Jump to content

ZForum

Użytkownicy
 • Posts

  30
 • Joined

 • Last visited

Dodatkowe

 • Smartfon
  MI 9Lite

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

ZForum's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • First Post Rare
 • Collaborator Rare
 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare

Recent Badges

0

Reputation

 1. Śledzę ten wątek i zapytam, czy poprawiono zmianę dzwonka domyślnego na inny dowolny (mp3). W poprzedniej wersji to nie działało (Działały tylko wgrane w ROM).
 2. Dzięki color1, To sobie raczej odpuszczę tę wersję... przepraszam za zwłokę w odpowiedzi, ale do szału doprowadza mnie drukarka Brothera, która ma skopane sterowniki. A support ma zlewkę po całości. Kolego color1 możesz sprawdzić czy w tej wersji działa zmiana domyślnego dzwonka na mp3... W poprzedniej 12.5.1 mimo zmiany działały tylko domyślne dzwonki. Przy okazji pytanie do Kolegi Kacpra. Ta zmiana w SMS jest celowa, czy można to ustawić gdzieś w opcjach? Tak na marginesie szkoda "zmieniać" coś co dobrze działa.
 3. Właśnie nad nią się zastanawiam... color1 Piszesz, że nie działa usunięcie SMS... sprawdziłem w 12.5.1 działa bez problemów. Robiłeś czystą instalację czy UPDATE?
 4. 1. Odnośne hasła: przy przejściu z rozwojowej na stable - nie zapytał, po prostu wylogował. 2. Bluetooth Po dodaniu SmartLock jest lepiej, ale dużo słabiej niż w rozwojowej: xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_20.12.9_v12-10. Telefon reaguje na naciśniecie np: wybieranie numeru z długim opóźnieniem. Komunikat: Sprawdź status telefonu, który znika po dłuższej chwili i telefon się łączy / wybiera numer. Nie wygasza ekranu podczas trwania rozmowy. 3. Przy odblokowywaniu widać lekką "zadyszkę", określiłbym jako mniej płynne niż w rozwojowej. Ogólna płynność jest słabsza niż w wersji stabilnej poprzedniej i rozwojowej. Wszystko działa ale jakby spowolnione..., przymulone. 4. Przyjemniej / logiczniej działający czujnik światła. Wstępnie wrażenia są bardzo pozytywne. Ekran nie jest tak mocno ściemniany jak poprzednio. 5. Gpay działa bez problemów. Aby jednak telefon nie pokazywał Root należy w MagiskHide dodać: Panel sterowania (Wcześniej zaznaczyć pokaż aplikacje systemowe). Magisk 22.1 powinien teoretycznie zainstalować się z APK..., ale poszedł dopiero po ręcznej instalacji z TWRP. Ogólnie nie jest źle... ale jakoś super nie jest. Jak na razie żadna apka i funkcja nie wywaliła typowego błędu i loga.
 5. Instalacja bez problemów. Działanie płynne. Bateria wygląda wstępnie dobrze. Powiem dokładniej po 2-3 tygodniach. Uwagi tak na szybko: 1. Problem ze zmiana dzwonka domyślnego (Zgłoszony w Bug). 2. Dzisiaj miałem problem z zestawem głośnomówiącym w samochodzie (Na poprzednich wersjach działał bez problemów, przechodziłem z rozwojowej). Telefon się podłączył. Działał normalnie. Jednak jak się "uśpił" po zakończeniu rozmowy to nie chciał już działać... Nie reagował na sterowanie. Nie było komunikatów o błędach. Dograłem do systemu Smartlock dodałem połączenie do wyjątków i zobaczymy. 3. Przy rozmowie poprzez Bluetooth nie wygasza do zera ekranu tylko go mocno przygasza. Co niepotrzebnie drenuje baterię przy dłuższych rozmowach. W MIUI 10 tego "problemu" nie było. Niektóre opcje ustawień mocno zmieniły miejsce, co jest irytujące, np: Alikacje do zablokowania w pamięci przy czyszczeniu. Jena rzecz jest na 200% do potwierdzenia. Telefon podłączony do konta "Xiaomi" i przy naciśnięciu klawisza WYLOGUJ nie prosi o hasło tylko od razu pyta czy zostawić pliki z chmury czy usunąć... A powinien poprosić o hasło do konta. Wcześniej tak to działało.
 6. Mi 9lite. Rom: xiaomi.eu_multi_MI9LiteMICC9_V12.5.1.0.RFCCNXM_v12-11 Wgrany od "zera" po zmianie z rozwojowego (Z Factory reset + Format), bez przywracania z kopii. Opis zauważonego problemu: Przy próbie zmiany dzwonka wybieram dowolny MP3 na telefonie (Zrzut poniżej). Pokazuje go jako dzwonek domyślny i odtwarza bez problemów. Jednak gdy dzwoni telefon to odtwarza dzwonek wyłącznie z listy dostarczonej z urządzeniem a nie wybrany jako domyślny dzwonek dla telefonu. Personalizacja dzwonka na inny na konkretnym numerze z kontaktów działa poprawnie.
 7. Dzięki, Wrzuciłem: 3.5.0_9-0 TWRP download Przejrzałam XDA na temat wersji. Poprzednia wersja 3.4.0.0 były zgłaszane błędy z opcją Backup / Przywracanie.
 8. Dziękuję, Czy mogę zaproponować aby Ktoś z Wiedzą napisał kilka zdań na temat TWRP :-) Tym bardziej że zachodzą w nim zmiany, mam na myśli podział na wersje Androida LINK. Mi osobiście ten tekst niewiele mówi (Mi 9 lite, wyszedł z Androidem "9"), obecnie ma "10". Więc gałąź TWRP będzie z "9" mimo że instalujemy Androida "10"...? Wrzuciłem na telefon: Official TWRP APP Ma ona opcję BACKUP TWRP w dwóch wersjach: RECOVERY oraz ROOT i który zrobić przed wgraniem nowej wersji...? Może dla osób z doświadczeniem pytania śmieszne, ale jak ktoś nigdy nie miał do czynienia z flash telefonu to "zabawa" jest przednia, ja dzięki temu mam dużo więcej siwych włosów.
 9. Witam i poproszę o łagodny wymiar krytyki..., Starałem się przeczytać ten wątek i to co znalazłem w necie ze zrozumiem... ale mam wątpliwości, czy dobrze myślę (Zero doświadczenia): Mam po weryfikacji IMEI: Mi 9 Lite Aurora Blue 6GB RAM 128GB ROM You can be assured the phone you have purchased is the official international version. Czy robiąc tak jak podałem opis poniżej nie uwalę telefonu do cegły... skoro EU bazuje na wersji CHINA...? 1. Pobieram: ROM GLOBAL 2. Mam obecnie wersję MIUI 20.12.9/10. 3. Wchodzę do RECOVERY i robię: Wipe > Format data 4. Instaluję pobrany ROM GLOBAL - bootloader odblokowany. 5. Instaluję MAGISK. 6. Koryguję GPay. Mam GLOBAL / ZMIAN na EU możliwa przy takiej samej procedurze tylko zmiana ROMu...? Koledzy, czy ktoś kto się na tym zna może się wypowiedzieć. Z góry dziękuję.
 10. Muszę się z tym przespać i poczytać czy w najnowszej wersji są jakieś błędy...? Walczę z "gadem" od rana i mam dosyć. Jak rozumiem "technicznie" wystarczy pobrać *.IMG wejść w RECOVERY następnie INSTALL jako RECOVERY? Tak jak pokazywał film z YT? Jest jeden pozytyw (Po całym dniu) telefon na Rozwojowym działa dużo lepiej niż Stable. Jeden mały błąd (Zgłoszony) nie działa zmiana dzwonka na kontakcie z domyślnego. GPay i reszta poszła bez problemów. Jak jeszcze nie śpię, to może warto do sugerowanych plików TWRP podać wersję jak do ROM (ROM jest świetnie czytelny) nawet dla zupełnego laika.
 11. Ten telefon mnie wykończy... Czytam to forum i neta i już zupełnie się zupełnie zgubiłem. Mam TWRP 3.3.1-117 ale forum odsyła do wersji 3.5.0_9-0 TWRP download mam wgrać? Szukam na forum jaka jest ostatnia stabilna wersja TWRP dla tego telefonu ale albo nie umiem szukać albo nie ma numerów...? Znalazłem: Google Play która sugeruje zmianę TWRP. Można z niej skorzystać? Znalazłem też taki sposób: Tutorial Youtobe TWRP Zapisałem oddzielnie, bo po walce udało mi się przejść ze Stable na Rozwojowy... ale tutaj już zupełnie się zgubiłem. Mam "EU" od początku 3.3.1-117 w między czasie była zmiana z MIUI 11 na 12 a zmieniłem 12 ze STABLE na Rozwojowe TWRP cały czas jest to samo...?
 12. Kontakty: Zmień dzwonek dla kontaktu na... Wybierasz: pokazuje wybrany inne - jako aktywny ale stale dzwoni domyślny. System czysty postawiony przed chwilą.
 13. Moja subiektywna opinie: 12.0.2 EU - kiepsko. Przeszedłem zdesperowany na Rozwojowe i jest lepiej. Na razie jeden błąd nie działa zmiana dzwonka przy Kontakcie z domyślnego na inny.
 14. Co więc wnoszą wersje rozwojowe...? Dla tego modelu ostanie jest: 20.12.9.10 stabilne to 12.0.2 ale oba bazują na Android: 10. Więc ten sam ROM...? Czyli teoretycznie Rozwojowe eliminuje zgłoszone błędy jeżeli ta sama wersja Androida? Dalej czytam i jestem troszkę zielony... a forum jest troszkę chaotyczne lub raczej przy słabej wiedzy w temacie telefonów trudne do ogarnięcia. Mając odblokowane BL oraz ROM 12.0.2. EU STABLE, aktualne TWRP do Androida 10...: Zmiana ze Stable na Rozwojowe wynika formatowania pamięci. Sprawdzone metodą prób i błędów. Czy ewentualna zmiana TWRP do A11 będzię obsługiwała A10...?
 15. No tak i nie mam nadzieję że się mylę, Jak przeglądam wersje MIUI to 12.0.2 jest "wycofana" a EU na nim bazuje ?? Jeżeli dobrze czytam cyferki...?
×
×
 • Create New...