Skocz do zawartości

latet

Użytkownicy
  • Postów

    5 354
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  • Wygrane w rankingu

    37

Treść opublikowana przez latet

  1. Zauważyłbym cichszego Yanosika, bo i tak był dla mnie zawsze nieco za cichy. Ale nie - dziś do mnie gadał z taką samą głośnością, jak zawsze.
  2. Zabawne, ale z tego zestawienia wynika, że przy słabym świetle i w rozdzielczości 1080p , Redmi 4x daje w filmach lepszy obraz niż Mi6 i Mi5x(A1) http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone3=8608&idCamera1=300461&idCamera2=300398 i oczywiście bez porównania lepsze niż Mi Mix oraz Mi Note 2: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone3=8608&idCamera1=300340&idCamera2=300338 a także Mi Max 2 i Mi5sPLUS http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone3=8608&idCamera1=300334&idCamera2=300408 oraz Redmi Note 3 i Redmi Note 4: http://www.gsmarena.com/vidcmp.php3?idType=5&idPhone1=8531&idPhone2=7863&idPhone3=8608
  3. Na której konkretnie wersji Global nie masz dźwięku SMS? Ja na razie testuję ten telefon na Globalu Stable 8.2.10.0 i dźwięk SMS jak najbardziej jest. Przede mną testy na Globalu dev, a potem na EU. Testuję różnice wnikliwie, powoli i dokładnie. Wyniki będę miał za ok. 2,5 miesiąca.
  4. Czy na MIUI EU dla R4x występuje (dość dobrze znany wśród użytkowników różnych modeli Xiaomi) problem jakości dźwięku w video? Bo na Global Stable tak – właśnie sprawdziłem. Nie chodzi i bitrate, ale o redukcję szumów tła, która powinna być włączona tylko dla rozmów telefonicznych, a nie dla nagrywania dźwięku czy filmów.
  5. Oj, to Twoje to stanowczo za szerokie, nie ma szans nie odstawać. Miałem rację, ta płyteczka metalowa jest za cienka – nie trzyma tego (w sumie dość ciężkiego) telefonu na magnesie w aucie. Magnes mam konkretnie taki jak na zdjęciu. Wydaje mi się, że jest dość mocny, ale pewnie istnieją mocniejsze.
  6. Nie pomogę za wiele, ale dla porządku i ew. ciekawości innych napiszę, że pod Win10 nie ma żadnych problemów z wykryciem tel. w trybie MTP przez peceta.
  7. Mam wrażenie, że w najnowszej wersji 7.9.14 jest nieco lepsze zarządzanie RAM-em (oceniane tylko i wyłącznie na podstawie szybkości przywracania apek pracujących w tle, także po nocy). Nie żeby było bardzo dobrze z tym, ale chyba jest jakaś poprawa.
  8. Czy Waszym zdaniem to szkło jest OK, czy jednak za wąskie i powinienem je reklamować? Rozumiem, że ekran ma zaokrąglone brzegi i nie ma możliwości, aby szkło pokryło cały (zresztą nie chciałbym, aby cały, bo wtedy mogą być problemy z krawędziami etui), ale czy to coś na zdjęciu to już nie przesada? Szkło było w sumie dodatkiem do etui, tego: http://allegro.pl/etui-hybrid-carbon-szklo-9h-xiaomi-redmi-4x-i6941032818.html które kupiłem głównie ze względu na "wbudowaną" płytkę metalową, która ponoć wystarcza, aby przyczepić telefon do magnesowego uchwytu w aucie. Płytka jest, ale bardzo cienka i nieduża, jutro sprawdzę, czy magnes w samochodzie ją utrzyma, ale bardzo wątpię. Poza tym sama obudowa jest fajna, solidna, telefon siedzi w niej mocno i głęboko (nie było go łatwo wyjąć). Przyciski chodzą w sam raz (ciężej niż gołe, ale o to chodzi). Gdy ją założyłem to jeszcze było dużo miejsca między krawędziami obudowy a brzegami tego szkiełka. Tym bardziej myślę, że to szkło jest za wąskie. Jest? Dzięki za opinie!
  9. Ciężko... Jako użytkownik Mi5 mogę powiedzieć, że w Mi Note brakuje mi najbardziej odblokowywania odciskiem palca oraz USB C, do którego się przyzwyczaiłem. Chwilami czuję też, że jest jednak ciut wolniejszy, a dotyk jest mniej czuły. I to chyba wszystko, co jestem w stanie wymyślić argumentują w tę stronę. Naprawdę udany model ten Mi Note. Dorzucam takie małe porównanie GPS.
  10. Nie przypominam sobie, aby kiedykolwiek było to możliwe w MIUI (na natywnym launcherze). Ta takie bardzo samsungowe jest...
  11. Dokładnie tak. Nie ma na to jednej odpowiedzi. Wszystko "zależy" i to od wielu rzeczy. Tylko eksperymentalnie się możesz przekonasz, czy zejście z 4G do 3G da Ci jakąś oszczędność. Równie dobrze może być odwrotnie. A najbardziej prawdopodobne, że będzie z grubsza tak samo.
  12. Przy czym jeśli zechcesz odwrócić ich role, to nie musisz ich fizycznie zamieniać miejscami, jak to bywało w starszych modelach.
  13. Jeśli zamierzasz się przesiąść na EU, to sprawdź najpierw, o ile to nie kłopot, zarządzaniem RAM-em (w sensie: czy występuje niechciane ubijanie apek w tle). Porównaj to zjawisko na global i na EU. Ja na razie testuję ten telefon na Global Stable i zarządzanie RAM-em jest wyśmienite. Bez porównania lepsze niż na moim Mi5 z "EU", który też ma 3 GB RAM. Za parę tygodni zainstalują EU na R4x i sam zobaczę, ale mocno zachęcam też innych do takich porównań.
  14. No tak, ale Mi5 ma wydajniejszy pod każdym względem SoC, prawda? A FPS w filmach już po ok. pół minucie nagrywania (zakłądjąc, że zaczynam na zimnym sprzęcie) leci w dół, bo sprzęt się grzeje, choć "na rękę" i wg wszelkich apek, Mi5 grzeje się bez porównania mniej niż Mi Note. Więc co jest przyczyną tych problemów na Mi5? Chyba spieprzony soft po prostu.
  15. Nie jest najgorzej. Ale widać, że OIS w obu Xiaomi nie dorównuje temu w S7. Jest "rwący", "skacze", a w S7 jest płynny. Najwyraźniej w pewnych sprawach Xiaomi nigdy nie dogoni Samsunga (S7 to model sprzed ilu lat?). Szkoda, ze autor nie nagrał testu stabilności ciągłego Auto Focusa, a tylko test jego szybkości/trafności. W praktyce ta pierwsza cecha jest równie ważna, bo nie ma nic bardziej wkurzającego, jak wariujący focus na statycznej scenie. A to niestety "normalka" na chyba wszystkich Xiaomi, także w dobrym świetle, choć oczywiście w słabym jest gorzej. Szkoda, że nie sprawdził i nie podał FPS - z tego co widać, sfilmował wystarczająco dużo, aby objawił się efekt spadku FPS w miarę nagrzewania się sprzętu. Bardzo mam nadzieję, że te nowe modele są na to odporne i potrafią utrzymać 30 FPS. Z dotychczasowych Xiaomi to na pewno umie to poczciwy Mi Note, a nie umie M5. Nie wiem jak Mi6, i inne modele, które w ogóle mają 30 FPS z 4K choćby na zimno.
  16. Sprawdziłem (na najnowszym ROM-ie) odporność Mi Note na spadek FPS w filmach 4K w miarę rozgrzewania się telefonu (co jest dla mnie zmorą na Mi5). No i chylę czoła przez Mi Note – nie ma żadnych spadków, nawet, gdy telefon parzy rękę, filmy zapisują się z 30 FPS. Nie wiem, jak to wygląda na innych telefonach (szczególnie na Mi6, bo pomimo próśb na Forum nikomu nie chciało się sprawdzić).
  17. Tak dla porządku wklejam screena i mam nadzieję, że za tydzień-dwa będę już mógł wkleić innego
  18. Dzięki za uwzględnienie w nowym ROM-ie moich wcześniejszych sugestii. Miłe A to od bardzo dawna już chciałem zgłosić, choć to nie błąd – propozycja ulepszenia. Obecnie są tam dwie funkcje: "+ Nowy kontakt" oraz "Dodaj do kontaktów". W obecnym brzmieniu nie jest się łatwo domyślić, czym te funkcje się różnią (szczególnie, jak się nie wie, że jeden kontakt może mieć wiele numerów). Na co dzień mówimy przecież, że dodaliśmy kogoś do kontaktów, mając na myśli, że utworzyliśmy nowy kontakt z numerem tej osoby. Rozjaśnić (doprecyzować) może to zmiana liczby mnogiej na pojedynczą: "Dodaj do kontaktów" → "Dodaj do kontaktu" wszak chodzi o tam dodanie nowego numeru do jednego z istniejących w książce kontaktów. Przy okazji – będzie się mieścić w całości (mam font size "M").
  19. Dzięki, sorry, lata minęły, odkąd taką metodą coś wgrywałem EDIT: Pełny sukces, wgrane 7.9.14 EU. Działa jak marzenie
  20. Dzięki, ale właściwie to czym najlepiej wgrywać w tej sytuacji ten 5.12.17? Z poziomu MiRecovery systemu (stara tzw. Medoda 1 z instrukcji z czasów 4.4.x), czy przez TWRP, a jeśli tak, to czy może być jakieś najnowsze? I czy trzeba jakąś specjalną opcję wybrać? Pytam, bo nie wiem, co jest wymagane, aby poprawnie przebiegło to połączenie partycji, wszak to nie jest "zwyczajna" aktualizacja.
  21. Zgadza się. Tel. przyszedł ze starym Globalem na 4.4. Mam już ściąənięty ROM 5.12.17 PL, ale w wersji dla TWRP. Czy tak wystarczy, aby połączyło te partycje? Obejdzie się bez MiFlash? Dziękuję!
  22. To jest całkiem dobre pytanie... Kto się podejmie odpowiedzi? Szczerze mówiąc dojrzewałem powoli do przesiadki Mi5->Mi6, ale teraz ten MiN3 daje mi do myślenia. Czekam na testy aparatu.
  23. Bo to że ma B20, to nie znaczy, że się przełączy na B20, jeśli ma wybór. Przerabiałem analogiczne zjawisko na 3G, przed czasami LTE. Mógł wybrać niższe pasmo (byłyby 5 kresek), a często się upierał na wyższym, gdzie w budynku miałem 1-2 kreski i net ledwie działał, bo zrywał. Na niższym działał teoretycznie wolniej, ale w praktyce szybciej, bo stabilnie. Dobrze mieć apkę Network Guru, które pozwala Ci widzieć w jakim paśmie tel. się połączył, a takze ręcznie wymuszać takie pasmo, jakie się chce. Ale potrzebny root do tego.
  24. Przypomnijcie mi proszę - Mi Note (nie Pro) ma OIS?
  25. Ciekawe, że raczej różnie tańsze Redmi maja wersje z B20, a flagowce (z wyjątkami) nie mają. Przypomina mi to sytuację sprzed lat, gdzie tylko tańsze telefony miały Dual-Sim, a flagowcom "nie wypadało" się do tego zniżać, bo to było wtedy postrzegane chyba jako jakaś funkcja dla biedoty, której nie stać na 2 telefony, gdy musi mieć 2 numery :-))
×
×
  • Dodaj nową pozycję...