-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Skoro masz oba, to masz możliwość sprawdzenia porównawczo wielu rzeczy. Skorzystaj W szczególności – podziel się wynikami testów na Forum. Może móglbyś zrobić zdjęcie jakiegoś raczej ciemnego obiektu (albo w cieniu) na tle bardzo jasnego tła? Chodzi o zbadania kontrastu optyki i jej podatności na "zamglenie" wynikające z jasnego światła padającego na obiektyw (np. spoza kadru, choć niekonieczne spoza). Fajne byłaby też jakaś w miarę znormalizowana seria zdjęć dla zbadania skuteczności autofocusa. Jak wygląda grzanie się obu modeli podczas filmowania 4K?
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Na IBG za ubezpieczenie od VAT doplacasz extra - oprócz kosztów przesyłki, zaś na Goldway brak VAT wynika z trybu nadania przesyłki. -
Porównanie jakości udanych zdjęć wykonanych w dobrych warunkach to najmniej wartościowy ze wszystkich testów porównawczych aparatów. W praktyce jest wiele innych, ważniejszych czynników. Np. odsetek zdjęć w których Autofocus dał ciała. Robi ktoś takie test? Może, ale jakoś nie spotkałem. Za dużo roboty. Tak samo jak rzadko widzę testy w niesprzyjających warunkach oświetleniowych (nie mam tu na myśli słabego światła, ale np. dużo jaśniejsze światło w tle, w kadrze lub poza nim). Zbyt rzadko też się mówi o tym, czy automatyka dobrała optymalne parametry w danych warunkach. Zresztą to ostatnie to trochę kwestia gustu – jednemu bardziej będzie przeszkadzało pewne rozmazanie, bo aparat zastosował za niskie ISO w słabszym świetle, innemu będzie w tych samych warunkach bardziej przeszkadzał szum, jeśli aparat zastosuje wyższe ISO. Autor wyżej omawianej recenzji nie napisał też ani słowa o realnym FPS (średnim, min. i max) w filmikach, które zarejestrował, a wiadomo, że w Xiaomi są z tym jaja. Nie wspomniał też o makroblokach widocznych w tych filmikach w wielu momentach (a to jest znana i szeroko komentowana bolączka filmów z tel. Xiaomi). Generalnie – jakaś taka przesadnie korzystna dla Mi5s mi się wydała ta recenzja A co ten specjalny żyroskop robi, że jakość zdjęć jest tak dużo lepsza? Chodzi o stabilizację? Np. tutaj są próbki robione na statywie, więc tutaj żyroskop chyba nie pomógł? A zdjęcia z GPix dzieli od Mi5s i Mi5 przepaść jakościowa: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8345&idPhone2=7260&idPhone3=6948
-
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
To może tu: https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-Max-Mimax-6-44-4850mAh-Mobile-Phone-Snapdragon-652-Hexa-Core-1920x1080P-3GB/311331_32719969124.html -
Hmmm... Bawię się tym R3s od 2 tyg. i dopiero Ty mi uświadomiłeś, że ma metalowe plecki. Choć jakiś taki mało metaliczny ten metal jest w dotyku. Ale i tak tel. zapakowany w silikon jest. Bateria, fakt, trzyma bardzo zacnie, muszę przyznać. Ale ok, koniec OFF TOPIC-a.
-
Dzięki, Twój post prawdopodobnie oszczędzi mi niepotrzebnych stresów i wydatków.
-
To już raczej przede wszystkim kwestia gustu, potrzeb, no i oczywiście danej sceny w kadrze. Przy 16:9 nie jest wykorzystana cała matryca (jest crop), ale za to proporcje zdjęć są od razu bardziej dostosowane do ekranów współczesnych monitorów i telefonów. Purysta robiłby 4:3 a potem ewentualnie wycinał sobie ręcznie kadr 16:9 czy inny, jaki tam chce uzyskać, np. jakiś pod konkretne odbitki/wydruki. Ale zwykły, przeciętnie leniwy człowiek raczej od razu sobie przestawi na 16:9. Chyba, że planuje się robić odbitki w standardowych wymiarach. Wtedy raczej jednak 4:3. Ale zadaj sobie pytanie - kiedy i ile odbitek ostatnio zrobiłeś? (ja sam byłem w szoku, jak sobie zdałem sprawę, że z 6 lat temu i to tylko kilka, a od tego czasu przecież przybyło mi kilkanaście tys. zdjęć!). W sumie szkoda, że aby to przestawiać, to trzeba tak głęboko w opcje się wklikiwać. Mogłoby to być pod ręką na ekranie robienia fotki.
- 6 239 odpowiedzi
-
- 2
-
-
U mnie tego problemu brak (testowałem/obserwowałem wnikliwie). Sieć: Orange. Wersja Redmi 3s bez B20. MIUI EU "dev". Wcześniej był Global dev.
-
Mi 5s napędzany jest przez system MIUI 8. Co kryje się pod tą tajemniczą nazwą? No z tą "tajemniczą nazwą" to chyba trochę pojechałeś Na pokładzie zabrakło optycznej stabilizacji obrazu, ale mimo to sprzęt radzi sobie dużo lepiej ze zdjęciami niż poprzedni model, który stabilizację posiadał. Na jakiej podstawie? Moim (i nie tylko) zdaniem jest wręcz odwrotnie.
-
Hmm... Czyli co? Nic tylko brać za te 110$? No bo jaki jest sens kupowania teraz np. Remi3/s, skoro jest droższy od Mi4c? Ciężko mi to pojąć.
-
Tu się nie zgodzę. Oprócz domowego stacjonarnego rzęcha sprzed 8 lat mam też rocznego służbowego laptopa z iCore5 i również w tym przypadku otwarcie kilku cięższych stron w FF powoduje zadyszkę CPU. Nie podoba mi się ogólnie trend olewania podstaw optymalizacji oprogramowania ("bo po co, nowy sprzęt da radę.. jakoś"). Ale tu nawet nie chodzi o optymalizację (wiadomo, że to nie musi być łatwe zadanie), ale o proste "zamrożenie" niepotrzebnych w danej chwili skryptów i pluginów na kartach w tle. Naprawdę uważacie, ze to aż tak egzotyczna potrzeba?
-
Witam, Jestem zaskoczony tym, że obecnie najtańszym (jedynie 108$) telefonem Xiaomi w znanym chińskim sklepie jest Mi4c: https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi4c-Mi-4c-4G-FDD-LTE-Mobile-Phone-Snapdragon808-Hexa-Core-5-0-inch/311331_32476798619.html Moja sytuacja jest lekko nietypowa, bo ja już kupiłem córce Redmi 3s i wszystko jest ok, ale doświadczenie podpowiada, że jest kwestią góra 3 miesięcy, a córka telefon zgubi albo rozwali o glebę. Chcę więc kupić drugi, aby był w rezerwie (w międzyczasie będę go sobie testował, co lubię i mnie relaksuje Myślałem,aby kupić drugi Redmi 3s (jest niewiele droższy), ale widząc cenę Mi4c to się pytam - WTF? Dlaczego on jest aż tani? Gdzie haczyk? Jak wypadałoby bezpośrednie porównanie tych 2 telefonów? Wydaje mi się, że Mi4c ma lepszy aparat, na pewno ma lepszy ekran. Co ma więc gorsze? (nie licząc braku czytnika linii). Który jest wydajniejszy? (ale wydajność w tym przypadku jest mniej ważna, bardziej może prądożerność się liczy). Brak Androida 6.x na Mi4c nie wydaje mi się najmniejszym problemem. Dzięki!
-
Witam, powiedźcie mi proszę, jak to jest możliwe, że Mi4c (wersja 2/16) jest obecnie zasadniczo najtańszym sprzedawanym Xiaomi (przynajmniej w Goldway, gdzie kosztuje 110$). Kupiłem niedawno dziecku Redmi 3s za 115$ (też 2/16, wystarcza spoko), ale znając dziecko, to góra 3 mies. i zgubi lub rozwali, więc chcę od razu kupić coś, co będzie czekało w rezerwie. Myślałem po prostu o kolejnym Redmi 3s, bo podoba mi się ogólnie ten telefonik, ale widzę, że skoro Mi4c jest nawet tańszy, to może jego kupić? Gdzie tkwi haczyk? Chyba mi4c nie jest mniej wydajny ani gorszy pod żadnym względem (za wyjątkiem może tylko braku czujnika palca, ale to żaden problem). Dzięki!
-
cyt. "... trafiają najpierw do Wielkiej Brytanii, gdzie przechodzą procedurę celną. Do Polski trafiają nieobciążone podatkiem VAT...". No to na czym ta "procedura celna" polega? Na przymykaniu oka? Trochę to dziwne, bo przecież tych przesyłek z tego sklepu do klientów w EU korzystajacych z tej metody musi być setki dziennie. Dlaczego IbuyGou na to nie wpadnie? Mają przesyłki "EU Direct", ale do nich jest pełny VAT wliczony, różnica w cenie jest duża. P.S. Ciekawe, czy po dokonaniu się Brexitu nadal będzie to możliwe? P.S.2. Czy podpisanie przez UE z Kanadą ten głośnej umowy CETA o wolnym handlu oznacza, że nie będzie VAT-u na tego typu przesyłki z Kanady do PL, tak jak teraz nie ma z UK i innych krajów UE do Polski?
-
To chyba jednak, (nie)stety, zależy głównie od egzemplarza...
- 6 239 odpowiedzi
-
Hmm.. Aż nie mogę uwierzyć, że twórcy pecetowych przeglądarek nie wyposażą ich w taką prostą, a jakże radosną opcję "Stop on background"
-
Choć na czesie dostawy aż tak strasznie to mi nie zależy w tym przypadku, to właśnie rząd wielkości ew. zniżek (w stosunku do ceny obecnej) mnie zastanawia. Bo jeśli mam zaoszczędzić 50 zł na telefonie za ponad 1000 zł, to nie widzę sensu czekać...
-
Ja chyba poczekam na 11.11 z zakupem Mi5 u Goldway'a. Choć nie wiem, czy warto czekać...
-
poradnik Odblokowywanie bootloadera w urządzeniach Xiaomi - PORADNIK 2025
latet odpowiedział(a) na Zenderable temat w Tutoriale
OK, ale nie pisz, że wszystkie sposoby z Forum zawiodły, bo ten sposób był opisywany nie raz.- 8 784 odpowiedzi
-
- tutorial
- odblokowywanie bootloadera
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Ale po co się tak stresować/męczyć? Odblokuj BL i zainstaluj MIUI EU Znasz choć jeden powód, by tego nie uczynić? -
Bardzo Ci dziękuję za to info. Upewnij mnie jednak jeszcze tylko, że miałeś w Yanosiku włączoną opcję pokazaną na załączonym obrazku.
- 6 239 odpowiedzi
-
I niech ten post będzie dla wszystkich morałem!
- 744 odpowiedzi
-
- bootloader
- gps
-
(i 4 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Witam, Problem dotyczy Windows (wszystkie wersje), ale do napisania postu zainspirował mnie Android. W telefonach na nim opartych jest bowiem tak, a przynajmniej tak mi się zdaje, że CPU zużywa tylko aktualnie oglądana strona www. Inne strony – "schowane" na innych kartach przeglądarki, są zatrzymane (ich skrypty) i jeśli nawet zajmują RAM (a pewnie i to szybko jest im odbierane), to z pewnością nie CPU. I to mi się podoba. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda na Windows. Na co dzień używam FF oraz Chrome. Szczególnie FF od dłuższego czasu zrobił się niesamowicie ciężki dla CPU i RAM. Wystarczy, że otworzę kilka kart ze stronami, nie daj boże na którejś działa jakiś Flash, albo po prostu cięższe skrypty JS (co dziś jest niestety dość powszechne) i już mi zużycie CPU nie schodzi poniżej 75%, a nierzadko oscyluje w pobliżu 100%. I nie ważne, która karta jest na pierwszym planie, bo niestety działają wszystkie. Jeszcze gorzej jest z RAM – FF nawet pond 2 GB potrafi zabrać i co ciekawe - zamkniecie większości zakładek nie zwalnia RAM, dopiero całkowite zamknięcie całego FF w końcu go zwalnia. Mój pecet ma 8 lat, i przyznam szczerze, że zrobiło się to problemem. Sprzętu jednak chwilowo jeszcze nie chcę wymieniać, ale może istnieje jakiś sposób software'owy, aby przeglądarki www pod Windows zachowywały się w opisanym aspekcie bardziej jak ten pod Androidem? Dzięki!
-
No i w końcu co wybrałeś?
-
Aparat ma jednak, jak pokazują testy, raczej gorszy, niestety (mimo że teoretycznie mógłby być lepszy).
