Skocz do zawartości

Mi Band 5 - dyskusja ogólna


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich na tym forum, a jednocześnie mam zapytanie dotyczące Xiaomi Mi Band 5. Zacząłem grzebać coś koło tej aktualizacji dotyczącej polskiego języka i nie doczytałem że ma ona wyjść na wersję Mi Fit 4.5.0. Rozłączyłem opaskę z telefonem myśląc, że to coś da. Ale zostawiając temat aktualizacji, gdy połączyłem z powrotem opaskę z telefonem, informacje dotyczące np. kroków (w konkretny dzień) na opasce znikły, a na telefonie pozostały. Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć, jak zsynchronizować Mi Banda, aby informacje powróciły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moja pierwsza opaska jest. Sparowałem MB5 z mifit. Wchodzę w aplikacji do a ustawień i dalej do sprawdź dostępność aktualizacji. Jest nowa wersja dostępna. Wciskam aktualizuj i nic się nie dzieje. Co źle robie ?

Przy mi fit 4.4.0 od razu się aktualizuję a przy mifit 4.5.0 wciskam aktualizuj i nic się nie dzieje.


Pobrałem mifit 4.5.0 z innej strony. I od razu poszła aktualizacja z j.polskim i polskimi znakami

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może konkretnie określić, czy wersja CN będzie mieć język polski? Raz czytam, że będzie, raz, że nie będzie. Jak to w końcu jest? Mam wersję CN, Mi Fit 4.5.0, wersja oprogramowania 1.0.1.84 i mam tylko 3 języki: 2 chińskie i angielski. Nie jest to wielki problem, znam angielski, zresztą tego tekstu jest tyle, co kot napłakał. Ale miło byłoby mieć język ojczysty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, motsaw napisał:

Czy ktoś może konkretnie określić, czy wersja CN będzie mieć język polski? Raz czytam, że będzie, raz, że nie będzie. Jak to w końcu jest? Mam wersję CN, Mi Fit 4.5.0, wersja oprogramowania 1.0.1.84 i mam tylko 3 języki: 2 chińskie i angielski. Nie jest to wielki problem, znam angielski, zresztą tego tekstu jest tyle, co kot napłakał. Ale miło byłoby mieć język ojczysty. 

Moja żona ma wersję CN i tam nie ma polskiego wobec czego zainstalowałem soft 1.0.1.32 i zasoby PL. Do tego zmodyfikowany Mi Fit i póki co działa. Może kiedyś się coś zmieni. Z Xiaomi jest różnie, sprzęty robią fajne, ale oprogramowanie kuleje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, motsaw napisał:

Czy ktoś może konkretnie określić, czy wersja CN będzie mieć język polski? Raz czytam, że będzie, raz, że nie będzie. Jak to w końcu jest? Mam wersję CN, Mi Fit 4.5.0, wersja oprogramowania 1.0.1.84 i mam tylko 3 języki: 2 chińskie i angielski. Nie jest to wielki problem, znam angielski, zresztą tego tekstu jest tyle, co kot napłakał. Ale miło byłoby mieć język ojczysty. 

Na 99% nie będzie polskiego języka dla chińskiego Mi Band 5 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi przypiął/eła ten temat
1 godzinę temu, Kubuch napisał:

Ktoś poleci gdzie to kupić, żeby nie przepłacić i nie czekać pół roku?

Polecam szczerze poczekać pół roku i wtedy zdecydować czy kupić w ogóle:grin:. Narazie 5 jest dosyć niedopracowana pod względem oprogramowania, a nowe funkcje to raczej ciekawostka niż cokolwiek użytecznego. Jedynym plusem w porównaniu do band 4 jest możliwość ładowania bez wyjmowania pastylki z opaski. Chociaż wyjęcie raz na 15-20 dni nie jest też zbytnim kłopotem. 5 trzeba ładować co 5-7 dni normalnego użytku. 

Podsumowując, polecam band 4 lub cierpliwość :smile:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanko czy wie ktos moze kiedy bedzie w koncu poprawiona czcionka polska w mi bandzie 5 ? mam po polsku ale wszystko jest strasznie małe te literki czy bedzie aktualizacvja do wiekszej czacionki w koncu ?? bo widac ze zlewaja na to i nie ma aktualizacji ;/ lipa srednio to wyglada trzeba sie dopatrywac wszystkiego 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, motsaw napisał:

Czy Wam też MB5 liczy kroki tylko podczas machania ręką, tzn. gdy ręką jest swobodnie opuszczona i porusza sie z rytmem kroków? Zaniża przez to koszmarnie ilość kroków. 

Ty pierwszy raz MiBanda masz? :p Każdy MiBand tak liczy kroki, bo nie ma GPSa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Usiek1991 napisał:

Ty pierwszy raz MiBanda masz? :p Każdy MiBand tak liczy kroki, bo nie ma GPSa. 

Dokładnie. To mój pierwszy MiBand. Czyli statystyki kroków można sobie wsadzić w... buty :-D

Ciekawe jak jest z pozostałymi pomiarami, np. tętna. 

Edytowane przez motsaw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...