-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Nie, to nie wina telefonu a co najwyżej uprawnień do korzystania z danych mobilnych tych nie działających aplikacji. Operator ci tego nie zmieni, sam musisz to sprawdzić i poustawiać. Ja bym zaczął od wgrania nowszego romu, bo masz rom prawie z przed pół roku. Jak sam nie chce pobrać aktualizacji, to pobierz i zainstaluj z pliku ostatnie wydanie global stable już na Androidzie 7.1 http://en.miui.com/download-323.html Posprawdzaj uprawnienia aplikacji i ewentualne ograniczenia w korzystaniu z danych mobilnych. Panel sterowania, Użycie danych, Ogranicz użycie danych i tam sprawdź, czy te aplikacje mają ustawiony dostęp do danych mobilnych. Ewentualnie w Ustawienia, Zainstalowane aplikacje, Ogranicz użycie danych. Niektóre aplikacje (Googla również), mają swoje własne ustawienia sposobu korzystania z danych. Reset do ustawień fabrycznych też powinien rozwiązać problem, o ile przy pierwszym uruchamianiu i konfiguracji aplikacji będziesz zatwierdzał dostęp do danych mobilnych.
- 39 odpowiedzi
-
- nju mobile
- dane mobilne
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Można, tylko nie wiem co ten customowy rom ci pozmieniał, ze nie możesz wgrać romu eu z Miui. Wgrywając rom fastboot miflashem miałbyś telefon sformatowany jak z fabryki. Niestety zdecydowanie lepiej i bezpieczniej robić to na systemie 64Bit.
-
Wgraj MiFlashem jakiś rom fastboot z opcją cleen all (np. najnowszy global dev), potem twrp i najnowszy rom eu. Pzry zmianie wersji Androida to chyba najlepszy sposób.
-
Do zadanego punktu, to chyba w nim nemożliwe, ale skrót do ruchu (korków) ze zmianą ikony i jej nazwy, tak.
-
Tego nie wiem. Tylko o tym czytałem, ale jako oproblemie niektórych wersji romów, nie sposobu ich wgrywania. Reflash z poziomu aktualizacji tej samej wersji na pewno nie zaszkodzi, a czy naprawia problem z regionem, nie wiem.
-
Uwierz że na niektórych telefonach czy romach to potrafi nie zadziałać. To że zadziałało na Mido i Kenzo nie znaczy że zadziała w innym i na każdym romie. To Xiaomitool podobno potrafi więcej, ale dopiero od niedawna wspiera romy z Miui 9. Chińskie MiPcSuite też czasami wgra globala na china bez odblokowania bl.
-
Problem z wyświetlaniem MMS'ów
FromWP odpowiedział(a) na strawberry_madame temat w Problemy techniczne
Czyli masz problem z wyświetlaniem MMS-ów tych niby przekopiowanych? Możliwe że to coś do przenoszenia nie zrobiło tego prawidłowo. Nowe MMS-y też się nie wyświetlają? -
Problem z wyświetlaniem MMS'ów
FromWP odpowiedział(a) na strawberry_madame temat w Problemy techniczne
Musisz skonfigurować MMS-y w ustawieniach Karty SIM i sieci komórkowe. Wpisać poprawny APN twojej sieci dla MMS-ów. Nie wiem jakiego masz operatora, ale w normalnych sieciach (nie wirtualnych operatorów) to się powinno samo ustawić. W ustawieniach wiadomości (sms) w menu, Ustawienia dodatkowe ustawić, żeby automatycznie pobierał MMS-y i dodatkowo też w roamingu krajowym i będzie działać. A dane komórkowe masz włączone? Bo bez tego też MMS-a nie pobierze. -
Pobierz ręczmie nowy rom (najnowszy global stable już na Androidzie 7.1), wgraj go do pamięci telefonu i uruchom aktualizację z pliku. http://en.miui.com/download-323.html Może też z kartą SD coś nie tak.
-
Oni już tego nie rozwijają, działa tylko kilka rzeczy, nawet w chińskiej.
-
Dokładnie ci nie powiem, ale to odpowiadanie zegarkiem też nie działało. Dodatkowo nie wiem czy część jego problemów nie wynikała ze złych ustawień w Miui.
-
Podmienione bootloadery w podrabianych globalach, to inny problem. Tam nie dało się odblokować, bo nie. Ale w końcu pozwolili. Piszemy nie na temat.
-
Nie pamiętam o który dokładnie chodziło, ale chyba Mi 5x. Trzeba było długo czekać na możliwość odblokowania, bo Xiaomi to blokowało, ale w końcu odpuściło.
-
Był ostatnio taki przypadek, że się nie da chińskiego Mi odblokować. Tu może być podobnie, ale nie musi.
-
Mogą, na przykład brak pasma LTE B20, ale to dopiero się okaże. Albo jeszcze zablokowany BL, którego nawet ze zgodą nie da się odblokować i wgrać romu global, czy czegoś innego.
-
Działąć będzie, z łączeniem nie ma problemów, ale z Gear S2/S3 nie wszystkie funkcje będą działać. To ma system Samsunga (Tizen) i z Samsungami działa najlepiej. Znajomy kupił Mi6, ale oddał i wrócił spowrotem do Galaxy S8 właśnie z powodu nie działania kilku funkcji w Gear S3. Sam Mi6 podobał mu się bardziej od S8 (oczywiście oprócz aparatu), ale brak kilku funkcji z Gear S3 przeważył.
-
Wysyła jak to ustawisz. To nie jest opcja klawiatury, modelu, tylko aplikacji sms i ogólnie przyjętych rozwiązań. Masz zaznaczone w menu SMS "Użyj alfabetu GSM", wtedy wysyła uproszczone sms-y bez polskich znaków i emotikonek. Odznacz to i będą emotikonki. Było wiele razy na tym forum.
-
Z sarkazmem się zgadzam. Od kiedy używam Xiaomi z bateriami 4000mAh, to pytania "jak bateria" nie mają większego sensu, a jedyna sensowna odpowiedź to: "Jest w środku, przyklejona do LCD na stałe".
-
Po prostu wgrałeś nowszy rom w którym tego błędu nie ma, albo sam proces wgrania nowego romu to naprawił. Sądzisz że wgranie nowego romu podmieniło bootloader i to rozwiązało problem ładowania? A co ma OTG do ładowania też nie rozumiem.
-
To teraz pozostaje ci chyba tylko jakiś znający się na rzeczy serwis. Mogłeś go popsuć już wcześniej, przy nieudanej próbie wgrywania romu od Redmi 3s.
-
Nie teraz musisz bardzo długo przytrzymać power, tak ponad minutę, jak się wgrał rom to wstanie.
-
Spróbuj innego romu, może najstarszy global stable: http://bigota.d.miui.com/V7.5.2.0.LAIMIDE/ido_xhdpi_global_images_V7.5.2.0.LAIMIDE_20160629.0000.25_5.1_global_d0ad1c194a.tgz i ewentualnie jak nie zadziała, to starszego MiFlasha 2016.04.01 stąd: https://drive.google.com/file/d/0B2nl3rTqSisEM3JTQ1VqZWpudkk/view?usp=sharing Jak się uda wgrać to najnowszy rom wgrasz w trybie fastboot nie edl.
-
Nie, o Roidmi od Xiaomi.
-
Nie, bo nic to ci nie da. Twój telefon jest już w trybie edl, przecież już napisałem na prv, że kabel i testpoint służą do wprowadzenia w ten tryb, ale nic nie naprawiają. To że trzeba zrestarować komputer, pozwolić na instalowanie sterowników i zrobić w nim porządek to oczywiste, bo najprawdopodobniej wina też leży po stronie komputera. Masz windows 64Bit, czy 32?
-
Ja używam od Xiaomi, Roidmi . Bardzo dobrze zrobiony i trzyma mocno. Kupiłem dwa bo w opisie oczywiście nie napisali że dołączone sa dwie płytki (czarna i srebrna), a chciałem do swojego i żony. Drugi w domu na lodóce, służy żonie jako podpórka do telefonu w kuchni. Płytki przyklejone do obudowy telefonów i założone plecy MSVI, nie widać i nie przeszkadzają.
