-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
romy wypuszcza ekipa Xiaomi eu - mają też swoje forum - czasami tam zaglądam co piszą załoganci z innych krajów ... ale strony jako takiej nie prowadzą (przynajmniej nic o tym nie wiem ... serwer z romami to sourceforge - tam jest repozytorium plików - też twrp - no i mają jeszcze ten swój patreon z romami dla prockow mediateka - ale tylko serii dimensity) ale dialery i apki do SMS to spokojnie można wrzucać - jest tego masa w sklepie Play ... wiele osób używa szczególnie do SMS ... no ale jeśli chcesz mieć dialer z nagrywaniem rozmów to trza zostać na tym domyślnym z romu Xiaomi eu ... mi osobiście i dialer i SMS pasują i w to się nie bawię no ale kto komu zabroni 🙃 oczywiście trzeba te nowe apki ustawić jako domyślne w ustawieniach ... -
najlepiej zaznaczyć nie pokazuj ponownie 🙃 ta jeszcze w opcjach updatera jest do zaznaczenia lub nie opcja pokazuj powiadomienia - może to wystarczy odhaczyc i będziesz mieć spokój ... 🙃 a te rebuildy to wiesz ... różnie ... czasami są istotne rzeczy a czasami detale ... bywa że jest to w chsngelogu opisane - a bywa że nie ... bo nie ma go w ogóle ... ja często je pomijalem jeszcze na miui 14 bo z tego co było pisane na forum wynikało że dotyczyło funkcjonalności z której nawet nie korzystałem więc spokojnie można pominąć ... wersja softu w rebuild jest taka sama jak w pierwotnej wersji ... różnica to tylko dopisek rebuild ale go widać tylko w updaterze ...
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
możliwe że to wynika z tego, że Xiaomi eu bazuje na chińskiej wersji romu i nasze płatności nie są obsługiwane ... do tego widocznie region motywów jest domyślny - czyli CN ... tu nie jestem pewny ale tak może być - global ma to widocznie inaczej rozwiązane (inny region to i jest dodatkowa funkcjonalność dla użytkowników europejskich ...) no ale tu trzeba by się podpytać jakiegoś fachowca admina ... nawet nie zwróciłem na to uwagi bo ogólnie te motywy mi nie przypasowały (korzystam z animowanej tapety + pobrana paczka darmowych ikon z motywów + trochę widżetów ...) -
u mnie Gmail tylko startuje i są powiadomienia o nowych wiadomościach bezpośrednio po restarcie fona ... a tak jest zdechły cały czas 🙃
-
a podpytaj się tu na forum - jest osobny temat dla X6 / pro ... na pewno ktoś wrzuci jakieś ciekawe info ... tu jest dość solidny test ... https://m.gsmarena.com/poco_x6_pro-review-2653.php nie ma tragedii z aparatami tak na szybkiego co popatrzyłem ... ogólnie mozna przenieść ten wątek do właściwego działu dla modeli poco bo piszemy tu trochę nie w temacie 🙃
-
note 12 pro na pewno spełnia te wymagania ... też poco X6 pro ... i kosztuje jakieś 1.6 k czyli na styk budżetu 🙃
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no nie ... to funkcjonalność systemu ... nazywa się to "material you" ... polega to właśnie na tym co napisałeś ... że są przechwytywane kolory z motywu / tapety ... jedyne co tu można kombinować to właśnie zmiana powyższych ... tu masz troszkę infa w tym temacie https://miuipolska.pl/material-you-wkracza-do-miui/ ps. możesz spróbować metody na obejście tego - tak jak w załączniku opisał to jakiś typ 🙃 -
nie wiem czy to widziałeś ... jest to chyba dość skomplikowany temat ... ja whatsappa instalowałem kilka miesięcy temu - o ile pamiętam ze sklepa Play - działa cały czas bezproblemowo ... możliwe że to problem z zabezpieczeniami tzw. fingerprints w customowym romie ... może są jakieś "kodowane" wersje tej apki whatsappa - gdzieś widziałem na jakimś forum że coś takiego miało być ... u mnie póki działa to nie zawracałem sobie tym głowy 🙃 też ewentualnie można postawić jakaś inną wersję romu - jeśli masz teraz najnowszą jaka jest to do updatem downgrade może nie udać się zrobić (zostanie czysta instalka tylko ... no i też nie ma gwarancji że to rozwiąże problem) też gdzieś czytałem że problem rozwiązuje postawienie "stockowego" systemu ... ogólnie daj znać jak rozwiążesz ten problem no i oczywiście jak 👍
-
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
po pobraniu romu możesz ją anulować a potem znowu wznowić jak wyjdzie nowa wersja ... stabilne wydania nie wychodzą jedne za drugim ... czasami to i 2-3 miesiące ... tak więc niekoniecznie musisz płacić co miesiąc ... niby kwota nieduża ale z czasem się nazbiera 🙃 -
rom Xiaomi eu ma tą funkcjonalność ... żeby go wrzucić musisz zrobić unlocka - i jeśli to telefon na procesorze mediatek dimensity to te romy są dostępne odpłatnie w tzw. patreon - można je pobierać przy poziomie dostępu contributor (też można wykupić subskrypcję pobrać rom i potem ją anulować żeby nie ponosić miesięcznej opłaty ...) ta funkcjonalność jest też w romach typu global przeznaczonych na inne regiony niż Europa np. Indonezja czy Tajwan ... jeśli masz telefon z globalnej dystrybucji możesz też zrobić unlocka - wrzucić taki rom i jednocześnie zrobić locka ponownie (oprogramowanie miflash) to wtedy też nie powinno być problemów z zabezpieczeniami czyli płatności powinne działać ... ogólnie romy global nie są dostosowane do pracy przy zrobionym unlocku ... chyba że chcesz się bawić w roota i moduły np. do magiska ... z kolei romy Xiaomi eu są dostosowane do pracy z telefonem w trybie unlock - jeśli masz telefon z globalnej dystrybucji - zrobisz unlocka - i wrzucisz Xiaomi eu to już nie możesz zablokować telefonu (tzn. możesz ale prawdopodobnie go uwalisz na amen ...) no i jeśli będziesz mieć aktualnego fixa do Googla i jego środowiska płatności to też nie powinno być problemu ... ja korzystam u siebie z apki PKO BP - żadnych problemów no i jak pisałem też z Googla - również żadnych problemów ...
-
to oferta z jakiegoś sklepu czy prywatna? romy Xiaomi eu obsługują google pay - czy też wallet jak to teraz się zwie ... z tym że konieczna jest instalacja dodatkowego fixa który wychodzi wtedy jak google zacznie mieszać w zabezpieczeniach 🙃 o nowym buildzie fixa informuje Cię updater systemowy lub można zerkać co jakiś czas na serwer Xiaomi eu (sourceforge) ostatni fix jest datowany na 29 lutego i działa na razie bez zarzutu ... tak zbliżeniowka kartą jak i przelewy przez portfela ... obsługa google pay (wallet) to nie jest kwestia hardware tylko systemu i jego zabezpieczeń ...
-
Problemy z przychodzącymi połączeniami
Master odpowiedział(a) na Dawid Kurleto pytanie w Problemy techniczne
ciekawe ... czyżby wszystkie te modele w wersji global (a może nie tylko global ...) miały takie problemy? a może to tylko problem z określonymi sieciami? ogólnie przykra sprawa ... -
POCO X6 5G/X6 Pro 5G - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jeśli chodzi o lokalizację i dostęp do niej przez apki to z tą zielona kropką nic nie da się zrobić ... bardzo możliwe że to samo jest z tym co piszesz ... czyli rozpoznawaniem i syntezą ... ot tak ten system ma 🙃 pocieszeniem jest to że to robili i wymyślili mądrzejsi od nas ... czyli jest dobrze i tak ma być ... z nagrywaniem nie pomogę bo nie potrzebuje do tego dodatkowych apek mając to systemowo i się tym nie bawiłem ... a na te zerowe wskazania pomoże restart do ustawień fabrycznych ... był już temat tu na forum ogarniany ... to też zakładał załogant Kris Kris - widocznie z jakichś powodów (bliżej nieznanych - przynajmniej nam zwykłym śmiertelnikom ...) czasami to występuje a czasami nie 🙃 czy ma negatywny wpływ na działanie systemu - trudno powiedzieć ... teoretycznie może mieć ale to też trzeba by eksperyment przeprowadzić na żywym organizmie ... -
ja i siebie dzisiaj sprawdziłem i Gmail jak był zdechły tak jest 🙃 ostatnio nawet jakiś update był do niego jak pamiętam ale nic to nie dało ... w sumie i tak z niego nie korzystam więc bo problem ale przetestować nie zaszkodzi ... ps. ktoś wie może czemu galeria nie pokazuje właściwej ilości zajętego miejsca przez dane - po synchronizacji że zdjęciami Googla ściągnęło mi masę starych plików (wskazanie wyjściowe było około 1.5 GB i jak widać na screenie wzrosło prawie do 20 GB ...)- wyłączyłem to i przy okazji wszystko poczyscilem ale nie zmieniło to wskazania w apce galerii ... możliwe że wyczyszczenie danych apki poskutkuje ... ale to spróbuję jak zgram sobie pliki na dysk ( na wszelki wypadek ...) wygląda że z jakiegoś porodu apka galerii nie odświeża ilość miejsca tylko blokuje się na maksymalnej odnotowanej wartości ... może jakiś bug? update - oczywiscie wyczyszczenie wszystkich danych niezawodnie pomaga - tez nie kasuje to zdjec i innych plikow typu zrzuty ekranu - ot trza po prostu na nowo apke w ustawieniach pokonfigurowac i temat z glowy ... przynajmniej na chwile
-
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
spróbuj może jeszcze tego co pisał wcześniej załogant Sperling ... -
napęd na tyle koła w takim kraju nasz, gdzie jednak zimy jeszcze bywają to nie jest najlepszy pomysł 🙃 ale ceny niczego sobie ... i design - bardzo fajny ...
-
Redmi Note 13 Pro - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
najlepiej napisz do @kris68 on ma z tym doświadczenie ... myślę że nie powinno być problemów z płatnościami i NFC ... a Krzysiek roota chyba zawsze robi jak pamiętam 🙃 a strona i romy to jeśli nie są modyfikowane to raczej po prostu wrzucone oryginalne pliki ... nie powinno być problemu ... -
niczym 🙃 po prostu nie masz bezpośrednio dostępu do pamięci wewnętrznej ... więc twrp działa z ograniczoną funkcjonalnościa ... nie możesz np wrzucić update z pliku który pobrałeś updaterem systemowym ... też nie będą widziane pliki które kopiowałes do pamięci np. z kompa ... ja korzystam z twrp głównie do aktualizacji ale też można przez niego wrzucić np. magiska ...
-
Xiaomi 12 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.5.0.ULCCNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
najlepiej byłoby zrobić ta czysta instalkę Xiaomi eu w trybie fastboot - czyli przez kompa skryptem wipe data with format (tam tylko upewnij się w menadżerze urządzeń czy telefon podpięty do kompa w trybie fastboot będzie widziany jako android bootloader interface - jeśli nie to musisz wrzucić sterki ...) no a potem sobie dograsz twrp (o ile jest na ten model ...) i będziesz mógł robić updaty już w tym recovery - bez podłączania do kompa ... raczej nic nie musisz dodatkowo kombinować i nie powinno być "zgrzytów" ... -
Xiaomi 12 - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.5.0.ULCCNXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
najlepiej to w ogóle żebyś zrobił czysta instalkę a nie update na globala - to różne systemy ... a jak chciałbyś przeprowadzić eksperyment (bo nikt tu chyba o czymś takim nie pisał i prawdopodobnie nie próbował) to spróbuj zrobić update ... ale najbezpieczniej i pewniej jest po prostu wrzucić Xiaomi eu na czysto (skrypt wipe data with format) ... tak bym sam zrobił i tak radzę Tobie ... -
Tryb nie przeszkadzać na HyperOS
Master odpowiedział(a) na Grzegorz Pałka pytanie w HyperOS - korzystanie
na tyle co sprawdziłem messengera to tak - nie ma dźwięku powiadomienia - w trybie pulpitu wyświetla się tylko ikonka messengera - nie ma "dymka"... po rozwinięciu paska powiadomień jest pokazana treść wiadomości - mam ustawione żeby pierwsza się pokazywała ... wygląda że wszystko jest ok ... analogicznie jest z SMS - pojawia się tylko ikonka, bez dźwięku, a po rozwinięciu paska powiadomień jest widoczna treść (czyli ten dymek ...) whatsappa na razie nie mam jak sprawdzić ... przy pierwszej okazji to zrobię ... a ustawienia tego trybu są tak jak w załączeniu ... ps. połączenia telefoniczne to samo ... brak dźwięku - w pasku na górze pojawia się ikonka dialera - bez dymka - a po rozwinięciu powiadomień jest co trzeba ... tak więc został tylko Whatsapp do sprawdzenia 🙃 -
mogę się podłączyć pod powyzszy opis - też przeszedłem z mi 11 i nie powiem złego słowa ... bateria rewelacyjna, ekran to samo, bardzo dobre głośniki, ładowanie po kablu rakieta - choć cały czas korzystam z bezprzewodowego ... w zupełności mi wystarczy ... transmisja po kablu rakieta - podłączam kablem 3.2 10gbps pod złącze USB na płycie głównej, z nagrzewaniem się fona nie ma problemów, z parowaniem obiektywu też nie uświadczyłem ... zdjęcia są świetne, w zasadzie trudno się do czegoś na siłę czepić ... może jak ktoś nosi fona przy tzw. "d*pie" albo w kieszeni spodni to może przeszkadzac trochę wystającą wysepka z aparatami ... na twrp spokojnie czekamy - zgodnie z maksyma kto czeka ten się doczekuje 🙃 akurat z ghost touchem na mi 11 nie pamiętam żebym miał problemy ... mi na szczęście ani razu nie upadł - i oby tak zostało ... poza tym bardzo ładnie trzyma zasięgi wifi i GSM - tu zdecydowanie na plus w porównaniu z mi 11 - ale też w porównaniu ze zwykłą 14 ... tym bardziej że używam aluminiowej ramki jako obudowy więc trochę to na pewno tłumi sygnały ale i tak jest świetnie ... ogólnie telefon jest znakomity i warty polecenia ...
-
Wersje stabilne XIAOMI.EU/MIUIPOLSKA.PL
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje techniczne
tak ... moja wina że nie dopisałem że dane ... 🙃 ogólnie na tego typu problemy zawsze od tego trzeba zacząć - bardzo często pomaga ... niedawno też ktoś tu pytał o ten skaner więc temat wraca ... u mnie jednorazowe czyszczenie wystarczyło i cały czas jest ok ... -
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
niestety musisz poczekać na inną wersję ... co jakiś czas sprawdzać no i zostaje tylko cierpliwość 🙃 u mnie też nie chce wzoru przyjąć - jedyne co można zrobić dać anuluj i korzystać w miarę potrzeby z ograniczonej funkcjonalność ... -
no pewnie tak ... to czy jest NFC czy nie to dla twrp raczej nie powinno robić różnicy 🙃 tylko trza zobaczyć jak wrzucać tego foxa ...
