Jump to content

Direct

Użytkownicy
 • Posts

  259
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Direct

 1. Kilka dni temu mój MB6 przestał wyświetlać większość powiadomień. Nic nie zmieniałem w ustawieniach, nie było też w ostatnim czasie aktualizacji aplikacji ZeppLife. Zdarzało mi się to sporadycznie przy starszych MiBandach, ale zawsze pomagało ponowne sparowanie opaski z aplikacją. Tym razem problem jest głębszy, bo nie da się nawet ponownie sparować opaski. Próbowałem oczywiście restartować telefon, wyłączyć i włączyć ponownie BT, wylogować i zalogować się z powrotem w aplikacji, restartowałem opaskę, przywracałem opaskę do ustawień fabrycznych. Nic nie działa, opaska za nic nie chce dać się sparować. Wiem, że nie jestem jedyny, bo w Google Play są nieliczne opinie, gdzie ludzie opisują identyczne objawy. Jakaś awaria serwerów czy Xiaomi zepsuło MB6 żeby ludzie kupili nowe MB7? 😄
 2. @FilOle Trochę duża różnica, nawet biorąc pod uwagę, że Mi Bandy jakieś super dokładne nie są. Czy w drugim telefonie jesteś w aplikacji MiFit zalogowany na to samo konto Mi i jest tam dodana ta sama osoba lub osoba o takiej samej wadze, wzroście, wieku i płci? Wpisany w aplikacji wzrost ma wpływ na liczbę zliczanych kroków, więc jeśli te dane masz różne w obu telefonach, to może i kalorie mogą wyjść inaczej. Po zrzutach widzę, że to chyba dwa różne konta i dwie różne osoby.
 3. +1 Coś w tym jest, co piszesz. Ludzie nieraz się nakręcają, że nowe wersje oprogramowania dla ich smartfona wniosą nie wiadomo co, a życie i doświadczenie pokazuje, że najlepiej gdyby producenci, zwłaszcza nieudolni, udostępniali tylko aktualizacje zabezpieczeń. Ja swojego RN9P sprzedałem niedługo po wyjściu na niego A11. Telefon zaczął tak dziwnie glitchować i to nawet po resecie do fabrycznych, że się odechciewało używać. Powiedziałem sobie stanowczo, że to mój ostatni Xiaomi, a miałem cztery różne. Z każdym po czasie było "coś". Z każdym jednym.
 4. Dzisiaj miałem więcej czasu i zrobiłem reset do fabrycznych, żeby zobaczyć, czy mikroprzycięcia przy włączonych gestach znikną. I zniknęły. Kolejny raz sprawdza się stara zasada, że nowy Android = konieczny reset. Także gdy dostaniecie jedenastkę i pojawią mikrolagi, warto zresetować, bo pomaga.
 5. Zmieniłem sobie dziś rano po 7:00 region na Szwajcarię i wyszukało aktualizację do Androida 11 i MIUI 12.0.1, wersji MIUI 12.5 na razie brak. Wizualnie za wiele się nie zmieniło, poza czcionką zegara na ekranie blokady i w centrum powiadomień. W ustawieniach niektóre opcje są teraz w innym miejscu, np. gesty pełnoekranowe. Z minusów owe gesty straciły nieco na płynności, animacje podczas wykonywania gestów leciutko klatkują. Po włączeniu klasycznych przycisków u dołu klatkowanie znika zupełnie i robi się płynnie jak dawniej. Mam Global EEA.
 6. @WD40 Na pewno mam Global, dokładnie Global EEA. Jestem na forum od 2016 roku, wiem co nieco o rodzajach softu Xiaomi :). Na A11 mi jakoś szczególnie nie zależy, gdyż wiem, że oprawiony w MIUI sam z siebie za wiele nie wniesie.
 7. U mnie też jak było 12.0.4 tak jest 12.0.4. Sprawdzane na kilku regionach.
 8. @WD40 Mój Redmi 5 Plus na stockowym MIUI11 (które dostał niejako na odchodne wraz z Andkiem 8) służy mi od stycznia jako służbowy i choć demonem prędkości nie jest, a 3-letnia bateria też już najlepsze czasy ma za sobą, to do rozmów/SMS jeszcze daje radę. Zobaczymy, co i kiedy Xiaomi pocznie z RN9P. Jeśli go w pewnym momencie uwalą, to poszukam czegoś innego, pewnie już nie od Xiaomi. I choć miałem 4 sztuki różnych Redmi, to nigdy jeden po drugim, więc zachowam swoją tradycję skakania po markach :). Planuję albo Pixela, albo iPhone SE 2020, ale finalnie kupię pewnie coś zupełnie innego :D.
 9. Trzeba będzie następnym razem pomyśleć o Pikselu, sam planuję tak zrobić :). Jak długo Xiaomi tak sensownie wspiera modele pokroju naszego RN9P? Mam też Redmi 5 Plusa, który wyszedł początkiem 2018 i jakiekolwiek aktualizacje dla niego ustały już pod koniec 2019 wraz z MIUI11.
 10. U mnie pomiar stresu ostatnio ruszył z miejsca i w miarę działa:
 11. @dzeryae U mnie wyniki są raczej stabilne, raz wyższe, raz niższe, wiadomo, ale nigdy nie ma aż takich skoków do 175. Może być jednak coś na rzeczy, bo zauważyłem, że w nocy jak śpię, to czasem (raz na kilka dni) pomiędzy nocnymi spoczynkowymi odczytami rzędu ok. 45 BPM zdarzy się nagle wyskok np. na 123. Widocznie czujnik czasem wariuje :).
 12. @nicraM35 Da się, wgrać normalny soft, czyli Global albo MIUI Polska.
 13. Wyglądają normalnie, normalna czcionka z polskimi znakami. Podobna do kroju Roboto.
 14. Mam MB6 od kilku dni. Dałem ciągły pomiar tętna i stresu. Tętno mierzy elegancko co 1 min tak jak ustawiłem, a dane dot. tętna pięknie spływają do aplikacji. Stres zdarza się, że też się sam zmierzy, ale to nie więcej jak 2-3 razy na dobę w całkiem losowych momentach. Na błąd firmware mi to wygląda, trzeba czekać na update.
 15. Nie ma takiej potrzeby, nie zamierzam się już tutaj udzielać. 

 16. @JamCiTo Czytnik w Mi9T podobno dobrze działa, więc trudno robić z tego wadę. Kwestia gustu. Jeden woli klasyczny i sprawdzony z tyłu, drugi z przodu w ekranie.
 17. Global na Androidzie 10 dla RN8P podobno ma być w marcu.
 18. Ikonki Edytuj nie da się stamtąd usunąć, więc musi być.
 19. Przesuń w lewo po nich i tam wśród ikon będzie Edytuj. Nie ma MIUI Polska dla Redmi Note 8 Pro :).
 20. Zwrócił ktoś uwagę, że opcja blokowania niechcianych połączeń/wiadomości jest w Redmi Note 8 Pro zdublowana? Numery do zablokowania można wprowadzać niezależnie w dwóch miejscach. Osobno w "Panelu sterowania" (w sekcji "Lista blokowanych") i osobno w ustawieniach dialera od Google.
 21. Spróbuj reklamować, bo a nuż masz uszkodzony egzemplarz. Najwyżej odrzucą.
 22. A z rozmyciem w samych rogach ma problem nie jeden telefon i to nawet przy zdjęciach krajobrazu.
 23. U mnie kartka leży płasko na biurku i efekt rozmycia jest w zasadzie niezauważalny, praktycznie nie występuje.
×
×
 • Create New...