Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 750
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Hm, dodałem do miuipro, a do xiaomi.eu nie już dodaję.
  2. Kacper Skrzypek

    Jakie TWRP

    Najpierw instalujesz te pod Oreo (bez dopisku 9). Przez nie robisz format data, potem instalacja eu najnowszego z Androidem 9. Uruchamiasz, robisz sobie konfigurację. Potem po skończeniu konfiguracji wracasz do fastboota i sobie instalujesz to drugie TWRP pod Pie (z dopiskiem 9).
  3. Na Androidzie 9 już tak jest, wprowadzili to celowo najprawdopodobniej.
  4. No niestety to już kwestia tej większej czcionki.. Ciężko tu cokolwiek skrócić. Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
  5. Minął tylko jeden dzień, a już mamy kolejne info o nowym modelu: https://miuipolska.pl/nastepca-redmi-6a-juz-na-horyzoncie-certyfikowany-w-chinach/
  6. Niedługo (pewnie dzisiaj, jak zrobią się buildy 9.5.16) pojawi się aktualizacja dla Redmi 4X bo wyszedł China Stable 10.3.1.0. Dla ciekawskich oficjalny changelog (chiński, nie nasz):
  7. Wszystko wskazuje na to, że w nadchodzących miesiącach czeka nas wysyp smartfonów od Xiaomi i Redmi. Cztery modele opisane w tym artykule to dopiero początek... https://miuipolska.pl/nowe-urzadzenia-od-xiaomi-juz-blisko/
  8. O, dzięki za dodanie Niektóre z ROMów (konkretnie - te na sourceforge miuipro-test oraz AOSiP) są moje, skompilowałem je własnoręcznie. Więc prosiłbym o zgłaszanie bugów ;p
  9. Nie mam pojęcia. Zakładam że na wszystkich z odblokowanym bootloaderem. Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka
  10. Nie będzie już nic na xiaomi.eu stable/dev dla telefonów z 6.0 i 7.0 niestety. Mamy problemy z wywalaniem się aplikacji.
  11. No tak, ale tu mówię o czymś co ogarnęli ludzie od MIUI już u siebie Można zmieniać niebo innymi apkami, to oczywiście jasne, mówię o sposobie czysto systemowym.
  12. Ściągnij obraz poniżej i przenieś go do katalogu minimal adb and fastboot. Uruchom fastboot, telefon podepnij do kompa, uruchom minimal adb and fastboot. Wpisz fastboot devices, aby sprawdzić, czy telefon jest wykrywany przez kompa. Jak tak to fastboot flash persist persist.img, potem fastboot reboot. Sprawdź czy aparat działa. persist.img
  13. Usuń folder data/system/package_cache w TWRP. Najwidoczniej z powodu ciągłego szukania starej wersji apki nie chce wejść w nową, a skoro nikt inny z Mix2S tego nie zgłaszał to raczej problem dotyczy właśnie tego folderu (przynajmniej jeśli chodzi o SMS). Co do LuxMed - sprawdź jak wyżej, ewentualnie zainstaluj aplikację ponownie.
  14. A po co to robić...? przecież masz tam jak byk opcję nazwaną edytor build.prop. Jak masz roota to wystarczy że nadasz mu uprawnienia i będziesz mógł sobie edytować/dodawać...
  15. Zrobiłeś wipe partycji persist dzięki czemu ci nie działa. Musisz teraz wgrać persist z poziomu fastboota (z jakiegoś romu - china/global).
  16. Ta modyfikacja będzie dostępna w ROMach 9.5.16 i wyżej już domyślnie! Xiaomi postanowiło ogarnąć nowy filtr w galerii - podmianę nieba na zdjęciach. Można ustawiać sobie czy będzie ono wyglądało na pochmurne, deszczowe, zachód słońca itd. Niestety w domyślnym kształcie taka funkcja dostępna jest na niewydanych do tej pory urządzeniach, które swoją premierę dopiero będą mieć (raphael, davinci, pyxis) A okazuje się, że - po drobnej zmianie - taka funkcja działa również na innych telefonach (na przykład na moim Mi 8 SE). Postanowiłem więc udostępnić Wam lekko zmodyfikowaną apkę Galerii, która uaktywnia działanie tej funkcji. Linki: Potwierdzone działanie na razie na MI8SE, MI9, MI8 i MIMAX3 (na MIMAX 3 nie tego co wyżej, modyfikowane ręcznie). Niestety program albo mnie nie lubi, albo przyjąć nie chce dalszych nazw kodowych (bądź też nie tak modyfikuję plik - nie jestem jeszcze bardzo z tym doświadczony ;p) więc pliki dla innych urządzeń niż te wyżej pojawią się w niedalekiej przyszłości. Tłumaczenie jest prawie OK z wyjątkiem jednej rzeczy, ale to się poprawi. Oto, jak to wygląda:
  17. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  18. Osobiście dodam że ostatnio miałem podobny problem gdy chciałem sobie wgrać fw i vendor z stable na jakimś custom romie - tylko fastboot się odpalał. Musiałem robić flash przez miflasha ale w moim przypadku uruchamianie eu odbywało się tak: stable 10.3.1.0 miflash > twrp 1227 > jakaś wersja xiaomi.eu 8.x.x (9.x.x nie działają nie wiedzieć czemu i odpalają fastboota od razu) > uruchomienie telefonu, konfiguracja > dopiero potem powrót do recovery i instalacja najnowszego eu. Skoro działa, to nie pozostaje mi nic innego jak zamknąć wątek
  19. Nie musisz wgrywać niczego. Rób na Global Stable.
  20. Wygląda na to że to treść online, nie do przetłumaczenia.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...