Skocz do zawartości

Mi 11 - pytania ogólne - watek zbiorczy


ZduneX25

Rekomendowane odpowiedzi

To samo co @Szabla

Tylko brak w magazynie. Kupon ważny do 7 maja, więc coś czuję, że będzie afera...

Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią. Krótko przed promocją, cena hulajnogi "wskoczyła" na 1399 PLN (wcześniej 1199 PLN). Jeśli tak będzie po pojawieniu się jej w magazynie to co? Dopłacimy 201 PLN?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybcy są kurteczka... ;)

Odpowiedź z Mi Home:

 

"Dzień dobry,

Aktualnie czekamy na wznowienie dostawy. Produkt wyprzedał się dzisiejszej nocy.

Cena po wpisaniu kodu będzie wynosić 1 zł niezależnie od obecnej ceny regularnej.

 

Pozdrawiam

Bxxxxx

Biuro Obsługi Klienta"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Mi 11 od początku marca. Dziś myślę sobie zobaczę sobie tą ładowarkę super szybka bo nawet jej nie wypakowalem. Grzebie po pudełku a tam ... SLUCHAWKI XD to jakiś EASTEREGG? Zaraz rozbebesze inne przegrody. Też je macie? 

comment_1618510265QPoommlbvyCRPGPR9bBmCZ

Wydawało mi się, że jak oglądałem różne unboxingi to jedynie dokopywali się do przejściówki usb-c na jack.

Jeżeli to internet explorer to przepraszam :) ale pierwszy raz w telefonie Xiaomi a przynajmniej w flagowcu w pudełku oprócz ładowarki były też słuchawki. No chyba, że coś przeoczyłem jak w tym przypadku he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz pierwszy wchodzę w Xiaomi (Mi 11). Czy konieczne jest zakładanie konta Xiaomi ? Coś to daje przy użytkowaniu tego telefonu ?
Automatyczna kopia zapasowa w chmurze. SMSy, rejestr połączeń, ustawienia systemu, układ ekranu głównego, lista zainstalowanych aplikacji, zdjęcia, nagrania itd.

Sent from my M2011K2G using Tapatalk

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, to ja mam teraz wieksze pytanie. Od niedawna uzytkuje 12.6, rom w miare spoko, ale postanowilem wrocic na global/eu  i poczekac na globalne 12.5. I teraz mam pytanie. Wracalem juz do mojej wersji oprogramowania i blokowalem z powrotem bootloader kiedys na innych xiaomi, wiec miflash nie jest mi obcy. Telefon kupilem w dniu przedsprzedazy na mi-home.pl, w oprogramowaniu w nazwie mialem EU, wiec mam rom EEA. Moje pytania:

1. Lepiej wgrac EU czy MI? Co polecacie?

2. Czy po wgraniu MI jesli fabrycznie mialem EU moge zablokowac bootloader i bede mial aktualizacje OTA? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Mareczkovate napisał:

.Lepiej wgrac EU czy MI? Co polecacie?

Chyba wszystko jedno. EEA dla Mi11 chwilowo ma wyższe numerki Miui, ale to chyba nie ma znaczenia. W najnowszym EEA np nie znalazłem opcji włączenia nowego centrum kontroli, w globalu (MI) podobno jest. Na obydwu możesz zablokować bl i będziesz miał ota (bez blokowania bl ota też by było).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, FromWP napisał:

W najnowszym EEA np nie znalazłem opcji włączenia nowego centrum kontroli

Używam właśnie najnowszej wersji 12.0.13 i nowe centrum kontroli w nim jest. Ustawienia / Powiadomienia i Centrum kontroli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niespełna 2 miesiącach użytkowania, stwierdzam, iż telefon nie jest zły, ale na pewno nie jest wart zapłacenia za niego bez mała 4 tys. zł (wersja 256gb). Mi udało się kupić go w przedsprzedaży z hulajnogą, której i tak potrzebowałem, więc dopiero po odjęciu ceny za hulajnogę cena telefonu jest adekwatna. 

Ja przesiadłem się z mi9 i mogę stwierdzić, że w codziennym użytkowaniu ciężko jest powiedzieć, że mi11 go deklasuje. Owszem są parametry, w których rzecz jasna mi 11 jest lepszy, ale nie na tyle, żeby płacić za niego bez mała 2 razy tyle co za mi9.

Na co dzień, w zwykłym użytkowaniu nie widać zbyt wielkiej różnicy w szybkości działania, bateria mimo, że dużo większa w mi 11, to osiągam na niej takie same czasy bez ładowarki co w mi9 po dwóch latach użytkowania. Dodatkowo mi11 jest zauważalnie cieplejszy niż mi 9 przy takim samym użytkowaniu, przez co bateria leci wtedy w oczach. Naturalnie mi11 ma super wyświetlacz, ale w mi9 najgorszy też nie był. Mi 11 ładuje się jakieś 15 min szybciej niż mi9... tak wiem ma większa baterię, ale co z tego jak starcza na tyle samo co w mi9. Aparat m11 może jest lepszy od mi9 ale na pewno nie jest to jakaś deklasacja.

Dla mnie najbardziej irytującym rozwiązaniem w mi 11 jest zaokrąglony ekran. Oczywiście to jest wada (dla mnie) wszystkich telefonów z takim wyświetlaczem, a nie tylko xiaomi. Mi osobiście zaokrąglony wyświetlacz nic nie daje względem płaskiego, za to bardzo utrudnia jego ochronę.

Resumując telefon jest ok, ale nie są to rozsądnie wydane pieniądze, zwłaszcza na poziomie 3700 zł bez gratisów. Moja żona ma mi10t i to jest telefon, który zrobił na mnie lepsze wrażenie, niż mi9, powiedziałbym, że podobne do mi11, a jest przy tym rozsądnie wyceniony. Po mi11, przez cenę spodziewałem się dużo więcej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Matheojestem tego samego zdania. Mi 11 nie jest wart swojej ceny przy tych niedociągnięciach jak problemy Miui czy przeciętna bateria. Za swoją Mi 11 koniec końców zapłaciłem 1200zł, gdyż sprzedałem poprzedni OnePlus 7 pro za 1500zl i pobrałem kupon na 1000zl. Za niego kupiłem telefon Mi-Home.pl i sprzedałem w rodzinie. Mam teraz świadomość że tel jest za 1200zl i da się z nim żyć. 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Xiaomi jeszcze się nie nauczyło robić co 2 rok dobry telefon tak jak robi to Samsung. Na walą modele na pęczki zapominając o oprogramowaniu.
Wtedy psychofani nie widzieli by problemu. To samo się czyta na wątkach Samsunga, oneplus itd. poczytaj co piszą posiadacze op8pro. Za często zmieniasz telefony to twój problem. Producenci nie wprowadzają już nic nadzwyczajnego aby pomóc co roku czy co dwa czy nawet trzy z wymianą telefonu. Właśnie oddałem żonie s9+ z nową fabryczną baterią. W niczym ten telefon nie ustępuje mi11 oprócz szybkości ładowania i wydajności w grach. Wręcz bym powiedział, że kilka kwestii s9+ ma lepszych.

Wysłane z mojego M2011K2C przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...