Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. To jest bardzo dobre i trudne pytanie. Chyba najbliższa prawdzie będzie odpowiedź: "zależy".
  2. Jeżdżę na różne dłuższe wycieczki po kraju z nawigacją online, nie mam B20 w Mi5, nie miałem w żadnym z poprzednich telefonów i jakoś nic takiego się nie działo i nie dzieje. Jak nie ma 4G, to telefon się płynnie przełącza w 3G, co jest kompletnie nieodczuwalne dla mnie w żaden sposób. Sieć: T-Mobile. Może w Play jest inaczej, ze względu na politykę tej sieci (rozbudowa własnych pasm LTE, a inne zepchnięte do roamingu i przycięte). Z tego co się orientuję, to T-Mobile ma bardzo mało nadajników B20. W Play pewnie nie jest to możliwe, ale w T-Mobile zdarza się czasami, że w danym miejscu LTE jest wolniejsze niż 3G.
  3. Nie można sie dodzwonić z powodu LTE, gdy użytkownik zablokuje możliwość przełączana się tel. z LTE do niższych trybów albo gdy jakiś błąd (sieci? telefonu?) sprawia, że takie przełączenie się nie jest możliwe. Nie ma to nic wspólnego z brakiem lub obecnością B20. W trybie LTE po prostu w polskich sieciach nie ma rozmów.
  4. Sugerujesz, że są w Polsce miejsca, gdzie jedyny "sygnał", jaki jest, to LTE B20, a nie ma tam 3G ani 2G? Baaaaaardzo dziwne.
  5. Napisz więćej proszę. Zarówno o niepowodzeniu skorzystania z tej gwarancji wymiany w Polsce, jak i o tym jak przebiegła naprawa po odesłaniu do goldwaya. Mam w rodzinie masę telefonów kupionych u niego, dziś pewnie też bym u niego zamawiał, żaden się nie zepsuł, ale wolę wiedzieć, co w razie czego...
  6. Wątpliwe, czy odczujesz brak.
  7. latet

    Aparat w Mi6

    Po co? No do testów tylko i odsprzedać. Ale właśnie dlatego, że drogi i taki sobie, to sensowne odsprzedanie może nie być łatwe, więc odpuszczam.
  8. latet

    Aparat w Mi6

    Nie mam pojęcia, pewnie jak napisał Galakty, nie działa on tak samo szybko jak tryb cyklopa. Pewnie też są jakieś optyczne efekty uboczne przy robienie zdjęć z bardzo bliska (paralaksa). Hm, to może jeszcze kupię Mi5s+ i potestuję, tylko to chyba nie jest super popularny model i ma nienajepszy stosunek cena/jakość, więc odsprzedanie bez straty może nie być proste... Wg liczby pobrań najnowszego ROM-u EU, ta popularność wygląda tak: Mi5: 3623 Mi5s: 3070 Mi6: 1021 Mi5s+: 749
  9. latet

    Aparat w Mi6

    Masz stare okulary, więc nie zauważyłeś, że w opisie parametrów tej próbki z Mi5s Plus jest słowo "Stereo" To dlatego jest lepsze od S6. Zobacz porównanie z próbką wykonaną tylko jednym obiektywem: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8350&idPhone2=6849&idPhone3=8507 i "właściwa" hierarchia modeli wraca na swoje miejsce O ile wiem, Mi6 nie oferuje takiego typu spożytkowania 2 aparatów, bo oba są kolorowe i do tego mają różne ogniskowe. Jeśli chodzi o zdjęcia w słabym świetle, to w całej rodzinie Xiaomi nic nie może się nawet próbować równać do trybu Stereo w Mi5s Plus. Generalnie ja zawsze porównuję przede wszystkim zdjęcia w słabym świetle, bo w dobrym to byle co potrafi zrobić przyzwoite. To tak jak z parasolami - owszem, może je sobie porównywać pod kątem tego, jak ładnie wyglądają w słoneczny dzień, ale prawdziwym testem jest dopiero deszcz
  10. Do upadłego będę to pisać: jakość gwarancji nie zależy od kraju (Polska, Chiny), ale od wypadkowej uczciwości i możliwości firmy realizującej gwarancję. A przede wszystkim od jej istnienia po iluś miesiącach od kupna. Przed zakupem? To tak jak przed ślubem pytać dziewczyny, czy po ślubie będzie ci wierna Ale skoro już o gwarancjach mowa, nie wiecie może ile jest warta oferowana przez Goldway za 11$ One-year replacement warranty in Poland US $11.03 Choć pisze jak byk, że w Polsce, to jak się kliknie dalej na szczegóły to widać: " Phone warranties: available in Russia, Spain, France,Germany, and the USA " link: https://trade.aliexpress.com/issue/warranty/warrantyIntroduction.htm?warrantyType=exchangeOnly więc chyba to jest kłamstwo. Albo i nie - jeśli po prostu z Polski można odesłać zepsuty tel. np. do Niemiec i stamtąd przyślą nowy. Ktoś może próbował? Goldway jest o tyle atrakcyjny, że ma wysyłkę DHL bez VAT. Albo właśnie już nie ma (nie mogę się w tym połapać) - niedawno był tam taki wielki baner pokazujący schemat wysyłania bez VAT, teraz go zastąpili innym, mówiącym o AliExpress Standard Shipping (Free).
  11. latet

    Aparat w Mi6

    To spójrz na kolibra na banknocie 10-funtowym: http://www.gsmarena.com/piccmp.php3?idType=5&idPhone1=8507&idPhone2=7079&idCamera3=300310 i na to samo miejsce w próbkach z video: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=8507&idPhone2=7079 Sorry, ale S6 jest o galaktykę (no pun intended @galakty ) lepszy ! (a mam nowe okulary i widzę super
  12. latet

    Certyfikacja Google

    Znasz takie pojęcie, jak "kaczka dziennikarska"? No, to właśnie coś w tym rodzaju było, choć z ziarnem prawdy (ale tylko ziarnem). Kaczka, która zjadła 1 ziarno
  13. latet

    Mi Max 2

    Jest już dział dla Mi Max2, proszę więc @mrosi o przeniesienie tego wątku tamże. Dzięki
  14. A te customy to jak 4K Ci nagrywały? To nie tylko problem Mi Max, w Mi5 też potrafi tak zakaszanić tymi kwadratami, że oglądając czujesz się jak w świecie MineCrafta ...
  15. Zaraz zaraz.... Sprawa mi śmierdzi. W 2016 r. jak zeznaje @majdan12 było 30 fps w 4K, a w ostatnich czasach 22-23, jak podaje @JestemMortem To zjawisko skądś już znamy, prawda @galakty ? Wygląda na to, że nie tylko Mi5, ale także Mi Max został przez Xiaomi świadomie/celowo/podle wykastrowany z pierwotnej jakości filmów 4K! (i mam na myśli filmowanie przy dobrym świetle - spadki fps w słabszym, to już zupełnie inna bajka).
  16. I to się chwali takie procesory lubimy. Oby się to przełożyło na stabilność FPS w filmach 4K. Także tych nagrywanych w upale, przez wiele minut pod rząd. Mi5 ma z tym niestety problemy.
  17. A czemu pośrednictwo Globala? Nie lepsze byłoby pośrednictwo China dev, jako systemu-ojca dla "EU"?
  18. Z ciekawości - jaki wygląda FPS w 4K w tym telefonie?
  19. Z Ciekawości - dlaczego akurat w EDL a nid normalnie w trybie Fastboot? I po co ten global, skoro 6.4.27 EU jest dostępny w formacie MiFlash?
  20. Stanowczo MiFlash, zwłaszcza, że ten ROM "EU" jest wyjątkowo dostępny w formacie dla MiFlash. To czemu nie skorzystać? Wygoda, pewność i święty spokój.. No i to EU, więc nie zablokuje BL przy okazji.
  21. latet

    Aparat w Mi6

    Ja umiem korzystać z RAW-ow i robię to każdego dnia z dobrymi efektami, ale jedyne RAW-y z telefonów, jakie miałem na warsztacie, pochodziły z Mi5 i nie nadawały się do niczego – to co mogłem z nich wyciągnąć było gorsze od JPG z telefonu. Może dla mojego oprogramowania były one zbyt egzotyczne. W tym filmie z testami, który wkleiłem wyżej, większość zdjęć i filmów jest porównywana side-by-side, trzy na raz na ekranie. To jednak jest znaczne "zmniejszenie" i trudno w takim formacie sensownie oceniać np. szumy w nocy. @tryhp3 - wiem, co masz na myśli pisząc o bólu brzucha od patrzenia na efekty stabilizacji EIS w tych próbkach. Z kolei od patrzenia na to, co robi OIS w Mi5 to mi wariuje błędnik...
  22. latet

    Aparat w Mi6

  23. OIS nie, ale FPS-y zawsze mogą przyciąć. Rozchwiać ciągły AF też pewnie jest łatwo.
  24. Pewnie Mi Max 2 słabo się sprzedaje, to wycięli.
  25. Jakiś CPU-Z czy inna apka tego typu powie Ci, jaki masz procesor, a to jest wszystko, co musisz wiedzieć (aby rozstrzygnąć, ktory wgrać ROM).
×
×
  • Dodaj nową pozycję...