Jump to content

pl_shibby

Użytkownicy
 • Posts

  105
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  2

Everything posted by pl_shibby

 1. Kto pyta nie błądzi. Jest tyle wersji samego mi9se że człowiek się gubi. Wolę się 2x upewnić niż uwalić telefon.
 2. Dziękuję. A czy to finalne wydanie i finalnie pojawi się w ota? Warto wgrywać czy lepiej póki co pozostać na androidzie 10?
 3. mam 12.0.4 (QFBEUXM) i wciąż nie wyszukuje mi nowszej wersji do automatycznej aktualizacji. Ktoś też tak ma? Jest jakiś powód dla którego 12.0.5 nie trafiło do OTA? Bo nie wiem czy instalować paczkę ręcznie czy olać i zostać na tym co mam. Drugie pytanie to czy mając QFBEUXM mogę wgrać RFBMIXM? Bo widzę że wersja 12.5.1.0 ma już nadroida 11. Z drugiej strony zależy mi na dlalerze od xiaomi, głównie na możłiwości nagrywania rozmów. A może są jakieś przecieki, informacje że QFBEUXM też dostanie androida 11?
 4. Bardzo dobrze. Większych zmian nie widać. Na pierwszy rzut oka klawiatura też jest w ciemnym motywie
 5. 1) gpay nie jest domyślnie zainstalowany na telefonie. Jeżeli chce się płacić przez gpay to trzeba ją zainstalować ze sklepu i z tym na globalu nie powini być problemów 2) wystarczy odblokować telefon. W ustawienia trzeba wcześniej wskazać jaka aplikacja ma być używana do płacenia. 3) to zależy od banku. Np Santander umożliwia płacenie ich apka, bez potrzeby instalacji gpay. Z drugiej strony Getin Bank umożliwia tylko płatność przez gpay.
 6. To by mogło tłumaczyć czemu u mnie obeszlo się bez problemów z aktualizacją. Od razu pierwszego dnia wystąpiłem o zgodę na odblokowanie bl. Debugowanie i OEM mam wylaczone, tylko sam stan blokady mam zgłoszony. Póki co jednak zostałem na globalu.
 7. Z ciekawości, gdzie kupowaliscie swoje telefony? Moze ma to związek z ich błędnym upgradem? Ja swojego kupowałem w proline na początku maja.
 8. @Ciacho23 Getin bank ma tylko integrację z Gpay. Nie można płacić ich apka. Druga sprawa ja nie muszę chodzić z portfelem. 99% przypadków place telefonem.
 9. wystaje jakis milimetr, moze deczko wiecej, bo mam jeszcze szklo na aparat naklejone.
 10. Ok miesiąca.
 11. 5-6 postów wyżej dałem link
 12. Przyszło mi też etui od msvii no i to jest bajka. Świetnie dopasowane, jest ochronny rancik wokół aparatu. Trochę się tył palcuje ale mi to nie przeszkadza.
 13. Nie prawda. Karty wirtualnej nie masz możliwości sparowania z Gpay. Musisz używać aplikacji Sandantera. Dopiero karte "plastikowa" masz możliwość dodania do Gpay.
 14. To wszystko zależy od banku. Przykładowo w geninbanku nie ma możliwości płacenia inaczej jak przez Gpay właśnie. Natomiast w Sandanterze trzeba używać ich apki jeżeli chce się wykorzystać z karty wirtualnej. A z google Play to była wina autokorekty komórki i nie było to zamierzone.
 15. Jeżeli to sprawi że poczujesz się lepiej to niech tak będzie Zauważ, że ja nie mówię o placeniu przez google Play.
 16. Tego właśnie się obawiałem, że kompletnie nie zrozumiałeś mojego pytania i z góry potraktowałem mnie jak nowicjusza. Po pierwsze od lat używam Mi5 i nigdy problemów z płatnościami nie miałem mimo odblokowanego BL. W poniedziałek odbklokowalem koledze mi9se i wgrałem miui polska. Teraz ma problem z logowaniem odciskiem palca do apki Alior banku i nie może dodać karty płatniczej bo środowisko jest niebezpieczne. Po drugie pytanie brzmiało jak wrócić skoro na stronie miui nie ma softu do miflasha. Ja doskonale wiem że w miflash są przyciski które zablokują BL ale trzeba mieć soft. Podziękowania dla kolegi @Orjon który podał link. Zatem następny razem się zastanow zanim "zablysniesz" dobra rada. I nie traktuj z góry innych jak gorszych od siebie. Pozdrawiam
 17. Witam kolegów, Sam co prawda jeszcze czekam na zgodę na odblokowanie BL w Mi9se ale chcę się zabezpieczyć na wypadek jakiś problemów po wgraniu Miui Polska. Głównie mam tu na myśli problem z aplikacjami banku po odblokowaniu BL lub płatnościami na nieoficjalnym sofcie, gdyż są to dla mnie priorytetowe funkcjonalności. Pytanie: czy ma ktoś namiar na oficjalny soft do instalacji przez MiFlash, który jednocześnie zablokuje BL? Na oficjalnej stronie en.miui.com takowego nie znalazłem. Ewentualnie jak inaczej wrócić do Globala (sam soft do Mi9 SE EEA na stronie widzę już jest) i jednocześnie zablokować bootloader? @Acid - może masz jakieś dojścia i jesteś w stanie rzucić linkiem do softu?
 18. Przyszła mi szkiełko na aparat. Całkiem dobre, za nieco ponad dolara warto, tym bardziej że dostajemy w komplecie 2szt. Jedyne co mogę się przyczepić to że moglony być o dosłownie milimetr dłuższe ale to już czepianie się.
 19. A doliczasz dhla? Wtedy ta różnica topnieje. Jak ja patrzyłem to było równe 50pln różnicy. 4/64?? My oby na pewno o tych samych telefonach piszemy? bo mi9se nie ma w wersji 4GB ram W polskiej dystrybucji masz: 1) na osobę prywatną 2 lata gwarancji i rękojmi 2) na DG masz fakturę więc można odliczyć podatek i VAT. Ja u goldwaya kupiłem 4 telefony. Ale zawsze z taka opcja żeby podatku nie naliczyli. Zadowolony byłem. Teraz też spojrzałem jak to wychodzi z doliczonym dhlem i jak zobaczyłem 50pln to nawet się je zastanawiałem. Chwilowo w Proline nie było od ręki, poczekałem na weekend majowy i akurat pojawiła się wersja 128gb i taka też zakupiłem.
 20. dobra już sobie poradziłem. Tu jest poprawny link: https://drive.google.com/drive/folders/1NyuUX-LReSVQcXvUtx86KkOWkcaqrCvm Pobieramy paczkę z dopiskiem "fastboot". Rozpakowujemy, wprowadzamy telefon w tryb fastboot i wydajemy 2 komendy: fastboot.exe flash recovery "recovery-TWRP-3.3.0-0421-XIAOMI9SE-CN-wzsx150.img" fastboot.exe flash misc misc.bin po tym możemy wydać komendę: fastboot.exe reboot i trzymać Vol+ telefon winien wejść w twrp. Później już idziemy zgodnie z opisem jak dla Mi9 z artykułu na stronie głównej.
 21. Panowie podpowiecie? Wrzucam TWRP z powyższego linku a mimo to telefon startuje do systemu a nie twrp. Przytrzymanie VOL+ i Power skutkuje odpaleniem Mi-Recovery zamiast twrp.
×
×
 • Create New...