-
Postów
8 476 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
137
Treść opublikowana przez FromWP
-
Tak to samo, niezależnie jak się nazywa.
-
Oryginalna Samsunga, dlatego Samsungi ładuje prawidłowo, ale niekoniecznie jest w pełni zgodna z QC Qualcomma. Telefony Xiaomi też nie do końca są z tym zgodne, ale jak użyjesz jakiejkolwiek certyfikowanej (przez Qualcomma) ładowarki QC2.0 lub 3.0 to szybkie ładowanie będzie działało.
-
Problem z Google Play services (usługi Google Play)
FromWP odpowiedział(a) na cahar temat w Mi Box / Mi TV Stick
Ściągasz z linka plik apk np jakąś przeglądarką (czyli plik instalacyjny) do MiBoxa, albo przez komputer i zapisujesz na pamięci usb. Musisz w ustawieniach MiBoxa aktywować opcję instalacji aplikacji z nieznanych źródeł i instalujesz. Robi się to dokładnie tak samo jak w telefonach, czy innych Androidach. -
Prawie na pewno wina ładowarki, nie kabla. To jest jakiś patent Samsunga nie do końca zgodny ze standartem Qualcomma. Też się kiedyś z dokładnie takim efektem spotkałem na ładowarce Samsunga. Kabel przy QC2, a tym bardziej QC3 nie ma praktycznie znaczenia. Ładowarka co najwyżej podniesie napięcie (jak kabel kiepski), żeby telefon dostał tyle prądu ile chce (chyba że kabel jest po prostu popsuty).
-
Może jeszcze jest, ale trzeba rozebrać, najlepiej odłączyć baterię, wysuszyć i może zadziała. Wkładanie do ryżu nie ma sensu. Nawet jakbyś włożył z jakimś prawdziwym pochłanieczem wilgoci, to bez rozebrania szybciej zardzewieje niż się wysuszy. Kilka razy odratowałem, ale zawsze rozbierałem zaraz po zalaniu.
-
Widziałem. 11 grafik baterii w zupełności wystarcza, a jak zmienisz tą czerń to bin będzie ważył jeszcze mniej (bo nadal jest dosyć duży). Przy tak małych rozdzielczościach z czcionkami jest problem i często trzeba to potem ręcznie piksel po pikselu poprawiać. Już widzę że na tle tarczy powskakiwały ci kolorowe piksele zamiast białych. Trzeba to ręcznie skorygować i będzie trochę czytelniej.
-
Problem z Google Play services (usługi Google Play)
FromWP odpowiedział(a) na cahar temat w Mi Box / Mi TV Stick
@cahar spróbuj zainstalować z apk no pobtanego stąd https://www.apkmirror.com/apk/google-inc/google-play-services-android-tv/google-play-services-android-tv-12-8-62-release/#downloads -
MIUI 9 8.2.1 Problem z apką pogody
FromWP odpowiedział(a) na martrex54 temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
Wydali nową wersję apki Weather Provider i wygląda na to że wszystko w pogodzie zaczęło działać. Można pobrać np tu: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/weather-provider-2/weather-provider-2-8-0-0-release/weather-provider-8-0-0-android-apk-download/ -
@[email protected] Zamieniłem czerń na przezroczystość w plikach baterii i częściowo wskaźniku kroków i to już się wolno, ale wgrywa: mustang.bin
-
To jeszcze jedna "wszystkomająca" (chyba tylko bez kalorii i jakości powietrza) i z polskimi dniami tygodnia. Trochę nawalone, ale wszystko dosyć duże i czytelne. radical_v4_pl.bin
-
@[email protected] na iOs jak wyjdzie MiFit z nowszym fw to ci podmieni. Jedynie podmienione czcionki w powiadomieniach pozostają. Co do tarcz, to chyba zrobili jakiś programik w appstore do podmiany. Gdzieś na fb na grupie Bip-a coś widziałem.
-
A w menu samych wiadomości nie ma opcji dźwięku powiadomień?
-
Trochę inne podejście. Wyróżniony czas, puls, dystans i kroki. Cała reszta też się zmieściła (zmniejszona i nie odwracajaca za bardzo uwagi). BT tylko jak rozłączony, alarm i dnd tylko jak włączone. Mess_pl.bin
-
Wariacja ciekawa i wygląda ok, tylko niepotrzebna kropeczka po numerze miesiąca się zaplątała. Myślałem że to celowe, ale nie. To jakaś pozostałość po "WeekDay" do którego ta kropeczka jako jedyna grafika jest przypisana w pliku json.
-
Wybieranie numeru (kontaktu) przesunięciem palca
FromWP odpowiedział(a) na Tui pytanie w HyperOS - korzystanie
Chyba nie ma takiej opcji. Można jedynie skrót do nr z kontaktu ustawić na ekranie i wtedy po kliknięciu takiego skrótu dzwoni od razu. Albo dodać nr do szybkiego wybierania. -
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
Tryb download, nie fastboot, bo fastboot masz zablokowany (zablokowany bl). Włącz telefon trzymając vol+ i power, odpali się chińskie menu, klikasz na drugi od dołu po prawej klawisz zmiany języka, klikasz w download i będziesz miał ciemny ekran. Telefon powinien być wykryty pod jakimś portem com. Nie, jak wciśnie trzy to mu się recovery odpali, czyli rysunek telefonu z kabelkiem. -
Ok, to w sumie wszystko jedno. Masz ustawione pokazywanie menu po przytrzymaniu klawisza menu. Musieli gdzieś wcisnać to dzielenie ekranu, dlatego jest inaczej. Różnice wynikają nie tylko z powodu wersji Miui, ale też wersji Androida na którym to Miui działa.
-
Redmi 3 - pytania ogólne - wątek zbiorczy
FromWP odpowiedział(a) na lukaschels temat w Dyskusja ogólna
@korbielow po co china? Ściągnij global dev, też na nim odblokujesz, a jak nie od razu to będziesz miał normalny używalny rom. Linki do pobierania nie działają, ale sam serwer z romami tak. Możesz zainstalować 8.4.19 najlepiej fastboot miflashem w trybie download, bo to u ciebie chyba jeszcze działa. W tym temacie masz linki do romów: http://en.miui.com/thread-2342040-1-1.html -
Raczej nieczego podobnego nie ma. Jedynie jakieś edytory tekstowe (np dla win 10 w sklepie darmowy json editor). Zupełnie ci nie otwiera? U mnie działa na win 10, 32 i 64. Z ostatnią wersją AmazfitBipTools-1.0.3.0 jest problem. Rozpakowany tą wersją json niby otwiera, ale bez podglądu.
-
@BlackCruzer możliwe, a jak sobie ustawisz uruchamianie menu np. długim przytrzymaniem klawisza home (zamiast domyślnego szukania Googla)? Wtedy mając odpaloną dowolną aplikację (np telefon) łatwo się wchodzi w jej ustawienia (menu).
-
Telefon, menu (trzy kreseczki) ustawienia, ustawienia połączeń przychodzących, wyłącz błyskanie flashem. Masz to po prostu włączone.
-
Mogłeś się wspomóc moimi wypocinami, już wcześniej to zrobiłem i tu wkleiłem https://miuipolska.pl/forum/topic/31226-amazfit-bip-tarcze-bin/?do=findComment&comment=445119
-
@Toldo Też nie do końca to ogarniam i dałem sobie z tym spokój. Najgorsze jest to, że WF editor nie zawsze prawidłowo pokazuje jak to będzie wyglądało po spakowaniu, dodatkowo często kaszani się kolejność warstw itd. Przy przedstawieniu miesięcy w formacie dwucyfrowym można to jakoś zrozumieć, ale tu jest użyta tylko jedna.
-
Też z tym walczyłem i się poddałem. W oryginale jest 10 bitmap z czgo dwie zawierają dwie nazwy miesięcy. Widać jest problem z liczeniem do 12. Po prostu nie zmieniając wielkości i położenia wstawiłem polski nazwy zamiast ang. Dodatkowo w json są ujemne wartości x których WF edytor nie przyjmuje. Można jeszcze edytować samego jsona np w jsoneditor.
-
Powyżej 6V to bez żadnego moda jest. Sprawdzałem miernikiem USB z ładowarką QC3.0 i największe wartości to było 7,5-8,5V i 2A. Nie ma co walczyć o prądy powyżej 2A, bo szkoda akumulatora. Jedyna różnica pomiędzy łądowaniem łądowarką QC2, a QC3 w redmi 4x (i kilku innych Xiaomi) polegała na tym że przy QC3 napięcie zmieniało się płynnie pomiędzy 5, a 9V, a z QC2 skokowo 5, lub 9V. Czyli ładowarka QC3 lepiej optymalizowała proces ładowania, ale szybciej nie ładowała.
