Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Nie, przed tym cię nie chroni. Chroni cię przed wgraniem romu który mógłby mieć taką możliwość. Główna korzyść, a w zasadzie to satysfakcja, jak ktoś ci zajuma telefon, albo go zgubisz i znalazca go nie zwróci, to nic z nim nie zrobi. Po zablokowaniu przez ciebie będzie się nadawał tylko na rekwizyt, nie da się go użyć bez znajomości hasła do twojego konta Mi. Przy odblokowanym, nie uruchomi telefonu z od nowa wgranym np Miflashem romem Xiaomi, ale wgra CM-a i będzie mógł używać. Root to inna bajka, też trochę zmniejsza bezpieczeństwo dając możliwość głębszej ingerencji w system. Opcja "Flash all" formatuje telefon do podstaw, nie zostaje nic co mogło by ci zagrażać. Niezależnie od tego co tam było, dostajesz telefon jak od producenta wyjęty z pudełka.
  2. Na pewno będzie lepiej i ta funkcja powinna być dostępna. To możesz zrobić natychmiast. Osobiście wolę wersje dev (może być global dev, albo rom eu/pl), ale to wymaga trochę więcej zachodu i użycia MiFlasha i przy eu/pl odblokowania bootloadera.
  3. Nie znęcaj się, można się pomylić. Przynajmniej wiadomo że nie jest butem (botem).
  4. To z powodu tego romu, MiFlash, tryb download i jak zainstalujesz to powinno się udać.
  5. Pobrać wersję Latest China Developer, odblokować na niej bootloader i wgrać twrp, a za jego pomocą rom eu. Tylko najpierw musisz mieć zgodę na odblokowanie bl od Xiaomi, masz?
  6. No tak, syfmiui, global jeszcze nie istnieje, no może tylko u niektórych sprzedawców którzy sami go tworzą.
  7. A wgrałeś dobry rom? Bo są trzy różne dla R4, R4pro i R4a.
  8. To jest wersja Androida, napisz, a najlepiej wklej zrzut jaką masz wersję i rom Miui. Wtedy będzie można rozmawiać o tym co tam masz i co z tym zrobić.
  9. Bo chyba chodzi ci nie o aplikację, bo coś takiego występuje jako program i ma własną ikonę "Wyszukiwanie głosowe googla", tylko o cyferkę przy ustawieniach googla, lub goole now, albo wykrywanie "ok google". Trzeba pogrzebać w ustawieniach googla i tam szukać rozwiązania, ale to jest zrobione wyjątkowo nieintuicyjnie.
  10. A dlaczego nie aktualizowałeś systemu? Masz pierwszą wersję romu jeszcze z Miui 7 i sporą ilością błędów wczesnego romu. Na global dev 7.1.5 i wcześniejszych dev opcja jest aktywna i jest wybór:
  11. Na global dev 7.1.5 działą to normalnie, sprawdziłem przed chwilą. Może spróbuj w ustawieniach kontaktów, Organizuj kontakty, Przebuduj Index T9.
  12. Ale mogą się pojawić inne, to dosyć stary rom ale, nawet z rootem i jeszcze Miui7. Nie wiem o co chodzi z tymi słuchawkami, jedni mają, inni nie mają z tym problemów.
  13. A na LTE sobie nie pogada, dlatego jak nie ma 3G w zasięgu, to zawsze przy połączeniu nie będzie miał internetu..
  14. A próbowałeś przy włączeniu wszystkie trzy przyciski? vol+ vol- i power, bo taka kombinacja w innych Redmi uruchamia twrp. Jak będzie telefon z kabelkiem to nie masz twrp tylko Mirecovery, jak się normalnie uruchomi system to jakiś globalny problem z wchodzeniem do twrp (w Redmi 3s też niektórzy tak mają).
  15. Tak to wina kopii lokalnej, pocieszę was, że na najnowszym global dev 6.12.29 działa już prawie dobrze, przynajmnie u mnie, aplikacje bankowe, tidal, here nie straciły danych. Jeden warunek, nie można przerywać w trakcie wykonywania kopii, a zdarza się że po wygaszeniu ekranu na nic nie reaguje jak jest w trakcie, aż korci żeby przerwać bo wygląda tak jakby się zawiesił.
  16. Nie wiadomo, ale sprawdź na wszelki wypadek czy jest prawidłowo rozpoznawalny w fastboot komendą fastboot devices wydaną w konsoli ms w katalogu z plikami ADB. Zdarza się szcególnie właśnie przy kate i land (Redmi 3s) że nawet przy prawidłowym sterowniku nie jest rozpoznawany w trybie fastboot. Jak będzie nr urządzenia to ok, po zalogowaniu na konto Mi i poużywaniu przez jakiś czas powinien się odblokować.
  17. Weź do ręki pudełko od tego telefonu i powiedz czy masz opisy po chińsku, czy po angielsku. Jak po angielsku i z naklejką ABC Daty to masz kate, jak po chińsku to kenzo. Jak z dystrybucji ABC Daty, lub ma napisy na pudełku po angielsku to pewne że to kate. Dodatkowo fizyczne rozmiary też się trochę różnią, chyba minimalnie wyższy i np akcesoria takie jak etui, szkła na ekran nie pasują od kenzo.
  18. Z reguły konsekwencją jest nie działanie telefonu, albo przynajmniej kart sim, a koledze o dziwo działa i to na jakimś starym romie z czasów kiedy tego modelu chyba jeszcze nie było.
  19. No to wszystko jasne, jak masz z ABC Daty, to ty nie masz kenzo, tylko kate! I musisz wgrać rom dla Redmi Note 3 pro SE. To i tak masz szczęście ze po tylu próbach wgrywania romu od innego (w sumie podobnego) telefonu jeszcze ci działa.
  20. Niejednego zaskoczyło to że po rozpakowaniu .tgz dostaje się .tar i trzeba jeszcze raz to .tar rozpakować. Ale w większości poradników jest to napisane, a przynajmniej jaki folder trzeba wskazać w miflashu i jak powinien wyglądać po rozpakowaniu.
  21. Pobrał china dev z czerwca (trochę starawy), ale to nie problem z wersją romu tylko komputerem (moim zdaniem).
  22. FromWP

    Mi Band 2

    Jej się nie włącza, ani nie wyłącza. Po prostu ściąga się aplikację, MiFita i w niej łączy się telefon z opaską. Jak się oczywiście naładuje. W trakcie ładowania dotknięcie przycisku pokazuje stan naładowania i nic więcej.
  23. Zaatakować Goldwaya, najprawdopodobniej szlag trafił gniazdo SIM.
  24. A jest już Redmi Note 4 ze snapdragonem? Coś przeoczyłem?
  25. Bo nie tędy droga, system w kompie ci się porąbał i masz najprawdopodobniej problem ze sterownikami. Na 50℅ to się zatrzymuje nawet jak nie podłączysz telefonu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...