Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Raczej zły rom. Nie wkleiłeś rozszerzenia romu, ale prawie na pewno pobrałeś rom recovery, a chcesz go instalować w trybie fastboot. Jak masz twrp, to w twrp możesz zrobić "factory reset", czyli po prosty "wipe". Albo to co pobrałeś zainstalować przez twrp, tylko po tej operacji mozesz mieć bootloopa. TWRP czasami się gryzło z oficjalnymi romami.
  2. To nie jest recovery, tylko menu serwisowe. Recovery w tym telefonie uruchamia się trzymając wszystkie trzy przyciski vol+, vol- i power. Powineneś mieć nowszą ostatnią stabilną wersję romu. Można było ją zainstalować na tą dev którą masz.
  3. Popsute (wiadomości od Googla), działało ale przestało. Może kiedyś naprawią. Działa jak zmienisz język w telefonie na angielski.
  4. @sliver Nie ma na liście aplikacji, bo masz wyłączone pokazywanie aplikacji systemowych. Android auto jest teraz aplikacją systemową. Ikonę (skrót na pulpicie) zrobisz za pomocą Launchera aktywności (można pobrać ze sklepu).
  5. @anima Tu nie potrafię doradzić. Tak z ciekawości przetestowałem kilka innych dialerów, ale żaden mnie nie przekonał. Chyba jedyne wyjście to się do tego dialera, kontaktów i wiadomości przyzwyczaić i poznać dokładniej jak to działa. Braki związane z sim mi nie przeszkadzają. Jedyne co zrobiłem to wymuszenie synchronizacji kontaktów, historii połączeń i wiadomości z chmurą Mi której wcześniej do tego używałem.
  6. Tak, masz telefon Xiaomi ale dialer z "czystego" Androida od Googla (którego o dziwo wiele osób chwali). Pixele mają to samo. Zapisywać na sim nie można. Można jedynie eksportować, albo importować z sim. Sim jako nośnik dla kontaktów w zasadzie nie istnieje. Widok kontaktów można w ograniczonym zakresie modyfikować, ale nie ma tu czegoś takiego jak kontakty na urządzeniu. Wszystko na kontach i tym można zarządzać. Trudno tą porażkę obejść, jedynie przez instalację innego niezależnego dialera z kontaktami, ale niestety nie od Xiaomi z Miui, bo nie zadziała.
  7. Tak, każde formatowanie kasuje dane i nie będzie można wyjmować karty, bo system może źle działać z powodu brakujących aplikacji zapisanych na karcie. Nie będzie można odczytać zapisanych na niej zdjęć po włożeniu do laptopa. Ogólnie przenoszenie aplikacji na kartę SD to zły pomysł. Lepiej pomyśleć o zmianie telefonu na jakiś z większą pamięcią.
  8. Ale kolega z romem europejskim twierdzi że u niego to teraz działa lepiej. Z tego co widziałem większośc narzeka na zbyt niską jasność. Nieliczni na zbyt wysoką.
  9. @electro69 Zbyt ciemny ekran przy słabszym oświetleniu zewnętrznym. Jasność za wcześnie zjeżdża prawie do minimum i co chwilę trzeba ręcznie korygować, bo nie zapamiętuje zachowań. W Mi 9 Lite było podobnie, ale po ostatniej aktualizacji to naprawili.
  10. A nie wystarczy wyłączenie i ponowne włączenie zasilania? Z reguły to wystarczało..
  11. Czyli EEA. Czekam żeby to w końcu zaczęło działać na zwykłym globalu. Żona używa i zrezygnowała z automatycznej jasności, obecnie nie da się. Dla niej to jedna z większych wad tego telefonu.
  12. Chyba masz rom global EEA. Na zwykłym globalu nadal się nie uczy.
  13. Czysty Android nie musi być zaletą. W RN8T będziesz miał dialer i wiadomości z czystego Androida, co dla wielu jest jego dużą wadą.
  14. Nie wiem. Może znowu serwery szwankują, co ostatnio często się zdarza, szczególnie w weekendy.
  15. Może mogą, tylko w jaki sposób miało by to zwiększać rozpiętość tonalną?
  16. Ja tylko napisałem co może powoduować ten problem. Dlaczego dopiero teraz u Ciebie się pojawił, nie wiem. Wiem że oszczędzanie baterii włączone na stałe w Miui to nieporozumienie.
  17. Ale Androida 10 wcześniej nie miałeś. Od 10 bywają z tym problemy. Teraz to pomoże jedynie ponowna instalacja MiFita. Albo może od razu Amazfita po odinstalowaniu MiFita (bez odparowania opaski i logując się kontem Mi w Amazfit).
  18. @grek64 Ja będziesz używał oszczędzania bateri to problemy nie znikną, chyba że wraz z nowym romem. Jest jakiś błąd w wyniku którego włączenie oszczędzania powoduje zabranie uprawnień do powiadomień MiFit (pomimo tego że są niby nadane). Miałeś przed włączeniem oszczędzania ustawione oszczędzanie bez ograniczeń dla MiFita?
  19. To próbuj jeszcze raz. Trzeba ją wywalić z MiHome, ponowny reset kamery i wszystko od nowa. Co tu innego można doradzić.
  20. @Zenek.p A resetowałeś kamerę? Zmieniłeś hasło, czy na innym nowym koncie się logujesz? Jak na nowym to bez resetu kamery się nie połączy, bo pamięta że była zalogowana do innego konrta.
  21. Jest w informacji o systemie w diagnostyce. W żony jest BOE i "powidoków" brak. Ta wada ujawnia się bardzo szybko.
  22. Raczej wina wyświetlacza, ale wypaleniem tego bym nie nazywał. Sprawdź w diagnostyce jakiego producenta masz lcd. Prawdopodobnie Tianma.
  23. @stereo0 prawdopodobnie zbiera informacje, żeby przedstawić rekomendacje. Te rekomendacje mam od zawsze wyłączone.
  24. Normalnie w menu. Klikasz trzy kropki na górze po prawej i wyłączasz rekomendacje.
  25. RAW to surowe dane z matrycy. Nie bardzo wiem jak można je rozszerzyć. RAW z HDR to chyba jakaś ściema.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...