Zenderable

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20

Recommended Posts

U mnie też wynik słaby, przy starym meizu M6 note o wiele więcej było.... , i jak widać , caly czas sieć 3G, nie uzywam internetu mobilnego tylko przez Wi-Fi , wersja Miui 10.3.6 , jest aktualizacja na 10.3.11 ale nie wiem czy sie oplaca że nie bedzie gorzej :D

Screenshot_2019-08-18-15-56-27-566_com.miui.securitycenter.png

Edited by maxxsony

Wczorajszy wyjazd na Słowację. Przyznaję bez bicia, że filmy w podróży oglądałem w trybie ultra oszczędzania baterii Poza tym, trochę hotspotu, PoGO i GPS (geocaching i munzee).

b7a5cf0572938682218b08b1a3cebbc9.jpg

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Edited by Antyhaker

Ja po ostatniej aktualizacji też mam problemy z baterią. Maksymalny SOT jaki udało mi się osiągnąć wynosi 5h. Mam Global ROM z polskiej dystrybucji.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Zmieniłem sieć na lte/wcdma , wylaczylem VoLTE gdzie proponowali na miui eu lecz dalej nie widze efektu, po kupnie telefonu nie dokonałem reset do ustawień fabrycznych czy coś by to dało teraz gdybym to zrobił ?

Edited by maxxsony

Google Play service nie ciągnie wam baterii?

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Google Play service nie ciągnie wam baterii?

Ciągnie jak cholera !!!

Wyłączyłem lokalizację w Google i nagle z 2 dni zrobiło się 4 dnia na baterii ( fakt nie siedzę ciągle na fonie)

To poczytaj a nie zwalaj na Xiaomi. ostatnia aktualizacja Google zepsuła. Odinstaluj i zainstaluj starszą bądź betę aplikacji. Problem występuje powszechnie lecz nie u wszystkich.

Edited by Voltron

Od wczoraj zauważyłem u siebie, że Play services ciągnie więcej baterii niż zwykle. Zbiegło się to u mnie z wprowadzeniem nowego wyglądu sklepu Play, więc zrzucam winę na błąd w aktualizacji i czekam na poprawkę, mam nadzieje, że się doczekam...

Edited by Adriano_pl

Problem z usługami Google Play był podobno w wersji 18.3.82, ja mam aktualnie 18.7.19, a rano było jeszcze 18.3.85 jeśli dobrze pamiętam (bez bety, nic nie robiłem w tej sprawie). U mnie problemu nie ma, nie wiem czy w ogóle był jakiś, bo bateria cały czas trzyma mi całkiem spoko. Sprawdźcie u siebie jaką macie wersje usług, może dalej jest ta z bugiem.

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Nie siedzę już w temacie mi9t

Wiele osób które się wypowiadają w tym temacie nie posiada Mi9T a problem występuje właśnie na nim (i nie tylko).

Ja poradziłem sobie jak jak napisałem lecz ciekaw jestem jak to jest u innych użytkowników 9T na globalu

Skoro piszesz o usługach Google to może to dotyczyć każdego telefonu, mi 9t nie jest tu jakimś wyjątkiem. Jak możesz to zobacz czy masz dalej tą zbugowaną wersję i co masz na myśli mówiąc że wyłączyłeś lokalizację w Google?

Przeszedłem na betę ,lecz dalej było drenowanie baterii, po wyłączeniu w opcjach konta Google dostępu do lokalizacji telefon zyskał nowe życie ( z 2 dni do 4 życia na baterii) i mam pewność że google mnie nie szpieguje ( co dziwne w opcjach historii baterii teraz nie ma zużycia Wi Fi ,a przy włączonej lokalizacji było w całym czasie użytkowania mimo że WiFi nie włączałem wcale)

No z tym brakiem szpiegowania to wątpliwa kwestia :-D Nie masz teraz aktywnego wifi na wykresie, bo przy zabraniu dostępu Google do lokalizacji wyłączyło się najprawdopodobniej również skanowanie wifi (Lokalizacja -> Skanowanie). Nie powiem ile u mnie bateria trzyma, bo staram się raczej nie rozładowywać jej do końca, a że sporo korzystam z telefonu poza domem to i codziennie go doładowuje.

Co do SOT'u nie mam żadnych zastrzeżeń, aktualnie mam 4h na ekranie i zeszło mi 50% baterii. Oczywiście mowa o mieszanym użyciu, jakbym siedział w domu na wifi to myślę że z 10h lub więcej da się zrobić. Korzystam z automatycznej jasności, cały czas włączone dane, wifi, gps no i najnowszy global stable 10.3.11. Od jakiegoś czasu mam również ustawioną preferowana sieć na LTE/UMTS auto (PRL), jest bardziej optymalna dla EU (domyślna sieć na xiaomi.eu). Nie robiłem też  debloatu, jedyne co to wyłączyłem kilka apek od Google z których nie korzystam w ogóle, ale to tylko kosmetyka.

• Like 1

Przeszedłem na betę ,lecz dalej było drenowanie baterii, po wyłączeniu w opcjach konta Google dostępu do lokalizacji telefon zyskał nowe życie ( z 2 dni do 4 życia na baterii) i mam pewność że google mnie nie szpieguje ( co dziwne w opcjach historii baterii teraz nie ma zużycia Wi Fi ,a przy włączonej lokalizacji było w całym czasie użytkowania mimo że WiFi nie włączałem wcale)
Zwyczajnie wyłączyłeś skanowanie wifi xD

Zwyczajnie wyłączyłeś skanowanie wifi xD

Przecież to 2 różne opcje i w 2 różnych miejscach.

Przecież to 2 różne opcje i w 2 różnych miejscach.
Z tego co widać to przestało mu skanować

13 godzin temu, densa napisał:

No z tym brakiem szpiegowania to wątpliwa kwestia :-D Nie masz teraz aktywnego wifi na wykresie, bo przy zabraniu dostępu Google do lokalizacji wyłączyło się najprawdopodobniej również skanowanie wifi (Lokalizacja -> Skanowanie). Nie powiem ile u mnie bateria trzyma, bo staram się raczej nie rozładowywać jej do końca, a że sporo korzystam z telefonu poza domem to i codziennie go doładowuje.

Co do SOT'u nie mam żadnych zastrzeżeń, aktualnie mam 4h na ekranie i zeszło mi 50% baterii. Oczywiście mowa o mieszanym użyciu, jakbym siedział w domu na wifi to myślę że z 10h lub więcej da się zrobić. Korzystam z automatycznej jasności, cały czas włączone dane, wifi, gps no i najnowszy global stable 10.3.11. Od jakiegoś czasu mam również ustawioną preferowana sieć na LTE/UMTS auto (PRL), jest bardziej optymalna dla EU (domyślna sieć na xiaomi.eu). Nie robiłem też  debloatu, jedyne co to wyłączyłem kilka apek od Google z których nie korzystam w ogóle, ale to tylko kosmetyka.

To co powiesz jeśli mam 4 godzin na ekranie i posiadałem 21 % baterii ? Telefon praktycznie 70 % wygaszony , 30 % uzywany , dziennie ogolnie moze z 1 h ? i pada bateria po 2,5 dnia ? Jeśli chodzi o Google Play Services to nie mam takiej aplikacji w telefonie w sensie wchodze w Ustawienia--->Zarządzanie Aplikacjami , wpisuję tą nazwe i jej nie ma...

Edited by maxxsony

To co powiesz jeśli mam 4 godzin na ekranie i posiadałem 21 % baterii ? Telefon praktycznie 70 % wygaszony , 30 % uzywany , dziennie ogolnie moze z 1 h ? i pada bateria po 2,5 dnia ? Jeśli chodzi o Google Play Services to nie mam takiej aplikacji w telefonie w sensie wchodze w Ustawienia--->Zarządzanie Aplikacjami , wpisuję tą nazwe i jej nie ma...
Każdy ma usługi Google Play

Nie są widoczne, bo trzeba kliknąć 3 kropki i 'Pokaż wszystkie aplikacje'. Powodów może być wiele czemu taki SOT, ale z tego co piszesz to pewnie sygnał sieci jest winowajcą.

Usługi Google Play owszem mam, ale Services Google czy coś takiego nie mam. Która wersja nie powoduje drenażu ? 

Edited by maxxsony

To zmień sobie na język angielski i będziesz miał Google Play services :lol:  Zbugowana była wersja 18.3.82, ale do tego czasu już wyszło kilka nowszych i nie powinno być problemu. 

Masakra dalej nie wiem co jest przyczyną

5h sot a tylko 9% uzycia,  sygnał sieci 21%

Miui <3

Spróbuję wyłączyć lokalizację.

Screenshot_2019-08-23-23-07-58-760_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-08-23-23-07-49-900_com.miui.securitycenter.png

Ja mam podobnie i to samo miałem na poprzednim telefonie czyli Mi Max 3. Też szukam rozwiązania o co chodzi, że tyle baterii zjada sygnał sieci. Po części u mnie wiem, że zasięg to kicha.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi 9T przy użyciu Tapatalka

@ZIOLOISO Global czy miuipolska? Próbowałem kombinować z preferowanym trybem sieci, ale jest niewielka różnica w porównaniu do domyślnego z globala. U mnie w domu słaby zasięg i sygnał sieci też większy % od ekranu, na mieście jak jestem to już na odwrót, bo zasięg lepszy. Miałem wcześniej rn5 i nie było takiego problemu, z tym że większość czasu siedziałem na miuipolska, nie pamiętam jak na globalu.

Edited by densa

Ja działam na Miui Polska, pewnie rozchodzi się o ten zasięg sieci.

Wysłane z mojego Xiaomi Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Guest

Z tego co zaobserwowałem to słaby sygnał GSM najbardziej drenuje akumulator, ja na szczęście mam w domu sygnał dobry, ale poza domem różnie z nim bywa, akumulator mocno traci %, nawet używanie wi-fi w domu tak nie zjada baterii, ba o 50% mniej.

Akurat to normalne że wifi zjada mniej baterii niż dane komórkowe. Pewnie chodzi o słaby sygnał, ale na rn5 przy takim samym użytkowaniu i tej samej sieci miałem i tak ekran na 1szym miejscu, więc to trochę dziwne. Skoro na miuipolska to samo, to może to coś sprzętowego.

Witam, mam problem. Mianowicie od dwóch dni moja bateria w telefonie Xiaomi Mi 9T rozładowuje się bardzo szybko. Przedtem telefon rozładowywał się po ok.7h włączonego ekranu + LTE, teraz bateria siada po ok. 4h. Problem wystąpił nagle z dnia na dzień. Co może być tego przyczyną? System aktualizowałem jakiś miesiąc temu i nie wiem czy to wada systemowa czy sprzętowa. Czy ktoś też tak ma? Pomocy Załączam ss z zużycia bareri

Screenshot_2019-08-25-00-39-09-458_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-08-25-00-39-05-323_com.miui.securitycenter.pngScreenshot_2019-08-25-00-38-51-810_com.miui.securitycenter.png

Po prawdzie to ja mam takie objawy od ostatniej aktualizacji. Wcześniej bateria trzymała 7-8h sot, a teraz w porywach do 5 godzin, a z reguły nie wchodzę powyżej 4.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

• Sad 1