-
Postów
3 996 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
148
Treść opublikowana przez Master
-
Mi 11 Ultra i problem po aktualizacji do V14.0.23.9.18.DEV
Master odpowiedział(a) na pawel_b78 temat w Mi 11 / PRO / ULTRA
ale jak podłączysz telefon w trybie fastboot to też nie pokazuje? dźwięku to nie będzie ... powinna być pozycja android device i tam - jak pisałem - adb bootloader interface ... sprawdź czy jak podłączysz fona do kompa w trybie fastboot to czy wystartuje Ci skrypt update z romu ... jeśli tak i pójdzie do końca bez błędów to będzie ok ... jeśli nie to znaczy że trzeba wrzucić ten sterownik adb (o ile telefon będzie widziany w menadżerze urządzeń ...) jeśli miałbyś ten plik z romem ( nie rozpakowany) w pamięci telefonu to możesz to wrzucić jako install przez twrp - bo widzę że masz ... no ale z tego co piszesz to się nie da (a może da przez ten tryb org) nawet jak fon nie będzie widziany jako urządzenie w mój komputer ... ps. w razie problemów z wykrywaniem urządzenia w trybie fastboot w menadżerze urządzeń zawsze możesz przełożyć kabel USB do innego portu ... to może pomóc ... -
Mi 11 Ultra i problem po aktualizacji do V14.0.23.9.18.DEV
Master odpowiedział(a) na pawel_b78 temat w Mi 11 / PRO / ULTRA
w menadżerze musisz mieć sterownik adb bootloader interface - podłącz telefon w trybie fastboot i wtedy zobacz w menadżerze czy tak jest - telefon nie będzie widziany w mój komputer - tym się nie przejmuj ... jak nie będzie tak widoczny telefon (czyli bootloader interface) to musisz zainstalować ten sterownik z pakietu adb ... znajdziesz to w necie ... plik ZIP z romem pobierasz na kompa i go rozpakowujesz - tam będzie skrypt update który uruchom z uprawnieniami administratora (prawym i uruchom jako admin) no i jak masz telefon w trybie fastboot w menadżerze jest tak jak pisałem to już pójdzie Ci aktualizacja - telefon potem się zrestartuje i powinien wskoczyć Ci system ... ps. nie wiem czy otg jest w tej wersji miui 14 - u mnie z w hyperos teraz jest - a u Ciebie jak nie będzie to może niedługo będzie już hyperos na ten model i też to będzie ... tego nie wiem - trzeba po prostu zaczekać ... i sprawdzić już na nowym romie ... -
Mi 11 Ultra i problem po aktualizacji do V14.0.23.9.18.DEV
Master odpowiedział(a) na pawel_b78 temat w Mi 11 / PRO / ULTRA
to zrobiłeś update zupełnie niepotrzebnie - bo to ta najnowsza wersja która jest 🙃 wrzuciłeś starą betę z września na najnowsza stabilną z grudnia ... czyli zupełnie bez sensu ... zrób tak jak pisałem - pobierz ten rom w wersji stabilnej z linku który wysłałem - rozpakuj zip- podłącz fona do kompa w trybie fastboot - i wybierz skrypt update ... możliwe że pozbędziesz się tego problemu i nie stracisz danych ... ten objaw co opisałeś to konflikt sygnatur bezpieczeństwa ... wersja która miałeś miała nowsze a Ty wrzuciłeś jako update wersję ze starszymi ... i się posypało 🙃 -
Mi 11 Ultra i problem po aktualizacji do V14.0.23.9.18.DEV
Master odpowiedział(a) na pawel_b78 temat w Mi 11 / PRO / ULTRA
a aktualizowales z jakiej wersji? bo wrzuciłeś starą betę - najnowszą jaka jest ale jednak z września z zeszłego roku ... trzeba było wrzucić najnowsza stabilną - pewnie nie miałbyś tego problemu o którym pisałeś ... ja bym radził spróbować zaktualizować tą betę która postawiłeś właśnie najnowsza stabilną i wtedy może pójść ... no i obejdzie się bez utraty danych - co przy formacie jest oczywiste ... podłącz telefon w trybie fastboot i uruchom skrypt update a nie clean install with format - zobaczysz co będzie ... jak się uda - luks - jak nie to zrób opcje z clean install with format ... najnowszy stabilny rom dla ultry jest datowany na koniec grudnia zeszłego roku ... https://miuipolska.pl/pobierz-miui-stabilne/mi-11-ultra-mi-11-pro-stabilna/ za jakiś czas pewnie będzie już wersja hyperos na andku 14 to będziesz mógł sobie ta stabilna zaktualizować ... podejrzewam że będzie tak maks do połowy roku - póki co do 11tek nie ma ... -
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
tak - rozpakujesz to i masz tam skrypty do instalacji - jeden do update i jeden do czystej instalki z formatem - odpalasz telefon w trybie fastboot i jedziesz ... potem robisz to samo tylko wybierasz skrypt update albo wrzucasz to z poziomu telefonu jak masz twrp (nie musisz już rozpakowywac w tym trybie - wskazujesz tylko plik z romem przez zakładkę install) -
Redmi Note 12 NFC - HyperOS by Xiaomi.eu - OS1.0.4.0.UMGMIXM - Android 14
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Modyfikacje systemowe
ja bym radził po unlocku wrzucić czysta instalkę najnowszej wersji Xiaomi eu ... tak na wszelki wypadek ... a potem ją sobie aktualizować do kolejnych wersji (czy to w trybie fastboot czy przez twrp - o ile będzie dostępna / jest dostępna wersja z deszyfrowaniem dla tego modelu) -
a widzisz ... ja u siebie to sprawdzałem na najnowszej becie hyperos ... w miui 14 nie pamiętam czy to było ... już od kilku miesięcy nie mam swojej mi 11 ... tak więc nie pomogę ... może inny załogant coś tu podpowie jeszcze 🙃
-
Zablokowany telefon konto mi redmi 9 this device is locked
Master odpowiedział(a) na MiuiXiaomi pytanie w HyperOS - korzystanie
no to może pan Kacper pomoże ... @Kacper Skrzypek albo @Netoper -
zobacz w opcjach zaplanowanych zadań ... musisz dodac zadanie oszczedzaj baterie - tam masz jesli poziom wynosi ... potem jest wykonaj oszczedzanie baterii ... i klikasz na dole dodaj do moich zadan ... do zaplanowanych przez sprawdzanie baterii i tam masz optymalizuj ręcznie - ostatni załącznik ... Xiaomi jest nieomylne w swych działaniach ... do tego wszechwiedzące i robi nam dobrze nawet jak o tym nie wiemy czy nie chcemy 🙃 pozostaje się z tym pogodzić ... i dziękować że jest Xiaomi EU 🙃
-
u mojej matuli bylo to samo na POCO M3 - sprawa serwisowa ... szybko zrobili ... nie wiem czy cala plyte wymieniali ale to dosc powszechny problem w M3 - moze tez jest to samo w X3 ... na mi center nawet specjalna usluga na to jest jak pamietam ... https://micenter.pl/poco-m3-nie-wlacza-sie/
-
jasne ... spróbuję jutro w dzień trochę ponagrywac w 8k jak będę na dworze to będzie najwieksza różnica temperatur ... zobaczymy co z tego wyjdzie ... o pro nie na tyle info co o zwykłej 14tce ... też na pewno dlatego że nie ma jej w globalnej dystrybucji (a może też właśnie dlatego że ten problem nie występuje ... zobaczymy w praktyce ...) 🙃 ogólnie do tej pory co robiłem zdjęcia (w pomieszczeniach i poza nimi) to żadnych złych objawów nie zauważyłem ... update1 - wylazlem na balkon ustawiłem 8k 30 i nagrałem całą długość - czyli 6 min - chyba taki jest limit ustawiony ... plik zajął 3gb z groszami ... wróciłem do chaty i sprawdzałem co kilka minut czy jest jakiś objaw - na razie zero problemu ... update2 - zrobiłem drugie nagranie - też 6 minut - tym razem w chacie - na razie sprawdzam co jakiś czas i też nie widzę problemu ... update3 - pomimo intensywnych starań nie udało mi się jeszcze wywołać tego problemu ... ale nie składam broni ... a może nie ma tej przypadłości w tej wersji ... szukałem w necie też infa o tym i dla modelu pro nie znalazłem ... tylko dla zwykłych 14tek ...
-
ja u siebie na 14 pro jeszcze nie widziałem żeby był taki problem ... choć i zdjęcia robię raczej sporadycznie a i zazwyczaj patrzę na telefon od strony ekranu a nie na obrót 🙃 postaram się przy jakiejś okazji to zaobserwować ... jak ktoś ma pomysły jak to najszybciej i najefektywniej wywołać to proszę napisać wytyczne i będę męczył sprzęt ...
-
watpie ze kombinacjami to wlaczysz ... tak jak pisal przedmowca ta opcja od dawna juz nie jest dostepna ... mozliwe wlasnie ze celowo zostalo to ukryte przez Xiaomi ... z im tylko znanych powodow na razie zyjemy bez tego i nie ma tragedii ...
-
no te z ali to chociaz grosze kosztuja ... mozna cos zaryzykowac ... ja poza tym co wyslalem w linkach to nic godnego uwagi nie znalazlem ... u nas w sklepach jak patrzylem (tez na alledrogo) to nic wartego uwagi nie znalazlem ...
-
Czy łatwo jest zainstalować miui w wersji global na xiaomi 14 ultra?
Master odpowiedział(a) na hexi temat w Dyskusja ogólna
no to ciekawe info ... jakbyś wypróbował i dał znać to mile widziane ... bo ceny strasznie skoczyły ... ja robiłem za 40 dolarów teraz 85 ... na mi center było chyba kiedyś za 350 teraz 500 ... ogólnie jak temat badałem to sporo problemów było z tym softem - uznałem że nie będę się w to bawił i zrobiłem unlocka zdalnie ... jakiś Turek czy Hindus robił - tam cholera go wie 🙃 też były problemy z serwerami ... potem chyba jeszcze większe bo pisał mi tu kiedyś jakiś załogant że gość mu napisał żeby na razie nie kupował usługi bo jest duża kolejka a serwery leżą i nie wiadomo co z tym dalej będzie ... 🙃 -
Czy łatwo jest zainstalować miui w wersji global na xiaomi 14 ultra?
Master odpowiedział(a) na hexi temat w Dyskusja ogólna
Xiaomi key to nie jest strona tylko programik ... tam różne cuda można przez to robić ... 🙃 w tej chwili zdalne - tam gdzie ja robiłem to chyba 85 dolarów ... w mi center to 500 zeta tylko nie wiem czy to zdalnie można czy trzeba fizycznie sprzęt im wysłać ... zdalnie to wygodniej i szybko idzie ... w Xiaomi key to się opiera o wygenerowanie tokena na podstawie którego potem się pobiera klucz do unlocka z jakiegoś serwera ... zdalnie możliwe że to ta sama procedura tyle że ktoś wszystko ogarnia za Ciebie od a do z ... -
najlepiej sprawdzić to na innej ładowarce / też kablu ... ja np. kiedyś miałem ciekawy problem z ładowarką baseus 100w - miałem ja podłączona do ładowarki bezprzewodowej Xiaomi 55w - na oryginalnym kablu 100w z zestawu ładowarki - zawsze telefon pokazywał ładowanie jako 50 watów - maks dla tego modelu (Xiaomi mi 11) ale któregoś razu zauważyłem że wskazuje tylko max 30 watów - było to świeżo po aktualizacji systemu - więc sądziłem że w tym jest problem - ale okazało się że nie - wpadłem na pomysł żeby wyjąć ładowarkę z gniazdka (a siedziała tam z 1.5 roku jak nie lepiej) i włożyć z powrotem - problem rozwiązany 🙃 widocznie potrzebowała takiego resetu ... jak to sprawdzisz będziesz wiedział co i jak ... możliwe że po prostu bateria do wymiany ... ale to byłoby dziwne że tak z dnia na dzień straciłaby tyle na pojemności ładowania ... możliwe też że to wina chipu kontrolujacego ładowanie w telefonie ... a tego łatwo wymiana baterii nie załatwisz ... może to być też problem z gniazdem USB ... może spróbuj je przeczyscic ... nie wiem czy pomoże ale można spróbować - w warunkach domowych i tak nic innego nie zrobisz ... ewentualnie jest po prostu zużyte po długim czasie a tu zostaję tylko wymiana serwisowa ...
-
Czy łatwo jest zainstalować miui w wersji global na xiaomi 14 ultra?
Master odpowiedział(a) na hexi temat w Dyskusja ogólna
nie mam żadnych problemów z płatnościami na 14 pro i systemie Xiaomi eu ... możesz spróbować starym sposobem - jak się uda super ... jak nie to zostaje płatna alternatywa ... global z Indii (o ile jest / będzie taka wersja) to się najpierw upewnij że ma nagrywanie - Indonezja ma ale Indie nie wiem ... i dobrze kombinujesz ... robisz to softem miflash - wygrywasz system w wersji global i od razu automatem blokujesz ... -
Czy łatwo jest zainstalować miui w wersji global na xiaomi 14 ultra?
Master odpowiedział(a) na hexi temat w Dyskusja ogólna
rejestrować nie trzeba ... po prostu dawna procedura przez soft z czekaniem na zgodę już nie pójdzie ... trzeba albo samemu kombinować alternatywnym softem xiaomikey albo zrobić to z pomocą serwisu mi center (też pewnie zdalnie - choć tego nie jestem pewny) albo wykupić usługę zdalna na jakimś innym serwisie (tak jak ja robiłem) choć ceny poszły w górę co najmniej x2 ... tak jak kiedyś płaciłem 40 dolarów tak teraz to już 80 ... na mi center odblokowanie to chyba 500 złotych o ile nic się nie zmieniło ... poza tym tytuł wątku trzeba zmienić - bo nie ma czegoś takiego jak miui w wersji global na 14 ultra ... tylko hyperos - do tego jak wygrasz global na wersję chińska to nie zablokujesz bootloadera a wtedy żeby jako tako wszystko działało to zostaje chyba tylko zabawa w magiska i roota ... -
POCO M6 5G / POCO M6 Pro 4G / 5G - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no nie ma ... przynajmniej ten na Europę ... miałem na myśli globale na inne rejony gdzie jest dialer z opcją nagrywania ... jeśli Ci na tym zależy to trzeba po prostu sprawdzać aż pojawia się te romy np. na Indonezję (w oznaczeniu literowym musi być ID) i wtedy wrzucasz miflashem robisz locka i masz temat z głowy 🙃 -
MIUI od Xiaomi.eu/MIUI Polska: błędy i braki w tłumaczeniu
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Bugi w ROMach MIUIPolska/Xiaomi.eu
drobne detale do tłumaczenia - zgodnie z załącznikiem -
POCO M6 5G / POCO M6 Pro 4G / 5G - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
no system możesz sam wrzucić przecież - tylko unlocka musisz najpierw zrobić - jeśli to telefon który był od razu na miui 14 to powinieneś dać radę ... potem ściągasz właściwy rom (tryb fastboot) i wrzucasz go miflashem z opcją clean all with lock - i masz globala z zablokowanym bootloaderem - czyli to co Cię interesuje ... oczywiście przed tą procedura zrób sobie backupa wszystkiego co tam masz teraz (kontakty smsy zdjęcia itp.) -
POCO M6 5G / POCO M6 Pro 4G / 5G - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
ja bym nie ryzykował blokowania bootloadera przy wgranym globalu na telefon CN ... 🙃 ale to już ryzyko użytkownika ... jakby co w mi center jest usługa odceglania ... ja na apce IKO cały czas loguje się odciskiem palca (czasami wymusza kod pin ale to tak ma dla bezpieczeństwa ...) i zero problemów ... zbliżeniowy blik też bezproblemowo - na razie przełączyłem się na Googla wallet - tak testowo - i zostawiłem bo też działa luks ... dobrze mieć zawsze alternatywę jakby w jednej płatności coś się wywaliło ... z NFC nie miałem jeszcze problemu (choć przeszkadza brak ikonki w trybie pulpitu - Xiaomi w swej nieskończonej mądrości tak zdecydowało i tak jest ...) jak chcesz mieć zablokowany bootloader to jak pisałem - telefon z globalnej dystrybucji + globalny rom ... i trzymać kciuki żeby wszystko chodziło bo o updaty tam raczej ciężko 🙃 ogólnie jeśli masz telefon z globalnej dystrybucji i znajdziesz te globalne romy z nagrywaniem to spokojnie możesz zablokować bootloadera ... a że Xiaomi eu raczej nie wyda romu do tego modelu (chociaż kto wie ...) to i tak jesteś skazany na globala ... -
Xiaomi 14 Ultra - dyskusja ogólna, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
jakby ktoś planował zakup 14 ultra i nie przeszkadza mu dystrybucja CN to na trading są już ładne obniżki ... wersja 12/256 już jest za 4k ... a 16/1tb za 5k ... tytan tylko lekko w dół do 6k ... -
POCO M6 5G / POCO M6 Pro 4G / 5G - pytania ogólne, wątek zbiorczy
Master odpowiedział(a) na Kacper Skrzypek temat w Dyskusja ogólna
z blokowaniem zasada jest prosta - masz telefon z dystrybucji global i global rom - blokujesz - to samo dotyczy dystrybucji CN i romu CN - też możesz zrobić locka - w innych sytuacjach nie ... na odblokowanym telefonie bez kombinacji z magiskiem się nie obejdzie ... chyba że będziesz mieć rom Xiaomi eu - wtedy nie jest to konieczne (u mnie apka bankowa działa bezproblemowo też google wallet - jest do tego taki fix - moduł inject - o jego nowej wersji informuje aktualizator - na obecną chwilę żadnych problemów z płatnościami nie mam) magiska i żadnego rota nie mam ... bezproblemowo działa też np. mobywatel
