Skocz do zawartości

b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, BanBoy napisał:

Dziś aktualizacja MiFit i po tej aktualizacji update opaski.
Po zakończeniu aktualizowania opaski „sypie się” wyświetlanie czcionki.

Do jakiej wersji zaktualizował się firmware opaski? W Mi Fit 3.5.7 nie ma nowego, przynajmniej na androidzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do jakiej wersji zaktualizował się firmware opaski? W Mi Fit 3.5.7 nie ma nowego, przynajmniej na androidzie.



Wersja oprogramowania to 2.2.0.42, tak aktualizacja odbyła się na iOs.

A swoją drogą, była na opasce wcześniej opcja „Ustawienia Fabryczne” które przywracają opaskę do tego stanu? 4caa387b2a04c2e7c153e84a9d6738c1.jpg2a3e3ddcb1c427d18b2ad2f0eb84c034.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, BanBoy napisał:

A swoją drogą, była na opasce wcześniej opcja „Ustawienia Fabryczne” które przywracają opaskę do tego stanu?

Nie było.

Co do rozjechanych zegarów: możesz wrzucić na opaskę oryginalne zasoby z 1 postu ("oryginalne pliki", sam plik .res) - opaska będzie po tym 'fabryczna'.

Możesz też spróbować wrzucić poprzedni mod firmware z zawyżoną wersją (za chwilę dodam do 1 posta) i zobaczyć czy Mi Fit go zaktualizuje. Jeśli nie, to będzie to tymczasowe rozwiązanie do czasu powstania moda nowej wersji.

edit: plik dodany

Edytowane przez b4s1l
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam MiBandowców :)

Mam pytanie czy istnieje możliwość dodania do firmware MiBanda3 takiej banalnej funkcjonalności (aż dziw, że nie ma tego na standardzie) aby opaska wibrowała, dość mocno, np. przez 10-15 sekund, jeżeli utraci połączenie z telefonem? Niby pierdoła, ale uchroniłaby mnie przed już dwukrotnym zgubieniem telefonu ;)

Czy taka opcja to aż taka trudność że programiści z X tego nie dodali? Na opasce przecież pojawia się przekreślony znaczek Bluetooth jak tylko opaska nie jest w zasięgu telefonu, czy dodanie do tego zdarzenia silnej wibracji (np. jak przy rozmowie przychodzącej) byłoby trudne? (zawsze lepiej wrócić się te 30-50 metrów i poszukać cegły niż zorientować się 4 godziny i 10 kilometrów później że czegoś człowiekowi brakuje).

A może jest gdzieś taka opcja żeby to włączyć tylko jestem ślepy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej @Miodeczek

dzięki za podpowiedź, zainstalowałem N&F, funkcja faktycznie jest, ale wykorzystuje strasznie okrężną (i podatną na awarię) ścieżkę tj.:

- w celu wibrowania wykorzystuje trzeci alarm opaski (więc nie można z niego korzystać),
- czasami po "odpaleniu" alarmu związanego z brakiem połączenia kolejny raz już się nie odpali (trzeba resetować ustawienie, czasem samo się wyłącza itp.)
- alarm odpala się po upływie około 1,5-2 minut (minimalne ustawienie) - pewnie związane jest z tym, że BT może mieć przerwy w połączeniu, ale skoro ikona wyświetlana jest w miarę poprawnie (z opóźnieniem 2-3 sekund po rozłączeniu, to dlaczego alarm nie może być bardziej precyzyjny niż 2 minuty)
 

Wydaje mi się, że modyfikacja na poziomie firmware-u byłaby o wiele lepsza :) no ale mimo wszystko dzięki, lepsza taka opcja niż żadna, te 13 zł za wersję Pro to żaden pieniądz, w porównaniu do potrzeby kupna nowego telefonu.

Mimo wszystko zgłaszam request na taką funkcjonalność w FW. Sam nie mam zdolności (chyba) żeby się za to zająć, ale może ktoś chciałby taką funkcjonalność wycenić ;)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jeszcze taką sytuację, że po wejściu na swoje konto Xiaomi na stronie internetowej po wejściu w Konta i uprawnienia w podmenu Uprawnienia widnieje aplikacja Mi Fit ale nie ma przy niej ikonki? Jest tylko kwadratowe miejsce na logo, ale wygląda jakby po prostu obrazek się nie wczytał? Ikony FB i Google powyżej wyświetlają się poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś ma jeszcze taką sytuację, że po wejściu na swoje konto Xiaomi na stronie internetowej po wejściu w Konta i uprawnienia w podmenu Uprawnienia widnieje aplikacja Mi Fit ale nie ma przy niej ikonki? Jest tylko kwadratowe miejsce na logo, ale wygląda jakby po prostu obrazek się nie wczytał? Ikony FB i Google powyżej wyświetlają się poprawnie.

Mam to samo, błąd strony tylko, spokojnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie jestem w stanie od dłuższego czasu po wgraniu fw (mod czy stock) zmienić ekranu tarczy :/

W ogóle cuda muszę robić by udało się cokolwiek wgrać przez notify&fitness 

Masakra z tą opaską. Pomoże mi ktoś? Przywracałem ustawienia fabryczne, obecnie mam wersję zaczynającą się na 6.xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wgrywam za każdym razem raczej bez problemu, ale w opcjach daje wgrywanie za pomocą metody alternatywnej 2 czy jakoś tak.

@slavotar

Odczytanie na telefonie czy usunięcie powiadomienia na telefonie nie skutkuje skasowaniem powiadomienia w opasce. Póki co, działa to tak że jak jakiekolwiek powiadomienie jest to jest koperta,jak nie ma to nie ma. I nie ma opcji żeby opaska rozpoznawała odczytane i nie odczytane. Tu występuje tylko stan tzw. zero-jedynkowy. 

 

Edytowane przez frrancuz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Artek610 napisał:

Tak się zapytam na początek, żeby nie było niejasności. Jesteś świadomy, że tarczę można zmienić w ustawieniach opaski (są trzy wielkości do wyboru)? 

 

 

Właśnie w ten sposób próbuję i nie zmieniają się :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, b4s1l napisał:

W menu 'ekran' góra-dół to wybór tarczy, a akceptujesz klikając w tarczę (nie w przycisk).

Ale jajca... Faktycznie to działa. Dzięki, mam wrażenie że wcześniej wybierało się ekran poprzez przytrzymanie "przycisku". 

:D

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia Sat Jan 26 2019 o 12:43, frrancuz napisał:

Póki co, działa to tak że jak jakiekolwiek powiadomienie jest to jest koperta,jak nie ma to nie ma. I nie ma opcji żeby opaska rozpoznawała odczytane i nie odczytane. Tu występuje tylko stan tzw. zero-jedynkowy. 

 

Czy powiadomienie "kopertą" jest tylko w modowanym fw? Ja nigdy nie wgrywałem żadnego softu po za oryginalnym i pewnie dlatego nie mam powiadomień o nieprzeczytanych na opasce wiadomościach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...