ZduneX25

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy

Recommended Posts

Kurcze, Mi 9T w tym kolorze wygląda naprawdę świetnie.

• Like 2

Ten kolor tak, bo reszta to mega odpust i wstyd by mi było wyciągnąć z kieszeni :D 

• Like 2

1 minutę temu, galakty napisał:

Ten kolor tak, bo reszta to mega odpust i wstyd by mi było wyciągnąć z kieszeni :D 

E tam, etui przecież dodają więc nie było by widać :P

Ale sam fakt co się pod nim kryje... No nie, kilo tapety tego nie zmieni :D 

• Haha 1

Co racja to racja. Tego czarnego chętnie bym przygarnął na testy. Na GB można wyrwać w cenie poniżej 1100 zł.

Dla mnie niebieski i czerwony wygląda beznadziejnie, jak zabawka dla dzieci, tak jak kolega wyżej powiedział - odpust, zbyt pstrokato. Jak to wygląda do marynarki... ;) Na szczęście był czarny, więc wziąłem. :D 

• Like 2

Recenzja u mojego ulubionego recenzenta telefonów Xiaomi.

Pirzu od pewnego czasu głupoty plecie, dodatkowo testuje telefony na wczesnym niedorobionym sofcie, nie lubię zbytnio jego recenzji. Najbardziej mnie rozwala podniecanie się gniazdem jack, K20 jest lepszy bo ma jacka, no ludzie :) 

Edited by galakty
  • Like 1

6 minut temu, galakty napisał:

Pirzu od pewnego czasu głupoty plecie, dodatkowo testuje telefony na wczesnym niedorobionym sofcie, nie lubię zbytnio jego recenzji. Najbardziej mnie rozwala podniecanie się gniazdem jack, K20 jest lepszy bo ma jacka, no ludzie :) 

Wczesnym sofcie? Przecież jest w sprzedaży, wiec dlaczego miałby go nie recenzować? Mnie bardziej rozwala recenzowanie smartphonu po wcześniejszym wgraniu xiaomi.eu :)

@galakty

Mam podobne wrażenia. I wychodzą u niego dziwne kwiatki jak to, że Mi 9T trzyma mu tyle samo na baterii co Mi 9. 

Wczesnym sofcie? Przecież jest w sprzedaży, wiec dlaczego miałby go nie recenzować? Mnie bardziej rozwala recenzowanie smartphonu po wcześniejszym wgraniu xiaomi.eu
Pierwsze wydania czy to w wersji global czy China są zawsze niedorobione. Czy to redmi za 300zl czy Mi za 5 razy tyle. Żadna nowość. I z resztą nie tylko u Xiaomi. Softy średniaków Samsunga w cenach flagowców Xiaomi mają tą samą przypadłość
  • Like 2

13 minut temu, Antyhaker napisał:

Wczesnym sofcie? Przecież jest w sprzedaży, wiec dlaczego miałby go nie recenzować? Mnie bardziej rozwala recenzowanie smartphonu po wcześniejszym wgraniu xiaomi.eu :)

Chociażby dlatego że takie GPay nie działa, aparaty są zawsze do kitu na pierwszej wersji, potem poprawiają, nagrywanie audio też jest do kitu, do tego bateria jest do kitu (co przecież przyznał, wyniki jak na Mi 9) i tym podobne. Negatywnie to się odbija na ogólnej ocenie, w ostatnich recenzjach Xiaomi widzę że się męczy testując je, oczywiście potem porównuje do One Plusa który soft ma dużo lepszy.

• Like 2

Odniosę się do płacenia GPay - jeśli komuś nie działa, polecam wejść w Ustawienia > Więcej (w sekcji "sieci bezprzewodowe i komórkowe") > Układ zabezpieczający i wybrać Użyj mobilnego portfela z HCE. Też miałem problem z płatnościami, i po tej zmianie wszystko działa.

Edited by Adriano_pl
doprecyzowanie
  • Thanks 1

To jest problem wtedy gdy terminal nie potrafi odczytać karty z telefonu. Tak to wtedy pomaga. Ja miałem problem z dodaniem karty bo płakał o root. Udało się to ukryć, GPay nie wykrywa, a PayPal już płacze o root i nie mogę sobie z tym poradzić

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

W trakcie robienia zdjęcia wyskoczyło mi takie coś, pierwszy raz. Coś związanego z oświetleniem z tyłu i sylwetki. 5ab36ee69d933038a6d362629ae00182.jpg

Wczoraj miałem w ręku czarny 9t. Działa tak samo jak mi9. Nie widziałem różnicy. Aparat fajnie się prezentuje. Baterii zazdroszczę. Nie wiem teraz czy kupując ponownie mi9 nie byłby to mi9t właśnie.

[mention=7568]galakty[/mention] tak czytam i wnioskuję. Jak Ty się męczysz, co za gorycz wypływa z Twoich ust poprzez forum nt xiaomi. Masakra. Ja bym coś zmienił. Kup już tego oneplus i będzie myślę po sprawie.

• Like 3
  • Haha 2

Sprzedalem mi8se i kupilem za 1198zl mi9t 6/128 na gearbest. Moglby ktos sprawdzic producenta ekranu w mi9t? W mi8se był to samsung naprzykład.

Za około 2 tygodnie mi przyjdzie i nie moge sie doczekac :D

Edited by Voltron
  • Like 1

16 godzin temu, galakty napisał:

Chociażby dlatego że takie GPay nie działa, aparaty są zawsze do kitu na pierwszej wersji, potem poprawiają, nagrywanie audio też jest do kitu, do tego bateria jest do kitu (co przecież przyznał, wyniki jak na Mi 9) i tym podobne. Negatywnie to się odbija na ogólnej ocenie, w ostatnich recenzjach Xiaomi widzę że się męczy testując je, oczywiście potem porównuje do One Plusa który soft ma dużo lepszy.

Wynik na baterii jak na Mi9 zły? Wideo, które wrzuciłem wcześniej, jakby temu przeczy :) Zresztą, kogo obchodzi jakie problemy i niedoróbki zostawił producent - chyba na tym polega recenzja, nie uważasz? Na wskazywaniu błędów, a nie udawaniu, że ich nie ma ...

Dnia 13.07.2019 o 07:56, ZIOLOISO napisał:

To jest problem wtedy gdy terminal nie potrafi odczytać karty z telefonu. Tak to wtedy pomaga. Ja miałem problem z dodaniem karty bo płakał o root. Udało się to ukryć, GPay nie wykrywa, a PayPal już płacze o root i nie mogę sobie z tym poradzić emoji849.png

A masz Magisk i używasz hide/ukryj?

A masz Magisk i używasz hide/ukryj?
Tak, opcja hide jest na PayPal i tak on to wykrywa.

4 godziny temu, ZIOLOISO napisał:

Tak, opcja hide jest na PayPal i tak on to wykrywa.

A sprawdź coś takiego:

Ustawienia aplikacji systemowych --- Panel sterowania --- Skanowanie bezpieczeństwa ---

i odznacz Root.

• Like 1
  • Thanks 1

1 hour ago, Mariusz_ said:

A sprawdź coś takiego:

Ustawienia aplikacji systemowych --- Panel sterowania --- Skanowanie bezpieczeństwa ---

i odznacz Root.

Tak, ten zabieg rozwiązał problem :) , dzięki za poradę.

Wiadomo coś na temat wypalania się ekranu? Podobno Amoledy tak mają

1 godzinę temu, vvvzc napisał:

Wiadomo coś na temat wypalania się ekranu? Podobno Amoledy tak mają

Zabobony. 8 letni Samsung Galaxy S+ i nie ma wypaleń, roczny redmi pro i roczny mi8se też. Także czemu ten miałby mieć?

38 minut temu, Voltron napisał:

Zabobony. 8 letni Samsung Galaxy S+ i nie ma wypaleń, roczny redmi pro i roczny mi8se też. Także czemu ten miałby mieć?

Po prostu pytam bo w S8 mi się wypaliły np. godzina

Po tygodniu czy 2 odkąd zacząłeś używać? Przecież Mi 9T do sprzedaży wszedł max miesiąc, więc raczej ciężko żeby komukolwiek w tak krótkim czasie coś wypaliło się na ekranie.

Nic się nie wypali, S8 to kiepski przykład bo tam zamontowali kupsona, a nie ekran. Ludziom paski, przyciski a nawet YT się wypalał. Mam Mi 8 prawie rok, jasno powyżej 50%, często 100%, używałem jako nawigacji, nie dbam wcale o ekran i nie ma żadnego wypalenia. Żadnego.

PS. Godzina co minutę zmienia pozycję, nie ma opcji wypalenia. 

• Thanks 1

O kurde, a ja nigdy o takich kwestiach nie słyszałem, może dlatego, że to mój pierwzy telefon który ma wyświetlacz Amoled. No mam nadzieję, że nie będzie też problemu.

U mnie w Mi 6 wypalił się LCD (co jest podobno niemożliwe), więc u siebie z Amoledem jeszcze bardziej się obawiam. Jeśli chodzi o wypalanie, to głównie na wykopie czytałem zawsze o Samsungach, nawet w sklepach widać jak się one wypalają. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale od kiedy mam Mi 9T staram się nie mieć ekranu na maksymalnej jasności i w Yanosiku używam opcje przygaszenia ekranu jeśli jest prosta droga.

@up współczuję masakra tak w strachu żyć. Ja mam od zawsze amoledy w różnych telefonach i zawsze używam jak chce i nigdy nie wypalił mi się żaden, włącznie z nawigacją itp. nigdy nie widziałem śladu wypalenia na ekranie w użytkowaniu codziennym.

• Like 1

19 minut temu, Zenderable napisał:

U mnie w Mi 6 wypalił się LCD (co jest podobno niemożliwe), więc u siebie z Amoledem jeszcze bardziej się obawiam.emoji23.png Jeśli chodzi o wypalanie, to głównie na wykopie czytałem zawsze o Samsungach, nawet w sklepach widać jak się one wypalają. Nie wiem czym jest to spowodowane, ale od kiedy mam Mi 9T staram się nie mieć ekranu na maksymalnej jasności i w Yanosiku używam opcje przygaszenia ekranu jeśli jest prosta droga.

Spoko luz, musiałbyś codziennie po 8h jeździć żeby go wypalić. Używaj normalnie, zresztą w telefonie za taką cenę to nawet jakby się po roku wypalił, to... żadna wada. To nie Samsung za 4k. 

• Like 1