Jump to content

Artek610

Użytkownicy
 • Posts

  35
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by Artek610

 1. Silniczek wibracyjny wyzionął ducha.
 2. A nie instalowałeś w międzyczasie jakiejś innej aplikacji do obsługi opaski?
 3. Poznasz po kształcie czujnika na spodzie opaski. Zresztą w pierwszym poście tego tematu są również zdjęcia. A co do apki. Moim zdaniem "rządzi" Notify & Fitness Pro
 4. Korzystam tylko z N&F, nie mam zainstalowanego Mi Fit. Więc?
 5. Zmienić dostawcę pogody. Ten komunikat (połącz z apk) pojawia się również w momencie, gdy opaska nie może zassać aktualnej prognozy pogody.
 6. Bez NFC. Wysłane z mojego JSN-L21 przy użyciu Tapatalka
 7. Coś nie idzie aktualizacja fw. Dochodzi do 99% i wyświetla "Aktualizacja nie powiodła się". Próbowałem kilka razy. Res wgrywa się bez problemów, ale wtedy znowu wyświetlają mi się ikonki nakazujące aktualizację fw i nic więcej. Dziwne, bo zawsze Twoje pliki wchodziły mi bez żadnych problemów. Chwilowo powróciłem do poprzedniej wersji. Wgrywam przez N&F.
 8. Przeczytaj drugi post w tym wątku. Tam już padła odpowiedź.
 9. N&F spisuje się bardzo dobrze. Oczywiście jest tak jak napisał poprzednik: dane z GPSu zapisuje telefon, a opaska robi głównie za czujnik pulsu i wyświetlacz informacji. Natomiast apka ma jedną podstawową zaletę w stosunku do Mi Fit i innych. Udostępnia opcję (płatną dodatkowo) synchronizacji aktywności z serwisami sportowymi typu Strava czy Endomondo. Dla tych, którzy chcą porównać swoje treningi albo udostępniać je znajomym rzecz niezastąpiona.
 10. Nie ma. Trening rowerowy wymaga połączenia opaski z telefonem i działającego GPSa. Można go wystartować wyłącznie z aplikacji.
 11. Podobnie jak w Mi Fit. Generalnie aktualizacja nie wymaga jakiś skomplikowanych zabiegów. Dodatkowo można sobie wgrać modowany soft.
 12. Nie używam generalnie apki. Ale zainstalowałem i też nie mogę znaleźć. Natomiast opcja występuje w dalszym ciągu w wersji webowej. Więc proponuję wejść na stronę i w ten sposób dodać.
 13. N&F ma opcję wyświetlania emotek. Wgranie modowanego fw albo czcionek nie powinno tego zepsuć. A jakby jednak zepsuło w jakiś sposób, to wystarczy wgranie jeszcze raz (raz miałem jakiś problem z wyświetlaniem i to właśnie rozwiązało problem).
 14. N&F działa samodzielnie, więc możesz odinstalować Mi Fit.
 15. Tak się zapytam na początek, żeby nie było niejasności. Jesteś świadomy, że tarczę można zmienić w ustawieniach opaski (są trzy wielkości do wyboru)?
 16. Wejdź w N&F w ustawienia, potem zakładka zaawansowane i stabilne połączenie. Tam włącz tryb wymuszonego połączenia. Może pomoże Swoją drogą mi czasem zdarza się, że telefon nie chce połączyć się z opaską i wtedy pomaga włączenie na chwilę trybu samolotego. Po włączeniu normalnej łączności telefon już znajduje opaskę.
 17. Tak jak napisał kolega tryb nocny odpowiada za jasność wyświetlacza. Jeśli nie chcesz dostawać powiadomień w określonych porach to musisz ustawić opcję "nie przeszkadzać" (tak przynajmniej nazywa się w N&F, w Mi Fit powinna tak samo albo podobnie).
 18. Mi raz pomogła odwrotna kolejność wgrywania modowanych zasobów i firmware. Spróbuj w ten sposób.
 19. Czasem serwery Xiaomi nie wyrabiają i wtedy nie można zalogować się na własne konto (wywala m.in. taki komunikat jak Twój). Zaczekaj jakiś czas i spróbuj ponownie. Oczywiście przy założeniu, że logujesz się prawidłowo, czyli tak jak poprzednio.
 20. Czy masz zainstalowane obie aplikacje? Z tego może wynikać problem. Wejdź do N&F potem ustawienia, zaawansowane i zaznacz wymuszone powiadomienia tekstowe. Jeśli dalej nie zadziała to spróbuj powtórzyć to samo, ale po odinstalowaniu Mi Fit.
 21. W tej chwili nie ma takiej możliwości. Te aktywności przypisane są na sztywno. Inne trzeba uruchamiać z apki.
 22. 1. Da się połączyć i korzystać z opaski jako pulsometru. Niestety, najnowsze wersje Endomondo nie potrafią odnaleźć opaski i jej sparować. W tym celu należy zainstalować starszą wersję (18.4.4 do ściągnięcia z apkmirrow) zainstalować i sparować Mi Band 3. Potem można zaktualizować do najnowszej wersji i już normalnie używać. Niemniej jednak żeby w pełni skorzystać z możliwości Endomondo trzeba mieć opcję Premium i płacić abonament. 2. Polecam wykupienie tej opcji (tyle że najlepiej kupić także wersję PRO do powiadomień i tym podobnych. Więc całość wyniesie koło 20 zł). Wtedy treningi z N&F można automatycznie synchronizować ze Stravą i innymi serwisami treningowymi. Niestety, akurat do Endomondo treningi trzeba wrzucać ręcznie (albo sposobem opisanym w następnym punkcie). 3. Tak, jest taka możliwość. Można zrobić to za pomocą serwisu https://tapiriik.com/ W ten sposób można synchronizować treningi między kilkunastoma różnymi serwisami treningowymi i sportowymi, m.in. Strava, Endomondo, Garmin, Runkeeper... Bezpłatnie robi się to ręcznie (loguje się w określonych serwisach i klika na przycisk synchronizacji), albo w pełni automatycznie za co najmniej 2 $ rocznie. Ja w ten sposób synchronizowałem treningi zanim jeszcze nabyłem Mi Banda. 4. Wchodzi się w Endomondo, opcja dodaj trening, a potem dodaj z pliku. Na koniec moja opinia. Mi najlepiej w tej chwili korzysta się z N&F Pro podczas aktywności, które potem synchronizuje sobie ze Stravą i Endomondo. Jestem kolarzem i najchętniej podstawowo używałbym Stravy. NIestety, ona w sposób bardzo wybredny pozwala na łączenie z pulsometrami i w żaden sposób na razie nie chce sparować się z Mi Bandem 3. Natomiast interesujące mnie najbardziej opcje Endomondo, wykorzystujące pulsometr są w wersji płatnej w miesięcznym abonamencie. Natomiast N&F ma wszystko co mnie interesuje. Rozszerza możliwości opaski w funkcjach powiadamiania. Jeśli chodzi o sport, to rejestruje treningi, czasy, międzyczasy, prędkości, trasy i puls. Można również ustawić sobie strefy tętna i powiadamianie w przypadku ich przekraczania. Wiadomo, że pulsometr na ręku nie jest tak dokładny jak ten na piersi, ale mi wystarcza. I nie wymaga dodatkowego ubierania np. podczas aktywności przy powrocie z pracy do domu.
 23. Najprościej chyba będzie zainstalować przez tę samą aplikację oficjalne firmware oraz zasoby i czcionkę. Możesz ewentualnie spróbować od instalacji samej czcionki.
 24. Jesteś świadomy, że w każdej opasce i firmware są trzy tarcze do wyboru? I można je zmienić w menu opaski? Firmware jest jedno. Zasoby wybiera się odpowiednio do pożądanej wersji tarcz (są opisane). Jeśli miałeś standardowe tarcze a wgrasz prawidłowo nowe, to od razu widać różnicę.
 25. A jakiej aplikacji używasz? Wszędzie znajduję informację, że Mi Fit tego nie obsługuje i trzeba używać dedykowanej apki.
×
×
 • Create New...