-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
A co Wam tak nie podoba się w ekranie Redmi Note 3? Miałem wczoraj akurat w ręku ten model i jakoś nie widziałem, żeby ekran był gorszy niż w Redmi 3s, który mam w testach od wielu dni.
-
Filmiki z Redmi 3s – problemy z płynnością i dźwiękiem
latet opublikował(a) temat w Problemy techniczne
Witam, Jak u Was sytuacja z płynnością w filmach (nagrywanych) oraz dźwiękiem w filmach. U mnie jest źle - filmy "szarpią" (dobrze to widać na ruchowych obiektach, typu przejeżdżające auta), a dźwięk jest nie tylko marny, ale też jako głośność ma dziwne skoki. Sama jakość obrazu (szczegółowość, ostrość, barwy) jest OK. P.S. Ponadto, ale tutaj nie mogę mieć żadnych "oficjalnych pretensji”, na Redmi 3s nie za dobrze działa apka Cinema FV5, która na innych tel. pomagała mi nie raz uzyskać lepszą jakość/kontrolę w filmach. Tutaj np. ustawienie w tej apce ostrości na ∞ ustawia ją gdzieś indziej, obraz jest nieostry. Tak samo ręczne profile temp. barw dają dziwne efekty. -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Oczywiście, że nie. Przecież to byłby horror i udręka. -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Ciekawe, czyli to (korzystne) przewalutowanie ceny w samym sklepie działa, ale nie dla wszystkich form płatności. Warto wiedzieć. Dzięki! P.S. Proponuję przenieść do działu "Zakupy w Chinach", bo teraz jest w dziale "Promocje", to trochę się mija z sednem omawianych tu spraw. Nie chodzi o jakaś promocję, tylko o nowy, korzystny kanał zakupów (o ile wszystko się potwierdzi, w co wierzę – i wierzyć muszę, bo wczoraj tu zamówiłem Mi Max-a i Redmi Note 3 Pro. Mi Max-a do potestowania przez tydzień, dwa, potem chętnie odsprzedam po kosztach). -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Tylko o czy PayPal stanie po stronie osób próbujących de facto ominąć prawo podatkowe? Ale podobnie wczoraj rozumowałem i specjalnie zapłaciłem na wszelki wypadek kartą poprzez PayPal, choć mogłem po prostu kartą – wyszedłem z założenia, że tak jest bezpieczniej dla mnie w razie czego. Z kolei w Ali wczoraj znikała opcja płacenia przez Przelewy24, ku rozpaczy wielu naszych Rodaków. -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Słusznie, poczekajmy i sugeruję do tego czasu trzymać spekulacje i czarnowidztwo na wodzy. -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Przeciwnie. Nie widzisz jak brzmi temat tego wątku? Nie czytałeś pierwszych paru ekranów postów? Wiele osób piszących w tym wątku wczoraj kupiło telefony z tą właśnie opcją wysyłki. -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
A jak było przed zmianą, o którą pytasz? Znaczy - co Cię niepokoi? O, faktycznie zniknęła – sprawdziłem w dokładnie tej samej ofercie, w której wczoraj z niej skorzystałem. -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Nie przesadzasz trochę? -
Wydaje się, że pojawiła się nowa opcja kupna w Chinach bez VAT: https://miuipolska.pl/forum/topic/18778-mówiłem-że-załatwię-geekbuying-bez-vat/?page=1
-
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
O tak! A dokładnie (dziś) 4,025. Średni kurs NBP dziś to 3,99. Paypal mi najpierw zaproponował przeliczenie po kursie 4,23zł/$ (tzn. ze złotówek na swoim wewn. Paypalowym koncie). Odrobinę niżej (4,13zł/$) zaproponował mi Paypal, gdy chciałem za jego pośrednictwem obciążyć polską kartę Maestro (w sumie ciekawe, że ma 2 różne kursy w tym samym momencie). Nie skorzystałem z żadnej z tych opcji, tylko wymusiłem, aby Paypal obciążył moją polską kartę kwotą w dolarach, zostawiając przewalutowanie bankowi. Jak to bank przeliczy, to się dowiem najwcześniej w poniedziałek, ale podejrzewam, że będzie to coś pośredniego. Czyli coś pomiędzy tym sklepowym 4,025zł/$ a tym niższym z dwóch Paypalowych propozycji (4,13zł/$) [przy teoretycznym założeniu, że kurs dolara będzie wtedy taki jak dziś]. -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Kurcze, szkoda że wcześniej nie napisałeś. Jeśli po zmianie waluty w sklepie na PLN rzeczywiście płaci się tyle w zł ile tam wyskoczy, to jest to kurs niemal taki jak średni kurs NBP. Najdrożej wychodzi, jak się płaci PlayPalem w dolarach z kasy na Paypalu (w zł) – bez żadnej karty powiązanej. Nieco mniej, gdy płaci się kartą, ale PayPal robi przewalutowanie. Jeszcze mniej, gdy się zmusi Paypala do obciążenia polskiej karty kwotą w dolarach. I to może być już zblizone to tego sposobu, który opisałeś (pewność będę miał, jak mi bank przewalutuje dzisiejsze transakcje w poniedziałek – taraz sobie zanotuję ile było tą metodą). -
1. Nie sądzę. Był choć 1 precedens w jakimś telefonie Xiaomi, że poprawili jakość zdjęć/filmów wraz z aktualizacjami? Nie mówię o poprawce jakichś ewidentnych błędów, ale o poprawie jakości obrazu. Zapomnij. 2. Święte słowa.
-
Redmi 3S - Podstawowe pytania dla nowego użytkownika
latet odpowiedział(a) na kubekherbaty temat w Dyskusja ogólna
Każda z nich ma też różne warianty jeśli chodzi o ilość pamięci. -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
Wszystko masz tu: https://miuipolska.pl/o-romie-miuipolska/ -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Czy ktoś wtajemniczony może mi wyjaśnić, dlaczego w tym sklepie (zresztą chyba nie tylko w tym) Mi Max 650 3/32GB w wersji chińskiej jest aż o ok. 40$ droższy od identycznego modelu w wersji International (przy czym tak naprawdę różnią się tylko ładowarką)? Czy chodzi o objęcie tych modeli INT jakąś specjalną promocją? -
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
A co ma VAT lub jego brak płacony (lub nie) przez odbiorcę urzędowi celnemu w swoim kraju do jakiegoś "dopłacania" przez sprzedawcę? -
To chyba musisz próbować, bo ja znów właśnie z powodzeniem przed moementem zapłąciłem tą metodą za kabel.
-
Hej, Czy tylko mi nagle dziś zniknęła tam opcja płatności przez Przelewy24? Poprzednie parę telefonów do Goldway-a (w tym kilka dni temu) kupowałem płacąc tą metodą, a dziś nagle - niedostępna - i musiałem zapłacić kartą płatniczą. Przy czym w innych sklepach na Ali (ale tam dziś kupiłem drobne akcesoria tylko) Przelewy24 jak najbardziej dostępne (choć weryfikacja transakcji przebiegała z oporem i długo.
-
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Zamówiłem właśnie telefon. Jak dojdzie, to potwierdzę Nie!!! ROM nie ma tu nic do rzeczy. Chodzi o sprzęt (modem). Mowa o Redmi 3s i Redmi Note 3 Pro (pomijam naj najnowsze i najdroższe modele). Ale jeśli pytasz o Mi Max, to różnica dotyczy tylko... ładowarki. -
Jak tam jest dokładnie z gwarancją?
-
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Możesz rozwinąć myśl? Znaczy nie działa metoda opisana przez założyciela wątku? -
Alixpress - Xiaomi Authorized store sklep
latet odpowiedział(a) na kamilo23 temat w Zakupy w Chinach
Jak jest z gwarancją w tym sklepie? (na jaki czas? Bo jak w praktyce, to zapytam za rok....) -
To jest naprawdę oficjalny sklep Xiaomi na Ali? A mają jakieś opcje bezvatowej wysyłki? No bo z gwarancją to chyba musi być tu ok?
-
Mówiłem, że załatwię? Geekbuying (był) BEZ VAT
latet odpowiedział(a) na piotr.geekbuying temat w Promocje
Szykowałem się na jutro na zakup kilku sztuk w Goldway, ale ten post daje mi do myślenia, czy nie kupić tutaj. Jak tu wygląda gwarancja (w porównaniu z Goldway?). Nie tylko o długość, ale i o jej praktycznie sprawdzoną jakość pytam. Dzięki!
