Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Dodanie aplikacji do autostartu w ustawieniach, wyłączenie dla niej oszczędzania baterii, zablokowanie "kłódką" w RAM-ie (z poziomu menu ostatnich aplikacji).
  2. A czy w ADB ci wykrywa w ogóle? Próbowałeś tego fixa? (po nim restart kompa) USB controller fix.bat
  3. Na Androidzie 11 gesty i menu ostatnich apek są zaimplementowane bezpośrednio w launcher i jest to kwestia konfiguracji systemu. Implementacja gestów przez Xiaomi psuje te gesty na innych launcherach.
  4. Na Mi 9 wraz z MIUI 12.5 doszedł Android 11, to nie jest 10-tka. Tam też jest kwestia Androida 11. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  5. Problem dotyczył tytułu, a nie treści posta. Z tytułu nie wiadomo konkretnie, o jaki problem z WPS chodzi. Wystarczyło dodać, że brakuje obsługi polskich znaków, i problemu by nie było. Nikt nie chce zamieść problemu pod dywan, wiemy, że Xiaomi robi mnóstwo dziwnych rzeczy, no ale kurczę, chociaż tego się trzymajmy. Zmieniłem.
  6. W Chinach nie ma wersji bez 5G, więc pisałem ogólnie Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  7. Ikonka w menu ostatnich zadań po przytrzymaniu podglądu danej apki?
  8. RN9Pro w Chinach a u nas to dwa inne modele (RN9Pro w Chinach to nasz MI10T Lite).
  9. Gdybyśmy wiedzieli cokolwiek, to zapewne ta wersja już by tu była... Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  10. Nie mamy pojęcia.
  11. Nie, nie działają. Na xiaomi.eu wyłączyliśmy opcję włączenia gestów w innych launcherach niż domyślny.
  12. Nie ma takiego. Mogę dodawać chińskie ale to nie będzie i tak kompletne. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  13. Nie masz włączonej Drugiej przestrzeni? Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  14. Fix będzie i tu i tu. Przynajmniej powinien, jeśli w następnej nie będzie to zgłoś. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  15. Wrócić możesz, ale wymaga to odblokowania bootloadera (poradnik w dziale Tutoriale), które w zależności od szczęścia trwa co najmniej 7 dni, a potem wgrania Androida 10 przez MiFlash (instrukcja także w dziale Tutoriale). Dymki działają poprawnie na Androidzie 11 i MIUI 12.5. Tylko Xiaomi wie, dlaczego wydało MIUI 12 stable z popsutymi dymkami.
  16. Wygląda na to że na tym ROMie nie ma zainstalowanego domyślnie TalkBacka i przez to nie idzie. Po jego instalacji (ale już niestety po konfiguracji) skrót działa. Spróbuję zadziałać w kwestii dodania TalkBacka z powrotem. Edycja: jest tylko jeden problem. Jak zainstalujesz ROM przez TWRP w Twojej sytuacji?
  17. Jest to obojętne. Panel aktualizacji i tak przejdzie do TWRP.
  18. Na nowych telefonach od Mi 9T Pro wzwyż aplikacje Telefonu i SMS są od Google na ROM-ach Global, EEA, Russia, Turkey, a od Mi 10 także na ROM-ie India. Jeśli odblokujesz bootloader i wgrasz albo Xiaomi.eu/miuipolska, albo ROM Global Indonesia/Tajwan (o ile są dostępne), wtedy będziesz mieć aplikacje od Xiaomi, co za tym idzie także nagrywanie rozmów. Wszystkie ROM-y globalne (nawet te nieprzeznaczone na nasz region) mają język polski.
  19. W ROM-ie Global nie będzie włączone nowe menu personalizacji tapet, bo to jest w ramach chińskiej apki od Motywów. Dźwięki zwierząt na Globalu są wyłączone. Wysłane z mojego M2007J17G przy użyciu Tapatalka
  20. Opcja "Odinstaluj aktualizacje" w ustawieniach każdej aplikacji?
  21. Instalacja przez recovery nie instaluje partycji cust odpowiedzialnej za regiony. Jeśli chcesz mieć inne regiony niż chiński to musisz zainstalować MiFlashem przez fastboot.
  22. Jaką miałeś wersję przed wgraniem tej wersji? Problem jest z niższą wersją bazy danych, zazwyczaj powoduje go przejście z czegoś nowszego na coś starszego (np. ostatnia beta -> stable) bez czyszczenia danych.
  23. Dla obydwu. Tak ustawiło Xiaomi, z jakiego powodu - nie wiem.
  24. Możesz zrobić logcat? https://xiaomi.eu/community/threads/taking-logcat-with-adb.55599/#post-541654 Po uruchomieniu komendy uruchamiasz aplikację SMS, wywali się, robisz ctrl+c na komputerze w wierszu poleceń, log do mnie na PW.
  25. Ponowne otwarcie apki powinno wywołać dialog "Aplikacja przestaje działać". Jest tam przycisk "Pokaż podsumowanie", podeślij zrzut ekranu z tego podsumowania.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...