Jump to content

aze.com.pl - opinie o sklepie

Setous

Recommended Posts

Witam.

Tak jak niektórzy, przeczytałem ostatnio te kilkadziesiąt stron w nadziei, że mi to coś rozjaśni. Niestety moim błędem było że do tego topicu dokopałem się dopiero PO zakupieniu sprzętu i wybraniu opcji przedpłaty, na co po przeczytaniu nigdy bym się nie zdecydował (zaoszczędziłbym chociażby ponad 2 tygodnie :P ).

Mam natomiast pytanie z nieco innej beczki. Zakupiłem u szanownych państwa na xiaomi.com.pl Mi Maxa, wysłany po 6 dniach, doszedł bodaj po 7, da się przeżyć. Kontakt standardowo leży i kwiczy, komórki zostały podane chyba tylko dla zapełnienia strony (dzwonił do mnie nawet magazynier z pytaniem czy może dać inny kolor bo mój wywiało - nigdy później nikt nie odebrał telefonu :P ), stacjonarne chyba zapisane również pro forma. Po otrzymaniu i włączeniu od razu uderzył mnie fakt że różnica między globalem a czymś co było zainstalowane jest dość znaczna, a hasło "99% angielski, 1% chiński" pisała osoba, która akurat na tych zajęciach z procentów w szkole nie uważała. No, ale można było się spodziewać, to nie szajsung czy inne LG. Sprzęt jako taki polecam, szczególnie dla osób które chcą mieć telefon takiej wielkości.

Ni mniej zdecydowałem się sprzęt zwrócić, odpowiedni dokument przesłałem drogą mailową, kopię z podpisem dołączyłem do sprzętu i poszło w siną dal. Moim pytaniem jest jak tutaj wygląda sprawa ze zwrotem wpłaconych środków? Czy sprzedawca obija się kilka tygodni nic sobie nie robiąc z ustawowych granic czasowych czy odsyła niezwłocznie po otrzymaniu towaru?

Edited by W1sh

Witam, mam dość głupie pytanie do osób które otrzymały redmi note 3 pro w wersji czarniej- jakiego koloru macie podświetlenie klawiszy u dołu ekranu? Otrzymałem wczoraj zamówiony telefon, wszystko się niby zgadza, jedynie zastanawiam się nad tym, że na różnych filmach na yt ten telefon podświetla klawisze na niebiesko, a ja mam podświetlone na biało.

Witam, mam dość głupie pytanie do osób które otrzymały redmi note 3 pro w wersji czarniej- jakiego koloru macie podświetlenie klawiszy u dołu ekranu? Otrzymałem wczoraj zamówiony telefon, wszystko się niby zgadza, jedynie zastanawiam się nad tym, że na różnych filmach na yt ten telefon podświetla klawisze na niebiesko, a ja mam podświetlone na biało.

Moje świecą się na kolor błękitny.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

2 godziny temu, H4RRY napisał:

Moje świecą się na kolor błękitny.

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Marcin16 napisał:

Moje na bialo tak zwyczajnie

37 minut temu, Direct napisał:

Ja kupiłem tydzień temu na Allegro i mam białe.

Dzięki za odpowiedź :D

Smartfona zakupiłem we wtorek późnym wieczorem, wpłaty dokonałem od razu przez PayU. W piątek przed południem przesyłka czekała już w paczkomacie. Wszystko w jak najlepszym porządku, kolor taki jaki wybrałem, oprogramowanie zainstalowane, przejściówka do ładowarki dołączona, wszystko jak należy bez żadnych problemów.

Wysłałem im maila kiedy wyślą paczkę.

Auto reply:

"Szanowni Państwo,

W związku z bardzo dużą ilością maili informujemy, że czas odpowiedzi może wynieść do 72h."

Chyba serio są zapchani, albo chcą wystrugać mnie na dudka.

36 minut temu, Spiritus napisał:

Wysłałem im maila kiedy wyślą paczkę.

Auto reply:

"Szanowni Państwo,

W związku z bardzo dużą ilością maili informujemy, że czas odpowiedzi może wynieść do 72h."

Chyba serio są zapchani, albo chcą wystrugać mnie na dudka.

Tak, tak, ale niżej nie doczytałeś, że ta wiadomość jest generowana automatycznie ;-)

Tak czy inaczej w moim przypadku wywiązali się z umowy (regulamin) i zrealizowali przesyłkę w 5 dni roboczych. Kurier u mnie będzie w poniedziałek i wtedy napiszę czy wszystko okej.

2 minuty temu, Bit3ls napisał:

Tak, tak, ale niżej nie doczytałeś, że ta wiadomość jest generowana automatycznie ;-)

Tak czy inaczej w moim przypadku wywiązali się z umowy (regulamin) i zrealizowali przesyłkę w 5 dni roboczych. Kurier u mnie będzie w poniedziałek i wtedy napiszę czy wszystko okej.

Wiem, że została wysłana automatycznie. Napisałem przecież "Auto reply". Czytaj ze zrozumieniem.

• Like 1

Witam, ja zamówiłem mi5 17.08. Wiadomość wygenerowana automatycznie dostałem zaraz  i od tego momentu cisza w piątek znalazłem ten wątek i zacząłem wydzwaniać bez skutku (od 10 do 15).  Na szczęście zamówiłem za pobraniem i jeszcze w piątek wysłałem maila z rezygnacją z zakupu. Zamawiam w technosie pieniądze te same a opinie diametralnie inne.

Zamówiłem w Technos poniedziałek po 12 we wtorek o 10 był kurier. Telefon Mi5 3/64 oryginalnie zapakowana z wszystkimi naklejkami, przejsciówka do ładowarki, etui i folia ochronna gratis.  Naprawdę polecam tą firmę.

W poniedziałek dostałem także potwierdzenie realizacji zamówienia z Xiaomi.com.pl mimo rezygnacji i prób odwołania zamówienia wysłali telefon. Mają tam straszny brdel a dodzwonić się nie da próbowałem 3 dni non stop, chciałem uniknąć ponoszenia kosztów przez nich ale jak są nie zorganizowani to ich strata.

Nie rozumiem tylko takich firm mogąc zarabiać pieniądze, zrobili sobie taką opinię przez olewanie klienta.

Edited by lisekk
zmiana statusu

4 godziny temu, zinn napisał:

Witam, mam pytanie, czy jeśli zamówiłem telefon za pobraniem, to fakture dostane razem z telefonem (o ile wgl do mnie dojedzie)? :) 

Dostaniesz ją na maila :)

Ja nie mam przykrych wspomnień z tym sklepem. Zamówiłam telefon 12.08, następnego dnia dostałam powiadomienie o realizacji oraz fakturę. Pomijając fakt ze 15 to święto 18.08 telefon mialam już w domu. Co do kontaktu ze sklepem to xiaomi.com.pl faktycznie ma problem, ale śmiało można pisać do SATNETU (który i tak jest nadawcą paczki) i odpisał mi na wszystkie pytania w ciągu 20 minut. Czytałam Wasze opinie tutaj i rzeczywiście się zmartwiłam, ale niepotrzebnie. Teraz tylko wgrać jakiś normalny rom :)

• Like 1

Witam .

Może i ja dołączę się do opinii o sklepie ( w sumie pierwszy post na forum, ale nie było potrzeby pisać wcześniej bez posiadania telefonu w ręce, Redmi note 3 Qualcom) . Zamówienie poszło 11.08 wieczorem , telefon odebrałem z paczkomatu 18.08 , tak jak pisali inni dodatkowo 15.08 było wolne, więc ogólnie zamówienie przyszło poprawnie do 5'ciu dni roboczych. Telefon w oryginalnym pudełku zapakowanym w kopertę bąbelkową. Jedyny minus to kompletny brak kontaktu za pomocą maila i telefonu podanego na stronie. Dodam że to drugi telefon kupiony u nich ( pierwszy z 2 miesiące temu redmi 3, dla 2 połówki ).  

Pzdr.

Dostaniesz ją na maila

Ja nie mam przykrych wspomnień z tym sklepem. Zamówiłam telefon 12.08, następnego dnia dostałam powiadomienie o realizacji oraz fakturę. Pomijając fakt ze 15 to święto 18.08 telefon mialam już w domu. Co do kontaktu ze sklepem to xiaomi.com.pl faktycznie ma problem, ale śmiało można pisać do SATNETU (który i tak jest nadawcą paczki) i odpisał mi na wszystkie pytania w ciągu 20 minut. Czytałam Wasze opinie tutaj i rzeczywiście się zmartwiłam, ale niepotrzebnie. Teraz tylko wgrać jakiś normalny rom

pisac ? ciekawe na jakiego maila i gdzie

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka

5 minut temu, Lukiyee napisał:

Dostałem 2 maile. Jednego o realizacji zamówienia, drugiego z fakturą. Podejrzewam że dpd załatwiają późnym popołudniem więc muszę się uzbroić jeszcze w odrobinę cierpliwości ;) 

Ja dostałem to samo w piątek, to że zrealizowane to chyba nie oznacza przekazane kurierowi bo już powinnem dostać wiadomość od inpost

A do kiedy mają czas na wysłanie?
Edit.
Doczytałem że zamawiane było wtedy co moja przesyłka. To do środy powinno być biorąc pod uwagę, że kilka postów się pojawiło że jednak w maksymalnym ale terminowym wymiarze realizują.

Edited by Lukiyee
  • Like 1

Cześć.

Ja zamówiłem RN3 3/32 15.08, płatność z góry przez PayU z dostawą InPost. 18.08 dostałem status "zrealizowane" oraz fakturę.

Do dziś nie dostałem żadnej odpowiedzi na maila, napisałem dwa. Dziś udało mi się dodzwonić i zapytać co i jak, kiedy planują mi wysłać i podobno dziś mieli wysłać, natomiast żadnego info jak na razie od InPostu o przesyłce..

Tylko ja dostałem łącznie 4 maile plus mail z inpost? Pierwszy - Potwierdzenie zamówienia, drugi że otrzymali pieniądze, trzeci - faktura i czwarty informacja o zrealizowaniu zamówienia. Być może dlatego, że wysłałem zapytanie czy dotarły do nich pieniądze. Jutro powinienem odebrać telefon z paczkomatu :) 

Edited by czarny002

Przed chwilą, czarny002 napisał:

Tylko ja dostałem łącznie 4 maile plus mail z inpost? Pierwszy - Potwierdzenie zamówienia, drugi że otrzymali pieniądze, trzeci - faktura i czwarty informacja o zrealizowaniu zamówienia. Być może dlatego, że wysłałem zapytanie czy dotarły do nich pieniądze. Jutro powinienem odebrać telefon z paczkomatu :) 

Ja do nich wysłałem chyba 4 maile co z moim zamówieniem a mimo to od 8 sierpnia 0 odzewu i czekam, także to jak rozdają zamówienia to chyba czysty fart, jak w te pare dni nic mi nie odpowiedzą chyba muszę do PayU napisać o jakieś roszczenie, inaczej chyba cały czas będą mieć mnie w d*pie.

Wysłali moje zamówienie. Podsumowując. Zamówienie złożyłem 15/08/16. Dnia 22/08/16, godzina 9:17 dostałem dwa maile, z informacją o zrealizowaniu zamówienia, oraz z fakturą. Tego samego dnia o godzinie 17:02 dostałem mail od kuriera DPD z informacją, że w następnym dniu roboczym zostanie dostarczona do mnie przesyłka. Wyrobili się w 7 dni, biorąc pod uwagę, że zamówiłem w święto. Spodziewałem się dłuższej realizacji zamówienia. Jestem zadowolony. Finalną ocene serwisu wystawie po otrzymaniu paczki.

Fajny wątek.

Ponad 2100 postów na temat, czy i kiedy sklep sprzeda produkt. Tam mają chyba towar spod lady. Trochę jak kupno na bazarze.

No dobrze. Kupujecie, macie adrenalinę, czy aby dostaniecie. A co będzie jak będzie potrzeba reklamować lub otrzymać inną usługę posprzedażną? Nadal będziecie się zastanawiać, czy sprzedawca będzie dostepny, odpowie, nie mówiąc o załatwieniu sprawy.

Gratulacje dla optymistów!

• Like 3

Wczoraj zamówiłem u nich telefon , niestety przed trafieniem tutaj , tak więc popołudnie spędziłem na rozmyślaniu czy będę mieć z tym sklepem akcje jak niektórzy z Was 

Na szczęście dziś o 10:30 dostałem maila od nich a moje zamówienie zmieniło status na "w trakcie realizacji" .

Tak więc chyba należy uzbroić się w cierpliwość i czekać ponieważ raczej nie ma co liczyć na dodzwonienie się do sklepu by zasięgnąć informacjii :) 

Edited by Mar1980

36 minut temu, Mar1980 napisał:

Wczoraj zamówiłem u nich telefon , niestety przed trafieniem tutaj , tak więc popołudnie spędziłem na rozmyślaniu czy będę mieć z tym sklepem akcje jak niektórzy z Was 

Na szczęście dziś o 10:30 dostałem maila od nich a moje zamówienie zmieniło status na "w trakcie realizacji" .

Tak więc chyba należy uzbroić się w cierpliwość i czekać ponieważ raczej nie ma co liczyć na dodzwonienie się do sklepu by zasięgnąć informacjii :) 

He, he... Czyli standard. Większość kupujących dostaje maila, a potem pojawia się status "W trakcie realizacji". Tyle tylko, że taki status trwa kilka tygodni. Euforia opada i towarzystwo trafia tutaj, gdzie próbuje się nawzajem pocieszać...

Moja przygoda ze sklepem zakończona. Zamówione 2x Xiaomi Redmi 3 pro + IPacky + folia. Zamówienie 17/08/16 przyszło dzisiaj 23/08/16. Łącznie 4 dni robocze. Wszystko w paczce się zgadza, kurier pozwolił mi otworzyć paczkę przed zapłatą (brałem za pobraniem).

• Like 1

Witam,

Chciałam się podzielić kilkoma szczegółami z przebiegu zamówienia w sklepie Xiaomi.com.pl

W niedziele wieczorem (21.08) złożyłam zamówienie na : telefon Mi4S 3/64, power bank 10000mAh, power bank 20000mAh.( za pobraniem)

Już w poniedziałek dostałam maile, że jest zrealizowane, i tego samego dnia mail od kuriera.

Dziś (wtorek 23.08) kolo 15:00 odebrałam przesyłkę od kuriera.

Power banki właśnie się ładują, a synek przeprowadza się właśnie do nowego telefonu.

Jeśli chodzi o czas dostawy to jestem pod ogromnym wrażeniem - po prostu błyskawica!!!

Co do sprzetu na razie za wczesnie , żeby się wypowiedzieć... Na razie mogę napisać jedynie : ŚLICZNY :)

Jakby coś sie działo, dam znać.

• Create New...