sylwek83

Użytkownicy
 • Content Count

  3
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

0 Neutral

About sylwek83

 • Rank
  Nowy

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Telefon mam od kilku dni. Co do odległości minimalnej to ok. 50mm. Ogniskowa (ekwiwalent) wynosi ok. 28mm - standard dla dzisiejszych obiektywów w smartfonach. Pojawił się jednak problem o którym nigdzie w recenzjach nie pisano - najdłuższy czas naświetlania to 1/13s - nie da się go wydłużyć do powiedzmy 1/5, czy 1s. Na pewno jest to jakiś rodzaj blokady programowej. Pytanie tylko jak i gdzie w systemie (plikach) zmienić ten czas naświetlania zdefiniowany maksymalnie na 1/13s?
 2. Dzięki, czyli na drugie pytanie mamy już konkret. Pierwsze - te ok. 5mm to dla realnej matrycy w aparacie, jednak dla 35mm, ciężko stwierdzić, brak też wymiarów fizycznych matrycy żeby przeliczyć na mały obrazek. Dla wielu współczesnych smartfonów to oscyluje w granicach 28mm. Tutaj dziwne, że producent nie podaje tej informacji.
 3. Jest to mój pierwszy post na tym forum więc witam wszystkich. Moje pytanie dotyczy aparatu foto (tylnego), mianowicie jaka jest długość ogniskowej - ekwiwalent dla filmu 35mm? Drugie, z jakiej minimalnej odległości można wykonać ostre zdjęcia? Nigdzie nikt nie chce takich informacji niestety zamieścić.