Skocz do zawartości

Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro - MIUI Global ROM


pkonrad

Rekomendowane odpowiedzi

31 minut temu, lukkop91 napisał:

To dlaczego nie spróbujcie z miuipolska?

Wysłane z mojego Redmi K20 Pro przy użyciu Tapatalka
 

Co masz na myśli pisząc "dlaczego nie spróbujecie z miuipolska " ? 

34 minuty temu, S3V3N napisał:

Bo się boją :) Wola jak cis nie działa ;)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie boję się pobawić ze zmiana softu itp. Kolego jeśli kupuje produkt to oczekuje że będzie działać poprawnie. Jak będę chciał się pobawić w rozwiązywanie problemów w jakimś sprzęcie to sam sobie je wygeneruje. Wypuszczanie nie dopracowanego softu (czyt. nakładki na system) i traktowanie użytkowników którzy zapłacili za produkt jak testerów to jest po prostu słabe. Ja chcę korzystać z urządzenia a nie w nie ingerować i widzieć je podpięte pod PC. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, S3V3N napisał:

Bo się boją :) Wola jak cis nie działa ;)

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Nie zmienia to faktu, że skoro społeczność może zrobić to dobrze, to szkoda, że producent nie może podejść do własnej nakładki z trochę większym zaangażowaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Redmi K20 PRO z Ali... Miałem jakiś chiński global rom z oznaczeniem dla Mi9T PRO - nie działała tam m.in. apka mcdonalds informując o roocie.
Przesiadłem się na MIUI Polska (zresztą w nie pierwszym Xiaomi z nadzieją, że będzie idealnie), wszystkie problemy ustąpiły z wyjątkiem jednego...
Sprawiłem sobie Smartwatcha od Samsunga - Galaxy Watch 46 - nie wiedzieć czemu telefon usilnie robił problem z lokalizacją, przez co nie do końca działała na zegarku informacja o pogodzie. Niby banał, ale sprawdzone na np. Redmi Note 7 z jakimś Globalem i tam jest OK. Użytkownicy Mi9T PRO z globalem i takim zegarkiem bez problemów.

W związku z tym postanowiłem przesiąść się na kolejny ROM z myślą o Global. Co polecacie? A może miał ktoś podoby problem?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj mam Mi9TPro, już czekam (168h) na przyznanie odblokowania BL, w międzyczasie sprawdziłem jak działa Global 10.3.4 - niby ok (poza tym Googlowym dialerem i SMS - zwyczajnie nie podobają mi się), jedyny bug to lokalizacja - nie można zmienić trybu z "używaj tylko GPS" na żaden z pozostałych dwóch. Czy w MIUI 11 Stable który wgram za tydzień jest to poprawione? Czy łatwo można w razie czego wrócić do wersji Global (bo nigdy tego nie robiłem z poprzednimi modelami)? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, warto wiedzieć choć szkoda - bo tamte opcje działały w pomieszczeniach. Tylko... wydaje mi się że on ma Androida 9.0 (dopiero wieczorem sprawdzę). Pomijam fakt, że skoro nie ma - to mogli usunąć z listy wyboru

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz w tej chwili aktualizacji OTA, zainstaluj sobie ręcznie z pliku za pomocą systemowego updstera.

Link do ROMu: https://bigota.d.miui.com/V11.0.1.0.QFKMIXM/miui_RAPHAELGlobal_V11.0.1.0.QFKMIXM_7b25321468_10.0.zip

Kliknij kilka razy w logo "10" tam gdzie sprawdzasz aktualizacje. Pojawi się opcja instalacji z pliku.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj dostałem MIUI11 (11.0.3.0, Global). Oczekując na zgodę odblokowania BL, tak się bawię  zanim ten model stanie się "daily phone"... jest trochę zmian, na razie całkiem stabilnie działa. Oczywiście drażniące apki googla (dialer, sms) oraz... zniknął wskaźnik 4G w pasku (był przed aktualizacją). Czy w ROMach miui polska jest to przywrócone? Często bywam w rejonach z dominacją 3G, więc bardzo się przywiązałem do tego jednak ważnego drobiazgu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja powiem że te apki gogle mi zaczynają pasować. Po kilku dobrych latach siedzeniu na Miui jak zobaczyłem apki dialera i sms to się czerwony zrobiłem i mówię " no nie..." ale po czasie korzystania stwierdzam ,że są spoko. A jeszcze taka konkluzja: czy zawsze będziesz miał fona xioami? tego nie wiesz ale goolge będziesz miął zawsze :) no chyba że kupisz jabłofona :) wiec z tym akurat to uważam że jest oki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do posiadaczy romu 11.0.3.0 QFKEUXM czy always on display przyciemnia Wam się w jasnym pomieszczeniu natomiast jak przechodzicie do ciemnego pomieszczenia rozjaśnia Wam się ? Dodatkowo ikonka czytnika linii papilarnych po odłożeniu telefonu wyświetla się przez 2 sekundy i znika a pojawia się dopiero jak wezmę telefon do ręki. Czy tak samo jest w sofcie 11.0.1.0.QFKMIXM? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Właśnie kupiłem 9T Pro i zauwazyłem Googlowe aplikacje dialera i SMS.

Mam z nimi taki kłopot: korzystam z dwóch kart SIM i chciałbym wybierać sobe, z której karty korzystam wykonując telefon.
W Miui Xiaomi EU wystaczyło przytrzymać dłużej numer telefonu i system wyświetlał wybó SIM, teraz mogę tylko na stałe przypisać dany numer do konkretnej karty.
Czy pozostaje mi tylko wywalenie Globala? 
A może macie jakieś rady dotyczące innych dialerów ze sklepu Google Play?

Pozdrawiam,

Tomasz

Edytowane przez Bajlif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bajlif napisał:

Dzień dobry,

Właśnie kupiłem 9T Pro i zauwazyłem Googlowe aplikacje dialera i SMS.

Mam z nimi taki kłopot: korzystam z dwóch kart SIM i chciałbym wybierać sobe, z której karty korzystam wykonując telefon.
W Miui Xiaomi EU wystaczyło przytrzymać dłużej numer telefonu i system wyświetlał wybó SIM, teraz mogę tylko na stałe przypisać dany numer do konkretnej karty.
Czy pozostaje mi tylko wywalenie Globala? 
A może macie jakieś rady dotyczące innych dialerów ze sklepu Google Play?

Pozdrawiam,

Tomasz

Nie wybieraj po prostu domyślnej karty SIM w ustawieniach i będzie pytać za każdym razem ;)

 

Dnia 4.12.2019 o 05:39, maniek86krk napisał:

Pytanie do posiadaczy romu 11.0.3.0 QFKEUXM czy always on display przyciemnia Wam się w jasnym pomieszczeniu natomiast jak przechodzicie do ciemnego pomieszczenia rozjaśnia Wam się ? Dodatkowo ikonka czytnika linii papilarnych po odłożeniu telefonu wyświetla się przez 2 sekundy i znika a pojawia się dopiero jak wezmę telefon do ręki. Czy tak samo jest w sofcie 11.0.1.0.QFKMIXM? 

 

 

A czytałeś opis w ustawieniach AOD?

 

 

IMG_20191205_193757.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na Miui 11 da się zmienić niebieskie ikony od wiadomości i dialera ? Zmiana motywu nie pomaga...

Nie działają powiadomienia i non stop aktualizuje się messenger :| 

W niedzielę dopiero minie czas i wrzucam Miui Polska ;)

11.0.3.0 Global

Edytowane przez Crunck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bajlif napisał:

Dzień dobry,

Właśnie kupiłem 9T Pro i zauwazyłem Googlowe aplikacje dialera i SMS.

Mam z nimi taki kłopot: korzystam z dwóch kart SIM i chciałbym wybierać sobe, z której karty korzystam wykonując telefon.
W Miui Xiaomi EU wystaczyło przytrzymać dłużej numer telefonu i system wyświetlał wybó SIM, teraz mogę tylko na stałe przypisać dany numer do konkretnej karty.
Czy pozostaje mi tylko wywalenie Globala? 
A może macie jakieś rady dotyczące innych dialerów ze sklepu Google Play?

Pozdrawiam,

Tomasz

Jak zaczniesz dzwonić, to masz wybór żeby przełączyć kartę SIM na drugą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, bobo19 napisał:

(...) Czy pozostaje mi tylko wywalenie Globala? 
A może macie jakieś rady dotyczące innych dialerów ze sklepu Google Play?

Słyszałem przynajmniej kilka opinii, że instalowanie innych dialerów nie jest dobrym rozwiązaniem. Albo przyzwyczaisz się do Googlowych, albo MIUIPolska (już jutro wrzucam na swoj tel - mija 168h czekania na odblokowanie bootloadera). I dodam jeszcze że porównując z MIUIPolska które mam na starym Mi Max-ie, odnoszę wrażenie że Global na Mi9T Pro to jakaś oskubana wersja "lite" tej nakładki. :grin:

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić zamiast stockowego dialera - Drupe. https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.drupe.app&hl=pl

Używałem wcześniej na Pocophone F1, teraz na Mi 9t pro i już nie mogę się odzwyczaić, jeden ekran do wszystkich komunikatorów, motywy, dodatkowe możliwości prosto spod palca. Świetnie się integruje z miui 11, nie mam z nim żadnych problemów. Jest nawet nagrywanie rozmów, które zostało wyłączone zgodnie z polityką Googla, blokowanie spamu telefonicznego i mnóstwo innych rzeczy.

Edytowane przez teddy58
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, bobo19 napisał:

Nie wybieraj po prostu domyślnej karty SIM w ustawieniach i będzie pytać za każdym razem ;)

 

A czytałeś opis w ustawieniach AOD?

 

 

IMG_20191205_193757.jpg

Tak widziałem ale myślałem ze dotyczy to harmonogramu. Trochę bez sensu ze chińczycy na sile dbają o naszą baterie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chyba coś poszło nie tak.... BL odblokowany po tygodniu czekania, wrzucam TWRP przez ADB, jest ok, robię zgodnie z procedurą - z poziomu TWRP format systemu, czyszczenie cache i reboot. Po czym zgłasza się fastboot i nie działa Vol+ Power aby wejść w TWRP. Podłączam pod kompa, ponownie wgrywam TWRP - ok, Następnie fastboot boot twrp.img i mam komunikat:

booting...

FAILED (remote: Failed to load/authenticate boot image: Load error)

Kurcze.... robiłem to w kilku telefonach i zawsze był sukces.... Co dalej? (PS. - adb, twrp, na pewno właściwa wersja ściągnięte z forum świeżo przed robotą)

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@up - z TWRP robiłem wg instrukcji z naszego forum - cytat " Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery . Podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage "

Czyli na koniec komenda fastboot reboot, >enter> i robię Vol+ ?

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, tamten problem rozwiązany. Po instalacji miui przez twrp (wybrałem stable) - pojawia się logo Redmi wisi chwilę i  powrót do twrp. (Logo startowe chyba zmieniło sie z Mi9T jak sie przestraszyłem że ucegliłem tel (twrp nie startował) - i powróciłem po uzyciu Miflasha do globala który bez problemu zadziałał)...

Edytowane przez fido70
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...