Skocz do zawartości

FromWP

Użytkownicy
  • Postów

    8 476
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    137

Treść opublikowana przez FromWP

  1. Nie, to nie wina telefonu a co najwyżej uprawnień do korzystania z danych mobilnych tych nie działających aplikacji. Operator ci tego nie zmieni, sam musisz to sprawdzić i poustawiać. Ja bym zaczął od wgrania nowszego romu, bo masz rom prawie z przed pół roku. Jak sam nie chce pobrać aktualizacji, to pobierz i zainstaluj z pliku ostatnie wydanie global stable już na Androidzie 7.1 http://en.miui.com/download-323.html Posprawdzaj uprawnienia aplikacji i ewentualne ograniczenia w korzystaniu z danych mobilnych. Panel sterowania, Użycie danych, Ogranicz użycie danych i tam sprawdź, czy te aplikacje mają ustawiony dostęp do danych mobilnych. Ewentualnie w Ustawienia, Zainstalowane aplikacje, Ogranicz użycie danych. Niektóre aplikacje (Googla również), mają swoje własne ustawienia sposobu korzystania z danych. Reset do ustawień fabrycznych też powinien rozwiązać problem, o ile przy pierwszym uruchamianiu i konfiguracji aplikacji będziesz zatwierdzał dostęp do danych mobilnych.
  2. Można, tylko nie wiem co ten customowy rom ci pozmieniał, ze nie możesz wgrać romu eu z Miui. Wgrywając rom fastboot miflashem miałbyś telefon sformatowany jak z fabryki. Niestety zdecydowanie lepiej i bezpieczniej robić to na systemie 64Bit.
  3. Wgraj MiFlashem jakiś rom fastboot z opcją cleen all (np. najnowszy global dev), potem twrp i najnowszy rom eu. Pzry zmianie wersji Androida to chyba najlepszy sposób.
  4. Do zadanego punktu, to chyba w nim nemożliwe, ale skrót do ruchu (korków) ze zmianą ikony i jej nazwy, tak.
  5. Tego nie wiem. Tylko o tym czytałem, ale jako oproblemie niektórych wersji romów, nie sposobu ich wgrywania. Reflash z poziomu aktualizacji tej samej wersji na pewno nie zaszkodzi, a czy naprawia problem z regionem, nie wiem.
  6. Uwierz że na niektórych telefonach czy romach to potrafi nie zadziałać. To że zadziałało na Mido i Kenzo nie znaczy że zadziała w innym i na każdym romie. To Xiaomitool podobno potrafi więcej, ale dopiero od niedawna wspiera romy z Miui 9. Chińskie MiPcSuite też czasami wgra globala na china bez odblokowania bl.
  7. Czyli masz problem z wyświetlaniem MMS-ów tych niby przekopiowanych? Możliwe że to coś do przenoszenia nie zrobiło tego prawidłowo. Nowe MMS-y też się nie wyświetlają?
  8. Musisz skonfigurować MMS-y w ustawieniach Karty SIM i sieci komórkowe. Wpisać poprawny APN twojej sieci dla MMS-ów. Nie wiem jakiego masz operatora, ale w normalnych sieciach (nie wirtualnych operatorów) to się powinno samo ustawić. W ustawieniach wiadomości (sms) w menu, Ustawienia dodatkowe ustawić, żeby automatycznie pobierał MMS-y i dodatkowo też w roamingu krajowym i będzie działać. A dane komórkowe masz włączone? Bo bez tego też MMS-a nie pobierze.
  9. Pobierz ręczmie nowy rom (najnowszy global stable już na Androidzie 7.1), wgraj go do pamięci telefonu i uruchom aktualizację z pliku. http://en.miui.com/download-323.html Może też z kartą SD coś nie tak.
  10. Oni już tego nie rozwijają, działa tylko kilka rzeczy, nawet w chińskiej.
  11. Dokładnie ci nie powiem, ale to odpowiadanie zegarkiem też nie działało. Dodatkowo nie wiem czy część jego problemów nie wynikała ze złych ustawień w Miui.
  12. Podmienione bootloadery w podrabianych globalach, to inny problem. Tam nie dało się odblokować, bo nie. Ale w końcu pozwolili. Piszemy nie na temat.
  13. Nie pamiętam o który dokładnie chodziło, ale chyba Mi 5x. Trzeba było długo czekać na możliwość odblokowania, bo Xiaomi to blokowało, ale w końcu odpuściło.
  14. Był ostatnio taki przypadek, że się nie da chińskiego Mi odblokować. Tu może być podobnie, ale nie musi.
  15. Mogą, na przykład brak pasma LTE B20, ale to dopiero się okaże. Albo jeszcze zablokowany BL, którego nawet ze zgodą nie da się odblokować i wgrać romu global, czy czegoś innego.
  16. Działąć będzie, z łączeniem nie ma problemów, ale z Gear S2/S3 nie wszystkie funkcje będą działać. To ma system Samsunga (Tizen) i z Samsungami działa najlepiej. Znajomy kupił Mi6, ale oddał i wrócił spowrotem do Galaxy S8 właśnie z powodu nie działania kilku funkcji w Gear S3. Sam Mi6 podobał mu się bardziej od S8 (oczywiście oprócz aparatu), ale brak kilku funkcji z Gear S3 przeważył.
  17. FromWP

    Problem z emotikonami

    Wysyła jak to ustawisz. To nie jest opcja klawiatury, modelu, tylko aplikacji sms i ogólnie przyjętych rozwiązań. Masz zaznaczone w menu SMS "Użyj alfabetu GSM", wtedy wysyła uproszczone sms-y bez polskich znaków i emotikonek. Odznacz to i będą emotikonki. Było wiele razy na tym forum.
  18. Z sarkazmem się zgadzam. Od kiedy używam Xiaomi z bateriami 4000mAh, to pytania "jak bateria" nie mają większego sensu, a jedyna sensowna odpowiedź to: "Jest w środku, przyklejona do LCD na stałe".
  19. Po prostu wgrałeś nowszy rom w którym tego błędu nie ma, albo sam proces wgrania nowego romu to naprawił. Sądzisz że wgranie nowego romu podmieniło bootloader i to rozwiązało problem ładowania? A co ma OTG do ładowania też nie rozumiem.
  20. To teraz pozostaje ci chyba tylko jakiś znający się na rzeczy serwis. Mogłeś go popsuć już wcześniej, przy nieudanej próbie wgrywania romu od Redmi 3s.
  21. Nie teraz musisz bardzo długo przytrzymać power, tak ponad minutę, jak się wgrał rom to wstanie.
  22. Spróbuj innego romu, może najstarszy global stable: http://bigota.d.miui.com/V7.5.2.0.LAIMIDE/ido_xhdpi_global_images_V7.5.2.0.LAIMIDE_20160629.0000.25_5.1_global_d0ad1c194a.tgz i ewentualnie jak nie zadziała, to starszego MiFlasha 2016.04.01 stąd: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing Jak się uda wgrać to najnowszy rom wgrasz w trybie fastboot nie edl.
  23. Nie, o Roidmi od Xiaomi.
  24. Nie, bo nic to ci nie da. Twój telefon jest już w trybie edl, przecież już napisałem na prv, że kabel i testpoint służą do wprowadzenia w ten tryb, ale nic nie naprawiają. To że trzeba zrestarować komputer, pozwolić na instalowanie sterowników i zrobić w nim porządek to oczywiste, bo najprawdopodobniej wina też leży po stronie komputera. Masz windows 64Bit, czy 32?
  25. Ja używam od Xiaomi, Roidmi . Bardzo dobrze zrobiony i trzyma mocno. Kupiłem dwa bo w opisie oczywiście nie napisali że dołączone sa dwie płytki (czarna i srebrna), a chciałem do swojego i żony. Drugi w domu na lodóce, służy żonie jako podpórka do telefonu w kuchni. Płytki przyklejone do obudowy telefonów i założone plecy MSVI, nie widać i nie przeszkadzają.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...