Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Patrząc na przykład Mi5, to się obawiam, że to "trzeba poczekać" może się rozciągnąć w czasie... może nawet do nieskończoności.
  2. A jak GPS na Andku 7 na Mi Max? W wątku tygodniowym @Shadow2k3 wspomniał, że źle. Jak u innych?
  3. Obrazek ładny, nawet bardzo, ale nie o to wszak chodzi, tylko o zachowanie się GPS w czasie, w trasie, czy nie gubi, czy dobrze narysuje wykres tras na mapie. Opinie biegaczy mile widziane
  4. Przede wszystkim - jak tam GPS? Ciekawy jestem strasznie, czy Mi4c ominęły problemy znane (i wciąż nierozwiązane) z Mi5.
  5. No dobra, Mili Koledzy, nowy ROM, nowa nadzieja... Pytam więc testujących 7.2.9 – jak tam GPS?
  6. Chyba wnosi to nieco więcej do tematu – obala opinię @Redmi2 że problem jest wyłącznie w wersji EU, a więc nie może być winą Chińczyków (upraszczając).
  7. Najnowszy to zdaje się 7.1.20, ale pewnie niczego to nie zmienia w kwestii problemu.
  8. Na którym konkretni ROM-ie zapisałeś tę trasę na mapie?
  9. Nie mierzę jakości wsparcia numerkiem Andka, tylko faktycznymi zmianami - czy są na lepsze czy na gorsze. W przypadku Mi5, Xiaomi (prawdopodobnie celowo) popsuło istotne parametry kamery. Dla mnie to bolesne, bo kupiłem ten model głównie ze względu na jakość tego modułu. Zrobili to w połowie 2016 r., problem zgłaszano setki razy, nie są zainteresowani naprawą. Nie naprawili tego wprowadzając Andka7, a wręcz można domniemywać, że specjalnie dokonali ponownie tego samego "zepsucia" (bo wymaga to określonych zmian w standardowych bibliotekach związanych ze sprzętem i z wersją Andka, których Xiaomi nie tworzy, tylko bierze standardowe). Aktywne antywsparcie, tak bym to nazwał Więcej o tym może napisać @galakty bo śledzi sprawę do głębi szpiku kości.
  10. No, z tym "wsparciem od Xiaomi" dla Mi5 to pojechałeś Jakoś wykonania i materiałów? Odsyłam do testów wytrzymałości / łamliwości. Reszta – prawda, w większym lub mniejszym stopniu.
  11. To prawda. A nawet mogę od siebie dodać więcej: zdarzają się sytuacje, że jakaś apka lubi sobie od czasu do czasu użyć GPS-a. Jeśli jej na to pozwolisz, to sobie użyje, trwa to minutę, baterii praktycznie nie tknie. Za to jeśli wyłączysz całkiem GPS-a to taka apka będzie z uporem maniaka próbować "połączyć się" z niedostępnym GPS-em cały czas, drenując baterię. Ja już od dawna żadnych takich komponentów nie wyłączam, nie warto. Tylko BT mam wyłączony, ale to dlatego, że nigdy go do niczego nie używam.
  12. Nie wiem, być może istnieje jakiś sposób, aby na Globalu Stable: tymczasowo wgrać roota lub TWRP, zastosować fix-a OIS, a potem przywrócić stan "zadowalający" Android Pay, zachowując zmianę dotyczącą OIS. Zawsze możesz jeszcze wrócić do Global Stable na MIUI7 – będziesz mieć obie funkcjonalności bez łaski, a do tego jeszcze pełne 30 FPS w 4K
  13. OIS działa źle od MIUI8. W MIUI EU masz na to fix-a, w Globalu go nie ma, ale można go sobie wgrać (mając albo root-a albo TWRP). Z @sp4ubw często się nie zgadzam, ale tutaj pełna zgoda. Te "różne półki" to wymysły marketingowców i jak najbardziej jest sens porównywać telefony różnie klasyfikowane. Wszystkie modele mają swoje zalety i swoje konkretne wady. Zależy co dla kogo ważniejsze w praktyce. Szczerze mówiąc też miałem jakiś czas temu wielki dylemat czy wybrać Redmi Note 3 pro czy Mi5. Wybrałem Mi5 i zasadniczo nie żałuję, choć cały czas (a minęło już kilka miesięcy) doskwiera mi jego mały rozmiar (tzn. za mały ekran). Wcześniej używałem 2 lata Redmi Note LTE. Do "cienkości" i delikatności Mi5, która mnie na początku strasznie irytowała, jakoś się w końcu przyzwyczaiłem, częściowo dzięki solidnym, "grubiutkim" etui/bumperom.
  14. Da się, jeśli potrzebne poprawki w systemie można wgrać przez TWRP.
  15. To my się znamy?
  16. Jakikolwiek Xiaomi nie obsługuje?
  17. No tak, TWRP potrafi zainstalować plik .zip z różnych lokalizacji, byle gdzieś był. Zresztą nie musisz z TWRP, z systemu możesz.
  18. Korzystałem z niej przez parę miesięcy i w końcu zrezygnowałem. Oszczędności prądu nie było, a więcej zabawy z tymi kłódkami itp. itd... No tak, to jest w pełni konfigurowalne, można tę funkcję przypisać do dowolnego z 3 klawiszy. A także czas "przytrzymania" potrzebny do jej aktywacji.
  19. Zainstaluj jeszcze raz tę samą wersję, którą masz. Po prostu nadpisz (bez żadnych wipe, bez utraty żadnych danych, czy ustawień). Zaszkodzić to nie może, a pomóc może. Spróbuj. Poza tym – MiPad 1, pomimo upływu lat, to wciąż bardzo dobry sprzęt, a obecnie z rewelacyjnym wręcz stosunkiem ceny do możliwości. No może tylko brak łączności mobilnej niekiedy bywa uciążliwy, ale to już zależy od potrzeb indywidualnych.
  20. Klika moich refleksji, aby @Redmi2 miał okazję napisać, że się mądrzę, a nie znam :-)) LTE: energochłonniejsze w teorii, w praktyce to zależy od okoliczności i warunków lokalnych. Zamykanie apek: tu nie chodzi o RAM, ale o zamykanie apek, które z powodu swojej natury albo błędów żrą baterię w tle, a albo nie powinny, albo nie ma potrzeby im na to pozwalać. Np. z większość gier można śmiało wyjść przez klawisz "Home" i zapomnieć, nie zjedzą ani mikrowata energii w tle, natomiast są takie, co nawet jak się wyjdzie klawiszem "Back" (co chyba zresztą nie robi różnicy) to potrafią się po cichu przyssać do baterii jak wampir. I tutaj się przydaje najgenialniejsza rzecz w MIUI, czyli zabijanie przez wychodzenie z dłuższym przytrzymaniem klawisza Back. Ale nie ma sensu tego dobrodziejstwa nadużywać – jak wyżej - tylko do wybranych, problematycznych apek. Oszczędzanie baterii: też polecam wyłączyć. Porównać, przekonać się, czy to ma sens. Większość ludzi pisze, że nie bardzo.
  21. latet

    Mi box 4

    Podpytam dodatkowo: czy trzeba ręcznie wybierać? Czy urządzenie potrafi samo zmienić tych parametrów stosownie częstotliwości odświeżania do FPS odtwarzanego pliku? (mój stary player Ariva tak robi, co jest wygodne.
  22. Weź już @Redmi2 wyluzuj trochę. Możemy tu sobie narzekać do woli (po to m.in. jest forum, a już szczególnie dział "Problemy...") jeśli sprzęt na który wydaliśmy ciężko zapracowane pieniądze nie działa OK, choć mógłby, na co są dowody, bo sam sprzęt jest super. Natomiast Ty naprawdę nie musisz tego czytać, jeśli Cię to denerwuje, a tym bardziej nie musisz tracić cennego czasu odpisując. Rady typu "Sprzedaj tel xiaomi i kup samsunga" są mniej więcej tyle warte, co w tym dowcipie u lekarza, w skrócie "– Boli mnie w barku, jak podnoszę rękę. – To proszę nie podnosić." Co do gps.conf to jakiś wpływ on jednak ma, np. kiedyś w Mi2S miesiącami ratowałem sobie jego podmianą dość skutecznie sytuację z GPS. A że w Mi5 na Nougacie to nie bardzo skuteczne, to już inna sprawa, choć niektórzy pisali o pewnej poprawie. Potestować nie zaszkodzi, jak ktoś ma czas i ochotę.
  23. W ogóle zdrowo zrobić restart raz na jakiś czas. Krzywa się spłaszcza.
  24. Jeszcze lepiej problem widać tutaj: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idCamera1=300338&idCamera2=300332&idCamera3=300340
  25. Hmmm, to może jednak to jest słuszna droga. Czyli czyściutka instalacja (MiFlash china dev na Nougacie jako krok nr 1). Może prawdziwą przyczyną problemu jest instalacja "na gruzach" andka 6?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...