Skocz do zawartości

Kacper Skrzypek

Administratorzy
  • Postów

    14 753
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    884

Treść opublikowana przez Kacper Skrzypek

  1. Ponieważ masz tryb EDL, to jedyną możliwością jest wgranie softu w tym trybie, do czego potrzebujesz autoryzowanego konta Xiaomi (którego zapewne nie masz). Możesz albo dać urządzenie do jakiegoś serwisu, albo poszukać kogoś, kto ma autoryzowane konto Xiaomi do wgrywania softu i oferuje wgrywanie takiego softu online.
  2. Wątek poświęcony ostatniej (najświeższej) aktualizacji stabilnego MIUI Polska / Xiaomi.eu dla telefonu Xiaomi Mi 11 (nazwa kodowa: venus). Link do pobierania ROMu: https://sourceforge.net/projects/xiaomi-eu-multilang-miui-roms/files/xiaomi.eu/MIUI-STABLE-RELEASES/MIUIv13/xiaomi.eu_multi_MI11_V13.0.4.0.SKBCNXM_v13-12-fastboot.zip/download ROM dla Mi 11 dostępny jest wyłącznie w wersji fastboot, w związku z brakiem (póki co) w pełni działającego TWRP dla tego modelu pod Androida 12. Instalacja tej odmiany ROMu wygląda następująco: 1. Pobieramy ROM na dysk twardy komputera. 2. P-klik na plik ROM -> Właściwości. W zakładce "Ogólne" pliku odhaczamy opcję "odblokuj" ("Unlock"): Ma to zapobiec uruchomieniu blokowania rozpakowania pliku ROM przez zabezpieczenia systemu Windows 10. 3. Z pomocą programu typu WinRAR czy 7-Zip rozpakowujemy plik do folderu. Powinniśmy otrzymać taki zestaw plików: 3. Uruchamiamy telefon w trybie fastboot (tak, jak do instalacji TWRP, do logo MiBunny grzebiącego w pleckach robocika) ). 4. W zależności od systemu w komputerze (Linux, Mac OS, Windows) wybieramy stosowny plik z listy. Zakładamy zatem, że mamy komputer z systemem Windows. a) Jeśli chcemy zainstalować ROM "na czysto", z całkowitym wyczyszczeniem telefonu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_first_install_with_data_format.bat b) Jeśli chcemy jedynie zaktualizować system, zainstalować ROM na istniejącą już, starszą wersję MIUI Polska / Xiaomi.eu, uruchamiamy wersję windows_fastboot_update_rom.bat 5. Analogicznie postępujemy w przypadku komputerów z systemami Linux i Mac OS. 6. Czekamy do zakończenia procedury, czyli do samoczynnego restartu telefonu. 7. Po uruchomieniu telefonu odłączamy go od komputera. W zależności od wyboru opcji a) lub b) (odpowiednio) konfigurujemy telefon lub po prostu go używamy. Proszę o merytoryczną dyskusję, związaną ściśle z tematem wątku.
  3. Xiaomi nie dodało tłumaczenia, jak widać. Możesz albo czekać na aktualizację ROM-u, albo spróbować zaktualizować galerię (najnowsza wersja globalna: https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/miui-gallery/miui-gallery-3-3-2-6-global-release/)
  4. Ale zaktualizowałeś co? Aplikację? Na naszym ROM-ie? Jeśli tak (tak samo zresztą jak z Pogodą) to czemu dziwisz się, że nie działa? Niedostosowana przez nas aplikacja Motywy chińska nie będzie chodzić na naszym ROM-ie... Odinstaluj aktualizację aplikacji.
  5. https://miuipolska.pl/forum/topic/54885-press-any-key-to-shutdown-jak-naprawić/#comment-597669
  6. Czy modyfikowałeś aplikację w jakikolwiek sposób? Drugi niezaakceptowany temat z chińską wersją Pogody (pomijając fakt, iż u nas jest globalna) wyraźnie wskazuje na to, że "grzebałeś" w ROM-ie (nie, nie będziemy portować tej aplikacji).
  7. Port na bazie portu... Niezbyt.
  8. Nie miałem Mi 8, więc trudno mi powiedzieć, ale u nas aktualizacje apek systemowych się automatycznie nie instalują, więc raczej nie powinno być problemów z blokowaniem.
  9. Odblokowanie bootloadera, Wgranie TWRP - nie przez MiFlash, Format data w TWRP, Wgranie "naszego" ROM-u z linku - nie przez MiFlash, tylko przez TWRP. Wszystko jest na forum (lub w moim podpisie). MiFlash używasz tylko wtedy, gdy chcesz wgrać oficjalne oprogramowanie typu China lub Global.
  10. Zły dział, przeniosłem. M1803E1A = Mi 8. Redmi 8 to zupełnie inny model. Dla tego modelu wyszło jeszcze chińskie (i nasze) MIUI 12.5. Jeśli chcesz mieć język polski i MIUI 12.5, to musisz odblokować bootloader, wgrać TWRP i potem nasz ROM. Nie robisz nic, co było konieczne dla Mi 8 SE - nie ma takiej potrzeby. https://miuipolska.pl/mi-8-stabilna/
  11. Ściągnąć możesz w każdym momencie. Zainstalować - nie, a przynajmniej nie bez odblokowania bootloadera.
  12. Możliwe, że zostało przebudowane przez pomyłkę. Skoro przebudowali to masz apki w nieco nowszej wersji. I chyba więcej się nie zmieniło.
  13. Kolega musi usunąć ten telefon ze swojego konta Google, inaczej nic z tym nie zrobisz. Można oczywiście próbować usuwać FRP (i w wielu przypadkach to się nawet uda), ale "legitnie" najlepiej byłoby, aby on zrobił to sam.
  14. RAM-u bierze mniej więcej tyle, ile brał (mam 2,5-3 wolnego). Dymki są nadal Androidowe.
  15. Po filmikach z YT wnioskuję, że ma zakrzywiony.
  16. Probowałeś wylogować się z konta na telefonie i zalogować ponownie?
  17. O dostępność w Polsce musiałbyś się pytać polskiego Xiaomi Nie będę się wypowiadać za Acida, bo nie wiem, jak u niego będzie wyglądać sytuacja, ale nie widzę powodu, żeby istniały jakieś problemy z odblokowaniem bootloadera/xiaomi.eu.
  18. Tak. Jak wracasz na poprzednie, musi być czyszczenie aplikacji/ustawień (niekoniecznie pamięci wewnętrznej).
  19. Przed aktualizacją kiedyś usuwałeś jakiekolwiek aplikacje? Log odnosi się do aplikacji Wyświetl bezprzewodowo (com.milink.service). Mieliśmy już takie zgłoszenia i zawsze problem był powodowany przez odinstalowywanie (np. przez ADB) przez użytkowników tej konkretnej aplikacji (choć teoretycznie aplikacja była przygotowana na taki przypadek, po prostu Xiaomi popełniło błąd - już naprawiony - który powodował wysypywanie się Galerii). Zainstaluj tę aplikację z powrotem i Galeria już nie będzie się wysypywać.
  20. 1. Musiałbyś podesłać jakiś zrzut ekranu, bo nie do końca rozumiem. Nie wygląda to na coś, co zależy od nas. 2. Nie wiem, jakim cudem tak się dzieje. Zainstalowałem przed momentem dla testu, po uruchomieniu i wybraniu jako domyślnej aplikacji wszystko działa tak jak powinno. 3. Nie mamy Redmi Note 10 Pro, żeby to zweryfikować niestety.
  21. Nie. Dostęp do wcześniej nagranych plików może jest możliwy po prostu z poziomu menedżera plików (katalog MIUI/sound_recorder). Brak dostępu z dyktafonu jest spowodowany tym, że ta apka już zwyczajnie nie ma dostępu do katalogów znajdujących się poza jej "zasięgiem" (cóż, takie uroki scoped storage).
  22. Nie ma problemu. Na pewno były jakieś reuploady. Sprawdź w aktualizatorze, czy ci czegoś nie wykrywa. Możesz spróbować pobrać i nadinstalować, może to naprawi problem.
  23. Czy osoby, które używają tej wersji stable, mogą potwierdzić/zaprzeczyć pojawianiu się tego problemu na swoich telefonach? https://miuipolska.pl/forum/topic/57285-mi-11-zawieszająca-się-oraz-ubijająca-aplikacja-galeria/#comment-613561 EDIT: Już nie trzeba
  24. U nas nie ma żadnego aktualizatora apek systemowych, także nie dziwota, że go nie widzisz. Nie, nie możesz zaktualizować bez utraty wsparcia. Możliwe, że to problem gdzieś po naszej stronie, aczkolwiek dziwne jest to, że zaczął się on nagle. Dobrze byłoby, jakby osoby używające tej konkretnej wersji się wypowiedziały, bo gdyby coś było nie tak, to zapewne byłyby zgłoszenia... Zwłaszcza że problem na który powołuje się log nie powinien w ogóle wystąpić. @michalpl7 ściągnij proszę MT Manager (ta strona jest OK: https://apkcombo.com/pl/mt-manager/bin.mt.plus/), potem tam wejdź w 3 paski > Extract APK > System app > szukaj Galeria > Extract APK. Wypakowany plik APK wyślij do mnie na priv. Nie masz żadnej aktualizacji systemu? Wiem że był reupload tej wersji ze względu na inny problem, może nie masz najnowszej wersji?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...