Zenderable

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20

Recommended Posts

@Voltron

Nie istnieje taki smartfon. :P Nie ważne ile by miał tej pojemności baterii to tak czy siak po całym dniu trzeba naładować/ew. podładować. ;) 

Eh czyli mój sen że o 22-23 będę miał 60% baterii nigdy się nie spełni xd

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Da się to(8-9h+2 dni) osiągnąć bez problemu.

Nie z Miui i nie na snap 8xx+.

Lenovo P2, Redmi Note 4...

@dzidexx

Mam dwie sztuki Redmi Note 4 (jedną z Snapem, druga z MTK). Zawsze muszę podładować wieczorem.

Bateria jest tylko 100mAh większa w tym modelu. Co do Lenovo to porównania nie mam.@Voltron

Ja na swoim Mi 9T zazwyczaj wieczorem gdzieś tak mam od 20% do 50%. Zależy od użytkowania i o której wstanę.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Jak rano o 5 mam jakies 98% to o 22 mam 20-40%. Więc nie starczy na drugi dzień. No nic, dalej trzeba stosować tryb codziennie od 20 do 80% by jak najmniej cykli zużywać w takim razie.

Jak już wgram Xiaomi.eu to już tym razem zrobię excela na którym wydaniu jaki sot osiągam

LTE zawsze włączone, jasność auto więc raczej sama się ustawia na mniej więcej 75%

1 godzinę temu, Zenderable napisał:

Mam dwie sztuki Redmi Note 4

Moja matka ma na Snapie(18 mies., wciąż na Miui Global 9.x) - nadal ładuje co ~tydzień.

4-5 Ah + Snap 6xx dadzą radę jeśli bateria nie jest zjechana.

Ja też jestem/byłem zadowolony z baterii na Mi9se/MiN3 po wgraniu Custom kernela/romu.

Snap 8xx nigdy nie był i nie będzie energooszczędny, Miui z kolei... sam pewnie wiesz.

Amoled + czarny motyw, który ciągle szuka lokalizacji to jakieś... brak słów.

Ps.

P2 robił 12-14.

Moj Tata redmi 4x ładuje co 2 tygodnie xd

Co do 7.5-8.5h sot i MiN3 oraz Mi8SE to były 2 wydania bety które osiągały taki sot

14 godzin temu, Voltron napisał:

Spodziewałem się 2 dni zabawy, 8-9h sot emoji14.png

W sumie spodziewać możesz się czegokolwiek, problem w tym, że brak podstaw ku temu :)

W sumie spodziewać możesz się czegokolwiek, problem w tym, że brak podstaw ku temu

Snap 730, oled i 4k mah powinny mieć podstawę skoro w mi8se dało się 7h mieć na średnich wydaniach a na bardzo dobrych nawet i 8, rekord 8.5.

Wydaje mi się że jest jeszcze dużo do poprawy pod tym względem, świeży model, świeży rom także jest nad czym pracować

Accu battery prognozuje 10h ekranu ale to raczej jest z d wzięte

Snap 730, oled i 4k mah powinny mieć podstawę skoro w mi8se dało się 7h mieć na średnich wydaniach a na bardzo dobrych nawet i 8, rekord 8.5. 
Wydaje mi się że jest jeszcze dużo do poprawy pod tym względem, świeży model, świeży rom także jest nad czym pracować

Accu battery prognozuje 10h ekranu ale to raczej jest z d wzięte

Skoro tak uważasz, to wierzę na słowo. Oby było tylko lepiej.

mi8se zaczynał od sotu takiego jak w recenzji majstra pirza, niepotrzebnie zrobil tak szybko recenzje na wczesnym sofcie chinskim bo z jego 4-5h (tez mialem podobnie bo kupilem zaraz po premierze) zrobiło sie szybko 7, potem wiecej, zeby znow cos skopali i spadło na 7 i tak zostalo mniej wiecej. Licze na podobny rozwoj wydarzen w Mi9T.

Nie wiem co Wy narzekacie na baterię. Wiadomo, że jak się gra czy ogląda filmy to niema bata.

Natomiast ja dziś od rana od 6:00 do teraz 21:30 mam 70% baterii. W nocy od 23 do 6 rano mam włączony tryb oszczędny

więc bez najmniejszego problemu dwa dni. Cały czas włączone wifi naprzemiennie z interneten mobilnym. Uważacie, że to

jest zły wynik ? Rzecz jasna normalne używanie telefonu. 

Roger

32 minuty temu, Rogeros napisał:

Nie wiem co Wy narzekacie na baterię. Wiadomo, że jak się gra czy ogląda filmy to niema bata.

Natomiast ja dziś od rana od 6:00 do teraz 21:30 mam 70% baterii. W nocy od 23 do 6 rano mam włączony tryb oszczędny

więc bez najmniejszego problemu dwa dni. Cały czas włączone wifi naprzemiennie z interneten mobilnym. Uważacie, że to

jest zły wynik ? Rzecz jasna normalne używanie telefonu. 

Roger

A ile masz czasu na włączomym ekranie i jaka jasność?

ja sobie teraz włączyłem czarny motyw w chrome, zobaczymy czy bedzie różnica.

szary i czarny praktycznie maja jednakowy pobór energii, czarny 0, a szary bliski 0. Takze sie nie przejmuj. Czasem jedynie jeszcze obrazki zmieni kolorami. Ale to jeszcze funkcja testowa.

Cześć, wczoraj przyszedł mi Mi 9t, naładowałem go do ~90 procent wczoraj wieczorem - bateria teraz jest na poziomie 68%. Zużycie baterii jest głównie przez Sygnał sieci 20.5 % a ekran 17.5 % - na ekranie pokazuje, że włączony przez 1h 6 minut - wydaję mi sie, że to mega mało jak na zużycie prawie ponad 20% baterii. Poprzednio miałem Redmi 5 plus i nie było takiego problemu. Ma ktoś podobny problem? Czym moze być spowodowany drenaż baterii przez sygnał sieci? Poniżej zdjęcia z ustawień

67401926_1315349152158766_7884791976648767968377_502325907237974_45147192547501667721429_477995672760611_679506677974905

Dnia 31.07.2019 o 21:05, Voltron napisał:

A ile masz czasu na włączomym ekranie i jaka jasność?

ja sobie teraz włączyłem czarny motyw w chrome, zobaczymy czy bedzie różnica.

nawet nie wiem. Dwa mi jest w stanie pociągnąć. Motyw czarny wszędzie gdzie się da. Jasność z reguły auto ale często musze podbijać bo za ciemno jest. 

nawet nie wiem. Dwa mi jest w stanie pociągnąć. Motyw czarny wszędzie gdzie się da. Jasność z reguły auto ale często musze podbijać bo za ciemno jest. 
Sprawdź bo to jest kluczowe ile... Dwa dni to można położyć telefon i niech leży. Ja mam od 100 do 0 w 1 dzień 7-7.5h. Słabo jak dla mnie porównując do mi8se.

Dnia 1.08.2019 o 15:18, ogibb napisał:

Cześć, wczoraj przyszedł mi Mi 9t, naładowałem go do ~90 procent wczoraj wieczorem - bateria teraz jest na poziomie 68%. Zużycie baterii jest głównie przez Sygnał sieci 20.5 % a ekran 17.5 % - na ekranie pokazuje, że włączony przez 1h 6 minut - wydaję mi sie, że to mega mało jak na zużycie prawie ponad 20% baterii. Poprzednio miałem Redmi 5 plus i nie było takiego problemu. Ma ktoś podobny problem? Czym moze być spowodowany drenaż baterii przez sygnał sieci? Poniżej zdjęcia z ustawień

Nie wiem po co się sugerujesz tymi %, jak mało będziesz używał telefonu to sygnał sieci będzie miał zawsze więcej. Jeśli nie masz problemu z zasięgiem u siebie, to bym się nie przejmował tym i pewnie jakbyś zrobił większy czas na ekranie np. 5h albo więcej to ekran na 99% by był na pierwszy miejscu. Niestety ale to nie działa tak że jak telefon sobie leży to bateria nie leci ;)

Edited by mrosi
Edytujemy cytowaną zawartość...

15 godzin temu, Voltron napisał:

Sprawdź bo to jest kluczowe ile... Dwa dni to można położyć telefon i niech leży. Ja mam od 100 do 0 w 1 dzień 7-7.5h. Słabo jak dla mnie porównując do mi8se.

Dziś włączony od około 4 rano, słuchałem spotify off line około 4 godziny, jak widać sporo włączony też był telefon, wifi, cały czas dane gsm. O 14:30 60% a od rana stosunkowo intensywnie go używałem, teraz leży. 

bateria.jpg

Nie, pod koniec jak masz od 100 do 20 % i wtedy normalnie używając

Wysłane z mojego Mi9T przy użyciu Tapatalka

Generalnie szału nie ma wychodzi jakieś 6 6,5h sotu. Podobnie jak każdy telefon niestety... Może na nowszych softach będzie lepiej.

Ja teraz tak patrzę i w 'terenie', czyli lte, gps i automatyczna jasność zeszło mi 30% baterii i mam 2 h 40 min sotu, więc jest bardzo dobrze. Z tym że zmieniłem preferowany typ sieci na global/td-scdma, bo dalej na global sofcie jest z tym problem widzę.

Edited by densa

Na najnowszym Xiaomi.eu jest zdecydowanie lepiej niż wcześniej - przynajmniej w moim przypadku.

Wam też na Global 10.3.12 też System zaczął zużywać baterię? 1 godzina sot , reszte czasu telefon na stole i prsez 8godzin i spadek ze 100 do 66 :-(

przed aktualizacją było normalnie

Edited by Mariusz_

Ktoś wie jak rozwiązać ten problem? W momencie gdy telefon ma słaby zasięg i lezy zablokowany bateria leci w mgnieniu oka. 3-4h i nie ma baterii. Jest jakaś opcja od tego że jak telefon jest zablokowany żeby szukanie sygnału tak nie drenowało baterii?

IMG_20190816_102744.jpgScreenshot_2019-08-16-10-29-54-097_com.miui.securitycenter.png

Mam podobnie przy słabym zasięgu (sygnał sieci > ekran), ale 3-4 h to zdecydowanie za mało. Jesteś pewien że to sygnał sieci drenuje, a nie co innego? Patrzyłeś w zakładce Aplikacje i na wykresie, bo może coś wybudza telefon cały czas?

Trzeba dodać że na globalu, przy domyślnych ustawieniach sieci telefon próbuje się łączyć również z chińskim TD-SCDMA (3G). Nie wiem czego dalej tak jest, na xiaomi.eu już od jakiegoś czasu są jest to poprawione, a xiaomi ma to gdzieś. Jak masz słaby sygnał i często zmienia z 3G na 4G to może też chodzić o to, zmiana na xiaomi.eu by na pewno pomogła.

To chyba problem 10.3.12. Trzeba poczekać na aktualizacje. 

Co do TD-SCDMA idź do ustawienia-o telefonie- 

Kliknij kilka razy w pamięć wewnętrzna

I ustaw LTE/WCDMA w preferowanych, na obu kartach.

• Like 1

Ja mam jeszcze 10.3.11 i to samo, tak można zmienić to w ustawieniach, ale trzeba pamiętać że trzeba robić to po każdym restarcie telefonu. 

Zamiast LTE/WCDMA (4, 3G) lepiej chyba wybrać LTE / UMTS auto (PRL),  czyli 2, 3 i 4G

Edited by densa
  • Like 1
  • Thanks 2