fido70

Użytkownicy
 • Content Count

  80
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

3 Neutral

About fido70

 • Rank
  Zaawansowany

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  PL

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Max 3 / Mi9T Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. @marcinj6 Przez noc (tj. godz. 23-6) różnie "znika" bo nietrudno zauważyć, że wskaźnik jest nieco nieliniowy. Zwykle 1-3% (WiFi, BT, NFC, Dane, AOD = OFF). Mam jednak inne spostrzeżenie - czy ktoś z Was liczył pobrane mAh? Statystyki użycia baterii > zmienić z "w procentach" na "mAh" i dodać to, co się da. U mnie wczoraj wyszło... ponad 4300 mAh... SoT i czas od ostatniego ładowania pomijam bo w tej analizie nie maja większego znaczenia. Ciekawe?
 2. @up Zgadza się. Teraz mam też "słaby" wynik SoT, ok 5h. Wprawdzie czas od ładowania to ponad 3 doby, ale telefon dużo leżał, więc suma procesów: System, Sygnał sieci, Usługi Google, Rozmowy, Inne - ma o wiele większy udział niż Ekran. I to jest oczywiste. Natomiast intensywne oglądanie YT przez WiFi - da wynik odwrotny.
 3. Zależy czego oczekujesz poza ceną... Prawdziwej gwarancji? Szybkiej dostawy? Braku obaw o naliczenie VATu? Oficjalnie w PL masz za 1999 z voucherem na 300zł (zamienisz na słuchawki lub inne gadżety w Mi Store). Na Allegro różne ceny, różne źródła dostaw - sam sprawdzisz w 3min.
 4. Nie oceniam Globala pod kątem zły/dobry. Po prostu moje zdanie jest takie, że zmiana na MIUIPolska to "bonus" w cenie sprzętu. A dla tych, którzy nie chcą (lub nie potrafią, bo dla wielu samodzielna zmiana będzie czarną magią) - wystarczy to co kupią. Oczywiście, pamiętam pierwszego Globala na Mi Max'ie 3 lata temu - wtedy trzeba było jego wywalić.
 5. Zgadza się. Wystarczy mieć odpalone w tle Whats App, Messenger, FB, non stop dane LTE - nie można spodziewać się cudów. Mój styl używania w ciągu doby to: Messenger (video rzadko), YouTube, E-mail, Chrome, trochę Spotify, 30 min rozmów, parę zdjęć. Przez większość doby jestem w zasięgu WiFi, więc LTE aktywne 4-5h dziennie. Od jutra Mi9T Pro będzie jako 100% "daily phone", więc okaże się co potrafi bateria i system
 6. @up - nie, czas pracy przy porównywalnych warunkach używania nie powinien zależeć od rodzaju ROMu. Czekając na odblokowanie BL, testując Globala miałem podobne wyniki.
 7. Po instalacji MIUIPolska (wybrałem 11.0.4.0 Stable) - SoT ok 8h. Telefon trochę leżał niedotykany, reszta to praca jeszcze bez karty SIM (tylko WiFi) - konfiguracja, poznawanie nowego MIUI11 oraz YT (ekran naprawdę robi wrażenie w tej półce cenowej). Trochę martwi duże zużycie apki Sklep Play (ponad 400mAh) ale może dlatego że dużo aktualizacji oraz instalowania apek. Póki co nie odnotowałem żadnego drenowania baterii - przez noc ubywa 2% (tryb samolotowy).
 8. @Arcadio Morales zależy na co chcesz czekać. Masz Globala ze starą wersją MIUI. Popieram przedmówcę - czytać forum. Moja opinia, kupując telefony Xiaomi (dla siebie i doradzając innym)m zawsze wiązała się z planami przejścia na soft miuipolska.
 9. Zaktualizowałem i wgrałem już 11.0.2 Stable. Rzeczywiście nowe MIUI to dużo zmian, od tygodnia testuję - na razie żadnych problemów, śmiga idealnie i choć jest już 11.0.3, na razie zostawiam tę - niestety mam taka zasadę (może nie do końca słuszną), że zawsze robię czyste instalacje po pełnym czyszczeniu w TWRP, więc jest 1-2h zabawy z backupami, nową konfiguracją itp. Może dzięki temu nie miałem problemów z drenażem baterii, samoistnymi restartami a wadą, że rzadko robię update'y
 10. Z tego co wielu pisało - dostosowanie do wymogów UE. Już w pierwotnej wersji przed update nie było nagrywania bo jest dialer Googlowy a nie z MIUI. Dlatego (oraz ze stu innych powodów), warto zmienić ROM. A przy okazji (mój poprzedni post) - problem rozwiązałem przez wgranie nowszego TWRP. Po 3 dniach testów nie zauważyłem żadnych blędów (wersja V11.0.4.0.QFKCNXM )
 11. Dzięki, tamten problem rozwiązany. Po instalacji miui przez twrp (wybrałem stable) - pojawia się logo Redmi wisi chwilę i powrót do twrp. (Logo startowe chyba zmieniło sie z Mi9T jak sie przestraszyłem że ucegliłem tel (twrp nie startował) - i powróciłem po uzyciu Miflasha do globala który bez problemu zadziałał)...
 12. @up - z TWRP robiłem wg instrukcji z naszego forum - cytat " Z menu Reboot wybieramy Reboot recovery . Podłączamy urządzenie do komputera, którego pomięć wewnętrzna powinna być teraz widoczna po wybraniu w TWRP przycisku Mount > Mount internal storage " Czyli na koniec komenda fastboot reboot, >enter> i robię Vol+ ?
 13. I chyba coś poszło nie tak.... BL odblokowany po tygodniu czekania, wrzucam TWRP przez ADB, jest ok, robię zgodnie z procedurą - z poziomu TWRP format systemu, czyszczenie cache i reboot. Po czym zgłasza się fastboot i nie działa Vol+ Power aby wejść w TWRP. Podłączam pod kompa, ponownie wgrywam TWRP - ok, Następnie fastboot boot twrp.img i mam komunikat: booting... FAILED (remote: Failed to load/authenticate boot image: Load error) Kurcze.... robiłem to w kilku telefonach i zawsze był sukces.... Co dalej? (PS. - adb, twrp, na pewno właściwa wersja ściągnięte z forum świeżo przed robotą)
 14. Słyszałem przynajmniej kilka opinii, że instalowanie innych dialerów nie jest dobrym rozwiązaniem. Albo przyzwyczaisz się do Googlowych, albo MIUIPolska (już jutro wrzucam na swoj tel - mija 168h czekania na odblokowanie bootloadera). I dodam jeszcze że porównując z MIUIPolska które mam na starym Mi Max-ie, odnoszę wrażenie że Global na Mi9T Pro to jakaś oskubana wersja "lite" tej nakładki.
 15. @up Rewelacja, dzięki. Pozostaje zatem tylko czekać... aż Pan Xiao się namyśli. 168h !!!