Skocz do zawartości

b4s1l

Rekomendowane odpowiedzi

Modyfikacje Xiaomi Mi Band 3.

Wszelkie działania przeprowadzasz na własną odpowiedzialność.

 

 

14.07.2019: Modyfikacja firmware 2.4.0.20 (opaska bez NFC, wuhan)    Mi Fit 4.0.6

  • data w formacie D.MM
  • powiększone zegary
  • wskaźnik baterii na 2 tarczy, ikona nieodczytanych powiadomień
  • opaska przechowuje do 16 powiadomień
  • czas wyświetlania powiadomień wydłużony z 6 do 10s
  • wersja zmieniona na 6.4.0.20 by zapobiec automatycznej aktualizacji
  • czcionki zegarów 'DIGI',  'BOX',  'KW':
  • zasoby DIGI: v6_digi_1.jpg.6476828723732caea23304eabde676f1.jpgv6_digi_2.jpg.cf2c39e7c89883a92f6ba2f2e3cae0ef.jpgv6_digi_3.jpg.d4cf837f5f8eaa7e5de9b00ca0a79b9e.jpg
  • zasoby BOX: v6_box_1.jpg.c64045186c3e0fb25607f7a0b0945ab3.jpgv6_box_2.jpg.0dcd427c463c50e3875b8a7263780321.jpgv6_box_3.jpg.9339d1036e5d01d7134710785e33415d.jpg
  • zasoby KW:  v6_kw_1.jpg.91be6672c43a5cb3d1223d92c910ea95.jpgv6_kw_2.jpg.471342b222364283148777799ea1965d.jpgv6_kw_3.jpg.751d352a9fbcdf7e852b7ae8f1493eb5.jpg

POBIERZ - w archiwum znajdują się wszystkie warianty modyfikacji firmware oraz zasobów i oryginalne pliki - by przywrócić stan fabryczny.

Firmware (.fw) oraz wybrane zasoby (.res) instalujemy na opasce aplikacją Gadgetbridge,  Notify & Fitness  lub  AmazTools (iOS), instrukcja niżej.

 

 

----------------------------------------------------------------------------

 

14.07.2019: Modyfikacja firmware 2.4.0.20 (opaska bez NFC, hankou)    Mi Fit 4.0.6

Wersja hankou: mili_hankou.JPG.081d601eef137d9bc14284cf1197adce.JPG zdjęcie użytkownika @Fresz

  • data w formacie D.MM + wymuszony język polski, niezależnie od języka telefonu
  • powiększone zegary
  • wskaźnik baterii na 2 tarczy
  • opaska przechowuje do 16 powiadomień
  • czas wyświetlania powiadomień wydłużony z 6 do 10s
  • wersja zmieniona na 6.4.0.20 by zapobiec automatycznej aktualizacji
  • czcionki zegarów 'DIGI',  'BOX',  'KW' (screeny jak wyżej)

POBIERZ - w archiwum znajdują się wszystkie warianty modyfikacji firmware oraz zasobów i oryginalne pliki - by przywrócić stan fabryczny.

Firmware (.fw) oraz wybrane zasoby (.res) instalujemy na opasce aplikacją Gadgetbridge,  Notify & Fitness  lub  AmazTools (iOS), instrukcja niżej.

 

 

----------------------------------------------------------------------------

 

14.07.2019: Modyfikacja firmware 1.8.0.22 (opaska z NFC, chongqing)    Mi Fit 4.0.6

  • data w formacie D.MM + wymuszony język polski, niezależnie od języka telefonu
  • powiększone zegary
  • wskaźnik baterii na 2 tarczy, ikona nieodczytanych powiadomień
  • opaska przechowuje do 16 powiadomień
  • czas wyświetlania powiadomień wydłużony z 6 do 10s
  • wersja zmieniona na 6.8.0.22 by zapobiec automatycznej aktualizacji
  • czcionki zegarów 'DIGI',  'BOX',  'KW' (screeny jak wyżej)

POBIERZ - w archiwum znajdują się wszystkie warianty modyfikacji firmware oraz zasobów i oryginalne pliki - by przywrócić stan fabryczny.

Firmware (.fw) oraz wybrane zasoby (.res) instalujemy na opasce aplikacją Gadgetbridge,  Notify & Fitness  lub  AmazTools (iOS), instrukcja niżej.

 

Poprzednia wersja:

Spoiler

11.05.2019: Modyfikacja firmware 2.3.0.28 (opaska bez NFC, wuhan)    Mi Fit 4.0.0

  • data w formacie D.MM
  • powiększone zegary
  • wskaźnik baterii na 2 tarczy, ikona nieodczytanych powiadomień
  • opaska przechowuje do 16 powiadomień
  • czas wyświetlania powiadomień wydłużony z 6 do 10s
  • wersja zmieniona na 6.3.0.28 by zapobiec automatycznej aktualizacji
  • czcionki zegarów 'DIGI',  'BOX',  'KW':
  • zasoby DIGI: v6_digi_1.jpg.6476828723732caea23304eabde676f1.jpgv6_digi_2.jpg.cf2c39e7c89883a92f6ba2f2e3cae0ef.jpgv6_digi_3.jpg.d4cf837f5f8eaa7e5de9b00ca0a79b9e.jpg
  • zasoby BOX: v6_box_1.jpg.c64045186c3e0fb25607f7a0b0945ab3.jpgv6_box_2.jpg.0dcd427c463c50e3875b8a7263780321.jpgv6_box_3.jpg.9339d1036e5d01d7134710785e33415d.jpg
  • zasoby KW:  v6_kw_1.jpg.91be6672c43a5cb3d1223d92c910ea95.jpgv6_kw_2.jpg.471342b222364283148777799ea1965d.jpgv6_kw_3.jpg.751d352a9fbcdf7e852b7ae8f1493eb5.jpg

POBIERZ - w archiwum znajdują się wszystkie warianty modyfikacji firmware oraz zasobów i oryginalne pliki - by przywrócić stan fabryczny.

Firmware (.fw) oraz wybrane zasoby (.res) instalujemy na opasce aplikacją Gadgetbridge,  Notify & Fitness  lub  AmazTools (iOS), instrukcja niżej.

----------------------------------------------------------------------------

24.05.2019: Modyfikacja firmware 2.3.0.28 (opaska bez NFC, hankou)    Mi Fit 4.0.0

Wersja hankou: mili_hankou.JPG.081d601eef137d9bc14284cf1197adce.JPG zdjęcie użytkownika @Fresz

  • data w formacie D.MM + wymuszony język polski, niezależnie od języka telefonu
  • powiększone zegary
  • wskaźnik baterii na 2 tarczy
  • opaska przechowuje do 16 powiadomień
  • czas wyświetlania powiadomień wydłużony z 6 do 10s
  • wersja zmieniona na 6.3.0.28 by zapobiec automatycznej aktualizacji
  • czcionki zegarów 'DIGI',  'BOX',  'KW' (screeny jak wyżej)

POBIERZ - w archiwum znajdują się wszystkie warianty modyfikacji firmware oraz zasobów i oryginalne pliki - by przywrócić stan fabryczny.

Firmware (.fw) oraz wybrane zasoby (.res) instalujemy na opasce aplikacją Gadgetbridge,  Notify & Fitness  lub  AmazTools (iOS), instrukcja niżej.

----------------------------------------------------------------------------

11.05.2019: Modyfikacja firmware 1.7.0.16 (opaska z NFC, chongqing)    Mi Fit 4.0.0

  • data w formacie D.MM + wymuszony język polski, niezależnie od języka telefonu
  • powiększone zegary
  • wskaźnik baterii na 2 tarczy, ikona nieodczytanych powiadomień
  • opaska przechowuje do 16 powiadomień
  • czas wyświetlania powiadomień wydłużony z 6 do 10s
  • wersja zmieniona na 6.7.0.16 by zapobiec automatycznej aktualizacji
  • czcionki zegarów 'DIGI',  'BOX',  'KW' (screeny jak wyżej)

POBIERZ - w archiwum znajdują się wszystkie warianty modyfikacji firmware oraz zasobów i oryginalne pliki - by przywrócić stan fabryczny.

Firmware (.fw) oraz wybrane zasoby (.res) instalujemy na opasce aplikacją Gadgetbridge,  Notify & Fitness  lub  AmazTools (iOS), instrukcja niżej.

 

--------------------------------------

Krótka instrukcja flashowania przy pomocy Gadgetbridge lub Notify & Fitness:

Spoiler

Gadgetbridge:
Po rozłączeniu pary w Mi Fit i połączeniu opaski do Gadgetbridge, otwieramy menedżer plików w telefonie, naciskamy na plik ze zmodyfikowanym firmware/zasobami i wybieramy Gadgetbridge jako program który ma go otworzyć, potwierdzamy instalację.

Jeśli po naciśnięciu pliku nie ma opcji wyboru aplikacji, używamy innego menedżera plików, polecam MiXplorer).

Po skończonej operacji należy usunąć parę w Gadgetbridge (ikona kosza) i sparować opaskę na nowo z Mi Fit.

 

Notify & Fitness:
Ustawienia / Wersja oprogramowania Mi band -> Aktualizacja / Własne oprogramowanie sprzętowe -> wskazujemy plik z firmware/zasobami

Zalety: nie trzeba rozłączać pary w Mi Fit, nie kasuje się licznik aktywności
Wady: aktualizacja (przynajmniej u mnie) nie zawsze przebiega pomyślnie, jest ryzyko uszkodzenia opaski

 

Użytkownicy iOS mogą skorzystać z aplikacji AmazTools.

Modyfikacja zasobów:

Spoiler
  1. Ściągamy narzędzie AmazfitBipTools.
  2. Plik *.res z zasobami przeciągamy na WatchFace.exe - otrzymamy folder z wypakowanymi obrazkami.
  3. Dokonujemy edycji interesujących nas plików w programie Paint. Nie usuwamy ani nie dodajemy plików!
  4. Po edycji przeciągamy tym razem nasz wypakowany folder na WatchFace.exe - otrzymamy wynikowy plik z zasobami (nazwa)_packed.res gotowy do wgrania na opaskę (plik .log można usunąć).

Czcionki zegarów tarcz 1, 2 i 3 to pliki:   0193-0202,  0210-0220,  0335-0344

Gdy nie chcemy ikony rozłączonego BT, kłódki czy koperty - zamalowujemy na czarno pliki 0011.png, 0332.png i 0170.png

Logowanie do modyfikacji Mi Fit kontem google:

Spoiler

Używający konta google do logowania w Mi Fit zapewne zauważyli brak możliwości zalogowania do zmodyfikowanej aplikacji.

Poniższa metoda w większości przypadków powinna zadziałać:

  1. Odinstaluj MiFit
  2. Ustawienia telefonu/google/połączone aplikacje -> odłącz mifit
  3. Restart telefonu
  4. Zainstaluj MiFit oficjalny, zaloguj kontem google
  5. Odinstaluj MiFit
  6. Zainstaluj MiFit modowany, zaloguj kontem google - powinno się udać

Operacja jest jednorazowa, potem aplikacja startuje już zalogowana.

Prawdopodobnie to samo dotyczy logowania kontem facebook (punkt 2 wykonujemy w ustawieniach facebooka itd).

 

Aktualne modyfikacje Mi Fit, do użycia z Mi Band 2, Mi Band 3, BIP itp, dostępne są w tym wątku.

 

 

Edytowane przez b4s1l
aktualizacja
  • Like 6
  • Thanks 10
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.2.0.8 właśnie przetestowałem. Opis pogody jest w formie znaków zapytania, ale przetłumaczona na polski jest już opcja wyciszania. Po powrocie na apkę sklepową mamy już pogodę po angielsku, także to najlepsze wyjście. Mamy całe spolszczenie i tylko angielską pogodę.

Edytowane przez Non_vincere_te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Non_vincere_te napisał:

1.2.0.8 właśnie przetestowałem. Opis pogody jest w formie znaków zapytania, ale przetłumaczona na polski jest już opcja wyciszania. Po powrocie na apkę sklepową mamy już pogodę po angielsku, także to najlepsze wyjście. Mamy całe spolszczenie i tylko angielską pogodę.

Po przejsciu na apke sklepowa nie pokazuje kto dzwoni i pisze sms:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

24 minuty temu, Ostry777 napisał:

Po przejsciu na apke sklepowa nie pokazuje kto dzwoni i pisze sms:/

Rzeczywiście na oryginalnej 3.4.2 też nie pokazuje i pogoda nadal ze znaczkami.

Edit.

Wgrałem od nowa 3.4.2 z postu autora. Zaktualizował się firmware do 1.2.0.9 i jest ok. To znaczy pogoda nadal w znaczki ale już pokazuje kto pisze i dzwoni.

Edytowane przez Non_vincere_te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Non_vincere_te napisał:

 

Rzeczywiście na oryginalnej 3.4.2 też nie pokazuje i pogoda nadal ze znaczkami.

Edit.

Wgrałem od nowa 3.4.2 z postu autora. Zaktualizował się firmware do 1.2.0.9 i jest ok. To znaczy pogoda nadal w znaczki ale już pokazuje kto pisze i dzwoni.

Ja tez wgralem od nowa i pokazuje do puki jest apka zmodyfikowana, jak zmienie apke na orygonalna to nie pokazuje, tez tak masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Ostry777 napisał:

Ja tez wgralem od nowa i pokazuje do puki jest apka zmodyfikowana, jak zmienie apke na orygonalna to nie pokazuje, tez tak masz?

Tak. Dlatego jak zainstalowałem 3.4.2 zmodowane od autora to już zostawiłem na razie. Niczym się nie różni a działa prawie jak powinno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem modyfikację MiFit 3.4.2 (link z 1 postu uaktualniony). Pogoda na opasce jest po polsku. Początkowo też miałem znaki zapytania, pomogło przełączenie języka telefonu na angielski i z powrotem na polski. Teraz trzeba potestować czy znaki zapytania nie powrócą samoistnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pastor007 Musisz mieć firmware o takiej samej wersji jaką narzuca aplikacja pod iOS, wtedy nie zostanie nadpisany. Dodałem do 1 postu pliki do wrzucenia przez gadgetbridge.

Co do połączenia z androidem, może najpierw trzeba rozłączyć opaskę w apce iOS, nie zaszkodzi też włączyć wcześniej tryb widoczności.

Edytowane przez b4s1l
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, b4s1l napisał:

Zaktualizowałem modyfikację MiFit 3.4.2 (link z 1 postu uaktualniony). Pogoda na opasce jest po polsku. Początkowo też miałem znaki zapytania, pomogło przełączenie języka telefonu na angielski i z powrotem na polski. Teraz trzeba potestować czy znaki zapytania nie powrócą samoistnie.

U mnie powracają. Ale to mało istotny szczegół.

Edytowane przez gasie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.07.2018 o 17:53, b4s1l napisał:

@pastor007 Musisz mieć firmware o takiej samej wersji jaką narzuca aplikacja pod iOS, wtedy nie zostanie nadpisany. Dodałem do 1 postu pliki do wrzucenia przez gadgetbridge.

Co do połączenia z androidem, może najpierw trzeba rozłączyć opaskę w apce iOS, nie zaszkodzi też włączyć wcześniej tryb widoczności.

Kajak wrócę do domu to spróbuje jeszcze powalczyć :)  Dodałem screny aplikacji jakbyś ewentualnie miał chwile i poinstruował mnie co i jak zrobić to będę wdzięczny, a jak nie to mam nadzieje ze ogarnę :) 

A5E2FDDD-DA0A-4F6D-87AD-D4E397D2FFF0.pngC111C84C-E10D-44BF-8F24-D4BDCC11F550.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Zdaje się, że mam rozwiązanie na tę pogodę. Włączyłem w apce dostęp do lokalizacji i zaczęła wyświetlać pogodę po polsku :-)

Mi Fit -> Mi Band 3 -> Ustawienia pogody -> Miasto -> Automatycznie pobierz lokalizację - i zezwolić na dostęp do lokalizacji dla Mi Fita

U mnie były również znaki zapytania na opasce przy pogodzie, a jak zmieniłem te ustawienia to opaska sama zaczęła wyświetlać pogodę po polsku :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pancerniak Czyli podsumowując działa wszystko w polskiej wersji? Gdzieś występują te znaki zapytania? Nie wiem, przy powiadomieniach sms, treści powiadomień z innych aplikacji, połączeniach przychodzących, czy coś? 

Edytowane przez Waxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Waxy Jeżeli sposób pancerniaka na opis pogody działa to wszystko jest spolszczone. Mówimy o zmodowanej apce 3.4.2 i firmware 1.2.0.9. Zauważyłem, że wyskakuje jeszcze tylko jeden znak zapytania zamiast dwukropka podczas powiadomienia z facebooka. Sama treść i autor wiadomości są normalnie spolszczone z polskimi znakami, czy to sms czy powiadomienia z apki.

Ta apka i firmware to najlepsza kombinacja, bo jeśli zainstalujesz firmware a potem wrocisz do apki ze sklepu to nie pojawia się od kogo jest powiadomienie.

 

Edytowane przez Non_vincere_te
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, b4s1l napisał:

@Non_vincere_te Odłącz i podłącz na nowo opaskę do MiFit, zrestartuj telefon, zmień język telefonu na angielski i z powrotem na polski. Któraś z tych czynności powinna pomóc.

Jeszcze raz ściągnąłem i zainstalowałem apkę. Pogoda jest już po polsku. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Whiget Zmodowany MiFit domyślnie nie pozwala logować się kontem google (aplikacja jest podpisana innym niż oryginalny kluczem) ale możesz spróbować poniższej metody (czasem może wymagać więcej restartów telefonu, pokombinuj)

  • Odinstaluj MiFit
  • Ustawienia/google/połączone aplikacje -> usuń mifit
  • Restart telefonu
  • Zainstaluj MiFit oficjalny, zaloguj kontem google
  • Odinstaluj MiFit
  • Zainstaluj MiFit modowany, zaloguj kontem google - powinno się udać
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@b4s1l Dzięki! Wydaje się że metoda zadziałała :D nie dość że pogoda w pełni po polsku, smsy działają to jeszcze wyświetla kto dzwoni :D no i po restarcie telefonu działa dalej :P jutro sprawdzę czy się synchronizuje z S Health (opaska po rozłączeniu aplikacji zresetowała cały dzień).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi nie wyświetlają się powiadomienia SMS. Do tego są znaki zapytania w pogodzie, sposób z lokalizacją nie pomaga.
Ciekawi mnie jeszcze jedno: gdy przychodzi powiadomienie z messengera, to zamiast emotikonów wyświetlają się znaki zapytania. Jest szansa, że jeśli mamy znaki ą, ę to dostaniemy też symbole typu ♡?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Whiget napisał:

@b4s1l niestety po restarcie przestaje się synchronizować :( zalogować do Mi Fit się da ale już synchronizacja z kontem google nie działa. Pisze by wybrać inne konto.

Pozostaje tylko oficjalna sklepowa aplikacja.

1 godzinę temu, gasie napisał:

Pojawił się MiFit 3.4.4.2. @b4s1l spolszczysz? Jest tam nowe firmware?

Nie ma nowego fw do mb3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mnie też opaska dotarła dziś.
Miałem oficjalną apkę więc od razu sparowałem. Wtedy wjechała jakaś aktualizacja.
Potem dopiero wziąłem się za ten wątek i modowaną aplikację. Po instalacji, wjechała aktualizacja FW i pojawił się polski.
Teraz wróciłem do aplikacji oficjalnej, a to z powodu działającej integracji z Google Fit

Wysłane z mojego ONEPLUS A5000 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...