-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Gdyby była... No ale skoro jej nie ma, to zostaje łączenie zdjęć. Przy okazji uzyska się lepszy obraz (mniejsze szumy), niż przy zastosowaniu jednej długiej ekspozycji. Fakt, pewny efektów typowych dla długiej ekspozycji się tak nie uzyska, ale za to można uzyskać inne.
-
Nie jedynie, nie jedynie. Zwłaszcza mając statyw (choć i bez) to warto się pokusić w nocy o serię kilkunastu zdjęć i potem je połączyć w kompie. Fakt, roboty więcej, ale efekt bez porównania lepszy. Szkoda, że tej w sumie prostej sztuczki nie stosują w oprogramowaniu samego telefonu. Nie wiem, czy istnieje taka apka dla Androida, pewnie tak, ale nie znam. Przydałaby się – rezultat osiągałoby się bez pomocy peceta.
-
Obejrzałem. Masakra z tym ciągłym AF. W obu telefonach.
-
Nie działa, czy go po prostu nie ma?
-
Bardzo dziękuję i niecierpliwie czekam na materiały Fajnie, że OIS w Mi6 jest lepszy niż w Mi5, ale to nie oznacza, że jest dobry. Daleko mu do tego. Dowodem może być np. poniższy test, gdzie (od 3:20) widać, jak się sprawuje stabilizacja w Mi6 w porównaniu ze stabilizacją w iPhonie oraz w Huawei P10. Widać ewidentnie jak Mi6 odstaje tu od konkurencji. https://youtu.be/_qmoOUYtUnk?t=3m23s A tutaj z kolei widać (od 3:04) porównanie stabilizacji Mi6 z Samsungiem S7 (i jeszcze jakaś fatalną Nubią). Widać jak powinna wyglądać stabilizacja (S7), widać ile jeszcze Xiaomi ma do nadrobienia na tym polu! I nie tyle się boję o to, że nie dadzą rady tego nadrobić, jak raczej o to, że im to wisi i nawet nie spróbują. https://youtu.be/jILUvIukLzw?t=3m4s Co do "trybu ciągłego AF" to nawet się nie wypowiem, bo to się nie da używać w żadnym telefonie Xiaomi i nie tylko Xiaomi, ale także w wielu innych sprzętach nagrywających filmy, nawet bardzo drogich. Mam np. dostęp do kamery Sony za 12K zł, w której też AF "szaleje' podczas nagrywania nieruchomo stojącej 2 m przed obiektywem gadającej osoby... Raczej nikt na poważnie nie używa ciągłego AF w filmowaniu...
-
Nie musi być ciepło... Wystarczy, że nagrywanie (4K) trwa więcej niż kilka minut (łącznie z przerwami na pauzę!) i dropi w bardzo dobrym świetle nawet do 3 FPS miejscami. Ale nie tylko dropi - spada tez wtedy dokładność kompresji, a więc widać gorsze makrobloki. Ale czy to throttling to ja nie wiem, bo telefon bynajmniej jakiś szczególnie ciepły się nie robił.
-
Prawda. Jeśli chodzi o zdjęcia, to Mi5 sprawdza się - jak na telefon - zupełnie przezwoicie.
- 6 239 odpowiedzi
-
Szanse = zero. Póki co nawet w 720p jest tylko 30 FPS (bo tryb slo-mo to nie jest prawdziwe 720p, o wiele mniej, przeskalowane w górę sztucznie). W 4K nie tylko że nie ma 30 fps, nie ma nawet tak naprawdę 26 fps - tzn. jest to 26, ale ma tendencję do spadków znacznie niżej. Z kolei w 1080p utrata jakości (szczegółowości) jest tak znaczna w stosunku do 4K, że nie używam 1080p, pomimo, że w miarę trzyma te 30 fps. Dołóż do tego kulawy OIS, makrobloki, szalejące światło, dość nerwowy AF i wniosek jest prosty - to nie jest telefon do filmowania
- 6 239 odpowiedzi
-
- 16 odpowiedzi
-
- konferencja
- mimax2
-
(i 1 więcej)
Oznaczone tagami:
-
Nie jestem pewny, czy tester użył trybu wykorzystującego oba aparaty do poprawy jakości zdjęć w nocy. Obejrzyjcie to porównanie: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8350&idPhone3=8514&idCamera2=300310 Niestety tam nie ma dla HP10 oddzielnych sampli w trybie 'stereo' (o ile taki tryb istnieje w tym tel.). Ale patrząc na próbkę która jest i porównująć ją do tych dwóch zdjęć z Mi5s+, to wygląda raczej na wykonaną tylko 1 aparatem (ale mogę się mylić).
-
Ja tam bym zdjął, bo uważam, że podstawową funkcją szybki jest bycie bardziej odporną na zabrudzenia palcami niż ekran pod nią. Jeśli nie spełnia tego kryterium, to nie ma to sensu (dlatego aktualnie mam Mi5 bez żadnej szyby - od ponad pół roku i nie żałuję, bo się okazuje, że nie ma żadnych rysek, nawet minimalnych). Mam jednak case, który "zachodzi" na przód, więc ekran jest w jakims stopniu chroniony, przynajmniej na stole.
-
Ja siedzę na 7.4.27 i mam wrażenie, że na żadnej wcześniejszej, jaką miałem, bateria nie działała mi tak dobrze, jak na tej. Ale za to GPS łapie fixa troszkę wolniej niż wcześniej, choć są to czasy dla mnie zupełnie akceptowalne. Ostatnio nie czuję jakoś motywacji do regularnego instalowania nowszych wersji, bo wiadomo, że i tak nie poprawią tego, co mi najbardziej doskwiera.
- 6 239 odpowiedzi
-
- 1
-
-
Ciekawy jestem, czy wprowadzenie Camera API2 w MIUI.eu dla Mi6 od 7.6.8 obyło się bez efektów ubocznych? Możecie sprawdzić? Szczególnie zachowanie się OIS oraz kwestię FPS w filmach. Dzięki!
-
Bardziej niż MIUI?
-
Dlaczego w MIUI domyślnie aparat jest ustawiony na 4:3 a nie na 16:9?
latet odpowiedział(a) na angry pytanie w HyperOS - korzystanie
Tak, znam to kretyńskie tłumaczenie.... -
Dlaczego w MIUI domyślnie aparat jest ustawiony na 4:3 a nie na 16:9?
latet odpowiedział(a) na angry pytanie w HyperOS - korzystanie
Ja tam robię z ustawieniem 16:9, bo tak mi po prostu wygodniej. Ale tutaj nie widzę problemu – jest ustawienie, które: działa jest zapamiętywane więc wszystko gra i każdy sobie używa, jak lubi. Natomiast wkuuuuuu mnie, że nie jest pamiętane ustawienie rozdzielczości video, gdy jest nią 4K. -
Xiaomi Mi Max/Pro - pytania ogólne - wątek zbiorczy
latet odpowiedział(a) na pikustbg temat w Dyskusja ogólna
A przy odtwarzaniu video też? -
No tak, ale.... dla mnie to trochę tak, jakby producent jakiegoś niezbyt dużego auta, w ogóle nie zrobił w nim bagażnika, aby ludzie nie narzekali, że jest on za mały. Ja wolę prawo grzybiarzy - lepszy rydz niż gówno.
-
Dodać to raczej nie dodadzą, ale jestem ciekawy, czy to jest wyłącznie sprawa softu (tak sądzę), czy może jednak tez coś w hardware.
-
Ja bym powiedział, że jest spoko telefonem o niezbyt przyjaznej cenie - biorąc pod uwagę różne "minusy". Inne pytanie - czy Mi6 to najlepszy do tej pory telefon Xiaomi? Myślę, że tak. Czy najlepszy telefon Xiaomi pod względem stosunku jakości do ceny? Nie sądzę.
-
To już zależy, jaki ten cel Fizyczny (optyczny) zoom, w tym przypadku w postaci drugiego aparatu, to jednak jest jakaś wartość sama w sobie, więc mi jest szkoda, że można z niego skorzystać tylko do zdjęć. Prawda, że ciężko byłoby uzyskać stabilny obraz, ale nie byłoby to niemożliwe (akurat posiadam statyw "telefoniczny" i używam go). Szkoda.
-
To nie wystarczy, że "popsuli": brak mini-jacka, brak możliwości filmowania drugim aparatem (tym z zoomem), brak EIS (sam OIS jest ok dla zdjęć, ale nie wystarcza dla filmów) oraz sensowną cenę, że tak wymienię tylko te bardziej znane. To po co jeszcze ta nieszczęsna dioda? Żal... :/
-
Wielkie dzięki za podzielenie się wrażeniami. Zaskoczyłeś mnie z tą niekolorową diodą. Ale lipa. Gdybyś jeszcze pokręcił trochę filmów 4K, to też opisz, jak odczucia i parametry. Pozostaje mieć nadzieję, że MIUI9 niczego nie popsuje w Mi6, tak jak MIUI8 popsuło w Mi5...
-
Witam, Choć MIUI i Xiaomi używam od wielu lat, dopiero od niedawna "odkryłem", że podczas nagrywania filmiku można zrobić pauzę i po chwili kontynuować nagrywanie tego samego klipu. Mała rzecz, a cieszy i to bardzo, bo w efekcie otrzymuje się (w zależności od pomysłu i starań) niemalże gotowy, zmontowany filmik. Radzę się tym pobawić, efekty tej prostej "sztuczki" mogą być zaskakująco dobre. Mam pytanie – czy funkcja pauzy w czasie nagrywania jest unikalną cechą systemowej apki Camera w MIUI? Z tego co się wstępnie zorientowałem, to nie mają tego użytkownicy iPhone'ów, ani np. One+3. Nie wiem, jak w Samsungach. Dzięki!
-
To ja bym bardzo prosił o solidny test filmowania w 4K – jakieś dłuższe klipy, także jeden po drugim, także przy działających innych apkach w tle (typu nawigacja), aby sprawdzić, czy (tak jak na Mi5) nie dochodzi czasem z niewyjaśnionych powodów do spadku FPS. U mnie na Mi5 wygląda to tak, jak tu widać, czyli nie za wesoło. Te wartości FPS to oczywiście średnie, bo chwilowe to nawet do 8 kl/s potrafiły spaść, przy czym wszystkie filmiki z poniższej listy (oprócz pierwszego) były rejestrowane w bardzo dobrym dziennym świetle. Zębami zgrzytam, jak je oglądam. Prosiłbym też o sample - porównanie tej samej sceny w 4K i w 1080p. Rozumiem, że żadnego VAT nie było?
