Jump to content

fido70

Użytkownicy
 • Posts

  99
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by fido70

 1. Od 2 tygodni mam 13.0.8 Global (zadziałał patent ze zmianą regionu) dlatego czekam na coś nowszego od miuipolska niż obecny 13.0.3. Bootloader oczywiście odblokowany. Nie wyobrażam sobie używania telefonów Xiaomi (od ok. 6 lat - 4 modele, obecnie 11T Pro) ze zwykłym softem a zwłaszcza apką dialer/SMS od Google
 2. @biglouJuż sam nie wiem jak to z tymi czujnikami jest (mówię ogólnie o wielu modelach Xiaomi) bo rzeczywiście z jednej strony sporo osób narzeka a drugiej... są tacy, którzy mówią że "właściwe" (cokolwiek to znaczy, ale raczej nie barkiem, szyją itp.) trzymanie przy uchu rozwiązuje 95% problemów. Wracając zaś do wątku o ROM-ie - mój 11T Pro przed chwilą odblokowany i... mam dylemat (bo zaktualizował się do 13.0.8 Global) czy robić 'downgrade' , czy czekać w imię zasady "będzie kiedy będzie" na świeżego Stable miuipolska
 3. Dawno nic nie pisałem, zatem po ponad 2,5 roku posiadania: 1. Przy łagodnym używaniu (głównie WiFi - Messenger, Outlook, Chrome, chwila YT, 20-30 min rozmów dziennie, jasność ekranu 20-30%, w nocy zawsze standby czyli wifi/bt/dane = off) ładowanie średnio co 4 dni. 2. To samo, tylko intensywniej, trochę więcej LTE - min. 2 doby (48-60h). 3. Noc, ok 7h (jak wyżej WiFi,BT,dane = off) spada 1-3% zależnie od poziomu baterii, co prawdopodobnie wynika z nieliniowości wskaźnika/pomiaru. Niedawno aktualizacja do MIUI 12.5.6 / Android 11 i widzę, że jest podobne. Aha - od nowości do dziś szacowana degradacja baterii to 10-12%.
 4. @up - oj tam oj tam, zdaję sobie sprawę że "pół roku zaspałem" - nie było żadnego komentarza, więc napisałem. Pewnie popularność tego modelu jest bardzo mała, choć moim zdaniem - bardzo dobrego nawet jak na dzisiejsze standardy...
 5. Witam, Hmmm...widzę że do tej pory nikt tu nic nie pisał. Testuję ponad tydzień - zmiana z ver. 11.x (nie pamiętam), więc ogromna. Póki co - nie działa wybudzanie ekranu powiadomieniami (SMS, messenger) w trybie oszczędzania baterii mimo nieaktywnej opcji "nie wybudzaj ekranu..." Bateria - trzyma normalnie; Płynność działania - jest wrażenie świetnej responsywności, bez lagów itp.; Komunikacja (WiFi, BT, Zasięg, rozmowy, czujnik zbliżeniowy, automatyka jasności ekranu) - bez zastrzeżeń; Nowe Centrum sterowania - bez zarzutu. Po prostu 2,5 letni smartfon uzyskał nowe życie. Mimo tego, że MIUI 12 miewało wiele krytycznych ocen w wielu modelach Xiaomi, absolutnie warto wgrać ten ROM... zapewne marzenie o 13 chyba już nie spełni się.
 6. @up - trochę mnie zmartwiłeś, sądziłem że mają to opanowane. Tymczasem telefon dotarł, zgodnie z poradami zmiana regionu na Szwajcarię zaowocowała aktualizacją (MIUI 13.0.8 / Android 12), BL zgłoszony do odblokowania. Czekam 176h 👿 wrzucam stabilną 13.0.3 🤩
 7. @up - w sumie racja - po spojrzeniu w tutorial, faktycznie wydaje się to banalne. Zobaczymy. Przy okazji - gdzieś widziałem info o ver. 13.0.8 więc zanim będę miał wszystko przygotowane, to załapię się na nowszą ver. co oszczędzi roboty - niestety mam taki nawyk, że ZAWSZE instaluję ROMy na czysto, z pełnym resetem.
 8. @Netoper, @Kacper Skrzypek - dzięki - w ten sposób jeszcze nie flashowałem. Ciekawe kiedy TWRP będzie dostępne do wgrywania, bo mam w miarę opanowane i jakoś "pewniej" się czuję - wiem co robię Czekam więc na przesyłkę a potem zapewne 168h 😝 na BL - mam nadzieję że tu nie będzie żadnych niespodzianek.
 9. Witam. Od kilku tygodni przy linku do ROMU fastboot /11T Pro - vili/, jest możliwość pobrania TWRP, zatem czy instalujemy je przed instalacją tego ROMu metodą 'fastboot', czy nie?
 10. 1. @antekwars Zgadzam się. Słabo, bo często używałem na działce ustawienia "tylko 3G" bo... jest lepszy sygnał od LTE. P. S. Aż szlag mnie trafia przy reklamach 5G bo 45km od Warszawy do dziś 4G nie ma. 2. Dialer - crash apki gdy chcemy zdefiniować szybkie wybieranie (Zaawansowane > szybkie wybieranie). W załączeniu zrzut błędu. Nie działają takze: wybór połączeń oczekujących - szary, nieaktywny suwak oraz ustawianie ID rozmówcy - brak opcji do wyboru. 3. Wyświetlacz > Centrum funkcji i pasek stanu > użyj nowego Centrum funkcji. Złe, mało responsywne działanie dotyku (ikony trzeba klikać w ich dolnej części; nie dotyczy tych 4 dużych) a suwak jasności ekranu to już tragedia. Szkoda bo całość bardzo ładna, wracam do starej wersji. Aha - włączenie nowego zepsuło mi kolejność ikon w starej wersji. Słabo. 4. Czy ktoś wie o co chodzi w kafelku (nowe Centrum funkcji), gdzie niezależnie od wielu prób ustawień itp - ciągle przewija się opis 'limit danych przekroczony'? Na razie, po 5 dniach tyle uwag. Ogólnie ładniejszy wygląd, fajna animacja startowa, szybsze uruchamianie systemu, bateria - póki co, bez żadnego drenowania. Więc za odświeżenie interfejsu w ponad 2-letnim modelu, nowe tapety itp. - duży plus. Mały minus za póki co, niedostateczne dopracowanie działania. Dialer.docx
 11. Więc teraz czekamy na Androida 10 + pewnie MIUI 12 (podobno w lipcu ma wyjść) i chyba z drugim Note 8T zaczekam nie instalując tej wczorajszej wersji...
 12. Pobranie, instalacja - przed chwilą, bez problemu. Brak błędu czcionki, innych też nie ma lub jeszcze nie odkryłem. @Orjon - jeszcze raz dzięki za zaangażowanie w temacie. A przy okazji (wiem, sorry za mały OT), ale 1 zdanie - czy wg Ciebie warto polecić znajomej model Mi Note 10 lite? Bo w porównaniu z tym 8T (zresztą całkiem ok w kwocie do 800 zł) chyba będzie duża różnica...
 13. Jakieś sugestie? Czekać i update poprawi, czy wrzucić ten sprzed aktualizacji via TWRP (na szczęście telefon jeszcze nie skonfigurowany)?
 14. @Orjon Kod błędu (Ustawienia > Wyświetlacz > Krój czcionki Plik dodał się bez rozszerzenia .HTML P. S. Też mam wrażenie, że coś jest nie tak z tym obniżeniem wersji i miałem problemy z pobraniem (choć bez błędu sumy kontrolnej). 12339
 15. Dziwna sytuacja. Po wrzuceniu (zmiana z Globala przez TWRP) ROMU V11.0.7.0.PCXEUXM stable, wykryta została aktualizacja do.... V11.0.4.0. Trochę zaskakujące...Fakt, poprawki są z 1 maja ale np nie działa opcja wyboru czcionki systemowej (po wybraniu wywala się do głównego menu Ustawień). Wersja 8T.
 16. W dostępnym MIUI.eu stable jest również stosowna apka do przenoszenia danych... Wprawdzie nie korzystałem (zawsze lubię od podstaw ręcznie wszystko zrobić, poza synchronizacją kontaktów przez Google).
 17. Na standardowej ładowarce poprzedniego Huawei'a (5V/2A) miernik USB wskazywał do ~70% między 1,90 a 2,05A, wynik końcowy = 3955mAh. Czas ładowania ok 2h30min (telefon wyłączony, pomiar od stanu 1 do 100%, pierwsze ładowanie). Więc uważam że jest całkiem OK aby nie męczyć baterii regularnym ładowaniem QC (taki pomiar też wkrótce wykonam).
 18. Obecnie mam Stable 11.0.2.0 oczywiście z Android 10. W Androidzie 9 chyba działała agregacja pasm LTE (ikona LTE+). Teraz nie ma "plusa" i brak łączenia pasm potwierdza także apka Netmonster. Dodatkowo Ustawienia > Dźwięk i wibracje > Reakcje dźwiękowe "dźwięk stereo". Mimo wyłączenia, górny głośnik wciąż jest aktywny.
 19. U mnie HDR w YT jak najbardziej działa. Póki co jeszcze używam starej ver Stable 11.0.4
 20. @marcinj6 Przez noc (tj. godz. 23-6) różnie "znika" bo nietrudno zauważyć, że wskaźnik jest nieco nieliniowy. Zwykle 1-3% (WiFi, BT, NFC, Dane, AOD = OFF). Mam jednak inne spostrzeżenie - czy ktoś z Was liczył pobrane mAh? Statystyki użycia baterii > zmienić z "w procentach" na "mAh" i dodać to, co się da. U mnie wczoraj wyszło... ponad 4300 mAh... SoT i czas od ostatniego ładowania pomijam bo w tej analizie nie maja większego znaczenia. Ciekawe?
 21. @up Zgadza się. Teraz mam też "słaby" wynik SoT, ok 5h. Wprawdzie czas od ładowania to ponad 3 doby, ale telefon dużo leżał, więc suma procesów: System, Sygnał sieci, Usługi Google, Rozmowy, Inne - ma o wiele większy udział niż Ekran. I to jest oczywiste. Natomiast intensywne oglądanie YT przez WiFi - da wynik odwrotny.
 22. Zależy czego oczekujesz poza ceną... Prawdziwej gwarancji? Szybkiej dostawy? Braku obaw o naliczenie VATu? Oficjalnie w PL masz za 1999 z voucherem na 300zł (zamienisz na słuchawki lub inne gadżety w Mi Store). Na Allegro różne ceny, różne źródła dostaw - sam sprawdzisz w 3min.
 23. Nie oceniam Globala pod kątem zły/dobry. Po prostu moje zdanie jest takie, że zmiana na MIUIPolska to "bonus" w cenie sprzętu. A dla tych, którzy nie chcą (lub nie potrafią, bo dla wielu samodzielna zmiana będzie czarną magią) - wystarczy to co kupią. Oczywiście, pamiętam pierwszego Globala na Mi Max'ie 3 lata temu - wtedy trzeba było jego wywalić.
 24. Zgadza się. Wystarczy mieć odpalone w tle Whats App, Messenger, FB, non stop dane LTE - nie można spodziewać się cudów. Mój styl używania w ciągu doby to: Messenger (video rzadko), YouTube, E-mail, Chrome, trochę Spotify, 30 min rozmów, parę zdjęć. Przez większość doby jestem w zasięgu WiFi, więc LTE aktywne 4-5h dziennie. Od jutra Mi9T Pro będzie jako 100% "daily phone", więc okaże się co potrafi bateria i system
 25. @up - nie, czas pracy przy porównywalnych warunkach używania nie powinien zależeć od rodzaju ROMu. Czekając na odblokowanie BL, testując Globala miałem podobne wyniki.
×
×
 • Create New...