pkonrad

Mi 9T Pro/Redmi K20 Pro - MIUI Global ROM

Recommended Posts

Ściągnij aktualizacje w pliku recovery i wgraj ręcznie przez systemowy updater. Link do ROMu wrzucił @Orjon kilka czy kilkanaście postów wczesniej.

Edit:
Nawet to jest lepsza opcja, niż instalacja aktualizacji przez OTA od Xiaomi. Kolega przed chwilą instalował przez OTA (1.1 GB) i po zainstalowaniu softu telefon załapał bootloop'a. Aktualizacja z MIUI V11.0.4.0 do MIUI V12.0.1.0 przez OTA zakończyła się utratą wszystkich danych. 

• Thanks 1

Dzięki za info tylko nigdy tego nie robiłem,musiałby ktoś wytłumaczyć jak to zrobić

Dnia 22.06.2020 o 16:43, Orjon napisał:

MIUI 12 V12.0.1.0.QFKMIXM - Przynajmniej na ten moment dostępne dla wszystkich

http://bigota.d.miui.com/V12.0.1.0.QFKMIXM/miui_RAPHAELGlobal_V12.0.1.0.QFKMIXM_3909d01bab_10.0.zip

@diabel1

Wyżej masz link do pobrania ROMu. Pobierz plik do pamięci w telefonie. Następnie wejdź w Ustawienia -> O telefonie -> Aktualizacje sytemu. Kliknij kilka razy (5 czy 10 razy) w logo "11" żeby odblokować funkcję ręcznej aktualizacji z pliku. Następnie klikasz trzy kropki w prawym górnym rogu, tam będzie opcja aktualizacji z pliku. Wskazujesz wcześniej pobrany plik z ROMem i to z grubsza tyle.

Dzięki wielkie,  do jakiego folderu najlepiej wgrać plik ,czy trzeba go rozpakować, czy tak jak się pobrał

21 minut temu, diabel1 napisał:

Dzięki wielkie,  do jakiego folderu najlepiej wgrać plik ,czy trzeba go rozpakować, czy tak jak się pobrał

Przecież wszystko masz napisane w poście wyżej. Jakby trzeba było go rozpakować, to bym o tym napisał. Folder nie ma znaczenia. Standardowo pobierze się pewnie do folderu "Download".

Wszystko z pliku ładnie się zaktualizowało,ale nie można pobrać tapet animacji.

Może będziesz tak uprzejmy i wytłumaczysz jak to zrobić,pobrałem to apk i gdzie to wgrać do telefonu,sory za takie głupie pytania ale dopiero się uczę takich rzeczy,na marginesie udało się pobrać marsa

1 godzinę temu, diabel1 napisał:

Może będziesz tak uprzejmy i wytłumaczysz jak to zrobić,pobrałem to apk i gdzie to wgrać do telefonu,sory za takie głupie pytania ale dopiero się uczę takich rzeczy,na marginesie udało się pobrać marsa

https://www.youtube.com/watch?v=HppAi9CUAIs

MIUI 12 dla EEA nie ma i na razie nie będzie. Xiaomi odwołało aktualizację dla 9T Pro ze względu na błędy.

https://c.mi.com/forum.php?mod=viewthread&tid=3166477&page=1&mobile=2#pid16045514

Tapatalk - Mi 9T Pro

Bez sensu zalożyłeś ten temat bo jak mniemam jesteś autorem. Skoro testują już od dawna Miui 12, to nikt nie skupia się już na Miui 11, a kolejna sprawa regularne aktualizacje na Stable? Od kiedy?

Chyba się pomyliłeś z cytatem albo w ogóle z tematem. Nigdzie nie pisałem o regularnych aktualizacjach, a autorem tematu jest[mention=38880]pkonrad[/mention].

Poza tym temat ten (o wersji GLOBAL ogólnie) założony został we wrześniu 2019 roku, kiedy zaczynały się pierwsze aktualizacje do MIUI 11.

Choć trochę czytać ze zrozumieniem.

Tapatalk - Mi 9T Pro

To już ten po (teoretycznie) naprawie błędów czy jakiś wcześniejszy wyciek?

Tapatalk - Mi 9T Pro

Orjon opłaca się to instalować bo biegam od Evolution przez masika po eu

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka

Jakby co to po przełączeniu regionu na Szwajcarię można pobrać OTA z poziomu telefonu.

Póki co działa co najmniej tak płynnie jak 11. Nowe centrum sterowania jest wg mnie świetne. Pływające okna także robią robotę i coś czuję, że będę dość często korzystał.

Nie wiem czy to kwestia tego, że u nas jeszcze oficjalnie nie ma aktualizacji, czy też jest inny powód ale mnie mogę zaktualizować super tapety Marsa ani pobrać tapety "dom".

Tapatalk - Mi 9T Pro

potwierdzam. region Szwajcaria i aktualizacja jest

@Orjon to sa pliki ota? Czy soft pod recovery

offtopic

Jestem nowy w rodzinie xiaomi. I pytanie czy jestjakis program przez ktory można zainstalować system z formatem tel. Tak zeby miec czysty start

2 minuty temu, underface88 napisał:

potwierdzam. region Szwajcaria i aktualizacja jest

@Orjon to sa pliki ota? Czy soft pod recovery

Jedno i drugie, są przecież dwa linki. Pierwszy link do pełny soft, a drugi to OTA z wersji 11.0.6.0

Tak, instalacja z pliku apk do najnowszej wersji alpha pomogła.

• Like 1

też macie problem z wbudowanym launcherem?
A o jaki problem chodzi? Bo albo go nie mam, albo po prostu nie zauważam...

Tapatalk - Mi 9T Pro

@up

używam Nova launcher na codzien.

efekt taki że wbudowany nie dział w ogóle (pobrałem ten z apkmirror z kilku postów wcześniej -restart tel i działa)

edit.

ktoś rozwiązał problem supertapet?

tj. brak aktualizacji Mars.

nie pobiera się Dom

Screenshot_2020-06-29-22-41-06-143_com.miui.miwallpaper.jpg

Edited by underface88
2gi bug

Witam.

Czy przy instalacji pełnego romu EEA istnieje jakieś ryzyko bootlopa, utraty danych?

Czy wcześniej trzeba na coś zwrócić uwagę, a po instalacji coś ręcznie doinstalować ?

Napisze mi któryś z Kolegów co to za biała kreska na dole ekranu, i jak się jej pozbyć.528b12136f569476a2a96ae7e423f2c1.jpg

@kajfux tak jak w iPhone i Pixel do przełączania między aplikacjami. Wyłączenia szukaj w ustawienia>pulpit

Przesunięcie po tym pasku w lewo lub prawo spowoduje otworzenie poprzedniej/następnej uruchomionej aplikacji. Dzięki temu można się szybciej przełączać pomiędzy aplikacjami.
Można to wyłączyć w Wyświetlacz pełnoekranowy - > Ukryj wskaźnik pełnego ekranu

Wielkie dzięki, a co z tą tapetą DOM, jest tam opcja wyboru lokalizacji, o co w tym chodzi, bo po wybraniu tej opcji nie bardzo można cokolwiek zrobić?

Witam. Zainstalowałem ręcznie z pliku aktualizacje do miui 12 i zauważyłem brak dwóch nowości a mianowicie:

-brak nowych motywów aod i brak możliwości ich ściągania w aplikacji motywy( a widział na prezentacjach że to dostępne)

-druga rzecz to brak opcji zmienienia dostawcy wiadomości wyświetlanych po lewej stronie( również na prezentacjach było pokazane,że można zmienić dostawcę na Google)