Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Jeśli Ci zależy na solidnej gwarancji, to nie patrz na kraj, ale na konkretny sklep, który ma pod tym względem dobre opinie.
  2. latet

    Konto Xiaomi

    OK, tylko mi chodzi o sytuację, gdzie nie masz już tej karty SIM w ogóle.
  3. Ile FPS w 4K, ile FPS z 1080p? Najlepiej udostępnij próbki.
  4. latet

    Konto Xiaomi

    Jest jeszcze kwestia nr telefonu. Miałem taki przypadek - nie miałem już karty SIM (była tymczasowa, do testów), a ten numer został powiązany z kontem Xiaomi. Mimo, że pamiętałem hasło do tego konta, to i tak nie mogłem się (po dłuższej przerwie) zalogować, bo system się uparł wysyłać jakiś dodatkowy kod weryfikacyjny na SMS. I nic z tym nie mogłem zrobić
  5. Rozumiem, że nie nagrywasz nim Video? Święte słowa. BTW: jak pod tym względem wypada oficjalny dystrybutor marki Xiaomi w Polsce? Gdy ostatnio o to pytałem na forum, to jeszcze nikt nie wiedział, bo dopiero zaczynali sprzedaż. Do tej pory musiało być już dość przypadków napraw gwarancyjnych, aby jakaś wiarygodna opinia na ten temat powstała?
  6. A to był jakiś tryb wysyłki bez VAT (jak ma Goldway), czy nie?
  7. Mi Max 2 ma fantastyczną baterię, ale nieco wolniejszy procesor niż Mi Max 1. Bardziej energooszczędny, stąd dłuższa praca na baterii. Ja bym brał "2" (abstrahując od cen). W realnym życiu nie odczujesz, że jest słabszy CPU, zwłaszcza, że więcej RAM-u. Zaletą "2" jest też USB-C. Aparaty to chyba są na podobnym poziomie w obu - bez rewelacji.
  8. Witam, czy macie obecnie problemy z jakością dźwięku w filmach kręconych tym telefonem? Obecnie Goldway ma tylko 1 opcję wysyłki do Polski - DHL Express za 20$. Nie jest tam napisane wprost, że to bez VAT, ale chyba tak jest. Możesz potwierdzić? Kiedyś było inaczej - opcja bez VAT była oddzielna i nazywała się Seller's Shipping Method (czy jakoś tak podobnie), też za 20$.
  9. Też mam chrapkę na Mi6, ale trochę za krótko mam Mi5 (od listopada), aby już zmieniać. Ale kusi lepszy aparat, choć w moim odczuciu (po tym co widziałem w testach) jest on raczej trochę lepszy niż dużo lepszy.
  10. Play stosuje w 4G pasma B1, B3, B7 i B20 - wszystkie (oprócz oczywiście B20) powinny działać w Mi 5c. Wierzę, że nie śmigało i bardzo ciekawi mnie dlaczego. Może to odblokowanie tych pasm nie poszło ok? Nie używam Play, ale z tego co wiem, to LTE w Play działa tylko w natywnych nadajnikach, a nie w krajowym roamingu. Może więc z jakichś powodów telefon logował Ci się wtedy do nadajników innych sieci? A może, co chyba bardziej prawdopodobne, jakiś problem z APN-ami dla Play w MIUI dla tego telefonu? Taki problem, jak dotyczył do niedawna Plusa? Albo jakiś inny błąd w ROM-ie po prostu, który blokował przełączanie się na 4G. Też bardzo prawdopodobne, widzieliśmy przecież już tego typu błędy w róznych ROM-ach dla różnych urządzeń.
  11. Mój Mi5, w t kórym LTE działa świetnie w PL, ma takie pasma LTE: FDD LTE B3:1800/ B1:2100/ B7:2600MHz czyli dokładnie takie same jak Mi5c (B1, B3, B7). Więc brak których konkretnie pasm masz na myśli pisząc " O ile B20 można przeboleć o tyle pozostałych już nie bo po prostu nie masz LTE. " ? W jakiej sieci byłeś zalogowany, gdy nie działało LTE w centrum Warszawy?
  12. A których konkretnie z istotnych w PL brakuje? Wg opisów w sklepach ma on takie pasma: 2G: GSM B2/B3/B8 3G: WCDMA B1/B2/B5/B8 4G: FDD LTE B1/B3/B7 Czy ten opis jest przekłamany?
  13. Dzięki, ale o co chodzi z tymi pasmami? Przecież 5c też je wszystkie ma (oprócz B20 oczywiście), tylko trzeba sobie je włączyć. Źle myślę?
  14. Napisz więcej proszę
  15. Obejrzałem recenzję tego modelu z początku kwietnia (link niżej). Mam pytania: czy obecnie, na ROM-ie "EU" są takie problemy z prędkością internetu 3G, jak na tym filmie pokazano? jak się sprawuje GPS, bo recenzent na niego trochę narzeka? jak oceniacie baterię? czy nadal jest problem z niskim FPS w filmach (nawet 1080p)? https://www.youtube.com/watch?v=aWsCC-HAE7Q
  16. latet

    Aparat Mi5c

    Te nocne to jednak dramat jest ....
  17. Proszę o założenie działu dla Mi Max 2. Dziękuję
  18. latet

    Aparat w Mi6

    Ale co to jest oryginalna fotka? Nie ma czegoś takiego w przypadku fotografii cyfrowej. Wszystko, na co ostatecznie patrzymy to efekt działania algorytmów zamieniających ciąg danych (RAW) na jedną z niemal nieskończonej liczby możliwych interpretacji. Dlaczego prymitywna automatyczna, często po protu błędna interpretacja wbudowanego w sprzęt algorytmu generującego pierwszy JPG miałaby nosić miano "oryginalnego zdjęcia"? To jest raczej tylko szybka podglądówka. Oryginalne zdjęcie z prawdziwego zdarzenia trzeba sobie dopiero zrobić samemu.
  19. Spora róznica. Jest o co walczyć!
  20. A ile teraz sobie Goldway liczy za ten tryb wysyłki? W zeszłym roku to było 20$ chyba, więc dla najtańszych telefonów na granicy opłacalności.
  21. A jak to jest ostatnio z tymi specjalnymi metodami wysyłki z gwarancją, że VAT nie będzie? Chodzi mi o ten tryb, że finalna paczka idzie do nas z terenu Unii. W zeszłym roku to było bardzo popularne rozwiązanie. Czy nadal to oferują znane sklepy?
  22. W moim przypadku VAT był 1 (słownie: jeden) raz na 11 czy 12 telefonów sprowadzonych z Chin, które leciały przez DHL. Do tego był to VAT od kwoty zadeklarowanej (23% od 50$ chyba) a nie od wartości telefonu. Więc stwierdzenie "DHL jest zawsze VAT" jest tak samo prawdziwe, jak "W Polsce codziennie pada deszcz".
  23. latet

    Aparat w Mi6

    Troszkę wyobraźni, wysiłku i zrozumiesz. Podpowiem: Telefon różni się tym od innych sprzętów że zawsze się go ma przy sobie. Zdjęcia (w tym dobre,ciekawe, ważne, bezcenne) powstają czasem w zupełnie nieoczekiwanym momencie i okolicznościach, a nie tylko tam, gdzie się z góry wie, że trzeba zabrać cięższy sprzęt. Dla niektórych osób zdjęcia są bardzo ważne. Dodaj te trzy składowe do siebie, a Twoje zrozumienie "osób którzy tak płaczą nad jakością aparatu" powinno wzrosnąć
  24. http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=6948&idPhone2=8523&idPhone3=8515 Baw się dobrze
  25. latet

    Aparat w Mi6

    Pewnie i są, ale ten wątek jest jednak o "Aparacie w Mi6"
×
×
  • Dodaj nową pozycję...