Jump to content

fido70

Użytkownicy
 • Content Count

  90
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by fido70

 1. 1. @antekwars Zgadzam się. Słabo, bo często używałem na działce ustawienia "tylko 3G" bo... jest lepszy sygnał od LTE. P. S. Aż szlag mnie trafia przy reklamach 5G bo 45km od Warszawy do dziś 4G nie ma. 2. Dialer - crash apki gdy chcemy zdefiniować szybkie wybieranie (Zaawansowane > szybkie wybieranie). W załączeniu zrzut błędu. Nie działają takze: wybór połączeń oczekujących - szary, nieaktywny suwak oraz ustawianie ID rozmówcy - brak opcji do wyboru. 3. Wyświetlacz > Centrum funkcji i pasek stanu > użyj nowego Centrum funkcji. Złe, mało responsywne działanie dot
 2. Więc teraz czekamy na Androida 10 + pewnie MIUI 12 (podobno w lipcu ma wyjść) i chyba z drugim Note 8T zaczekam nie instalując tej wczorajszej wersji...
 3. Pobranie, instalacja - przed chwilą, bez problemu. Brak błędu czcionki, innych też nie ma lub jeszcze nie odkryłem. @Orjon - jeszcze raz dzięki za zaangażowanie w temacie. A przy okazji (wiem, sorry za mały OT), ale 1 zdanie - czy wg Ciebie warto polecić znajomej model Mi Note 10 lite? Bo w porównaniu z tym 8T (zresztą całkiem ok w kwocie do 800 zł) chyba będzie duża różnica...
 4. Jakieś sugestie? Czekać i update poprawi, czy wrzucić ten sprzed aktualizacji via TWRP (na szczęście telefon jeszcze nie skonfigurowany)?
 5. @Orjon Kod błędu (Ustawienia > Wyświetlacz > Krój czcionki Plik dodał się bez rozszerzenia .HTML P. S. Też mam wrażenie, że coś jest nie tak z tym obniżeniem wersji i miałem problemy z pobraniem (choć bez błędu sumy kontrolnej). 12339
 6. Dziwna sytuacja. Po wrzuceniu (zmiana z Globala przez TWRP) ROMU V11.0.7.0.PCXEUXM stable, wykryta została aktualizacja do.... V11.0.4.0. Trochę zaskakujące...Fakt, poprawki są z 1 maja ale np nie działa opcja wyboru czcionki systemowej (po wybraniu wywala się do głównego menu Ustawień). Wersja 8T.
 7. W dostępnym MIUI.eu stable jest również stosowna apka do przenoszenia danych... Wprawdzie nie korzystałem (zawsze lubię od podstaw ręcznie wszystko zrobić, poza synchronizacją kontaktów przez Google).
 8. Na standardowej ładowarce poprzedniego Huawei'a (5V/2A) miernik USB wskazywał do ~70% między 1,90 a 2,05A, wynik końcowy = 3955mAh. Czas ładowania ok 2h30min (telefon wyłączony, pomiar od stanu 1 do 100%, pierwsze ładowanie). Więc uważam że jest całkiem OK aby nie męczyć baterii regularnym ładowaniem QC (taki pomiar też wkrótce wykonam).
 9. Obecnie mam Stable 11.0.2.0 oczywiście z Android 10. W Androidzie 9 chyba działała agregacja pasm LTE (ikona LTE+). Teraz nie ma "plusa" i brak łączenia pasm potwierdza także apka Netmonster. Dodatkowo Ustawienia > Dźwięk i wibracje > Reakcje dźwiękowe "dźwięk stereo". Mimo wyłączenia, górny głośnik wciąż jest aktywny.
 10. U mnie HDR w YT jak najbardziej działa. Póki co jeszcze używam starej ver Stable 11.0.4
 11. @marcinj6 Przez noc (tj. godz. 23-6) różnie "znika" bo nietrudno zauważyć, że wskaźnik jest nieco nieliniowy. Zwykle 1-3% (WiFi, BT, NFC, Dane, AOD = OFF). Mam jednak inne spostrzeżenie - czy ktoś z Was liczył pobrane mAh? Statystyki użycia baterii > zmienić z "w procentach" na "mAh" i dodać to, co się da. U mnie wczoraj wyszło... ponad 4300 mAh... SoT i czas od ostatniego ładowania pomijam bo w tej analizie nie maja większego znaczenia. Ciekawe?
 12. @up Zgadza się. Teraz mam też "słaby" wynik SoT, ok 5h. Wprawdzie czas od ładowania to ponad 3 doby, ale telefon dużo leżał, więc suma procesów: System, Sygnał sieci, Usługi Google, Rozmowy, Inne - ma o wiele większy udział niż Ekran. I to jest oczywiste. Natomiast intensywne oglądanie YT przez WiFi - da wynik odwrotny.
 13. Zależy czego oczekujesz poza ceną... Prawdziwej gwarancji? Szybkiej dostawy? Braku obaw o naliczenie VATu? Oficjalnie w PL masz za 1999 z voucherem na 300zł (zamienisz na słuchawki lub inne gadżety w Mi Store). Na Allegro różne ceny, różne źródła dostaw - sam sprawdzisz w 3min.
 14. Nie oceniam Globala pod kątem zły/dobry. Po prostu moje zdanie jest takie, że zmiana na MIUIPolska to "bonus" w cenie sprzętu. A dla tych, którzy nie chcą (lub nie potrafią, bo dla wielu samodzielna zmiana będzie czarną magią) - wystarczy to co kupią. Oczywiście, pamiętam pierwszego Globala na Mi Max'ie 3 lata temu - wtedy trzeba było jego wywalić.
 15. Zgadza się. Wystarczy mieć odpalone w tle Whats App, Messenger, FB, non stop dane LTE - nie można spodziewać się cudów. Mój styl używania w ciągu doby to: Messenger (video rzadko), YouTube, E-mail, Chrome, trochę Spotify, 30 min rozmów, parę zdjęć. Przez większość doby jestem w zasięgu WiFi, więc LTE aktywne 4-5h dziennie. Od jutra Mi9T Pro będzie jako 100% "daily phone", więc okaże się co potrafi bateria i system
 16. @up - nie, czas pracy przy porównywalnych warunkach używania nie powinien zależeć od rodzaju ROMu. Czekając na odblokowanie BL, testując Globala miałem podobne wyniki.
 17. Po instalacji MIUIPolska (wybrałem 11.0.4.0 Stable) - SoT ok 8h. Telefon trochę leżał niedotykany, reszta to praca jeszcze bez karty SIM (tylko WiFi) - konfiguracja, poznawanie nowego MIUI11 oraz YT (ekran naprawdę robi wrażenie w tej półce cenowej). Trochę martwi duże zużycie apki Sklep Play (ponad 400mAh) ale może dlatego że dużo aktualizacji oraz instalowania apek. Póki co nie odnotowałem żadnego drenowania baterii - przez noc ubywa 2% (tryb samolotowy).
 18. @Arcadio Morales zależy na co chcesz czekać. Masz Globala ze starą wersją MIUI. Popieram przedmówcę - czytać forum. Moja opinia, kupując telefony Xiaomi (dla siebie i doradzając innym)m zawsze wiązała się z planami przejścia na soft miuipolska.
 19. Zaktualizowałem i wgrałem już 11.0.2 Stable. Rzeczywiście nowe MIUI to dużo zmian, od tygodnia testuję - na razie żadnych problemów, śmiga idealnie i choć jest już 11.0.3, na razie zostawiam tę - niestety mam taka zasadę (może nie do końca słuszną), że zawsze robię czyste instalacje po pełnym czyszczeniu w TWRP, więc jest 1-2h zabawy z backupami, nową konfiguracją itp. Może dzięki temu nie miałem problemów z drenażem baterii, samoistnymi restartami a wadą, że rzadko robię update'y
 20. Z tego co wielu pisało - dostosowanie do wymogów UE. Już w pierwotnej wersji przed update nie było nagrywania bo jest dialer Googlowy a nie z MIUI. Dlatego (oraz ze stu innych powodów), warto zmienić ROM. A przy okazji (mój poprzedni post) - problem rozwiązałem przez wgranie nowszego TWRP. Po 3 dniach testów nie zauważyłem żadnych blędów (wersja V11.0.4.0.QFKCNXM )
 21. Dzięki, tamten problem rozwiązany. Po instalacji miui przez twrp (wybrałem stable) - pojawia się logo Redmi wisi chwilę i powrót do twrp. (Logo startowe chyba zmieniło sie z Mi9T jak sie przestraszyłem że ucegliłem tel (twrp nie startował) - i powróciłem po uzyciu Miflasha do globala który bez problemu zadziałał)...
 22. @up - z TWRP robiłem wg instrukcji z naszego forum - cytat " Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery . Podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage " Czyli na koniec komenda fastboot reboot, >enter> i robię Vol+ ?
 23. I chyba coś poszło nie tak.... BL odblokowany po tygodniu czekania, wrzucam TWRP przez ADB, jest ok, robię zgodnie z procedurą - z poziomu TWRP format systemu, czyszczenie cache i reboot. Po czym zgłasza się fastboot i nie działa Vol+ Power aby wejść w TWRP. Podłączam pod kompa, ponownie wgrywam TWRP - ok, Następnie fastboot boot twrp.img i mam komunikat: booting... FAILED (remote: Failed to load/authenticate boot image: Load error) Kurcze.... robiłem to w kilku telefonach i zawsze był sukces.... Co dalej? (PS. - adb, twrp, na pewno właściwa wersja ściągnięte z forum świeżo prze
 24. Słyszałem przynajmniej kilka opinii, że instalowanie innych dialerów nie jest dobrym rozwiązaniem. Albo przyzwyczaisz się do Googlowych, albo MIUIPolska (już jutro wrzucam na swoj tel - mija 168h czekania na odblokowanie bootloadera). I dodam jeszcze że porównując z MIUIPolska które mam na starym Mi Max-ie, odnoszę wrażenie że Global na Mi9T Pro to jakaś oskubana wersja "lite" tej nakładki.
 25. @up Rewelacja, dzięki. Pozostaje zatem tylko czekać... aż Pan Xiao się namyśli. 168h !!!
×
×
 • Create New...