Jump to content

fido70

Użytkownicy
 • Posts

  90
 • Joined

 • Last visited

Informacje osobiste

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Lokalizacja
  PL

Dodatkowe

 • Smartfon
  Mi Max 3 / Mi9T Pro

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

fido70's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

3

Reputation

 1. 1. @antekwars Zgadzam się. Słabo, bo często używałem na działce ustawienia "tylko 3G" bo... jest lepszy sygnał od LTE. P. S. Aż szlag mnie trafia przy reklamach 5G bo 45km od Warszawy do dziś 4G nie ma. 2. Dialer - crash apki gdy chcemy zdefiniować szybkie wybieranie (Zaawansowane > szybkie wybieranie). W załączeniu zrzut błędu. Nie działają takze: wybór połączeń oczekujących - szary, nieaktywny suwak oraz ustawianie ID rozmówcy - brak opcji do wyboru. 3. Wyświetlacz > Centrum funkcji i pasek stanu > użyj nowego Centrum funkcji. Złe, mało responsywne działanie dotyku (ikony trzeba klikać w ich dolnej części; nie dotyczy tych 4 dużych) a suwak jasności ekranu to już tragedia. Szkoda bo całość bardzo ładna, wracam do starej wersji. Aha - włączenie nowego zepsuło mi kolejność ikon w starej wersji. Słabo. 4. Czy ktoś wie o co chodzi w kafelku (nowe Centrum funkcji), gdzie niezależnie od wielu prób ustawień itp - ciągle przewija się opis 'limit danych przekroczony'? Na razie, po 5 dniach tyle uwag. Ogólnie ładniejszy wygląd, fajna animacja startowa, szybsze uruchamianie systemu, bateria - póki co, bez żadnego drenowania. Więc za odświeżenie interfejsu w ponad 2-letnim modelu, nowe tapety itp. - duży plus. Mały minus za póki co, niedostateczne dopracowanie działania. Dialer.docx
 2. Więc teraz czekamy na Androida 10 + pewnie MIUI 12 (podobno w lipcu ma wyjść) i chyba z drugim Note 8T zaczekam nie instalując tej wczorajszej wersji...
 3. Pobranie, instalacja - przed chwilą, bez problemu. Brak błędu czcionki, innych też nie ma lub jeszcze nie odkryłem. @Orjon - jeszcze raz dzięki za zaangażowanie w temacie. A przy okazji (wiem, sorry za mały OT), ale 1 zdanie - czy wg Ciebie warto polecić znajomej model Mi Note 10 lite? Bo w porównaniu z tym 8T (zresztą całkiem ok w kwocie do 800 zł) chyba będzie duża różnica...
 4. Jakieś sugestie? Czekać i update poprawi, czy wrzucić ten sprzed aktualizacji via TWRP (na szczęście telefon jeszcze nie skonfigurowany)?
 5. @Orjon Kod błędu (Ustawienia > Wyświetlacz > Krój czcionki Plik dodał się bez rozszerzenia .HTML P. S. Też mam wrażenie, że coś jest nie tak z tym obniżeniem wersji i miałem problemy z pobraniem (choć bez błędu sumy kontrolnej). 12339
 6. Dziwna sytuacja. Po wrzuceniu (zmiana z Globala przez TWRP) ROMU V11.0.7.0.PCXEUXM stable, wykryta została aktualizacja do.... V11.0.4.0. Trochę zaskakujące...Fakt, poprawki są z 1 maja ale np nie działa opcja wyboru czcionki systemowej (po wybraniu wywala się do głównego menu Ustawień). Wersja 8T.
 7. W dostępnym MIUI.eu stable jest również stosowna apka do przenoszenia danych... Wprawdzie nie korzystałem (zawsze lubię od podstaw ręcznie wszystko zrobić, poza synchronizacją kontaktów przez Google).
 8. Na standardowej ładowarce poprzedniego Huawei'a (5V/2A) miernik USB wskazywał do ~70% między 1,90 a 2,05A, wynik końcowy = 3955mAh. Czas ładowania ok 2h30min (telefon wyłączony, pomiar od stanu 1 do 100%, pierwsze ładowanie). Więc uważam że jest całkiem OK aby nie męczyć baterii regularnym ładowaniem QC (taki pomiar też wkrótce wykonam).
 9. Obecnie mam Stable 11.0.2.0 oczywiście z Android 10. W Androidzie 9 chyba działała agregacja pasm LTE (ikona LTE+). Teraz nie ma "plusa" i brak łączenia pasm potwierdza także apka Netmonster. Dodatkowo Ustawienia > Dźwięk i wibracje > Reakcje dźwiękowe "dźwięk stereo". Mimo wyłączenia, górny głośnik wciąż jest aktywny.
 10. U mnie HDR w YT jak najbardziej działa. Póki co jeszcze używam starej ver Stable 11.0.4
 11. @marcinj6 Przez noc (tj. godz. 23-6) różnie "znika" bo nietrudno zauważyć, że wskaźnik jest nieco nieliniowy. Zwykle 1-3% (WiFi, BT, NFC, Dane, AOD = OFF). Mam jednak inne spostrzeżenie - czy ktoś z Was liczył pobrane mAh? Statystyki użycia baterii > zmienić z "w procentach" na "mAh" i dodać to, co się da. U mnie wczoraj wyszło... ponad 4300 mAh... SoT i czas od ostatniego ładowania pomijam bo w tej analizie nie maja większego znaczenia. Ciekawe?
 12. @up Zgadza się. Teraz mam też "słaby" wynik SoT, ok 5h. Wprawdzie czas od ładowania to ponad 3 doby, ale telefon dużo leżał, więc suma procesów: System, Sygnał sieci, Usługi Google, Rozmowy, Inne - ma o wiele większy udział niż Ekran. I to jest oczywiste. Natomiast intensywne oglądanie YT przez WiFi - da wynik odwrotny.
 13. Zależy czego oczekujesz poza ceną... Prawdziwej gwarancji? Szybkiej dostawy? Braku obaw o naliczenie VATu? Oficjalnie w PL masz za 1999 z voucherem na 300zł (zamienisz na słuchawki lub inne gadżety w Mi Store). Na Allegro różne ceny, różne źródła dostaw - sam sprawdzisz w 3min.
 14. Nie oceniam Globala pod kątem zły/dobry. Po prostu moje zdanie jest takie, że zmiana na MIUIPolska to "bonus" w cenie sprzętu. A dla tych, którzy nie chcą (lub nie potrafią, bo dla wielu samodzielna zmiana będzie czarną magią) - wystarczy to co kupią. Oczywiście, pamiętam pierwszego Globala na Mi Max'ie 3 lata temu - wtedy trzeba było jego wywalić.
 15. Zgadza się. Wystarczy mieć odpalone w tle Whats App, Messenger, FB, non stop dane LTE - nie można spodziewać się cudów. Mój styl używania w ciągu doby to: Messenger (video rzadko), YouTube, E-mail, Chrome, trochę Spotify, 30 min rozmów, parę zdjęć. Przez większość doby jestem w zasięgu WiFi, więc LTE aktywne 4-5h dziennie. Od jutra Mi9T Pro będzie jako 100% "daily phone", więc okaże się co potrafi bateria i system
×
×
 • Create New...