Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. To się powinno wyświetlać tylko raz... To jest grafika, tak? nie możesz tam w nic kliknąć?
  2. Nie, nie można. ROM jest dalej tylko w wersji fastboot. Już jest na sourceforge.
  3. Tu nie chodzi o źródła nawet. Po prostu nie chcemy ryzykować bricków na Mediatekach, zwłaszcza, że nie mamy żadnego do testów. Nawet jeśli są na bricki sposoby to wolimy nie ryzykować. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  4. Dziś kolejne info w sprawie restartów: https://c.mi.com/thread-3704003-1-0.html Co prawda wspomnieli tylko o użytkownikach ROM-u rosyjskiego, ale problem jest wszędzie, więc zapewne gdyby znalazł się ktoś, kto ma ten problem i ogarnia trochę angielski, to być może udałoby się to ogarnąć... Prawdopodobnie przez grupę na telegramie (choć zaglądnąłem tam i jest trochę martwa, ale być może coś by się dało zrobić?).
  5. Słowo klucz to "India". Nasze ROM-y nie opierają się na sofcie indyjskim, tylko na "zwykłym" Globalu. Póki go nie będzie, nie będzie naszego.
  6. W tabeli jest 5G, ale chodzi o Wi-Fi 5 GHz, a nie o rzeczywiste 5G. Gdyby procek obsługiwał 5G to tak, można byłoby mówić o pewnej różnicy, ale to nie jest telefon z 5G. Raczej nie przegapiliby takiego chwytu marketingowego przy okazji Redmi Note 9, które ma identyczny procek.
  7. Nie wiem, co chciałeś zrobić, mając zainstalowane xiaomi.eu... Nasza aktualizacja poszła już dzisiaj.
  8. Xiaomi ma dwie apki o tej nazwie (Music.apk i MusicFX.apk), także niestety póki co tak jest.
  9. Dla Redmi 9A wyłączyli dużo rzeczy, w tym kłódkę właśnie. Generalnie wyłączają to ostatnio dla wielu budżetowych telefonów...
  10. Pomijasz w tym momencie. Nie ma xiaomi.eu pod te recovery i póki co nie wiadomo, kiedy będzie.
  11. Podlinkowane powinno działać, bo ostatnio było sprawdzane przez Acida w serwisie. Wgranie złego TWRP nie spowoduje że jest "po ptakach", zawsze można wgrać jakieś inne, pokombinować, w ostateczności jak nie wyjdzie to wrócić na stockowy ROM (np. przez MiFlash). Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  12. Nie, nie ma 12.5 Global dla Mi 11 Ultra póki co. Wersja 12.0.1.0.RKAMIXM jest aktualna. 12.5 ma być dostępne od drugiego kwartału tego roku - nie oznacza to, że musi koniecznie być w kwietniu, co zresztą widać. Koniec offtopu tutaj
  13. On się pyta, tak, ale po tym i tak prosi o hasło do wylogowania.
  14. Tak, masz soft Global, więc aktualizacje będziesz dostawać. Jedyna rzecz, o której trzeba pamiętać, to nieblokowanie bootloadera po instalacji Globala na chińskiej wersji telefonu.
  15. No lepiej mieć zainstalowane TWRP, żeby się nie pieprzyć potem z instalacją aktualizacji... bo jak będziesz tylko robić boot, to nie będziesz go mieć na stałe, więc będziesz musiał za każdym razem gdy wyjdzie aktualizacja uruchamiać TWRP z fastboota, żeby potem zainstalować ROM. Trochę za dużo zachodu moim zdaniem. Normalnie, o ile zainstalujesz normalnie TWRP. Na xiaomi.eu patchujemy odpowiednie rzeczy żeby to przechodziło. Na pewno płatności będą działać, Netflix w Google Play też powinien być widoczny (btw to nie aplikacja Google :)).
  16. Takiego, które działa W katalogu który jest na stronie jest kilka wersji TWRP, właśnie po to, aby w razie, gdy na przykład nie działa jedno, sprawdzić inne. Wiem że działa na pewno te: https://androidfilehost.com/?fid=2188818919693775631 To już raczej pytanie do kogoś, kto zrobi TWRP na ten model. Zresztą jeśli są nieoficjalne, to większego problemu nie ma, czasem oficjalne robią więcej szkody niż nieoficjalne (na przykład na Mi 9 SE...) Zainstalować tak jak w poradnikach (jeden masz w mojej stopce). Nie. https://miuipolska.pl/oficjalna-gwarancja-a-miuipolska/
  17. Gdzieś w ścieżce dostępu do pliku masz spację. Przenieś folder z ROMem gdzieś, gdzie tej spacji nie będzie.
  18. Wiem, że nie mamy zwyczaju, no ale cóż, póki co tak musi być.
  19. Tam, gdzie są chińskie rzeczy, nie. Tam tłumaczenie idzie z translatora Google, bo to treść online. Dopóki Xiaomi nie doda tych rzeczy, których w globalnych motywach brakuje (czyli na przykład motywów do Ekranu zawsze włączonego, choć ten element niespecjalnie dotyczy akurat Waszego modelu), dopóty u nas będzie chińska wersja. Swoją drogą ostatnio musiałem się z globalną wersją mierzyć na Globalu na Mi 10T Lite. Osobiście uważam, że jednak chińskie motywy, mimo że nie zawsze przetłumaczone, lepiej wpasowują się w styl MIUI niż te globalne. Przepraszam, przyzwyczajenie... Na tym forum zazwyczaj jednak dominują mężczyźni.
  20. Jakaś apka, np. Termux ze sklepu play. Musisz mieć roota by to zmienić i przed zmianą dać uprawnienia roota (komenda su).
  21. https://miuipolska.pl/forum/topic/47898-miui-101112-wersje-stabilne-xiaomieumiuipolskapl/?do=findComment&comment=554953 Ale proszę wtedy nie zgłaszać, że w danej apce coś nie działa.
  22. A aktywowałeś w apce Play24 na czacie? Bo ja też teoretycznie miałem to mieć, ale to oni muszą aktywować na numerze. Bo nasza apka jest chińska, a nie globalna. Tak ma być. Na Globalu przecież dzwonki czy czcionki w polskim regionie są niedostępne.
  23. Tak prawdopodobnie ma być. Z dysku masz wybrać swoją nazwę kodową (umi).
  24. https://miuipolska.pl/forum/topic/29008-instalacja-xiaomieu-poradnik-małe-faq-dla-telefonów-2019-2021-i-nowszych/
  25. Na ten telefon nie ma TWRP, także pobierasz paczkę, wypakowujesz i uruchamiasz skrypt pod twój system first_install.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...