X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Bawił się ktoś może głośnością w Engineering Mode? Jak efekty?

Mam również prośbę o domyślne wartości z mikrofonu oraz Sph/Sph2, bo zacząłem zmieniać, a zapomniałem spisać :/

No zwiększa maksymalną.

Ale tak czy siak układ zastosowany w tym telefonie (integra oczywiście) jest bardzo, bardzo słaby.

Ustaw sobie tam wedle uznania. Najlepiej wartość maksymalną podziel przez liczbę poziomów i co każdy poziom o jedną wartość więcej.

Mam pytanie! Czy wy po aktualizacji 6.5.5 i dwóch poprzednicy mieliście/macie problem w Galerii? Objawia on sie w taki sposób, że wchodząc w zdjęcie ono sie nie wyostrza, dopiero gdy przybliżysz robi sie ostrzejsze i przesuwając palcem dalej zamiast zdjęcia jest czarne tło.. I trzeba wyjść, ze zdjęcia i wcisnąć te które chcieliśmy przesunąć

1 godzinę temu, MaciekFed napisał:

Mam pytanie! Czy wy po aktualizacji 6.5.5 i dwóch poprzednicy mieliście/macie problem w Galerii? Objawia on sie w taki sposób, że wchodząc w zdjęcie ono sie nie wyostrza, dopiero gdy przybliżysz robi sie ostrzejsze i przesuwając palcem dalej zamiast zdjęcia jest czarne tło.. I trzeba wyjść, ze zdjęcia i wcisnąć te które chcieliśmy przesunąć

Zarówno na tym Romie jak i na pozostałych nie miałem problemu z galerią

Zaktualizowałem do 6.5.5 po dłuższej przerwie, nie ma MiFit, czy mogę zainstalować nową i starą wersję obok siebie razem?

Co dokładnie zawierają paczki: Dodatki MIUIPolska dla Android 5.x, 6.x: POBIERZ

Edit: Hmm dobra drugiego pytania nie było, ale dziwne jest to, że paczka opcjonalna a bez niej nie mogę smsa napisać bo klawiatura się nie wysuwa :)

Edited by Axles

mam taką przypadłość (być może nie tylko ja)jak dzwonie lub odbieram połączenie od osób do których nie mam przypisanego żadnego zdjęcia,numer itp. wyświetlany jest na jest tapecie blokady ekranu  ,czy można to usunąć żeby np.jak w większości telefonów taka czynność była na czarnym tle

Panowie, jestem trochę do tyłu w kwestii aktualizacji. Mam u siebie zainstalowaną 6.1.29. Do tego frameworka i kilka innych dodatków, czy sporo straciłem nie aktualizując romu? Co z frameworkiem? Działa na aktualnym sofcie?

Panowie, jestem trochę do tyłu w kwestii aktualizacji. Mam u siebie zainstalowaną 6.1.29. Do tego frameworka i kilka innych dodatków, czy sporo straciłem nie aktualizując romu? Co z frameworkiem? Działa na aktualnym sofcie?

Działa.

Co jakiś czas można zaktualizować - ja na Twoim miejscu bym to zrobił.

Najprawdopodobniej wszystkie dodatki będą miodzio działały.

• Like 1

Panowie zakupiłem Redmi Note 2 i mam pytanie co do jego aktualizacji.

Poniżej wrzucam fotki z aktualną wersją softu:

https://zapodaj.net/64f177fb8d983.jpg.html

https://zapodaj.net/b648373ff87f7.jpg.html

Mogę go bezproblemowo zaktualizować do wersji MIUI 6.5.5 z 6 maja 2016 z tego linku: https://miuipolska.pl/miui-6-5-5/  ?

Po prostu ściągam paczkę zip, i instaluję ? Czy coś więcej trzeba jeszcze zrobić ?

Ponadto dlaczego telefon samoczynnie nie wyszukuje mi aktualizacji, tylko odsyła na stronę ?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edited by Lionel

Podobną wersję miałem i kilka dni temu zaktualizowałem do najnowszej i wszystko ok.

Ściągasz zip, zapisujesz na urządzeniu i instalujesz, następnie wipe dalvik/cache i powinno wszystko grać.

Edit: Chociaż ten wipe chyba powinno się robić przed aktualizacją :)

Edited by Axles
  • Like 1

Aha czyli wipe jednak robi się po zainstalowaniu, no właśnie nie pamiętałem w którym momencie go robię i chyba faktycznie zrobiłem po.

Bardzo dziękuję za pomoc.

Podsumujmy - mam aktualnie wersję MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.16 (rozwojowa). Wystarczy, że ściągnę zipa z wersją 6.5.5 i zainstaluje przez updatera tak ? Wipów nie muszę robić ? A co z tą paczką dodatków, która jest także do ściągnięcia ? Będzie potrzebna po aktualizacji softu ?

Po drugie - dlaczego telefon sam nie wyszukuje aktualizacji ? Odsyła mnie od razu na stronę MIUI ...

@Redmi2 bardzo dziękuję za wyjaśnienie tematu.

Co ta paczka tak naprawdę wnosi/poprawia ? Jeśli nie nie jest konieczna to czy warto ją instalować ?

Edited by Lionel

Rozumiem. Po instalacji tej paczki trzeba te dodatki gdzieś aktywować ? Czy z automatu się uaktywniają ?

Opłaca się aktualizować? Nadal siedzę na wersji 5.10.22, ale od jakiegoś czasu telefon czasami lubi się zawiesić i wtedy pomaga tylko restart.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dnia 11.05.2016 o 11:15, Redmi2 napisał:

Tak sciagasz, wrzucasz na pamiec tela. Odpalasz updater wskazujesz plik zip i czekasz.

Nie nie musisz robic wipe cache i wipe dalvik, ale jak zrobisz tez sie nic nie stanie.

Paczka jest opcjonalna, nie musisz instalowac, ale mozesz. Tak samo jak rom instalujesz czyli updater lub w twrp.

Bo xiaomi.eu/miuipolska nie maja OTA, znaczy moze byc co jakis czas ale dla wybranych modeli.

Tak to recznie musisz pobrac sam.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Dziś spróbowałem zaktualizować soft. Niestety nie udało się :/ Zassałem najpierw soft 6.5.5 ze strony głównej, wrzuciłem do pamięci telefonu, przez updater wybrałem ten plik zip.

Telefon się zrestartował, pasek postępu ruszył i... lypa wielka. Wyskoczył komunikat: "install update.zip failed". Po naciśnięciu przycisku "power" pojawiły się krzaczki na kolejnych trzech ekranach i restart. I tyle w sumie.

Panowie o co kaman ? A miało być tak pięknie i gładko...

Z tego co mi wiadomo to nie. Telefon mam w sumie od tygodnia. Kilka postów wyżej wrzuciłem foty z moim aktualnym softem...

Doradzono mi, że wystarczy zassać aktualizację 6.5.5 i zainstalować przez updater. Niestety ta metoda nie działa :(

Nie no wszystko fajnie, tylko za bardzo nie wiem co dalej zrobić...? Może mam chińczyka tylko z nakładka polską ?

Jest mi ktoś w stanie pomóc krok po kroku jak z tego wybrnąć ?

41 minut temu, Lionel napisał:

Dziś spróbowałem zaktualizować soft. Niestety nie udało się :/ Zassałem najpierw soft 6.5.5 ze strony głównej, wrzuciłem do pamięci telefonu, przez updater wybrałem ten plik zip.

Telefon się zrestartował, pasek postępu ruszył i... lypa wielka. Wyskoczył komunikat: "install update.zip failed". Po naciśnięciu przycisku "power" pojawiły się krzaczki na kolejnych trzech ekranach i restart. I tyle w sumie.

Panowie o co kaman ? A miało być tak pięknie i gładko...

Ja też tak miałem jak ty i pomogło ściągniecie romu na laptopa a potem wrzucenie go przez kabel do pamięci telefonu i potem przez 3 kropeczki. Czasami jak ściągasz bezpośrednio na telefon to ściąga się z błędem i dlatego nie chce się zainstalować. 

Soft zassałem najpierw na kompa, a dopiero potem wrzuciłem do telefonu.

Czy może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć, że ten mój aktualny soft: https://zapodaj.net/64f177fb8d983.jpg.html z którym kupiłem telefon to chińczyk z polską nakładką ? I że nie mam żadnej szansy zaktualizować go przez updater ?  i że TWRP jest nieuniknione ?

7.0.6.0.0(LHMCNCI) to jedyna chińska przeróbka, którą kojarzę. Twój jest normalny prawdopodobnie.

Witam.
Posiadam Redmi Note 2 z softem MIUI by xiaomi.eu 7.2 (7.2.3.0).
I mam pytanie:

Czy jest możliwość instalacji/przeniesienia gier/aplikacji na kartę pamięci ??

Panowie w jaki sposób mogę dodać zdjęcie do kontaktu ? W menu edycji kontaktu nie ma takiej opcji... Wszystkie kontakty mam na SIM - jeśli ma to znaczenie.

Zassałem nawet kilka aplikacji ze sklepu np. True Phone, lecz one także nie pomogły rozwiązać problemu.

Posiadam najnowszy soft 6.5.12.

Bo chyba takiej opcji nie ma. Ja wyeksportowalem kontakty do pliku vcf a ten wysłałem sobie na pocztę Google po czym już z poziomu poczty Google importowałem kontakty do książki telefonicznej na Googlach. Potem już z górki bo zsynchronizowalem kontakty z Google z telefonem i kontakty wróciły na telefon ale już jako kontakty Google a te można dowolnie edytować.

Tu masz ambitniejszy od mojego opis

http://www.download.net.pl/jak-zapisac-kontakty-z-sim-i-pamieci-telefonu-na-koncie-google-w-androidzie/n/4348/

Edited by fyme
  • Like 1

Aplikacja "usuwanie ogonków sms" i mam komunikat o nowej wersji na serwerze 6.5.12 a ja mam 6.5.5.

Nie da się zainstalować, ale co właściwie zawierają nowe wersje, przecież ilość liter w polskim alfabecie i ich ogonków nie zwiększa się?

Przy każdym uruchomieniu aplikacji ta coś pobiera, co to jest takiego?

Mam problem jak przychodzi mi wiadomość na messenger mam powiadomienie na górnej belce że mam wiadomość ale nie mogę jej otworzyć dopiero muszę przejść do apki i wtedy mogę ją odczytac. Da radę jakoś to dziadostwo usprawnić? 

Edited by mara44

Nie da się zainstalować, ale co właściwie zawierają nowe wersje, przecież ilość liter w polskim alfabecie i ich ogonków nie zwiększa się?

Tu nie chodzi o ilość polskich znaków a zmiany w samej apce od smsów. Mod to nie dodanie czegoś do apki w locie ale dodanie przez Zdunka do aplikacji SMS i tak zmodyfikowana aplikacja jest podmieniana z tą zawartą w romie. Jeśli wersje nie będą się zgadzać to może się okazać że aplikacja nie działa prawidłowo bądź wcale się nie uruchamia.

Robiąc kopię danych przez ustawienia w telefonie mogę być bezpieczny o dane takie jak smsy czy kontakty? Nie muszę nic doinstalowywać, tylko później wrzucić tą kopię na czysty system tak?