ZduneX25

Mi 9T/K20 - dyskusja ogólna - watek zbiorczy

Recommended Posts

Mam ustawione uśpienie ekranu na 15 sekund, ale ekran się nie usypia w niektórych aplikacjach (albo np. jak jest w ustawieniach), tylko jedynie jest przyciemniony. Ktoś ma podobnie? AOD wyłączony, bo jak był to się załączał normalnie.

Edited by Zenderable

Ja uważam, że telefon warty tych pieniędzy. Zgrabny, wcześniej miałem Mi Max 3, tylko pół cała różnicy, a ten telefon wygląda jaka maleństwo. Nfc, świetny aparat. Można się w niedalekiej przyszłości dobrej wersji GCam spodziewać. Ekran święty. Głośnik też dobrze gra. Będę prawdopodobnie wygrywał inny soft na próbę, ale Miui Polska nie mogę się doczekać.

Wysłane z mojego Mi 9T przy użyciu Tapatalka

Mi się bardzo dobrze też korzysta, mam wrażenie, że jest bardziej płynnie niż w Mi 6, wysuwany aparat to bajka, bo w końcu niepotrzebnie nie zajmuje miejsca. Smartfon z notchem (a szczególnie z takim grubym) wygląda przy Mi 9T prehistorycznie. Osobiście uważam, że to jest najlepsze co wymyślili... Jedyny minus - może się to zepsuć, bo w końcu to część ruchoma, ale kolejny mój smartfon to będzie też z wysuwanym aparatem, ew. z aparatem pod wyświetlaczem. Czytnik linii papilarnych jest wolniejszy niż w Mi 6, no ale w niczym kompletnie to nie przeszkadza. Ekran jest piękny, rozumiem teraz ludzi, którzy chwalili AMOLEDy gdy ja siedziałem na zwykłym LCD. W samej nakładce w porównaniu do mojego poprzedniego smartfonu jest dużo więcej bajerów i opcji, nawet sam aparat jest bardziej rozbudowany o jakieś dziwne tryby selfie (które są trochę cringy, np. tryb filmowy tak dziwnie wycina twarz i daje jakieś dziwne tło).

Próbował ktoś z posiadaczy płacić Mi 9T z użyciem Google Pay? W żadnym sklepie nie mogę zapłacić telefonem, bo na czytniku pokazuje "użyj innego czytnika bądź karty". Google Pay w ogóle nie reaguje, nawet przy włączonylej aplikacji próbowałem.

@cincin27

Jest ustawione "użyj portfela SIM". Zapewne to będzie przyczyna, ale spodziewałem się po wersji global, że po wyjęciu z pudełka od razu będzie działać. Na Mi 6 nic nie musiałem ustawiać mając global czy xiaomi.eu.

W trakcie rozmów też nie blokuje mi się ekran przez co ciągle coś klika się w trakcie rozmowy. Nie wiem jednak czy to moja wina (większy ekran, więc może źle telefon przystawiam do ucha) czy jakaś choroba wieku dziecięcego.

47 minutes ago, Zenderable said:

Próbował ktoś z posiadaczy płacić Mi 9T z użyciem Google Pay? W żadnym sklepie nie mogę zapłacić telefonem, bo na czytniku pokazuje "użyj innego czytnika bądź karty". Google Pay w ogóle nie reaguje, nawet przy włączonylej aplikacji próbowałem.

Podobnie miałem ten sam problem, ale nigdy tego nie używałem i nie wiem czy dobrze mam poustawiane...

@ZIOLOISO

A mógłbyś może sprawdzić czy też tak masz? Wyłącz AOD, ustaw na 15 sekund blokowanie ekranu i zostań w ustawieniach. Mi się przyciemnia tylko ekran, zamiast wygasić. W niektórych aplikacjach to samo, a za to np. w grze gdzie jest odgrywana cutscenka powyżej tych 15 sekund to ekran gaśnie. :D

Dnia 28.06.2019 o 15:15, Zenderable napisał:

Mam ustawione uśpienie ekranu na 15 sekund, ale ekran się nie usypia w niektórych aplikacjach (albo np. jak jest w ustawieniach), tylko jedynie jest przyciemniony. Ktoś ma podobnie? AOD wyłączony, bo jak był to się załączał normalnie. 

Edited by Zenderable

Dziś kupiony na GB za 1214 zł z darmowym EU PriorityLine, wersja 6/64, kod obniżający cenę MI6T64BLACK /lub BLUE dla niebieskiego/, cena zaaacna a już nie mam ochoty czekać na Pro i naszą dystrybucję... 

Mam ogromną prośbę, bo to zależne jest od zakupu telefonu. Czy na tym smartfonie z systemem "global", działa Android Auto?

Czy na tym smartfonie z systemem "global", działa Android Auto?

A czemu miałoby nie działać? Android Auto działa na każdym smartfonie z systemem Android 5.0+, ale w PL trzeba pobrać z apk mirror.

b6dabebf7d9458f35eb1d307c643e7ec.jpg

Bardzo dziękuje za szybka odpowiedz. Ja na Huawei mate 10 pro za kia ceed 3 używam go od roku bezproblemowo, ale na niektórych forach piszą, że z wer. EU po podlaczenie do samochodu jest tylko czarny  ekran, więc chciałem się upewnić. 

A jak wygląda sprawa z jakością rozmów (głośność, wyrazistość)?. Czy wer. global ma częste aktualizacje? Pzdrawiam

że z wer. EU po podlaczenie do samochodu jest tylko czarny  ekran, więc chciałem się upewnić.

To niestety nie odpowiem, myślałem, że chodzi o aplikację, a nie Android Auto w samochodzie. Wydaje mi się, że powinno działać, bo czemu nie, ale może ktoś odpowie kto posiada odpowiedni samochód by to sprawdzić.

A jak wygląda sprawa z jakością rozmów (głośność, wyrazistość)?. Czy wer. global ma częste aktualizacje? Pzdrawiam

Głośnik do rozmów jest bardzo głośny (dla mnie aż za głośny, muszę od ucha odsuwać), głośniejszy niż w Mi 6 (ale nie wiem czy nie przez to, że jest po prostu czysty). W trakcie rozmowy wyświetla się "wzmocniono głośność". Tak samo głośnik główny, jest mono ale dobrze go słychać. Niby mam zasięg 4G+ w miejscu, gdzie wcześniej w Mi 6 miałem tylko jedną kreskę 3G, ale ludzie mówią, że coś przerywa (na mi 6 nie przerywało). Jak wyjdę na balkon to już jest okej. Wersja global w wersji stable nie ma zbyt częstych aktualizacji (może raz na 1-2 miesiące), ale podobno wersję stabilne mają wydawać teraz częściej.

Jeśli któryś z użytkowników podłączał ten telefon z android auto do samochodu i korzysta z takiego zestawu bezproblemowo, to bardzo proszę o opinie.

35 minut temu, cincin27 napisał:

Premiera Mi 9T w Polsce 11 lipca.

Dostępność od września? :D:D

• Like 1

Dnia 2.07.2019 o 17:10, cincin27 napisał:

Premiera Mi 9T w Polsce 11 lipca.

Cytat

Dostępność od września? :D:D

Nigdy tych premier nie śledziłem, to nie jest tak że premiera w danym kraju oznacza dostępność w salonach?

Zamierzam kupić mi 9t i kusi ta promka na gearbest, ale gdybym mógł kupić 11 lipca w salonie w krk to raczej wolałbym tą opcję :D

Edited by Adriano_pl

@Adriano_pl

Mi 9 miało u nas premierę w marcu, ale cały czas były problemy z dostępnością i dopiero gdzieś od końca maja można go normalnie zamówić. Może z tym tak nie będzie. 

• Thanks 1

Ciekawe, czy u nas będzie droższy od Mi 9 SE (czyli obecnie 1499 zł)

W pozostałych europejskich sklepach to tylko w Hiszpanii Mi 9 SE jest droższy od Mi 9T.

W Czechach, Rosji, na Słowacji i Węgrzech to Mi 9T jest droższy od Mi 9 SE

czechy.png

hiszpania.png

rosja.png

słowacja.png

węgry.png

Znając ABC Data... nie wiadomo. W przypadku Mi 9 zrobili taniej niż w Chinach. Może Redmi Note 7 jeszcze miało dobrą cenę, ale już taki Redmi 7 miał podbitą. To taka loteria... choć pewnie akurat Mi 9T będzie droższy coś czuję.

A ja polecam z dragonist. 1459 zł ;) a z gwarancją tak samo jak z Hiszpanii.

Edited by Zenderable

16 godzin temu, [email protected] napisał:

Pytanie do kolegów, czy po instalacji romu MIUI10.eu telefon przedstawia się w ustawieniach - informacje o telefonie oraz przy botowaniu jako Redmi k20? Bo u mnie na 9T tak w tej chwili jest.

Będzie tak zwracać, bo ROM-y China mają wpisane Redmi K20 w build.prop.

A ja po instalacji Miui Polska Stable mam problem z Sprzątaczem. Da się go pobrać na nowo wgrać?

Edited by ZIOLOISO

Ja poczekam na wersję beta xiaomi.eu, patrzyłem na chińskim forum miui po prostu nie ma beta china (jest suspended), dlatego też nie ma zapewne xiaomi.eu.

• Like 1

W Chinach Redmi K20 i Mi 9SE startowały z taką samą ceną, czyli 1999 CNY. No ale wiadomo, Mi 9T jednak jest mocniejszy to pewnie u nas będzie wyższa cena.