Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=44237]ZIOLOISO[/mention]

To co za problem zmieniać sobie na tylko 2G? Polecam apkę 2G-3G OnOff. Co prawda nie ma jej w sklepie play, ale można pobrać plik apk i dodać sobie widget na pulpit. 

Szukałem ich sporo, ale żadna nie przenosi mnie prosto gdzie wybieram tylko trzeba klikać kilka razy.

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ZIOLOISO
W tym 2G-3G OnOff (apk z neta) przenosi Cię do ustawień karty SIM a potem wystarczy kliknąć preferowany tryb sieci i wybrać LTE/3G/2G. Łącznie 3 kliknięcia, wliczając w to kliknięcie na widget. 
No u mnie dokładnie 4 jest, myślałem że uda się w dwóch.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, cincin27 napisał:

@ZIOLOISO

W tym 2G-3G OnOff (apk z neta) przenosi Cię do ustawień karty SIM a potem wystarczy kliknąć preferowany tryb sieci i wybrać LTE/3G/2G. Łącznie 3 kliknięcia, wliczając w to kliknięcie na widget. 

Czyli robi dokładnie to samo, co dłuższe przytrzymanie na włączniku transmisji danych?.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, cincin27 napisał:

@Antyhaker

Nie. Przytrzymując długo na włącznik transmisji danych przenosi Cię do okna Karty SIM i sieci komórkowe. Tamtym skrótem przenosi Cię do ustawień konkretnej karty SIM.

@ZIOLOISO

Znalazłem aplikację 4G LTE Switcher (no ads) tylko nie wiem czy będzie działać na Androidzie Pie. Przenosi do ukrytych ustawień sieci. Da się tam ustawić preferowany tryb sieci tylko trzeba wcześniej sprawdzić, który typ sieci z tych ustawień odpowiada trybowi preferuj 2G/3G/4G. U mnie na Redmi Note 4 jest to GSM only / TD-SCDMA/UMTS / LTE/TD-SCDMA/UMTS

1. Jeden klik więcej, szał :)

2. Jak ukrytych, jak to masz normalnie w ustawieniach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Antyhaker
1. 3 kroki mniej: nie trzeba rozsuwać belki, przytrzymywać długo na ikonce i to jedno okno mniej.
2. Pokaż mi jak przejść do tych ustawień z menu.
A w zamian - wysuniecie szuflady, przesunięcie i odszukanie aplikacji, kliknięcie ikony. Jak pisałem wcześniej - szał :) szukanie dziury w całym i tyle.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10517]Antyhaker[/mention]
W zamian kliknięcie w widget na pulpicie a samo kliknięcie wliczyłem już w ten proces.
Czekam wciąż aż pokażesz mi jak wejść do tych ustawień z wyborem np. LTE/TD-SCDMA/UMTS.
Wejdź w te ustawienia karty SIM, o których tak namiętnie piszesz

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=10517]Antyhaker[/mention]
Tam jest jedna opcja do wyboru typu sieci, którą opisałem z wykorzystaniem aplikacji 2G-3G OnOff.
Czekam aż pokażesz mi jak przejść do tych ustawień z poziomu menu


W sensie jest dokładnie to, co jest niezbędne, a Tobie i tak coś nie pasuje - dobrze rozumiem?


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Dnia 4.07.2019 o 15:59, cincin27 napisał:

Czekam aż pokażesz mi jak przejść do tych ustawień z poziomu menu

W opcjach wybierasz o Systemie. Potem klikasz kilka razy na pamięć wewnętrzna i to okienko się pokazuje. Alternatywnie wpisujesz w dialerze  *#*#4636#*#*

Pomogłem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.07.2019 o 22:34, Zenderable napisał:

@wyzwolenia

Używam dużo aplikacji (w tym Snapchat, Instagram, Facebook, Messenger, Telegram) i dopiero przy 7h mam 0%. ;) W pierwszym poście nawet zrzut ekranu wysyłałem.

Zagraj chwile w wymagajaca gre to bedziesz mial 4h

Do 7h SOT dochodzilem raptem przy kilku -teraz mam kilkanasicie i 4-5 SOT - grajac moze z 20 min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx

Mam dwie sztuki Redmi Note 4 (jedną z Snapem, druga z MTK). Zawsze muszę podładować wieczorem.

Bateria jest tylko 100mAh większa w tym modelu. Co do Lenovo to porównania nie mam.@Voltron

Ja na swoim Mi 9T zazwyczaj wieczorem gdzieś tak mam od 20% do 50%. Zależy od użytkowania i o której wstanę.

 

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rano o 5 mam jakies 98% to o 22 mam 20-40%. Więc nie starczy na drugi dzień. No nic, dalej trzeba stosować tryb codziennie od 20 do 80% by jak najmniej cykli zużywać w takim razie.

Jak już wgram Xiaomi.eu to już tym razem zrobię excela na którym wydaniu jaki sot osiągam

LTE zawsze włączone, jasność auto więc raczej sama się ustawia na mniej więcej 75%

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie spodziewać możesz się czegokolwiek, problem w tym, że brak podstaw ku temu

Snap 730, oled i 4k mah powinny mieć podstawę skoro w mi8se dało się 7h mieć na średnich wydaniach a na bardzo dobrych nawet i 8, rekord 8.5.

 

Wydaje mi się że jest jeszcze dużo do poprawy pod tym względem, świeży model, świeży rom także jest nad czym pracować

 

Accu battery prognozuje 10h ekranu ale to raczej jest z d wzięte

 

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snap 730, oled i 4k mah powinny mieć podstawę skoro w mi8se dało się 7h mieć na średnich wydaniach a na bardzo dobrych nawet i 8, rekord 8.5. 
Wydaje mi się że jest jeszcze dużo do poprawy pod tym względem, świeży model, świeży rom także jest nad czym pracować
 
Accu battery prognozuje 10h ekranu ale to raczej jest z d wzięte
 
Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 
 
 
Skoro tak uważasz, to wierzę na słowo. Oby było tylko lepiej.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi8se zaczynał od sotu takiego jak w recenzji majstra pirza, niepotrzebnie zrobil tak szybko recenzje na wczesnym sofcie chinskim bo z jego 4-5h (tez mialem podobnie bo kupilem zaraz po premierze) zrobiło sie szybko 7, potem wiecej, zeby znow cos skopali i spadło na 7 i tak zostalo mniej wiecej. Licze na podobny rozwoj wydarzen w Mi9T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy narzekacie na baterię. Wiadomo, że jak się gra czy ogląda filmy to niema bata.

Natomiast ja dziś od rana od 6:00 do teraz 21:30 mam 70% baterii. W nocy od 23 do 6 rano mam włączony tryb oszczędny

więc bez najmniejszego problemu dwa dni. Cały czas włączone wifi naprzemiennie z interneten mobilnym. Uważacie, że to

jest zły wynik ? Rzecz jasna normalne używanie telefonu. 

Roger

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...