Szaju

Użytkownicy
 • Content Count

  67
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Szaju

 • Rank
  Zaawansowany

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Przypominam, że ja opisuje tutaj problem mojego Redmi6 i zastosowanego tam MediaTek'a. Redmi 8 Note Pro to nowszy telefon i już ten MediaTek może być procesorem lepszym. Sam fakt podejścia Xiaomi do niechęci aktualizacji tego modelu do Pie bardzo mnie zdziwił. Wybrałem ten telefon ze względu na rozmiar. Czytałem o tym procesorze. Miał chodzić podobnie jak Snapdragon 625. W tym telefonie nie mam nic zainstalowane. Dosłownie nic. Nie używam neta. Tylko słuchawka BT. Którą zresztą po podłączeniu po godzinie telefon też rozłącza i łączy z powrotem. Muszę ją na nowo sparować. To się dzieje od ostatniej aktualizacji MIUI10 i pierwszej do MIUI11. Oprócz tego telefon muł. Tak jak pisałem wcześniej, żeby włączyć dane komórkowe to muszę na chwilę włączyć tryb samolotowy bo mnie nie połączy. I to nie jest tylko mój przypadek. Google Maps nie nadąża za jazdą. Widać to po tym jak skręcam w jakąś ulicę. Jeszcze raz podkreślę, że RN8PRO może mieć ten procesor już dopracowany, lepszy, a ja tylko dzielę się moimi spostrzeżeniami dotyczącymi użytkowania MediaTek'a ale w Redmi6. Pozdrawiam
 2. Fajnie, że masz odpalone i super że pobierasz tyle danych, ale jak pisałem wcześniej, ja nie mam włączonych danych komórkowych i bez tego telefon chodzi jak "gówno". Przy włączonych danych i Google Maps jest jeszcze gorzej. Nawet włączenie otwartych aplikacji w tle się wiesza... Jeżeli MediaTek w Redmi6 był porównywany do Snapdragon'a 625 to nadal twierdzę, że to pomyłka. Bardzo się cieszę, że jesteś zadowolony ze swojego smartfona, że Ci super chodzi i w ogóle och i ach, ale ja opisuje Tobie mój problem i nadal twierdzę, że MediaTek'a nie kupię już w żadnym telefonie. Zresztą dziwi mnie, że pakują te procesory w swoje telefony po tym jak nie chcieli aktualizować Redmi6 do Pie. Pełen olew...
 3. To jest Global. W żadne mody i niefabryczne softy się nie bawię. Ten telefon służy tylko i wyłącznie do dzwonienia. Nawet neta nie mam na nim włączonego bo nie potrzebuje. Odpalam tylko jak potrzebuje odebrać mmsa(!) i ewentualnie Google Maps. Czyli tak naprawdę bardzo rzadko. Przy włączaniu danych komórkowych trzeba włączyć na chwilę tryb samolotowy bo nie chce się połączyć, i nie tylko ja tak mam. Porównując z telefonem z snapdragonem 625 i 3GB ramu który mam też w domu to ten procesor w tym telefonie to pomyłka. To, że działają to nadal nie znaczy że są super. W tym wypadku po prostu działają. Mi chodzi o wydajność.
 4. RN8Pro? MediaTek to żart i pomyłka. Mam Redmi6 4/64 (wiem, że nie ma co porównywać z RN8Pro), ale chodzi to gorzej niż najgorszy snapdragon. Zresztą Xiaomi też olewa te procesory bo Redmi6 nie miało dostać Androida Pie w rocznym telefonie. Zresztą po aktualizacji do MIUI11 nawet górna belka się zacina przy ściąganiu. Już nie wspomnę o tym jak chodzi Google Maps... Nigdy więcej MediaTek'a.
 5. Jest droższy, ale nie wiem o ile. Zadał pytanie który lepszy to napisałem, że brałbym MI9 Lite.
 6. Ja bym brał MI9 lite.
 7. Też to zauważyłem. Na MIUI10 global tak się nie działo. Ja się nie przejmuje.
 8. Kiedyś miałem tak w Sony Xperia S. Nie wiem jak Xiaomi, ale Sony wymieniał ekran dopiero przy 3 martwych pikselach. Szło z tym żyć
 9. Włącz aparat - prawy, górny róg (trzy kreski) - ustawienia - funkcje przycisku głośności zmień na migawka.
 10. No minus jest taki że musisz sprawdzać czy konkretny kontakt napisał, ale nie pokazuje się treść powiadomienia. Coś za coś bo innego pomysłu nie mam.
 11. Włóż w ucho tylko prawą słuchawkę i trzymaj przycisk do momentu aż usłyszysz dźwięk. Wyszukaj jej w ustawieniach BT. Jak połączy Ci ją z telefonem to wyciągnij lewą z ładowarki i powinna połączyć się automatycznie. Miałeś kiedyś jakąkolwiek słuchawkę BT?
 12. Wejdź w whatsapp i przytrzymaj na konkretnej osobie i wycisz powiadomienia (przekreślony dzwonek w prawym górnym rogu). Wtedy nie będzie pokazywać nic na belce, ale tylko od tej konkretnej osoby. Nie będzie też dźwięku ani wibracji.
 13. A jak wciśniesz i przytrzymasz przycisk w słuchawce to słyszysz jakiś dźwięk?
 14. Mam to samo ponieważ upoważniłem jedną z aplikacji BlackBerry. Nie przejmuje się tym za bardzo tym bardziej że telefon śmiga jak szalony.
 15. Wyciągnij z ładowarki tylko prawa słuchawkę. Sparuj z telefonem. Jak słuchawka się połączy to wyciągnij lewą i ona powinna automatycznie się "dołączyć" do prawej. Daj znać czy się udało