-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
na jednej z bet dla 14 pro - jeszcze całkiem niedawno - też był ten problem ale już na szczęście z głowy ... dokładnie te same objawy o których piszesz ... trzeba wrzucić albo wcześniejszą wersję (o ile będzie możliwość można jako update - jeśli nie to niestety jako clean install with format) albo czekać na kolejną ... w moim przypadku kolejna beta rozwiązała ten problem ... chyba nie ma na to innego rozwiązania ...
-
Aplikacja do zmiany szybkości scrollowania/przewijania ekranu
Master odpowiedział(a) na GregorJan temat w Szukam aplikacji
no jeśli chodzi o system nic innego nie ma - u mnie scroll działa świetnie i szybko - mam takie ustawienia właśnie jak na tych zrzutach ... czy nie są do tego to trudno powiedzieć bo popatrzyłem na wielu forach zachodnich i wielu osobom to pomogło też jeśli chodzi o przewijanie ... ta druga opcja jest w Xiaomi eu (możliwe że nie ma jej w globalu ... czy była w miui 14 to prawdę mówiąc nie pamiętam ...) gdzieś widziałem że są jakieś moduły do magiska jeśli chodzi o tego typu sprawy jak pisałeś no ale to musisz to mieć wrzucone (root) możliwe że to jedyne co może pomóc - jeśli apki ze sklepa Play nie pomagają ... ale tu już trzeba samemu poszukać w necie albo czekać aż ktoś tu raczy się wypowiedzieć 🙃 -
Aplikacja do zmiany szybkości scrollowania/przewijania ekranu
Master odpowiedział(a) na GregorJan temat w Szukam aplikacji
ogólnie apek do obsługi przewijania jest sporo - poinstaluj i zobacz jaki będzie efekt 🙃 a jeśli chodzi o system to możesz pozmieniać ustawienia animacji w opcjach programistycznych i szybkość w opcjach pulpitu ... no i to chyba tyle co można zrobić ... może jest jakiś soft też do tego który wymaga roota ale to już nie wiem ... -
Redmi Note 11 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.3.0.TGKMIXM - Android 13
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
fixa instalowałes? ostatnia dostępna wersja jest z 29 lutego i działa bezproblemowo ... -
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
będziecie 🙃 koniecznie napisz jak wrażenia ... 👍 -
Xiaomi 14 Ultra Titanium Edition dumą inżynierów
Master odpowiedział(a) na ZduneX25 temat w Aktualności
jakby kogoś interesował to jest już dostępny na trading shenzen ... około 6 stówek droższy od zwykłej wersji 16/1tb - czy warto? na pewno będzie unikalny 🙃 choc zalety tej obudowy docenimy w zasadzie tylko z przezroczystym etui (albo w ogóle z niego nie korzystając ...) a te niestety zazwyczaj są kiepskie ... no ale kto co lubi 🙃 -
RN 12 Pro+5G OS1.0.2.0.UMOIDXM a nagrywanie połączeń
Master odpowiedział(a) na rumot temat w Dyskusja ogólna
ustawienia - aplikacje - zarządzanie - pozostałe (kropki w prawym górnym rogu) - domyślne - kontakty i dialer - jeśli będzie kilka widzianych przez system tam możesz to wybrać ... -
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no właśnie ... to już każdy sam musi sobie na to odpowiedzieć 🙃 jest też już do dostania wersja tytanowa ... nieco ponad 6k na tradingu - jakieś 6 stówek drożej niż zwykła 16/1tb ... czyli poprzeczka jeszcze poszła w górę ... podejrzewam że w globalnej jej nie dadzą w ogóle ... unlock to też kilka stówek - można go zrobić u nas np w mi center ... -
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
wiesz to trudne pytanie ... bo wszystko ma wady i zalety ... no i kwoty to też - jednemu tysiak za telefon to już dużo a drugiemu drugi czy trzeci dołożyć nie robi różnicy 🙃 wszystko jest tu względne ... z naszej dystrybucji sporo dopłacasz ale masz gwarancję na miejscu + obsługę dodatkowego pasma ... no a czy wykorzystasz te możliwości fotograficzne to już druga sprawa 🙃 też np. jak chcesz docelowo korzystać z romu Xiaomi eu to branie z naszej dystrybucji tylko po to żeby mieć polskiego globala którego i tak wywalisz to też sztuka dla sztuki 🙃 chyba że nie chcesz się bawić w unlocki i customowe systemy a wolisz mieć system po naszemu niż po angielsku to wtedy nasza dystrybucja to też jednak zaleta ... ja jakbym brał sobie to wziąłbym od Chińczyków z tradinga - jeszcze jakby była możliwość unlocka od razu to już więcej nie trzeba 🙃 -
Xiaomi 13T/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no dostęp do pobrania romów będzie dopiero po jej wykupieniu ... tak więc innej opcji i tak nie ma 🙃 pamiętaj tylko potem żeby anulować subskrypcję - te wersje stable to wychodzą tak co 2-3 miesiące ... -
POCO M6 5G / POCO M6 Pro 4G / 5G - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jak uda Ci się odblokować bootloader i będzie taka wersja systemu na ten model to czemu nie ... ewentualnie możesz wgrać wersję Xiaomi eu - o ile jest / będzie (wtedy juz tylko nie blokuj ponownie) -
Xiaomi 13T/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
logujesz się na konto tutaj https://www.patreon.com/login i tam potem możesz już ta subskrypcję wziąć ... -
Xiaomi 13T/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a wysłałem Ci przecież ... nawet tam się zalogowałem na próbę przez konto Googla - dostępne romy zgodnie z załącznikiem - Twój to aristotle ... https://www.patreon.com/xiaomieu tam dajesz become member albo join - to pewnie to samo ... ale najpierw chyba trza konto założyć i potem subskrypcję wykupić - pobrać rom i zrezygnować - żeby miesięcznie nie ściągało Ci automatem grosza z karty ... jako ciekawostka to widzę tam że rom pod Twój model bazuje na wersji global - tu na miui polska i ogólnie romy na procesory qualcoma bazują na oryginalnej chińskiej wersji a nie globalu ... tylko romy dla modeli Redmi bazują na wersji CN ... reszta opiera się o globala ... -
Xiaomi 13T/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
sorki bo pisałem z ręki i w pośpiechu i nie dodała mi się literka t do 13 🙃 ale tam szybko Ci dopisali co i jak ... to już nie poprawiałem ... no wykaz modeli tam powinien być ... wejdź np. w aktualizacje hyperos kliknij dowolna wersję np. ta najnowsza 3.11 i tam będzie lista modeli wspieranych w patreon - 13t też jest - załącznik ... ogólnie jeśli jakiegoś romu nie ma na miui polska to będzie tam (a w szczególności modele na mediatekach ...) ps. też jak pisałem tu za dużo info o patreonie nie znajdziesz ... myślę że bardziej trzeba by poczytać na forum Xiaomi eu ... bo to ich projekt no i ich zasady 🙃 a i taka ciekawostka - nie musisz płacić co miesiąc tej subskrypcji - możesz zapłacić raz pobrać rom a potem zrezygnować i wznowić jak wyjdzie kolejna wersja stabilna do Twojego modelu - pisał o tym pan Igor ... też w załączeniu ... Widget span -
ja już próbowałem różnych opcji ale zostałem przy adguard ... z tym drenowaniem baterii to nie jest jakiś duży problem - a apka jest luks ... korzystam z wersji nightly - dość często jest aktualizacja - jedyny problem jaki z tym jest to czasami nie pokazuje poprawnie apek w zarządzaniu aplikacjami - to się przydaje bo niektórym trzeba wyłączyć np filtrowanie http żeby dobrze działały - ale to można łatwo ogarnąć - jak przy uruchomieniu wejdziemy w zarządzanie i będzie to puste to wtedy trzeba wymusić zatrzymanie apki adguard i uruchomić ponownie - bywa że trzeba to powtórzyć ale przeważnie za pierwszym lub drugim podejściem już jest ok ... oczywiście po restarcie telefonu też trzeba to sprawdzić a potem już działa luks ...
-
Xiaomi 13T/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
🙃 tu chyba na forum nigdzie nie ma szczegółowych informacji na temat tego patreona ... poczytaj o tym https://www.patreon.com/xiaomieu tym się zajmuje ekipa Xiaomi eu ... a co do romow to każdy model ma swój dedykowany ... z tym że modele na procesorach mediateka - jak właśnie 13t - to już trzeba korzystać z dostępu przez ten patreon - o ile pamiętam to musi być poziom contributor ... -
Xiaomi 13T/Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
a to nie problem przecież ... robisz unlocka pobierasz rom dla 13 (stable lub beta - wedle preferencji ...) i jedziesz w trybie fastboot czysta instalkę z format data (skrypt do tego jest w rozpakowanym katalogu z romem) no i jesteś na Xiaomi eu 🙃 -
no na to by wychodziło ... skoro jest cały czas widoczny ... no ale żeby takie coś wypalić to nie wiem - musiałoby to być od początku i wyświetlać się non stop ... nie wiem przez lata chyba ... 🙃 jak wrzucisz nowy system czysta instalką i to dalej będzie to chyba tylko ta opcja zostaje ... przeciwko wariantowi z wypaleniem świadczyłoby to co pisał ten typ na rededicie ... bo podał że ten problem ma na fonie "brand new" czyli nie ma takiej opcji żeby to było fabrycznie wypalone 🙃
-
no ciekawa sprawa 🙃 poszukałem trochę w necie ale info za bardzo nie ma ... jakiś typ rok temu pisał o tym też na rededicie ... ale bez odpowiedzi niestety 🙃 zdejmij folie i będzie wiadomo czy to to ... ale chyba nie w folii problem
-
a ten napis to gdzie? bo tam Ziobro tylko jest ...
-
no to z tego wniosek że najbezpieczniej ciągnąć rom przez updatera ... tam jest tą kontrola md5 ... ja często też pobieram bezpośrednio z serwera chromem - bo bywa że nie idzie przez updater ... na razie - odpukac - jeszcze takiej biedy nie było ...
-
luks że się udało ... no ciekawe ... może ktoś tu jeszcze coś napisze w temacie ...
-
ze stabilna bedziesz mial to samo ... danych nie usunie jesli wgrasz jako update ale nic to nie da na ten problem ... bo ma wczesniej datowane poprawki niz nowa beta ... ja wgrywalem przez fastboot i jest ok wszystko ... mozliwe ze tylko clean install z format na to pomoze ... ale reki uciac za to nie dam ... moze jakis lepszy szpecjalista tu sie wypowie w temacie ... 🙃
-
jak to słusznie kiedyś ktoś zauważył na każdym zebraniu jest taka sytuacja że ktoś musi zacząć pierwszy ... więc zaczynam 🙃 pobrane i wrzucone bezproblemowo (fastboot) na razie wygląda że jest luks ... takie coś może być jak np. jest konflikt w poprawkach zabezpieczeń ... to będziesz czekać w nieskończoność ... bo to już dalej nie ruszy ...
