Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Ponoś pojawiła się u Goldwaya nowa opcja (ekstra płatna) - gwarancji w Polsce, ale nie naprawy, tylko wymiany na nowy egzemplarz. W opisanej (super pesymistycznej) sytuacji to by chyba było najprzyjemniejsze wyjście. Jest jest i nawet korzystałem. Nie wiem czy wtedy (początek 2014) jeszcze nie było serwisu IBG u Acida, czy był, tylko ja nic nie widziałem, a IBG nic nie powiedział, tylko mi podał adres w Chinach, na który wysłałem tel.
  2. Witam, Proszę o polecenie dobrego uchwytu na telefon do samochodu. Nie miałem nigdy żadnego i nie mam pojęcia, jakie cechy powinien mieć dobry uchwyt. Mały wykład kogoś doświadczonego mile widziany Dzięki!
  3. No proszę. Ile to już lat człowiek żył w przekonaniu, że gniazdka USB (w tym mikro) są niesymetryczne i wtyczkę można włożyć tylko w określone pozycji. A tu udowodniono, że można zrobić do tych niesymetrycznych gniazdek wtyczki, które wchodzą w obu pozycjach. Jestem w technologicznym szoku. Czemu takich wtyczek nie robią w pendrive'ach? Ale robią kable, jak widzę: https://www.aliexpress.com/item/BlitzWolf-Fast-USB-Cable-2-1A-Braided-Micro-Double-Sided-USB-A-Male-to-Double-Sided/32610735231.html?spm=2114.13010208.99999999.264.4umqzt A co do ładowarki to chyba jednak kupię nieco inny model tej samej firmy: https://www.aliexpress.com/item/BlitzWolf-Original-BW-C8-Quick-Charger-QC3-0-Certified-USB-Type-C-Phone-Car-Charger-For/32695628400.html?spm=2114.13010208.99999999.288.4umqzt ponieważ ta polecona przez Endrju19 jest za duża i raczej bym o nią zahaczał dźwignią zmiany biegów przy wstecznym. Niestety. Jest też taka odmiana: https://www.aliexpress.com/item/BlitzWolf-BW-C9-Universal-QC3-0-Certified-Quick-Charger-33W-USB-Type-C-Port-Car-Charger/32739571772.html?spm=2114.13010208.99999999.280.4umqzt ale do niej wypadałoby mieć kabel, który ma z dwóch stron USB-C (na wypadek, gdyby się chciało 2 urządzenia podpiąć), a takiego nie udało mi się namierzyć. Namieszali trochę wprowadzając do USB-C. Choć gdyby ten standard bardziej śmiało wchodził do życia, to te problemy by się szybko skończyły. Okres przejściowy jest lekko uciążliwy i wygląda na to, że potrwa wiele lat.
  4. Ciekwy ten alternatywny sklep. Zaproponiwał mi aktualizację większości tego co mam (np. Google Maps, Chrome, Yanosik), mimo że niby jestem na bieżąco z aktualizacjami ze Sklepu Play. Czy on proponuje jakieś wersje "beta/dev" czy po prostu Sklep Play tak powolnie "rozprowadza" nowe wersje? Niestety Aparatu Google / Google Camera – nie wyszukuje.
  5. Pobrałem kilka, niby dla Andka 6.x, instalują się, ale nie działają prawidłowo ("problem z połączeniem z aparatem"). Uprawnienia ustawione, ale nic to nie daje.
  6. No tak, będą w nieskończoność wmawiać, że to wina operatorów... Światowy spisek operatorów mających na celu dręczenie posiadaczy wyłącznie Redmi 3s.
  7. To się jakoś formalnie robi, czy po prostu wystarczy tam napisać zwykłego posta, że "u mnie też..."?
  8. Wszystko wskazuje na to, że opis na stronie sklepu jest przekłamany i ten model nie ma LTE B20 (nie żeby to była jakaś wielka wada, no ale...).
  9. O ile się nie mylę, to posiadacze wersji International też zgłaszali ten błąd.
  10. Piszą tam: 1. Double-Sided Plug Design: The cable uses a double-sided reversible USB A male plug allowing you to plug it in without needing to recognize the positive or negative, similar to an Apple lightning cable. Ale można też normalny kabel USB podłączyć?
  11. Zgłaszam, że dopadł mojego Redmi 3S słynny problem "utkwienia w 2G/Edge". Zgłaszam nie po to, aby się wyżalić, ale aby podkreślić, że problem pojawił się nagle (dziś) bez żadnego uchwytnego powodu (nic w ostatnich dniach nie zmieniałem w tel.). Wcześniej, o czym nawet pisałem, bacznie obserwowałem telefon przez ok. 3 tygodnie pod tym kątem i nic takie nie było. A dziś – już jest. Pomaga restart telefonu, wtedy znów działa 4G i 3G. Działa do czasu, gdy telefon znajdzie się w miejscu o gorszym zasięgu (np. garaż podziemny, winda), wtedy przełącza się w 2G i już tak zostaje, aż do kolejnego restartu (w jednym przypadku sam się raz przełączyć do 3G, ale do 4G dopiero po restarcie). Sieć: Orange. Dodam tez, że problem jest nawet bardziej bolesny, niż gdyby po prostu było to 2G - ewidentnie telefon próbuje się przełaczyć, bo co jakiś czas połączenie danych w ogóle znika z paska i aplikacje wyrzucają komunikat "jesteś off-line / problemy z połączeniem siecowym" itp.
  12. To nagle istnieje wersja Mi MAX z LTE B20? Czy to na pewno jest prawdziwa informacja? Inna rzecz - czy eMag został oficjalnym partnerem ABC Data, że pisze o "polskiej dystrybucji"? Pytam, bo nie wiem (nie sugeruję, że nie).
  13. Może to Ci pomoże: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=7863&idPhone2=7962&idPhone3=7945 z tym, że tam nie mają próbek z Mi4c tylko z Mi4s, ale to jest ten sam aparat chyba.
  14. No tak, ale on tylko częściowo pokrywa się możliwościami z Google Camera. Można robić panoramy 360°, ale w jednej płaszczyźnie, a nie sfery 360° jak wcześniej, które można było przekonwertować na mini-planetki. Dziwne że Google tak po prostu utrąciło tak popularną i udaną aplikację
  15. Najlepiej to z IbuyGou, co nie znaczy, że najtaniej. Ale i tak taniej niż z oficjalnego kanału dystrybucji w Polsce. Tak, ROM Global jest dla ludzi i możesz po prostu go używać. Wielu tak robi i żyje i nie narzeka Natomiast ROM-y MIUI EU/PL są w kilku szczegółach po prostu troszkę lepsze.
  16. Brzmi zachęcająco. Natomiast ostatnio FF mnie mile zaskoczył – coś poprawili jeśli chodzi o sprzętową akcelerację filmów HD w HTML5. I teraz doszło u mnie do sytuacji, która do tej pory była odwrotna – teraz to pod FF odtwarzam filmy HD na YT i procesor jest tylko nieznacznie obciążony, a pod Chrome praktycznie na maksa (1 rdzeń)! No, ale to nie zmienia faktu, że zakładki w tle nadal biorą "moc", co z mojego punktu widzenia jest uciążliwością. Sprawdzę tego Vivaldiego. Dzięki!
  17. Nie wykupiłem tej opcji, choć faktycznie zauważyłem, że się pojawiła. Jednak jej opis nie miał nic, co by mnie zachęciło do wydania tych dodatkowych 15 (o ile pamiętam dobrze tę kwotę) dolarów. Jakoś nie mam przekonania do serwisów w Polsce. Wysyłałem już natomiast telefon do naprawy do Chin i nie ma w tym nic strasznego, a czas realizacji był przyzwoity (zauważcie, ze polskie serwisy też dają sobie na naprawdę parę tyg.!).
  18. 2. Intrygująco śmiesznie to ująłeś "formularz by w ogóle uruchomić tel." Nie, zapewniam Cię, że do uruchomienia tel. wystarczy nacisnąć przycisk Power. 3. ROM Global zawiera zarówno j. polski jak i Sklep Play. Nie musisz instalować tutejszego, nieoficjalnego ROM-u "EU/PL" (który oczywiście również zawiera j. polski i Sklep Play). Nie musisz, ale możesz – i na pewno nie będziesz żałować, jeśli to zrobisz.
  19. Witam, W sumie to widzę, brak tutaj właściwego działu na zadawanie takich pytań. Są pod-działy o akcesoriach w działach dla poszczególnych urządzeń, no ale ładowarka to drastycznie uniwersalna rzecz, więc nazwa działu "Akcesoria uniwersalne" wydała mi się mimo wszystko najlepsza, mimo że jest to pod-dział działu Urządzenia Xiaomi... Proszę modów o ew. przeniesienie tego posta (ha, ciekawe dokąd?). Do rzeczy: proszę o polecenie dobrej, sprawdzonej, wydajnej ładowarki Quick Charge 3 do samochodu. Wystarczą 2 wyjścia USB. Mile widziane konkretne linki do Allegro lub Ali. Dzięki!
  20. Witam, Pytanie do posiadaczy telefonów z Androidem 6.x - czy jesteście w stanie zainstalować Google Camera? U mnie na Redmi 3s nawet jej nie mogę wyszukać w Sklepie Play, a gdy sobie prześlę link z innego urządzenia, który ją w sklepie widzi (na andku 4.4), to mam komunikat, że aplikacja nie istnieje. Nie mogę też jej wyszukać w sklepie widzianym z przeglądarki w pececie.
  21. Moze to cecha Vivaldi (cokolwiek to jest, nie znam).
  22. Przejrzyj te filmiki: https://www.youtube.com/user/hendrickson/search?query=Mi5s nie ma wprawdzie u niego bezpośredniego testu porównującego Mi5 do Mi5s, ale w wielu tekstach Mi5s autor słownie odnosi się do Mi5.
  23. A propos odciska palca. Czy to jest normalne, że: Przyłożenie palca nie daje zupełnie nic (zero jakiejkolwiek reakcji) w sytuacji, gdy telefon nie jest zablokowany, ale ekran zgasł – np. aplikacja typu Yanosik działa na 1. planie (więc telefon nie jest blokowany), ale jest ustawiona tak, że wyłącza ekran. To trochę irytujące, bo biorąc do ręki wygaszony tel. i przykładając palec, oczekuję, że się normalnie rozświetli, a tu nic. Po restarcie systemu pierwsze odblokowanie musi być inne niż odciskiem - np. wzorkiem. Odcisk nie działa. To normalne? Podejrzewam, że to celowe, aby utrudnić użytkownikowi ewentualne zapomnienie wzorka czy hasła. Poza tymi sytuacjami odblokowywanie palcem działami mi w tym 3s idealnie - w 100% przypadków.
  24. Trochę słabo u mnie z chińskim, możesz wskazać konkretny moment w filmie, w którym to widać?
  25. Z zajebistej Network Signal Guru. Używam od 2 tyg. i już sobie bez niej życia nie wyobrażam Np. dzięki niej mogę się przełączyć ręcznie z 3G 2100 MHz na 3G 900 MHz i dzięki temu mieć dużo, dużo szybszy upload w pomieszczeniu! Genialana sprawa!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...