Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. W folderze z ROMem masz kilka plików zaczynających się od flash_. W zależności od tego, czy chcesz wgrać z zablokowaniem bootloadera, czy bez, czy z zachowaniem danych w pamięci, to musisz wybrać odpowiedni plik. Otwierasz go w jakimś edytorze (może być nawet zwykły notatnik, choć najlepiej chociaż notepad++ albo visual studio code), w nim szukasz linijki gdzie jest antirollback i ją całą usuwasz.
  2. Nie wiem, jak to możliwe, niemniej jeśli taki komunikat wyskakuje, to usunięcie linijki sprawdzającej to ze skryptu załatwia problem. Potem telefon powinien móc się normalnie uruchomić.
  3. Wgraj ponownie TWRP.
  4. Ukryte posty nie są widoczne dla użytkowników, zatem kolega wyżej nie widział komentarza. Koniec offtopu.
  5. Ale to dotyczyło: innego telefonu, innego softu.
  6. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  7. Uruchom wiersz polecenia w katalogu, gdzie masz MiFlash (w którymś katalogu będzie plik fastboot - w tym katalogu masz uruchomic wiersz polecen: ctrl+shift+prawy przycisk myszy > uruchom wiersz polecenia (albo uruchom PowerShell, w nim najpierw wpisać cmd). Telefon w tryb fastboot i potem: fastboot oem lock Nie. Mi 6 nie "podchodzi" pod te ograniczenia.
  8. Masz włączone tzw. "Bezpieczne udostępnianie", które usuwa tagi EXIF i przy tym zmienia nazwę pliku. Wyłącz je w Galerii.
  9. Zrobiłeś Format (nie Wipe) Data w TWRP? Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  10. Wygląda na to, że TWRP nie rozpoznaje poprawnie nazwy urządzenia. Możesz albo spróbować z innym TWRP, albo ewentualnie zedytować plik META-INF/com/google/android/updater-script i zmienić w nim onc na onclite, a następnie wrzucić go z powrotem do paczki i zainstalować. Powinno wtedy przejść.
  11. Fastboot https://bigota.d.miui.com/V12.0.4.0.RKHEUXM/alioth_eea_global_images_V12.0.4.0.RKHEUXM_20210331.0000.00_11.0_eea_94be3fcd30.tgz
  12. Specjalnie jej u nas nie ma. Była przez kilka godzin, ale nie przechodzi SafetyNet.
  13. Moim zdaniem nie. Oczywiście zawsze są jakieś szanse, że coś pójdzie nie tak, ale póki masz odblokowany bootloader, to problemu być nie powinno. Soft jest oficjalny, globalny. Ktoś po prostu wgrał go bez partycji z regionami, co często się zdarza przy wgrywaniu softu nie przez MiFlash (tak jak wyżej), ale przez recovery/aktualizator (paczka pod recovery nie ma partycji z regionami). Teoretycznie można by zablokować bootloader już w tym momencie, bez wgrywania tego samego oprogramowania jeszcze raz, ale nie masz właśnie tego oryginalnego stanu partycji cust, zawierającej pliki pod poszczególne regiony, i nie wiem, jak zachowa się w takim przypadku telefon. Mógłby się nie uruchomić.
  14. Ktoś odblokował wcześniej bootloader i wgrał jakiś inny soft. Potem prawdopodobnie wrócił do Globala, ale wgrał tylko paczkę w recovery, skutkiem czego nie wgrała się partycja zawierająca wszystkie regiony, w tym Polskę. Musiałbyś wgrać raz jeszcze soft przez MiFlash: https://bigota.d.miui.com/V11.0.6.0.PCAMIXM/sagit_global_images_V11.0.6.0.PCAMIXM_20200308.0000.00_9.0_global_4e37806e9f.tgz I potem zablokować bootloader (możesz od razu skryptem w MiFlashu - clean all and lock).
  15. Być może to zależy od softu, my opieramy się na zwykłym Globalu. Może Michał Pisarski dostał telefon z zwykłym globalem, a inni z EEA, trudno mi powiedzieć bez sprawdzenia. Zobaczę potem. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  16. A, no to Xiaomi coś popsuło. Trzeba czekać. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  17. Problem zgłoszony w temacie został rozwiązany, a wątek zamknięty.
  18. Akurat Netflix powinien działać bez problemu, Google Pay zresztą też o ile Google znowu czegoś nie wymyśli. @wodnik64 pobierz ze sklepu Play apke SafetyNet Helper Sample, przejdź test i wyślij mi screena. Bardzo mozliwe że nie przechodzi SafetyNet choć to dziwne. Podeślij zrzut ekranu też z apki DRM Info (na dole jest info dot. certyfikatu Widevine, chodzi mi o poziom, L1 czy L3)
  19. Można z pliku. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  20. Najpierw wpisz cmd, a potem dopiero próbuj z fastbootem.
  21. No dobrze, ale czy próbowałeś w ogóle wgrać TWRP?
  22. Nie. A nie robiłeś tego...?
  23. Tak, ale wtedy musiałbyś wgrać Globala przez MiFlash i potem na czysto tak jak przy pierwszej instalacji xiaomi.eu.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...