Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Ja normalnie się nie rzucam na wersje z większą ilością pamięci (storage), teraz wciąż mam Redmi Note LTE 2GB/8GB i jakoś żyję, ale – jeśli dane urządzenie rejestruje filmiki 4K, to jednak bym to wziął pod uwagę i nabył wersję z większą pamięcią.
  2. A możesz (za pomocą funkcji mymuszania konkretnej częstotliwości w NSG) porównać prędkość (upload zwłaszcza) wewnątrz budynku – czy jest różnica pomiędzy LTE 1800 a LTE 800?
  3. Nie, sorry, ale w bajki przestałem wierzyć dawno temu Nic nie poprawią! A jak poprawią, to za parę tygodni znów spieprzą. Ale jakie są – Twoim zdaniem – obecnie problemy ze zdjęciami w Mi5 i z OIS do poprawienia (konkretnie)? P.S. Czy dobrze myślę, że Mi5s ma fizycznie większą matrycę w aparacie niż Mi5? Jak to jest z tymi matrycami, które Xiaomi mają jeszcze taką większą? Mi Max raczej większej nie ma, prawda? Dziękuję!
  4. Chyba się złamię i kupię Mi5, męczy mnie już to myślenie, raczej dziś złożę zamówienie Macie ostatnią szansę na wybicie mi go z głowy :-)) Ale krótko uzasadnię - dlaczego Mi5? Zależy mi na możliwie jak najlepszej (jak na Xiaomi, wiem, wiem) jakości filmów i zdjęć. Rozważałem parę innych modeli, czekałem na Mi Note 2, no ale w końcu je wszystkie odrzuciłem, bo: Mi Note 2 - o wiele za drogi, niestety. Może za rok. Żal mi OLED... :-/ Mi Note – miałem go parę tygodni i miałem z nim złe doświadczenia (GPS, grzanie) + brak 3G 900 MHz. Kocham ten model za wile zacnych zalet, ale nie mogę z nim żyć z powodu paru wad. Mi Note Pro – bateria Mi5s - moim zdaniem praktycznie nic nie wnosi istotnego ponad Mi5, a do tego nie ma OIS i jest jednak za drogi. Może ma nieco lepsze zdjęcia, a może nie... Mi5s Plus – aparat/video gorszy niż Mi5s, znacznie za drogi Mi MAX – oj kusi, oj kusi... ale jest jednak odrobinkę (tylko odrobinkę) za duży oraz aparat ma jednak wyraźnie słabszy niż Mi5 (przynajmniej w testach tu: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=8057&idPhone3=7260 Redmi Note 3 Pro – kuszący, udany model, idealna dla mnie wielkość, ale chcę jednak przynajmniej na jakiś czas opuścić zacną linię "Redmi" Wszystkie modele mniejsze od Mi5 są dla mnie za małe. Zresztą dość maławe rozmiary Mi5 są tym czynnikiem, który mnie najdłużej powstrzymywał od zakupu tego tel. Wszystkie modele z MTK – odrzucam. "Bo tak!" (i proszę z tym nie dyskutować!) Jeśli gdzieś w tym rozumowaniu są błędy, bardzo proszę o ich wskazanie. Dzięki!
  5. latet

    Xiaomi MIX

    Moim zdaniem stary Mi Note ma lepszy aparat od Mi5, a przynajmniej lepszy soft nim zarządza, zwłaszcza jeśli chodzi o filmiki. Nie podoba mi się, że Xiaomi rezygnuje z OIS. Jakie jeszcze modele mają OIS (oprócz Mi5 i Mi Note)?
  6. Obawiam się, że w przypadku Mi Max nazwa wersji "International" nie oznacza, że ma pasmo LTE 800 Mhz. Zobacz na tabelkę porównawczą tutaj: https://www.aliexpress.com/store/product/Original-Xiaomi-Mi-Max-Prime-3GB-RAM-32GB-ROM-6-44-4850mAh-Mobile-Phone-Snapdragon-650/311331_32754724099.html Wygląda na to, że "International" w tym przypadku oznacza li tylko ładowarkę bez przejściówki... Zarówno wersja chińska, jak i międzynarodowa mają te same pasma: FDD 4G: FDD LTE B3:1800/ B1:2100/ B7:2600MHz 3G: WCDMA 850 / 900 / 1900 / 2100MHz
  7. Niech żyje deep flash cable! Ale swoją drogą bardzo by mnie ciekawiła diagnoza - co się dziej, że tryb EDL nagle przestaje być dostępny?
  8. Dziękuję za odpowiedzieć, ale chodziło mi o jakość dźwięku w filmikach nagrywanych tym telefonem W szczególności o dźwięki na drugim planie, typu szum ulicy (czy nie są takie, że tak powiem metaliczno–syficzne) ?
  9. Crop w 4K to normalna rzecz. Ten problem mają nawet niektóre drogie aparaty foto z opcją 4K video, nawet lustrzanki. Myślę, że wynika to z ograniczeń wydajności procesora. Co do FPS to spróbuj aplikacji Cinema FV-5. W 1080p powinno dać się więcej wycisnąć, być może. W 4K nie wiem, niekoniecznie, ale raczej można wymusić stałe FPS, jeśli takowe się woli. Bo nic nie wskazuje na to, aby autorzy aplikacji Camera od Xiaomi mieli zamiar wprowadzić sztywny FPS (przynajmniej jako opcja do wyboru). Trend, jak mi się wydaje, jest wręcz przeciwny – np. w Redmi 3S są dozwolone znacznie większe chwilowe spadki FPS niż dużo starszym Redmi Note LTE.
  10. Witam, Proszę uprzejmie posiadaczy Mi5 o napisanie, jak wygląda jakość dźwięku w filmach wideo z tego telefonu? Zetknąłem się z opiniami, że jest z nią nie najlepiej, ale być może od tamtego czasu zostało to poprawione? Linki do próbek mile widziane, ale słowne opinie też spoko (zwłaszcza, jeśli się potwierdzi - że było źle, a zostało naprawione, albo.. odwrotnie). No i GPS – wielu z Wam ma z nim problemy? (choćby 3 posty wyżej ktoś wspomina, że kiepski jest).
  11. Jak wygląda (obecnie) jakość dźwięku w filmach nagrywanych na Mi5? W jakichś testach (ale już ładne parę miesięcy temu) czytałem, że jest z tym jakiś problem. Czy obecnie jest on już naprawiony? Pytam, bo chyba jednak kupię Mi5, po tym jak zobaczyłem cenę Mi Note 2...
  12. No to problem po stronie komputera.
  13. Deep Flash Cable.
  14. Kwestie bezpieczeństwa. To mądry krok. Jak się człowiekowi kończy prąd w telefonie i nie ma wyścia, to nie będzie marudził i podłączy go, gdzie popadnie. A licho nie śpi.
  15. Jest ta opcja w ustawieniach programistycznych, ale ona nie działa, przynajmniej u mnie. Nie zmienia niczego.
  16. latet

    Brak OIS

    Fakt, jeśli chodzi o zdjęcia, to krótszy czas jest zwykle wystarczająco dobrym rozwiązaniem. Gorzej jednak sprawa ma się z filmami - tam zbyt krótki czas naświetlania pojedynczej klatki powoduje, że ruch wygląda sztucznie, skokowo. Nie jest to przyjemne dla oka. Rozwiązaniem są filtry szare. Ale trzeba je mieć (albo mieć leoszy sprzęt, w który są wbudowane), nie są one przesadnie tanie, nie są tak wygodne jak zmiana ISO. No i tu moje pytanie - dlaczego nie ma niższych ISO? Myślę, że tu chyba też istnieje jakaś technologiczna bariera.
  17. Próbujesz wyważyć otwarte drzwi. Przecież nie trzeba odblokować BL, aby przejść z Global Stable na Global Dev! Co więcej, nie musisz tej wersji instalować z trybu fastboot, ale normalnie z apki aktualizacje!
  18. latet

    Brak OIS

    Zastanawia mnie od dawna jedna rzecz, i to nie tylko w telefonach, ale w ogóle we wszystkim co fotografuje – dlaczego nie ma dostępnych niższych wartości ISO (niż te, które są). Przydałyby się szczególnie do filmowania w warunkach jasnego światła słonecznego. A nie ma ich. Zwykle 80 to min. i koniec. Wszyscy znamy problemy, jakie się wiążą ze stosowaniem zbyt wysokich wartości ISO. Ale jaki problem stanowią niższe, że ich nie ma?
  19. No, to wszystko jest normalne i logiczne. "Format data" usuwa wszystkie dane, także te niezbędne do wstania systemu a także te w folderach widzianych z poziomu kompa, bo ten obszar jest (jakby) podfolderem na partycji data (w systemach, gdzie jest to dla wygody użytkownika wspólna obszar, znaczy wspólna jedna quota). Natomiast w praktyce nie jest to problem, bo jak jesteś w TWRP, to komp widzi telefon i możesz przerzucić wtedy ten pliki .zip.
  20. Teoretycznie jest lepsze. W praktyce będzie lepsze, jak będzie powszechne.
  21. Ciekawe czy kiedyś któryś producent rozwiąże ten problem za użytkownika (np. matryca obrotowa). Byłoby bosko
  22. OMG... filmiki w pionie jako test... No błagam...
  23. latet

    Brak OIS

    Z tego co tam widzę, to w dobrym świetle zdecydowanie (bez porównania!) lepszy od Mi5s jest Mi5, ale w słabym świetle - odwrotnie!
  24. Witam, Myślę, że nikt się nie obrazi, że zakładam tu ten wątek. Po ilości komentarzy napisanych w dniu premiery tego telefonu tutaj: https://miuipolska.pl/mi-note-2/ wydaje się, że taki wątek jest już pilnie potrzebny Piszcie, co konkretnie sprawia, że chcecie kupić ten model, wklejajcie linki do testów, gdy się pojawią i mam nadzieję, że szybko też zaczną pisać świeżo upieczeni posiadacze Mi Note 2. Jedna rzecz mnie zaskoczyła na minus - brak OIS. Wygląda na to, że tak jak nie ma idealnych ludzi, tak i nie istnieją idealne telefony...
  25. latet

    Brak OIS

    W teście, którego wyniki tu wklejam, szybki wszystkich urządzeń były (i są) w idealnym stanie, idealnie czyste. Sorry za "atrakcyjny" temat zdjęcia, ale chodziło o to, że tuż akurat tuż nad oparciem sofy zaczynało się bardzo wtedy jasne od słońca okno (nie widać go, ale widać efekty jego obecności). Ciekawe, że odwrotnie proporcjonalne do ceny urządzenia Czwarte zdjęcie to nie telefon, ale (dla porównania) kompaktowy aparat Sony HX-50 (średniawy raczej jakościowo).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...