.2016 o 12:50, TKN napisał:

Nie ma poza tym, że telefon ma syfiasty ROM. Polecam wrzucić coś normalnego, szczególnie że jest już ROM PL.

A tak z ciekawości - w jakim sensie syfiasty? :)

 

Dawno tu nie zaglądałem i widzę w innym dziale, że można instalować custom rom na telefonie z zablokowanym bootloaderem ( http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html ). Ktoś jeszcze próbował oprócz Eternal'a?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jozek napisał:

Więc ten polski ROM co jest dostępny to dev chiński   ,oczyszony ze śmieci  z  językiem polskim .

Pewnie tak, ale musisz mieć na uwadze, że spolszczenie nie jest do końca pełne nawet w przypadku jakiś podstawowych elementów. Np. na wygaszaczu ekranu wyświetla się godzina i data z nazwą miesiąca po polsku, a już na pulpicie to samo po angielsku. Część ustawień ma język angielski. Nie ma jakiejś tragedii, ale ładnie to nie wygląda. Sprzedający twierdził też, że mogę dokonać aktualizacji tego chińskiego ROM bez utraty jeżyka polskiego. Tu na forum twierdzą inaczej. Chociaż ta pierwsza metoda aktualizacji na stronie GLOBAL wskazuje, że własne ustawienia powinny się zachować, więc może język również. Nie chcę sprawdzać, bo telefon działa całkiem sprawnie. Myślę, że zacznę działać dopiero po odblokowaniu bootloadera od razu z rom MIUI Polska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, felis napisał:

Myślę, że zacznę działać dopiero po odblokowaniu bootloadera od razu z rom MIUI Polska.

Polecam ten tutorial http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html

Działa jak trzeba i nie ma tego całego zachodu i czekania na odblokowywanie bootloadera. Po wgraniu TWRP możesz robić już co chcesz. Ja wgrałem sobie miuipolska i niby nic, ale widać różnicę w tłumaczeniu. Jest lepiej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konraddu napisał:

Polecam ten tutorial http://en.miui.com/thread-251450-1-1.html

Działa jak trzeba i nie ma tego całego zachodu i czekania na odblokowywanie bootloadera. Po wgraniu TWRP możesz robić już co chcesz. Ja wgrałem sobie miuipolska i niby nic, ale widać różnicę w tłumaczeniu. Jest lepiej :)

Czyli to jest alternatywna metoda odblokowywania BL (bez potrzeby uzyskiwania zgody Xiaomi?), tak?

Czy takie odblokowanie jest tak samo "pełnowartościowe" jak oficjalne? Nie ma jakichś minusów, "haczyków"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, latet napisał:

Czyli to jest alternatywna metoda odblokowywania BL (bez potrzeby uzyskiwania zgody Xiaomi?), tak?

Czy takie odblokowanie jest tak samo "pełnowartościowe" jak oficjalne? Nie ma jakichś minusów, "haczyków"?

No na to wygląda. Wszystko działa jak trzeba. Mam normalnie odblokowany BL. Wrzucone TWRP i zrobiony root :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, konraddu napisał:

No na to wygląda. Wszystko działa jak trzeba. Mam normalnie odblokowany BL. Wrzucone TWRP i zrobiony root :)

A orientujecie się może, dla których słuchawek (oprócz Mi4s i Mi5) jest możliwa ta (lub analogiczna) metoda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótkie pytanie... jak z baterią w tym telefonie (na ROMie bez chińskich śmieci, powiedzmy, że tego z miuipolska) ?

Słyszałem, że trzyma krócej niż mi5.

Na gsmarenie miał bodajże "endurance rating 70h", bądź okolo tego... mi5 miał 90+ h, a mój z3 compact 100h+...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kaiketsu napisał:

Krótkie pytanie... jak z baterią w tym telefonie (na ROMie bez chińskich śmieci, powiedzmy, że tego z miuipolska) ?

Słyszałem, że trzyma krócej niż mi5.

Mam rom spolszczony, ale chiński i bateria trzyma 5-6 dni jeśli używać telefonu tylko do dzwonienia, sms i krótko jakiś drobiazgów. Podświetlenie ustawione na około 50-60%. Jeśli włączy się net-a, aplikacje filmy to wytrzyma kilka godzin, ale nie sprawdzałem dokładnie ile, bo nie mam na to teraz czasu.

Do mi5, ani jakiegokolwiek innego smartfona bark mi porównania.

Edytowane przez felis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, felis napisał:

Mam rom spolszczony, ale chiński i bateria trzyma 5-6 dni jeśli używać telefonu tylko do dzwonienia, sms i krótko jakiś drobiazgów. Podświetlenie ustawione na około 50-60%. Jeśli włączy się net-a, aplikacje filmy to wytrzyma kilka godzin, ale nie sprawdzałem dokładnie ile, bo nie mam na to teraz czasu.

Do mi5, ani jakiegokolwiek innego smartfona bark mi porównania.

dzięki za info - prośba do Ciebie - napiszesz mi ile mniej więcej osiąga Twój telefon czasu włączonego ekranu? (SOT)

Edytowane przez Kaiketsu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kaiketsu napisał:

dzięki za info - prośba do Ciebie - napiszesz mi ile mniej więcej osiąga Twój telefon czasu włączonego ekranu? (SOT)

Myślę, że około 7 godzin, ale to naprawdę bardzo szacunkowe, a przez najbliższy miesiąc nie będę miał jak dokładnie sprawdzić, więc może ktoś inny się wypowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.04.2016 o 09:30, konraddu napisał:

Jedyne co, póki co mnie wkurzyło, to to, że jak się zmieni motyw (a przynajmniej tak mi się wydaje, że to jest powodem), to aplikacja dialer i kontakty przestaje działać. Soft to miui 7 global z językiem polskim. Zainstalowanie truedialera pomogło.

Jeszcze wrócę do tematu. U mnie aplikacja dialer przestał działać jak byłem w telefonie zalogowany na konto xiaomi. Po wylogowaniu się z opcją zachowania kontaktów w telefonie zaczęła powtórnie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacz proszę może naiwne pytanie, ale rozumiem, że taki odblokowany w Mi4S z IBG bootloader pozwala na zainstalowanie TWRP i ROMu z działu download miuipolska.pl. Dobrze rozumiem?
Czy jednak 

Cytat

Docelowo i tak każdy powinien odblokować bootloader

oznacza, że nawet w tym przypadku warto prosić o odblokowanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...