Skocz do zawartości

Submarka Redmi - jutro premiera


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, dzidexx napisał:

Ktoś kupił na AliExpress, tuż po zakupie wgrał MiuiEu na odblokowany bootloader i nieodwracalnie uceglił? Nie ma takiej możliwości.

@Nezumi Twierdzi co innego :)

 

1 godzinę temu, Voltron napisał:

Jakich wadach jako zalety? O czym Ty wogole mówisz. Note 7 i jego brak nfc to zaleta? Heh

Śpieszę z odpowiedzią:)

Czytnik z przodu to pomyłka. Ogromne ramki. Ekran 16:9, a przez to brak gestów - w zamian przyciski, meh. No i pozostaje to co sam napisałeś, tj. mniejsza bateria.

Reszta, tj. dotycząca aparatu, jest mi zbędna. Zdjęć nie robię. Patrząc więc na wszystko, nie widzę sensu podtrzymywania tezy, jakby Mi Note 3 był bezsprzecznie lepszy. Może dla Ciebie, dla mnie nieszczególnie.

Edytowane przez Antyhaker
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie tak jak pisałem produkt bez sensu.

Albo  należało by kupować mi8 bo leci na leb na szyje. Ktoś pisze o mi note 3 też dobry wybór.

Lada dzień będzie pewnie pocofone f2. Wtedy f1 powinien stanieć.

A serię redmi dla mnie zapchali po redmi pro. Bo o istnieniu tego tel tak szybko jak wypuścili świat zapomniał. Redmi note 3 nie było ostatnim bdb telefonem. Tylko redmi pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, homman napisał:

Lada dzień będzie pewnie pocofone f2. Wtedy f1 powinien stanieć.

Raczej zapowiadane Redmi z Snapem 855. Pocofone chyba nie odniósł takiego sukcesu.

Jakby ktoś się zastanawiał, to pojawiają się presale wersji Global z B20 na Europę, oczywiście na Aliexpress np. u Goldwaya. Prawdopodobny termin dostępności to 4 marca, ceny 3/32 GB ~760zł, 4/64 GB ~850. Znalazła się też wersja 4/128GB (nie wiem czy taka jest naprawdę) w cenie ~1060zł dostępna od 15 marca. Ceny + VAT. Najtańsze tym razem są w kolorze czarnym, czyli odwrotnie niż starsze modele, gdzie często to czarny był najdroższy i w sumie to dosyć logiczne, bo wcześniej czarny był najbardziej elegancki (lub szary), nie każdemu pasował złoty czy różowy, teraz czarny jest matowy, a inne bardziej efektowne. W Polsce spodziewałbym się cen na poziomie 3/32 ~ 900zł, 4/64 ~1050zł, 6/128 ~1200zł. Jak będą niższe to super, jak wyższe, to bez rewelacji. Oczywiście to tylko moje gdybanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.03.2019 o 16:34, dzidexx napisał:

Niestety wątku takiego nie ma.

Tysiące telefonów było uceglonych i nie dostrzegam związku:

Sam odblokuję BL - nie uceglę, kupię z odblokowanym - uceglę.

Szczególnie w samochodzie w uchwycie. Odblokowania twarzą na Miui nie zrobisz w okularach i bez.

Jak dotąd jest 2:1 na korzyść MiN3.

Ps.

Gesty? Zainstaluj Titanium Backup na Pie - szybko pożałujesz braku przycisków.

Z tego co pamiętam - Mi Note 3 i Miui - gesty i przyciski mogą być włączone jednocześnie.

1. Nie dostrzegasz jednego - Ty sobie możesz odblokować oficjalnie. Sprzedawcy w chinach kombinują i o to się rozchodziło.

2. No siedziałem sporo na Androidzie 9 i korzystam z Titanium Backup, ale pamiętam, Android 9 nie posiada gestów. Chyba, że piszesz o bazie pod MIUI, ale wtedy to niczego nie zmienia w tym zakresie. Jeśli twierdzisz inaczej, to pisz śmiało.

3. Jesteś pewny? Bo coś nie kojarzę :) Internet również milczy.

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 2.03.2019 o 18:26, mgcompany napisał:

Jakby ktoś się zastanawiał, to pojawiają się presale wersji Global z B20 na Europę, oczywiście na Aliexpress np. u Goldwaya. Prawdopodobny termin dostępności to 4 marca, ceny 3/32 GB ~760zł, 4/64 GB ~850. Znalazła się też wersja 4/128GB (nie wiem czy taka jest naprawdę) w cenie ~1060zł dostępna od 15 marca. Ceny + VAT.

 

+Co? Skąd Ty wymyśliłeś vat u goldwaya?

Tak, w MiN3 można mieć włączone gesty i przyciski jednocześnie. Wiem bo korzystałem z tego

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1 godzinę temu, Voltron napisał:
Tak, w MiN3 można mieć włączone gesty i przyciski jednocześnie.

 

Piszesz o globalu czy modyfikacji? Pierwsze słyszę by Xiaomi udostępniło te pełnoekranowe gesty na ekrany 16:9.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Piszesz o globalu czy modyfikacji? Pierwsze słyszę by Xiaomi udostępniło te pełnoekranowe gesty na ekrany 16:9.
 
Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
Miałem tak na miuipolska

Wytapatalkowane z MI 8 SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Voltron napisał:

+Co? Skąd Ty wymyśliłeś vat u goldwaya?

Oczywiście masz do wyboru dwie opcje wysyłki, darmowa, zwykła, gdzie można się nadziać na opłaty celne i druga płatna ok. 90zł DHLem bez dodatkowych opłat. Tak czy siak coś zapłacić trzeba. Ale to nie wątek na rozkminy o opłatach celnych, ich szansach i metodach dostawy, omawianych zresztą setki razy w zupełnie innym dziale od początku istnienia tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antyhaker napisał:

Kurcze. Nie porównujmy proszę modyfikacji do oficjalnego ROMu.

Dlaczego nie? "Modyfikacja" może równie dobrze poprawiać błędy oficjalnego ROM-u, jak i wprowadzać własne. Porównywanie jest więc tu jak najbardziej na miejscu, a nawet bardzo wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie? "Modyfikacja" może równie dobrze poprawiać błędy oficjalnego ROM-u, jak i wprowadzać własne. Porównywanie jest więc tu jak najbardziej na miejscu, a nawet bardzo wskazane.
Nie, ponieważ modyfikacja wprowadza rzeczy nieobecne w oficjalnej wersji. Nie można więc lekkomyślnie pisać, że RN3 wspierał i przyciski i gesty, że gdyż nie jest to prawdą.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ponieważ modyfikacja wprowadza rzeczy nieobecne w oficjalnej wersji. Nie można więc lekkomyślnie pisać, że RN3 wspierał i przyciski i gesty, że gdyż nie jest to prawdą.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

Przez bardzo długi okres mi note 3 nie miał globala, więc co ludzie wyrywali? Przecież nie siedzieli na China...

 

Wracając do tematu, ciekawe jaki będzie redmi x

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Voltron napisał:

Przez bardzo długi okres mi note 3 nie miał globala, więc co ludzie wyrywali? Przecież nie siedzieli na China...

Dlaczego nie? Ja na Mi4c siedziałem na china, bo zwyczajnie dział lepiej niż xiaomi.eu :) Nie mierz wszystkich swoją miarą.

6 godzin temu, dzidexx napisał:

Jedną z nowości są gesty. W Miui 10 też(Android 8 - 9).

Zainstaluj fluid ze sklepu i na każdym modelu będziesz miał gesty(bardziej rozbudowane).. 

Teraz porównujesz oprogramowanie? Wcześmiej były podzespoły.

 

1. Android 9 nie ma gestów, wciąż ma pasek nawigacyjny.

2. Fajnie, ale piszemy o MIUI.

3. Nie ja to zacząłem, ktoś inny z tymi gestami wyleciał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Antyhaker napisał:
Dlaczego nie? Ja na Mi4c siedziałem na china, bo zwyczajnie dział lepiej niż xiaomi.eu  Nie mierz wszystkich swoją miarą, miarą mniejszości.

Raczej znaczna większość, ponad 90% chce mieć język Polski i nie chce kombinować z wgrywanie sklepu Play do romu. Także nie mierz wszystkich swoją miarą mniejszości. Widać jesteś zafiksowany na swoim punkcie widzenia i niebardzo przyjmujesz do wiadomości inne argumenty. Kończę tą bezsensowna dyskusję.

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

Edytowane przez Voltron
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, dzidexx napisał:

Idź te bajki gdzieś indziej opowiadać. Rozbudowany pasek nawigacyjny to wciąż pasek nawigacyjny.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

23 godziny temu, Voltron napisał:
Raczej znaczna większość, ponad 90% chce mieć język Polski i nie chce kombinować z wgrywanie sklepu Play do romu. Także nie mierz wszystkich swoją miarą mniejszości. Widać jesteś zafiksowany na swoim punkcie widzenia i niebardzo przyjmujesz do wiadomości inne argumenty. Kończę tą bezsensowna dyskusję.

Sprowadzacie smartphony przeznaczone na rynek chiński, kombinujecie niepotrzebnie, a potem pełno płaczów na forach, że coś nie działa default_smile.png Ale nawet mniejsza o to, bo odchodzisz od sedna. RN3 nie wspiera gestów i to jest tutaj kluczowe. Równie dobrze możesz napisać, że większość modeli Xiaomi dostała Androida Pie, bo dostępne są stosowne modyfikacje.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Edytowane przez Antyhaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kłóciliście się ze mną że cena mi8 nie spadnie. Bo xiaomi nie zarabia itd.

I co minął zaledwie miesiąc i już mi 8 jest po <1200pln. u goldwaya 1233pln

Natomiast ja decyduję się raczej na mi mix 2s.

Długo zastanawiam się pomiedzy mi note 3 (ok 800pln za 128GB), mi 8 (1200pln 64GB) i mi mix 2s (1300pln 64GB)

Jaki jest więc sens note 7 pro ? zerowy. Wersja CH ma jeszcze jako taką cenę. W porównaniu do mi note 3 przegrywa wszystkim jeśli kogoś nie interesuje wygląd i nowoczesny wyświetlacz.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błagam skończcie temat, czy się opłaca brać zamiast RN7 czy Note 3 (już pomijam Mi8, czy MiMix2s), temat zakończony. Telefon ma kosztować w Polsce ok 800zł, a wy go porównujecie ze sprzętem za 1200-1400zł... Od razu zacznijcie go porównywać z Samsungiem S10+ za 4.5k... ehh... Kolejne posty z "a mówiłem bardziej opłaca się xxx." (w xxx wstaw dowolny model 2x droższy od RN7) będę czyścić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Nezumi napisał:

Błagam skończcie temat, czy się opłaca brać zamiast RN7 czy Note 3 (już pomijam Mi8, czy MiMix2s), temat zakończony. Telefon ma kosztować w Polsce ok 800zł, 

Chciałbym tylko nieśmiało przypomnieć, że redmi note 6 pro premierowo w Polsce kosztował 1050 i 1200zl odpowiednio za 3/32 i 4/64GB. 
Szczerze wątpie w 800zl w PL, nawet przy nieoficjalnej dystrybucji. Zwłaszcza gdy w opisie pojawi się uber hiper ekstra 48Mpix.

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dzidexx No tak, ale to wszystko są ceny od resellerów, nie oficjalne, nawet to co podałeś z Amazon.es to jest reseller, a nie Amazon. Jak już wspomniał @galakty Mi9 na starcie była droższa w Chinach, niż w PL zapowiedziano oficjalną. Z Mi8 było podobnie, ceny w PL były praktycznie takie same jak z Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że od premiery minie jeszcze dobrych kilka dni zanim ruszy sprzedaż...

Ciekawe czy ceny będą zbliżone do tych z Hiszpanii.

A jeżeli chodzi o łamliwość tego telefonu, chyba nikt w normalnym użytkowaniu nie będzie narażał go na takie naprężenia a swoją drogą Samsung M30 też się łamie w podobnym miejscu. Zupełnie jakby z jednej fabryki ODM wyszły. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że od premiery minie jeszcze dobrych kilka dni zanim ruszy sprzedaż...
Ciekawe czy ceny będą zbliżone do tych z Hiszpanii.
A jeżeli chodzi o łamliwość tego telefonu, chyba nikt w normalnym użytkowaniu nie będzie narażał go na takie naprężenia a swoją drogą Samsung M30 też się łamie w podobnym miejscu. Zupełnie jakby z jednej fabryki ODM wyszły. 
Co do łamliwości, to bierz pod uwagę, ze Jerry to kawał chłopa ćwiczącego na siłowni. Oglądałem bend test jakiegoś hindusa i on go nie złamał także az taki słaby na pewno nie jest (choć słabszy od poprzednika). Drop test wypadł spoko poki nie zrzucił go płasko na ekran na płytki z 2 metrow, ale tego nie wytrzyma nawet smartfon za 10000zl.

Ciekawe czemu ci hindusi mówią połowę po angielsku, a połowę przeplataja hinduskim...

Wytapatalkowane z MI 8 SE

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie siły pana  imadła... Cóż, jakoś S10 nawet się nie wygięło, a przecież to duży chłop po siłowni :D 

RN7 jest słabe konstrukcyjnie i tyle, nie ma o czym dyskutować. Czy wpłynie to na żywotność? Pewnie nie, po prostu mamy świadomość że to tani telefon który jest średnio wykonany, nic nadzwyczajnego. Apple robi składane tablety za kilka patyków i też jest fajnie.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem, że jeden złamie inny nie ale tak czy siak poprzednik mocniejszy bo note 6 Jerry nie złamał default_smile.png mogli dać sobie siana z tym plastikiem tak naprawdę

Wzorem wytrzymałości i niskiej ceny jest nokia

 

Wytapatalkowane z MI 8 SE

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...