Skocz do zawartości

Czas działania na baterii w Mi 9T/Redmi K20


Zenderable

Rekomendowane odpowiedzi

Ja używam Mi 9T trzeci dzień i nie zauważyłem drenowania baterii, w cyklu mieszanym udało mi się wyciągnąć ponad 7h. Zostawiłem telefon na biurku na noc i z 20% rano zastało mnie 18%, więc wynik dobry. Na P20 potrafiło mi przez noc nawet na oszczędzaniu energii zejść z 15% baterii. Telefon też się nie nagrzewa przy używaniu Facebooka, Instagrama itd., dla mnie bateria na razie w Mi 9T jest wyśmienita w porównaniu do P20. Dodam, że mam włączony GPS, Bluetooth cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Marciss napisał:

Ja używam Mi 9T trzeci dzień i nie zauważyłem drenowania baterii, w cyklu mieszanym udało mi się wyciągnąć ponad 7h. Zostawiłem telefon na biurku na noc i z 20% rano zastało mnie 18%, więc wynik dobry. Na P20 potrafiło mi przez noc nawet na oszczędzaniu energii zejść z 15% baterii. Telefon też się nie nagrzewa przy używaniu Facebooka, Instagrama itd., dla mnie bateria na razie w Mi 9T jest wyśmienita w porównaniu do P20. Dodam, że mam włączony GPS, Bluetooth cały czas.

Tylko drenowanie nie występuje cały czas, a załącza się co 2-3 dni. Głównie na sofcie 11.0.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Antyhaker napisał:

Sęk w tym, że już od dłuższego czasu jest nowszy soft :)

Pytanie czy na nowszym sofcie te problemy nie występują?

Pytanie skierowane raczej do osób, które powyżej opisywały swoje problemy z drenowaniem baterii. Z tego co widze, pisałeś, że u Ciebie ta sytuacja nie miała miejsca ;)

Niestety nie po to kupuje telefon by czekać, aż któraś (pytanie która i czy w ogóle) aktualizacja naprawi sytuację. Raczej wychodzę z założenia, że kupując sprzęt, ma on działać poprawnie bez mojej  ingerencji w oprogramowanie. Stąd też moje zapytanie w tym wątku.

Edytowane przez domkac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy na nowszym sofcie te problemy nie występują?

Pytanie skierowane raczej do osób, które powyżej opisywały swoje problemy z drenowaniem baterii. Z tego co widze, pisałeś, że u Ciebie ta sytuacja nie miała miejsca
Niestety nie po to kupuje telefon by czekać, aż któraś (pytanie która i czy w ogóle) aktualizacja naprawi sytuację. Raczej wychodzę z założenia, że kupując sprzęt, ma on działać poprawnie bez mojej  ingerencji w oprogramowanie. Stąd też moje zapytanie w tym wątku.
Zgadza się. Nie miałem takich problemów na globalu.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam żadnych problemów z drenażem baterii normalnie wytrzymuje mi bez problemu przynajmniej cały dzień od rana o 8 na uczelni (w tym udostępnianie hotspotu wifi) do wieczora. Wieczorem albo rano sobie telefon podłaczam, bo ladowarka zawarta w zestawie ładuje telefon w 30minut-1godzinę do połowy. Nie miałem problemów na starszym sofcie, nie mam na nowszym. Lepiej sprawdźcie jakie apki używacie, bo to może być Wasza wina. A jak wymagacie wytrzymałości na poziomie 3 dni+ to kupcie sobie Nokię 3310.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Zenderable napisał:

Ja nie mam żadnych problemów z drenażem baterii normalnie wytrzymuje mi bez problemu przynajmniej cały dzień od rana o 8 na uczelni (w tym udostępnianie hotspotu wifi) do wieczora. Wieczorem albo rano sobie telefon podłaczam, bo ladowarka zawarta w zestawie ładuje telefon w 30minut-1godzinę do połowy. Nie miałem problemów na starszym sofcie, nie mam na nowszym. Lepiej sprawdźcie jakie apki używacie, bo to może być Wasza wina. A jak wymagacie wytrzymałości na poziomie 3 dni+ to kupcie sobie Nokię 3310.

Drenaż baterii nie jest spowodowany appką tylko jakimś błędem w systemie... Przez całą noc potrafi na czuwaniu zjeść całą baterię! A następnej nocy 2%. Potem się okazuje, że: Screenshot_2019-11-16-21-39-21-698_com_miui.securitycenter.thumb.jpg.f17e8aa2262a970a53c6aa33b06e4f36.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Zenderable

Trochę przesadzasz. Telefon przez noc leżąc nie powinien na czuwaniu zjeść 15-20% baterii. Na customach powiadomienia działają itp, i zje 1-3%. Coś jest nie tak z tym chińskim MIUI. 4 h włączony ekran na przestrzeni 24h, a system android zjada ponad 40% baterii...

Edytowane przez ZIOLOISO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, ZIOLOISO napisał:

Trochę przesadzasz. 

Nie przesadzam, mi nic nie zjeżdza. Naładuję wieczorem, to rano mam tyle baterii ile było wieczorem. Po prostu korzystam z możliwości nakładki MIUI - czyli:

  • włączona opcja na automatyczne zamykanie aplikacji w tle po 30 minutach nieaktywności w panelu sterowania
  • zaplanowane zadanie włączenia oszczędzania baterii od 23:00 do 7:00
  • zaplanowanie wyłączenie urządzenia od 2:00 do 5:30
  • włączony odpoczynek w Cyfrowej Równowadze od 22:00 do 6:00

Oprócz tego czasami sam wyłączam aplikacje w tle przed snem (kółeczko na dole z krzyżykiem). Nie ma bata, żeby coś się rozładowywało. :) Wystarczy potrafić korzystać z urządzenia, oczywiste jest to, że gdy zostawi się aplikacje w tle na noc, które będą działać to bateria się rozładuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę mam global z Plusa około 1 mies może więcej ,na początku zaktualizowałem do miui 11;0.2i zaczęło się od początku bateria spoko 2 dni nawet 3 nagle w nocy od 100 do rana 0 sam od siebie android wrabał całą baterie po jakimś czasie działał normalnie a co zrobiłem tylko wyłącz i włącz i tyle i za jaki czas znowu wczuję lekko ciepły i znowu procenty spadają jak nic zrobiłem reset ust.fabryczne i do dziś około 1 mieś.działa normalnie chwilę temu aktualizacja miui global 11.0.3 stabilna osobiście uważam że w androidzie coś spaprane było dziwne że nawet jak nic nie robisz tel sam od siebie kiedy tylko chciał drenował baterie pisać panowie do nich raporty jesli macie takie problemy osobiscie polecam fon wart kasy ale niech naprawią błąd bo za dużo ludzi go ma !

Dnia 28.11.2019 o 12:12, Antyhaker napisał:

Zgadza się. Nie miałem takich problemów na globalu.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka
 

Kolega po sąsiedzku moje okolice ,wracając do tematu kolega poczyta mój ostatni post wersja Global z sieci Plus ,mam pytanko jaką ty posiadasz aktualnie wersje dokładny nr poproszę lub zrób zrzut dzięki u mnie narazie spokój!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nauczyłem, żeby czytać przed major update opinie tych co już wgrali :D Tym sposobem nadal jestem na miui10 i mam wywalone na komunikat o aktualizacji. Zamówiłem dwa telefony, oba wyprodukowane 2019.11, telefon żony już 12h na ekranie i jeszcze 15% zostało, mój trochę gorzej bo bawię się o wiele bardziej niż facebook i gazetki promocyjne :D więc mam niecałe 7h i 20%. 

Poczekam spokojnie aż wypuszczą update i dopiero zastosuje. Wcześniej miałem RN5 i na miui11 bateria trzymała mi nawet lepiej niż na 10, więc jakby to znalazło zastosowanie przy mi9t...:D 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.11.2019 o 13:50, Zenderable napisał:

Ja nie mam żadnych problemów z drenażem baterii normalnie wytrzymuje mi bez problemu przynajmniej cały dzień od rana o 8 na uczelni (w tym udostępnianie hotspotu wifi) do wieczora. Wieczorem albo rano sobie telefon podłaczam, bo ladowarka zawarta w zestawie ładuje telefon w 30minut-1godzinę do połowy. Nie miałem problemów na starszym sofcie, nie mam na nowszym. Lepiej sprawdźcie jakie apki używacie, bo to może być Wasza wina. A jak wymagacie wytrzymałości na poziomie 3 dni+ to kupcie sobie Nokię 3310.

Wymagam wytrzymałości 3+ dni i nie kupie Noki 3310, ponieważ na Snapdragonie 625 w 2019 r. i baterii 4000 mAh , bateria mi wytrzymywała 2-3 dni w czasie intensywnego użytkowania, a do 7 dni w małym stopniu użycia (przypominam że snap 625 ma 14 nm) , niby  Snap 730 niby 8 nanometrów a energia ucieka, a powinen być 2 razy energooszczedny niż 625... . Dla mnie jest to niepojęte aby telefon nieużywany, dziennie 10 min internetu tylko sprawdzenie snapa lub messengera(na wifi, nie używam danych komórkowych, wifi tylko włączane w razie wejścia na internet a tak off) , wlaczony tryb 2G,  ekran 30 % jasności i żeby wytrzymywał 3 dni ?!

Edytowane przez maxxsony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymagam wytrzymałości 3+ dni i nie kupie Noki 3310, ponieważ na Snapdragonie 625 w 2019 r. i baterii 4000 mAh , bateria mi wytrzymywała 2-3 dni w czasie intensywnego użytkowania, a do 7 dni w małym stopniu użycia (przypominam że snap 625 ma 14 nm) , niby  Snap 730 niby 8 nanometrów a energia ucieka, a powinen być 2 razy energooszczedny niż 625... . Dla mnie jest to niepojęte aby telefon nieużywany, dziennie 10 min internetu tylko sprawdzenie snapa lub messengera(na wifi, nie używam danych komórkowych, wifi tylko włączane w razie wejścia na internet a tak off) , wlaczony tryb 2G,  ekran 30 % jasności i żeby wytrzymywał 3 dni ?!
Do twoich zastosowań powinieneś skorzystać z snapa 710 bądź 712. Miałem telefon z tym i jest to bardzo oszczędny procesor.


Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego też jestem zdziwiony, że tak ciężko z tą bateria na tym modelu. Nie wiem o co chodzi. Miałem Mi Max 3 na 636 i też nie było szału. Nie wiem czy ja po prostu nie mam ustawień jakiś złych co jedzą baterie.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dlatego też jestem zdziwiony, że tak ciężko z tą bateria na tym modelu. Nie wiem o co chodzi. Miałem Mi Max 3 na 636 i też nie było szału. Nie wiem czy ja po prostu nie mam ustawień jakiś złych co jedzą baterie.

Wysłane z mojego Redmi K20 przy użyciu Tapatalka


Bo mimo 8nm to zwiększają napięcie na procesorze żeby uzyskać wydajność. 710 jest bardzo przyjazny baterii. Na mi8se z 3000mah uzyskiwałem nieraz 7-8h od 100 do 15-20% także mi9 lite powinien fajnie trzymać na 1 ładowaniu.

Powinni się zatrzymać na tych 160-200k pkt w AnTuTu jeśli ktoś lubi cyferki i mocno dopracować energooszczędność. Na co komu bateria w telefonie na 1.5 dnia... Takie 15h na ekranie dałoby pełne 2-3 dni częstego korzystania.

Wysłane z mojego One Plus 7 Pro przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marcinj6 napisał:

Od kilku dni jestem użytkownikiem mi 9tpro i zauważyłem że bateria dosyć szybko znika gdy korzysta się z telefonu. Przez noc nie zauważyłem drenażu czy gdy leży w kieszeni ale gdy tylko zacznie się używać telefonu to procenty lecą w oczach.. nie wiem czy to wina romu czy telefonu...
to mój rom:
Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Zły dział :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jaki macie pobór baterii przez noc? Tak przez +/- 8h? U mnie to nawet 15% i nie wiem, czy to coś u mnie czy ten typ tak ma. Dodam tylko, że jest tak na każdym wydaniu odkąd mam ten fon (ponad pół roku), po prostu pytam dopiero teraz haha :D Ofc mowa o wersji xiaomi.eu, nie globalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Antyhaker napisał:

Jaki macie pobór baterii przez noc? Tak przez +/- 8h? U mnie to nawet 15% i nie wiem, czy to coś u mnie czy ten typ tak ma. Dodam tylko, że jest tak na każdym wydaniu odkąd mam ten fon (ponad pół roku), po prostu pytam dopiero teraz haha :D Ofc mowa o wersji xiaomi.eu, nie globalu.

Mój z oficjalnej polskiej dystrybucji mniej więcej 2-4%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Antyhaker napisał:

Pytam o normalne korzystanie emoji14.png

Normalnie korzystanie to jest. Włączasz oszczędzanie baterii, bo w nocy synchronizacja nie jest potrzebna (najlepiej zaplanowane zadanie np. od 23 do 7 rano), wyłączasz internet by nikt nie potrzebnie nie obudził (jak coś ważnego to się dzwoni), AOD samo się w nocy wyłącza i jedynie zostawiasz bluetooth dla smart zegarka. :P mi też leci max. 5% w nocy. Do tego zamykam aplikacje z pamięci, żeby nie potrzebnie sobie nie działały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to nie jest normalnie wykorzystanie :) Jak w ogóle można nazwać "oszczędzanie baterii" normalnym wykorzystaniem, chyba, że na co dzień też z niego korzystasz. 

Co do reszty - synchronizacje poczty mam tylko w wyznaczonych godzinach. Internetu nie mam potrzeby wyłączać (równie dobrze mógłbym wrzucać tryb samolotowy - po co?) i argument o "obudzeniu" do mnie nie przemawia, bo wyłączam na noc dźwięk całkowicie. AoD chyba już się samo nie wyłącza, a przynajmniej nie tak szybko jak kiedyś - obecnie nie jestem w stanie tego zaobserwować (mowa o EU, do globala przyjdzie to z czasem).

Btw, to są "ostatnio uruchomione aplikacje" i ich dane podręczne, a nie "uruchomione aplikacje". Nawet jeśli w MIUI działa to nieco inaczej (w co wątpię), to niczego w ten sposób nie zamykasz. Inaczej nie otrzymywałbyś powiadomień z komunikatorów itp. 

 

Co do sedna - podejrzewam, że coś z moją konfiguracją jest nie tak, bo od zawsze mam ten sam problem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i to koledzy wyzej próbują Ci wytłumaczyc, a Ty ciagle piszesz, ze kazdy źle korzysta, tylko Ty dobrze
Czy na pewno czytaliśmy te same komentarze? Zamiatanie problemu pod dywan i udawanie, że go nie ma, to żadne rozwiązanie.

Póki co przeszedłem na globala i badam sprawę.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, densa napisał:

U mnie na globalu też zazwyczaj to max 5%, ale zdarza się i że spada około 10. Na spanie nic nie wyłączam oprócz dźwięku (zostaje bluetooth, gps, synchronizacja, wifi), AOD mam zaplanowane 23-7. 

Wrzuciłeś AoD tylko na noc? Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, densa napisał:
[mention=10517]Antyhaker[/mention] nie wiem co napisałem, ale chodziło mi o to że właśnie w nocy aod się wyłącza :-D

Napisałeś, że AOD masz zaplanowane w godzinach 23-7, tj. działa tylko w nocy ;D W nocy i tak, przynajmniej na chwilę obecną, wyłącza się z automatu ;P

 

EDIT. Co do mojego wcześniejszego problemu - na globalu póki co nie mam tego problemu. Po 10 godzinach straciłem zaledwie 6% baterii, jest git.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy wyłącza się z automatu? Chodzi Ci o to że jak telefon jest w ciemności jakiś czas to się wyłącza?

Ogólnie global zazwyczaj lepiej trzyma na baterii, przynajmniej u mnie tak było na rn5 jakiś czas temu. Aktualnie nie wiem, na mi9t cały czas na globalu siedzę, bo nie widzę potrzeby zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, densa napisał:

W nocy wyłącza się z automatu? Chodzi Ci o to że jak telefon jest w ciemności jakiś czas to się wyłącza?

Ogólnie global zazwyczaj lepiej trzyma na baterii, przynajmniej u mnie tak było na rn5 jakiś czas temu. Aktualnie nie wiem, na mi9t cały czas na globalu siedzę, bo nie widzę potrzeby zmiany.

Tak, dokładnie o to mi chodzi.

Co do drugiego - też takie wrażenie już jakiś czas temu odniosłem, a że aktualnie global nie jest już taki zły to chyba z nim na dłużej zostanę. Zobaczymy, bo koniec końców lubię testować nowe rzeczy i pewnie kiedyś znów spróbuję czegoś innego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...