-
Postów
5 354 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
-
Wygrane w rankingu
37
Treść opublikowana przez latet
-
Nie mam pojęcia. Fakt, że bez OIS filmiki nagrywane na zoomie 2x trzęsłyby koszmarnie. Ale w określonych sytuacjach, może na mini statywie, można by sensownie z tego skorzystać, zwłaszcza że, jak czytam, ta druga matryca (Samsung S5K3M3) jest teoretycznie jest równie dobra jak "główna" (Sony IMX386).
-
Małe pytanko do posiadaczy Mi6: czy w trybie filmowania można zrobić pauzę i potem kontynuować nagrywanie tego samego klipu? Raczej ten przydatny bajerek w kamerce systemowej mają wszystkie Xiaomi, ale wolę się upewnić. Dziękuję!
-
Aby mieć też do dyspozycji ujęcia filmowe z 2x dłuższą ogniskową (optyczną). Szkoda, ale brak tej zalety trudno zaraz nazwać wadą, na tle innych telefonów.
-
Szkoda, bo przy dłuższej ogniskowej OIS bardziej by się przydał. No ale ok, koszty produkcji. Trudniej zrozumieć, dlaczego tym drugim aparatem nie można filmować.
-
Pytań mam więcej, np. jaki typ korzyści z dual-camera występuje w tym telefonie? OIS wydaje się znacznie lepiej działać niż w Mi5, sądząc po tym: https://www.youtube.com/watch?v=gsIa30KHRJA (fragment od 9:40) ale potem jednak (13:00) widać, że nie jest on wystarczająco dobry do filmowania. Z przedniej kamerki raczej nie dropi w dobrym świetle - (13:37), ale dropi dramatycznie w gorszym (dalej).
-
Największy skok jakości kamery między Mi5 a Mi6 dotyczy filmów kręconych w rozdzielczości 1080p. Wynika to z tego, że Mi5 ma 16Mpix, a Mi6 12Mpix. Im mniej Mpix tym lepsze filmy 1080p. Tutaj to widać jak na dłoni: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idCamera1=300308&idCamera2=300398&idCamera3=300289 W 4K różnica jest mała. Pytanie: jak wygląda FPS 1080p w Mi6?
-
To nic nie znaczy, że pokazuje. Już w Mi2 pokazywało 1280x720, a w rzeczywistości jest to przeskalowany w górę znacznie mniejszy obraz. Łatwo to sprawdzić samodzielnie – nagraj sobie w normalnym tempie normalny filmik 1280x720 pokazujący jakieś np. ukośne linie, czy inne wyraźne wzory, albo napisy, a potem tę samą scenę w Slow-Mo. W Mi5 różnica w szczegółowości jest drastyczna (tak na oko to ~480p przeskalowane do 720p).
-
Żeby to było prawdziwe 720p, to pół biedy. Ale czy nie jest takie oszukańcze jak w Mi5?
-
Nigdy? A po paru miesiącach popsują drastycznie, to co naprawili, tak jak zrobili w zeszłym roku z Mi5.
-
1. Czasem (mniej więcej raz na 10 rozmów) rozmówcy mówią, że mnie słabo słychać. Ja zawsze słyszę OK. 2. Nie mam zastrzeżeń do GPS w Mi5. A jestem tu znany z dużej upierdliwości w stosunku do GPS Z tego co ludzie piszą wnioskuję, że mogą być tu różnice pomiędzy egzemplarzami 3. Ogólnie raczej tak. Wiem po sobie, bo kupiłem do testów z zamiarem odsprzedania, a mi "przypasował" i został jako główny telefon. Choć bez wątpienia nie jest bez wad. Do Mi4 porównać go nie umiem, bo Mi4 miałem w rękach tylko dzień czy dwa. Ostatnio mój egzemplarz zaczął zaliczać samoczynne restarty. Wcześniej zjawisko to znałem tylko z relacji ludzi z forum i brzmiało jak egzotyka. A w ostatnich 2 tygodniach to ze 3 razy wystąpiło u mnie.
- 6 239 odpowiedzi
-
Wręcz przeciwnie. U mnie zużycie – wzorowe.
- 6 239 odpowiedzi
-
Nie są to najlepsze metody, bo nie zachowują pełnej jakości zdjęć przy kontaktach.
-
I dobrze, bo wiele wart to on nie był. Po co komu kopia samych aplikacji bez danych aplikacji? To nie ma sensu, jedynie minimalnie ułatwia życie (choć i tu można dyskutować). W telefonie mojej córki (który musiałem dziś sformatować, ale to bez związku) SMS-y i spis połączeń były synchronizowane. Były na pewno, bo status synchronizacji sprawdziłem przed zrobieniem factory reset, aby mieć pewność, że będzie co przywracać z chmury. Niestety – wszystko inne się przywróciło (kontakty, ustawienia, nawet część apek), ale SMS-y i połączenia – nie! Status synchronizacji SMS-ów i Połączeń wygląda tak, jakby wszystko było cacy - czas ostatniej synchronizacji świeżutki. Niestety – w rzeczywistosci dane te nie zostały pobrane z chmury. Ktoś wie, dlaczego? i czy jest szansa, że jeszcze to nastąpi? Na moje oko - raczej nie.
-
Mam nieco podobny problem z telefonem córki. Znany jest nr ID konta Xiaomi, znane jest też hasło do tego konta. W telefonie (po zrobieniu factory reset) bez problemu udało się zalogować ponownie na to konto Xiaomi. Niestety, nie wszystko się zsynchronizowało, a konkretnie do telefonu nie wróciły SMS-y i wykaz połączeń. Kontakty wróciły na szczęście. Córka chciała coś ważnego znaleźć w jakimś starym SMS-ie, wiec jej mówię, nic się nie martw, w chmurze przez www się znajdzie. I tu d*pa – do zalogowania się do na www chmury nie wystarcza ID konta i hasało. System prosi o kod weryfikacyjny, który chce wysłać SMS-em. Problem w tym, że na numer telefonu, który dawno nie istnieje (był podawany przy zakładaniu konta– wtedy istniał). No to spróbowałem z poziomy telefonu dodać nowy numer (obecny). Znaczy on jest zarejestrowany i przypisany do konta, wiadomo. Ale nie udało się go dodać jako numer do wysyłania kodów weryfikacyjnych, bo aby to zrobić, trzeba "potwierdzić tożsamość" kodem wysłanym na stary numer. Nie widzę opcji otrzymania tego kodu na e-mail. No i chyba jestem w błędnym kole znajdującym się w d*pie W sumie to czemu te SMS-y się do cholery nie pobrały z chmury? Wcześniej zawsze ta funkcjonalność działała.
-
Kupiłem już kilka z tej oferty: https://www.aliexpress.com/item/Original-XIAOMI-Type-C-USB-Adapter-Mi4c-Micro-USB-Female-to-USB-3-1-Type-C/32652595393.html oczywiście chodzi o wariant "huawei white" a nie "xiaomi black" - co trzeba wybrać/zaznaczyć przy zamówieniu. Polecam z czystym sumieniem.
-
Trochę wypadłem z tematu. Czy można olać kwestię braku tego certyfikatu, czy jednak pojawiały się twarde argumenty, że to stanowi zagrożenie? Dzięki!
-
-
Możesz dać screena? Bo nie znajduję...
-
Moim skromnym zdaniem: siedź dalej. Nie stwierdzam / nie czuję żadnych plusów przesiadki na Nougata, a jest kilka (drobnych) minusów. Cofać mi się już teraz nie chce (bo np. GPS działa idealnie), ale serio nie mam czym uzasadnić przesiadki.
- 6 239 odpowiedzi
-
A nie oferują już tam opcji wysyłki bez VAT, czy też stała się tak droga, że się nie opłaca?
- 6 239 odpowiedzi
-
Skoro nie zależy Ci na gwarancji, ale na Globalu, to w czym problem? Kup gdziekolwiek tanio i wgraj sobie oficjalnego Globala.
- 6 239 odpowiedzi
-
Z tych czerech niebieskich strzałek u mnie działają trzy. A wcześniej działały cztery. Dlatego nie dam sobie wmówić, że jest dobrze, bo nie jest.
- 6 239 odpowiedzi
-
No niem, nie tylko o to. Także o stabilizowanie w filmach, a tam niedoskonałość OIS widać dużo dużo bardziej niż w zdjęciach, gdzie mając ostre zdjęcie i tak nie jest dowodem na to, że to akurat zasługa OIS. Moim zdaniem jest bardzo możliwe, że skuteczność tej niedoskonałej kalibracji jest różna dla różnych egzemplarzy. Dlatego jedni pisze, że działa OK we wszystkich osiach, a inni (chyba większość), że nie. @sp4ubw – może tak było w Twoim egzemplarzu, w takim razie bardzo gratuluję, ale w moim z pewnością nie. Pod Andkiem 6 z MIUI8 kalibracja OIS po każdym restarcie była konieczna i bardzo pomagała. Teraz wpływa na to, jak się OIS zachowuje, ale jest to wpływ niezadowalający – nie "naprawia" go w pełni. Ja mam wrażenie, że autor tego filmu nie rozumie idei OIS. Mimo to - film i tak dobrze (albo raczej: wyraźnie) pokazuje różnicę pomiędzy OIS sprawnym a pół-sprawnym.
- 6 239 odpowiedzi
-
To już zależy jaki wariant QC porównujesz i z czym. Bo miedzy ładowaniem z mocą 15W a ładowaniem np. 2,5W różnica w czasie jest kolosalna (teoretycznie 6x szybciej).
-
Ile ludzi tyle teorii - a to sugeruje, że zjawisko jest trudne do oceny, czyli prawdopodobnie "jeden pies". Jeśli jest wpływ szybkości ładowania na żywotność (w jeną lub drugą stronę) to jest on w praktyce normalnego użytkownika do pominięcia. No, chyba że startujemy w zawodach typu – komu będzie lepiej trzymać bateria po 15 latach używania ;)))
