-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Sensor sensorem, oprogramowanie oprogramowaniem, ale niesamowicie ważna jest też cała optyka. I nie chodzi mi tu tyle o ostrość czy jasność, ale o to, jak bardzo spada kontrast, gdy robi się zdjęcie "pod światło" (nawet gdy źródła światła nie ma w samym kadrze). Np. w moim Redmi Note LTE i Redmi 3s jest to dla mnie duży problem, ale np,. stary Mi2s (w swoim czasie wszak flagowiec) wypada pod tym względem o wiele lepiej. Różnica jest drastyczne i widoczna bez powiększania zdjęcia. I moim zdaniem to jest skandalicznie niedoceniany parametr (rzadko pokazywany w testach, rzadko się o nim dyskutuje) w stosunku do wielkiego wpływu na jakość zdjęć wykonywanych w pewnych warunkach (niby w specyficznych, ale w praktyce - często występujących). Chętnie bym takie testy zobaczył, z tym że one mają sens tylko gdy są porównawcze. Pojedynczne zdjęcie nic nie powie w zasadzie. No i oczywiście "szybka" w każdym testowanym telefonie musi być tak samo idealnie wyczyszczona.... I tu pojawia się kolejny ważny a niedoceniany aspekt – położenie obiektywu w obudowie i wynikająca z tego podatność na przypadkowe dotknięcia. Co nam z lepszej optyki, jeśli aparat jest w takim miejscu telefonu, że będziemy go częściej brudzić (a wyczyścić nie zawsze jest czym i nie zawsze jest czas)... Na dobre zdjęcie składa się masa czynników. Każdy ma wpływ, każdy w innym stopniu. Często zapominamy o ważniejszych, a skupiamy się przesadnie na tych mniej ważnych. Choćby ten OIS. Co da najlepszy OIS jeśli aparat ma problemy z celnością i sprawnością autofocusa? To tak jakby się martwić brakiem ABS w samochodzie, który i tak nie pojedzie bo ma przebite opony...
-
Zrobiłem dziś taki jednorazowy test porównawczy w dość losowej lokalizacji w centrum W-wy. Tym Orange (wyniki nie są tak drastyczne, jak miewałem w T-Mobile). W załączniku tabelka.
-
No pięknie, pięknie. Ale wartość testowa zdjęć wykonanych w tak dobrych warunkach jest… mówiąc łagodnie… ograniczona.
-
Poradził i nie poradził. Problem jest nadal mniej więcej podobny jak był, z tą róznicą, że teraz prawie za każdym razem mi się udaje wgrać TWRP (po tym jak tajemniczo zniknie) i mogę go trochę poużywać, aż znów zniknie z niewyjaśnionych przyczyn. I tak w kółko. I cały czas jedynym (a i to nie zawsze skutecznym) sposobem wejścia do TWRP jest "chińskie menu serwisowe". Tak więc choroba nie zdiagnozowana i nie wyleczona, ale uciążliwość objawów znacznie złagodzona.
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie pomogło (ale i nie zaszkodziło). Sytuacja bez zmian. Nadal nie daje się wejść do TWRP inaczej niż przez chińskie menu serwisowe (co też raz działa raz nie!) i nadal TWRP wyparowuje sobie z byle powodu, albo i bez wyraźnego powodu, i wtedy nie można już do niego wejść w ogóle w żaden sposób (trzeba ponownie flashować i zabawa w chowanego zaczyna się od nowa).
-
Na moim Redmi 3s taka kombinacja klwiszy prowadzi do trybu EDL.
-
1. Nie czytałeś uważnie, a tak się starałem opisać wszystko precyzyjnie Odpowiadam: TWRP bez wątpienia jest uruchamiane "z flash-a". Dowód; teraz mogę telefon wyłączać, restartować itd. - a wciaż mogę wejść do TWRP (ale cały czas wyłącznie na jeden sposób: poprzez chińskie menu serwisowe). Każdy inny sposób wejścia tam kończy się nie tylko niepowodzeniem, ale wykasowaniem TWRP (i muszę je wtedy od nowa wgrać, aby znów móc w nie wchodzić w ten jeden jedyny sposób, który działa). 2. Załączam. Ja nic z tego nie rozumiem. Może ktoś tam coś dostrzeże. W życiu bym nie zgadł, że tam może być aż tyle partycji! Zauważyłem też, że jest aktywny SWAP – zaskoczenie. Czy konieczny? RAM-u raczej wystarcza... 3. Złączam. IMEI jest poza ekranem. Także tam ja nie rozumiem znaczenia większości pokazanych rzeczy. A masz wciąż to chińskie menu serwisowe? A, sorry, nie wiem, czy w Mi5 też było w ogóle. Ciekawe, tego jeszcze nie próbowałem. Trochę się boję, że pogorszę sprawę. Czy ten zabieg ma szansę usunąć chińskie menu serwisowe? Bo coś czuję, że to wszystko to jest jego wina...
-
No dobra, sytuacja się trochę zmieniła. Jest lepiej, ale nie mniej dziwnie. Opiszę w punktach: Idąc za radą Acida wgrałem przez MiFlash w trybie fastboot (nie EDL) ROM 6.10.20 Global dev. Nie spowodowało to zablokowania BL. W trybie fastboot wykonałem kolejno: fastboot devices, fastboot flash recovery twrp.img, fastboot boot twrp.img Nastąpił restart - ale nie do TWRP ale do systemu. No to wróciłem do fastboot i znów te same komendy, ale przy ostatniej trzymałem Power Up Nastąpił restart - ale nie do TWRP, lecz do "chińskiego menu serwisowego". Kliknąłem w nim przycisk "RECOVERY" bez większych nadziei - a tu miła niespodzianka - odpaliło się TWRP! Spod TWRP zainstalowałem MIUI EU 6.10.20 dev. System wstawał za 1. razem naprawdę długu (prawi 15 min.) ale wstał i wydaje sie działać OK, choć mam wyraźne poczucie, że trochę laguje w porównaniu do 6.10.13 dev. Ale mniejsza z tym. Zrobiłem restart tel. trzymając Power UP ---> pojawia się "chińskie menu serwisowe" i ... znów miła niespodzianka! Nadal można wejść w TWRP! Instalują spod TWRP dodatki MIUI Polska oraz roota. Kilka kolejnych wyłączeń tel, restartów ---> nadal mogę wchodzić w TWRP! Wow, nie jest źle, myślę... Niestety, nadal sytuacja nie jest w pełni normalna i komfortowa, gdyż: Do TWRP daje się wejść tylko i wyłącznie w jeden sposób - poprzez przycisk "RECOVERY" w chińskim menu serwisowym Wszelkie inne metody przechodzenia do TWRP nie tylko, że kończą się niepowodzeniem, ale także trwale usuwają TWRP (czyli przestaje też działać możliwość wejścia do niego poprzez przycisk "RECOVERY" w chińskim menu serwisowym i muszę je od nowa flashować (na szczęście - za każdym razem się teraz to udaje!). Nie daje się więc np. wejść do RECOVERY z aplikacji Aktualizacje, nie działa też więc możliwość aktualizowania MIUI z poziomu tej aplikacji. Nie daje się zrobić Reboot to RECOVERY z poziomu TWRP - i taka próba także powoduje trwałe usunięcie TWRP (czyli nie można już w nie wejść w żaden sposób i trzeba od nowa flashować). Samo wejście do trybu Fastoob powoduje trwałe usunięcie TWRP (j.w. - czyli nie można już w nie wejść w żaden sposób i trzeba od nowa flashować). Wykonanie WIPE CASHE z TWRP powoduje trwałe usunięcie TWRP (j.w.) Czasami, bez uchwytnego dla mnie powodu (losowo?) po kilku kolejnych cyklach zwykłego restartu systemu znika TWRP, ale za każdym razem daje się bez problemu wgrać od nowa i znów przez jakiś czas jest dostępne. Reasumując: jest lepiej. Mam TWRP. Będę więc mógł aktualizować MIUI EU, ale nie z poziomu systemu. Czasem to TWRP będzie wyparowywać, ale znów będę je wgrywać przez fastboot. Na koniec jeszcze jedna dziwna rzecz, którą bardzo chciałbym zrozumieć.Poprzednio (czyli przed tą całą operacją, gdy miałem wgrane MIUI EU 6.10.13) próby wykonania aktualizacji systemu z poziomu aplikacja Aktualizacje wyglądały tak, że ekran robił się czarny, kręcące kółko, po ok. 15 sek. restart - ale zamiast do TWRP, to powrót do systemu, bez powodzenia aktualizacji. Teraz, jak pisałem wyżej, także nie można tak zaktualizować, ale proces wygląda inaczej – nigdy wcześniej widziałem czegoś takiego. Po wywołaniu funkcji "Aktualizuj z pliku zip" i wskazaniu pliku .zip z MIUI EU 6.10.20 pojawia się komunikat jak na załączonych obrazkach ("rozpakowywanie" / "rozszyfrowywanie"). I trwa to dobre 15 minut. Dopiero po zakończeniu pojawia się prośba o potwierdzenie instalacji i wtedy już jest jak poprzednio (ekran robił się czarny, kręcące kółko, po ok. 15 sek. restart - ale zamiast do TWRP, to powrót do systemu, bez powodzenia aktualizacji). O co chodzi z tym rozpakowywaniem/rozszyfrowywaniem? Przcież ten plik .zip chyba nie jet zaszyfrowany, skoro wcześniej spod TWRP normalnie się zainstalował? WTF? Dzięki!
-
Ale tu nie chodzi o to, że może się zepsuć, ale o to, że od początku to czy tamto działa źle i jest to uznane za "tak ma być", albo jest to uznane za błąd, ale nigdy się nie doczekujesz jego naprawy.
-
OK. A 6.5V/1.7A ?
-
To chyba przypadłość wszystkich Xiaomi. Nie wierzę,. że to poprawią.
-
Obyś był zadowolony. Wielu jest Ale sama "flagowcowość" nie znaczy, że nie mogą się pojawić uciążliwe problemy. Poczytaj wcześniej: https://miuipolska.pl/forum/forum/203-problemy-techniczne/
-
Ale pewnie tak zrobię, jak piszesz, bo raczej już wszelkie inne opcje zostały wyczerpane... Robić to normalnie w Fastboot czy w EDL? Ale nie wspomniałeś tu o ponownym odblokowaniu BL. Bo zbyt oczywiste, czy może jest tu gdzieś jakiś myk, który sprawi, że się nie zdąży zablokować, bo coś tam? Właściwie czemu radzisz flashować Globalem dev, a nie China dev? Na wypadek, gdybym potem się już nie dało odpalić TWRP? Dodam jeszcze, że w tym tel. był Global dev (oczywiście co nieco starszy), gdy go odblokowałem. Więc czy jest sens robić to samo drugi raz? Tylko jeszcze jedno – to nie jest tel. dla mnie i raczej max. jeszcze do tygodnia mogę go mieć, więc muszę być pewny na 100%, że 30-dniowy odstęp w dblokowaniach z tego samego konta Xiaomi nie dotyczy sytuacji, gdy odblokowuje się ten sam telefon? Zgadza się? Akurat nie mam innego konta ze zgodą.
-
Nie wiem który to jest wariant QC, ale Redmi 3s ładuje się u mnie na ładowarce QC3 Tronsmart (5–12V / 3A) wg miernika prądem 6.5V/1.7A (=11W) oraz prądem 5.2V/2A (=10.6 W) na ładowarce dołączonej do zestawu. Czyli około 2x szybciej niż stary RedmiNote LTE. Jakiś rodzaj QC więc jest...nie wiem, który.
-
Polecam http://willmyphonework.net/ Wg tej strony ten operator w ogóle nie ma 2G (ciekawe), 3G ma tylko w 2100 MHz, a LTE tylko B3 (1800 MHz) i B20 (800 MHz). Wygląda to na taki bardzo "miejską" sieć, sam nam napisz jak wygląda w takiej sieci zasiąg gdzieś z dale od miast i głównych dróg, jeśli bywasz. Jeśli jest prawdą, a raczej jest, że w grubościennych budynkach i na terenach wiejskich lepiej spisują się częstotliwośći niższe, to ta sieć ma 800 Mhz tylko w LTE. Czy mają takie pokryci kraju LTE? Nie mam pojęci o tych realiach w UK, może mają, a może ich nadajniki 3G są tak gęste, że problemu nie ma (pewnie to virualny operator z roamingiem krajowym u wszystkich fizycznych?). Ciekawa sytuacja w sumie. Jestem ciekawy, jak Ci będzie działać Mi5s w tej sieci.
-
W czym lepszy? Wg testów, które oglądałem to RN4 to raczej krok wstecz w porównaniu do RN3 Pro (abstrahując od kwesti MTK vs. Snap). Zwłaszcza jeśli chodzi o aparat. Polecam wnikliwe obejrzenie i wysłuchanie tych filmów – nie są bezp. porównaniem do RN3Pro, ale autor często wspomina i odnosi się do tego modelu. https://www.youtube.com/watch?v=bRG8LLI_tKs https://www.youtube.com/watch?v=HUPF3yPvRDY https://www.youtube.com/watch?v=Znzgs1x7AkQ
-
Zdjęcia może i tak, ale porównaj video! W filmach OIS jest o wiele ważniejszy.
-
Fakt, trochę czekam na tego Mi Note 2, ale może być za drogi dla mnie + zobaczymy jak się naprawdę spisuje. Co do LTE-A: jak to najłatwiej sprawdzić (czy dany model ma?) – jeśli nie jest wprost gdzieś napisane "LTE-A"? Po czym się to (pośrednio) poznaje?
-
Chyba właśnie taka, jak napisałeś. Mi5 ma OIS. Mi5s mu nie dorównuje. A z bezpośrednich testów porównawczych Mi5s do Mi5s Plus bardzo wyraźnie widać, że ten ostatni wypada słabiej (zwłaszcza w video).
-
Różnych rzeczy próbowałem...
-
Żebyś wiedział! Te ostatnie testy z 3G 2100/900 całkowicie zmieniły moje podejście do kwestii LTE-800 (B20). I teraz wiem na pewno, że mój następny telefon od Xiaomi musi mieć to B20. Dodajmy jeszcze do tego opcję łączenia dwóch czy 3 pasm naraz w LTE (nie wiem jednak które z obecnych Xiaomi to potrafią i czy polscy operatorzy to już stosują – ale znajoma w Autralii to ma i dobijają mnie screeny od niej pokazujące prędkośc w LTE zawsze powyżej 100Mbps na stareńkim SG4). A przy okazji się cieszę, że szybko sprzedałem Mi Note bez 3G-900, choć nie z tego powodu, ale z powodu problemów z GPS. Z drugiej strony... mogę sobie jeszcze długo czekać na jakiś nowy model Xiaomi, które zaoferuje mi: zdjęcia i filmy jak z Mi Note, GPS jak z Redmi Note LTE, oraz pełny wachlarz "polskich" pasm 3g i 4g. No i jeszcze ekran OLED. (brzmi jak zapowiedź rozwodu z Xiaomi, no nie?
-
Nie liczę na to, że aktualizacje poprawią jakość zdjęć czy filmów. Mogę się nawet założyć, że nie. Nie było (raczej) takiego precedensu w Xiaomi (chyba że jakieś ewidentne bugi). A co do porównań Mi5s / Mi5s Plus z Mi5 i z innymi telefonami, to zerknij na ten kanał: https://www.youtube.com/user/hendrickson/videos i na ten: https://www.youtube.com/channel/UCgfZazkz3uwmbVmvkl0cTbg/videos (zresztą takich porównań jest już na Youtube sporo).
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
Raczej nic... Albo... coś, czego ja nie kumam. Bo u mnie jest tak jeśli chodzi o te sprawy: Win7: telefon widoczny w trybie fastboot (komenda "fastboot devices", MiFlash, MiUnlock), MiUnlock zdjął BL. Ale w trybie MTP telefon nie jest widziany w ogóle.. Win8: telefon widoczny w trybie fastboot (komenda "fastboot devices", MiFlash, MiUnlock – nie sprawdzałem. W trybie MTP telefon jest widziany. Win10: nie widzi telefonu w trybie fastboot, ale widział kiedyś – przestał po pierwszym uruchomieniu MiUnlock, który niby widzi, ale odblokowanie stawało na 50%. MTP - ok. Bałagan w sterach? Najprawdopodobniej tak. Chętnie bym pod Win7, który jest moim codziennym systemem do pracy i do wszystkiego, zainstalował coś, co by sprawiło, że tlefon byłby widoczny przez MTP, ale po pierwsze nie za bardzo wiem, co by to miało być, a po drugie, to się boję, że bałagan się powiększy i np. przestanie mi dobrze działać MiUnlock pod tym windows.- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
A). Oczywiście. Nie tylko wchodzi, ale i wykonuje komendy ze statusem "OK" (patrz załącznik). Więc z pozoru wszystko działa, tylko że jakby "na niby". Bardzo szczegółowo opisałem tu: https://miuipolska.pl/forum/topic/17920-problem-z-instalacją-twrp/?do=findComment&comment=254492 B. Komendy adb? Czy komendy fastboot? Nie znam poleceń adb do instalowania TWRP, znam zaklęcia dla fastboot (jak w załączniku). Ale próbowałem też już przez Flashify z poziomu systemu – efekt równie zerowy. C. Myślałem o tym, ale na razie się nie odważę. Za duże ryzyko. W końcu jakby nie patrzeć, teraz przynajmniej mi działa MIUI EU na tym telefonie, do tego z rootem. Kto wie, czy jeszcze kiedykolwiek mi się uda odpalić TWRP na tym telefonie...? Więc nie wiadomo, czy by mi się jeszcze kiedyś udało na nim postawić MIUI EU. A jednak wolę EU niż Global.
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Racja, racja! W Tmobile ta różnica w "kreskach" była ewidentna, w Orange, przynajmniej dziś, kreski ani drgną, ale po RRSI widać dużą różnie. Na screenach 3G 2100 MHz oraz 3G 900 MHz. Niech nikogo nie zmyli napis "Orange 4G" na górnym pasku – taki jest zawsze przy włączonym Wi-Fi, nawet, gdy łączność z siecią jest w 2G, a zapomniałem Wi-Fi wyłączyć do zrobienia tych screenów. Swoją drogą to strasznie wkurzające (że zawsze pisze "4G"). Czy to wina Orange czy MIUI czy wersji Androida? Bo na Redmi Note LTE mam napis stosowny do trybu sieci i to nie zależy od Wi-FI (ale tam KitKat 4.4.4 no i nie Orange ale T-Mobile). Załączam screeny. Nie rozumiem wprawdzie 90% informacji na nich, ale te najważniejszą są raczej ewidentne.
